Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
  • Polski
  • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Data aktualizacji 26.01.2023

Przeczytasz w 11 minut

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej nawierzchni. Oznacza to zwykle bieganie po miejskim asfalcie, ewentualnie betonowych ścieżkach. Popularność zyskuje jednak bieganie w terenie. Treningi w takim otoczeniu mogą być wytchnieniem dla naszych stawów i psychiki – obcowanie z naturą i czyste powietrze pozwalają na relaks i ucieczkę od codziennych obowiązków. Ale o zaletach biegania na łonie natury innym razem – skupmy się teraz na zaletach (i wadach) Wildhorse.

Choć firma Nike jest znana przede wszystkim z butów biegowych na asfalt, w jej ofercie znajdziemy także buty terenowe, zwane też trailowymi. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli jest właśnie Nike Wildhorse.

Najnowsza odsłona tej serii, Wildhorse 7, ma być lepiej przystosowana do biegania po górach i lesie, niż widzieliśmy to w poprzednich modelach. Czy rzeczywiście tak jest? Przyjrzeliśmy się zaletom i wadom tego modelu. 

Parametry techniczne Nike Wildhorse

Krótkie przedstawienie. Wildhorse to obuwie o wysokiej amortyzacji, szczególnie jak na but trailowy. Drop 8 milimetrów. Waga modelu przekracza 300 gramów, w dużych rozmiarach dobijając nawet w okolice 370 gramów. Trzeba je zaliczyć do trailówek ciężkich. Zostały zaprojektowane dla stopy neutralnej, do codziennych treningów w terenie.

Z czego są wykonane te buty?

Już na pierwszy rzut oka dostrzeżemy, że Nike Wildhorse to buty do biegania w terenie. Ich zewnętrzne “uzbrojenie” jest bowiem zdecydowanie bardziej okazałe niż w modelach na asfalt. O designie, wraz ze zdjęciami, przeczytasz niżej.

Przednia część cholewki jest zabezpieczona solidnym gumowym otokiem. Dzięki niemu buty są bardziej wytrzymałe, a palce mają lepszą ochronę przed kamieniami, pieńkami i wszystkimi innymi urozmaiceniami, za które lubimy bieganie w terenie.

wildhorse nike otok z gumy
Gumowy otok w Wildhorse, źródło: strona producenta Nike

Dalej w przedniej części buta widzimy siateczkę, która ma zapewnić butom doskonałą oddychalność. Siatkowana część przechodzi w system Dynamic Fit. To technologia dopasowania materiału powstała w laboratorium Nike, Wrażenie dopasowania jak druga skóra potęguje jeszcze język butów, wszyty do połowy w cholewkę. Dobre rozwiązanie – w końcu na treningu mało co irytuje równie ostro, jak język zwinięty do środka buta. W Nike Wildhorse 7 język pozostaje na zewnątrz, ale wciąż można go swobodnie regulować.

nike wildhorse szar widok cholewki
Siateczka przechodzi w zbity materiał, widoczny kołnierz, źródło: strona producenta Nike

Solidna warstwa gumy “wyrasta” z podeszwy również w okolicach pięty. Zapiętek jest zwieńczony dużą pętelką, która ma ułatwiać zakładanie. Wokół kostki Nike zamontowało natomiast specjalny kołnierz, który ma dobrze przylegać do kostki. Jego zadanie jest proste – zapobiec dostaniu się do buta kamyków i piachu. Cała cholewka jest stosunkowo wąska i mimo gumowych wzmocnień sprawia wrażenie dynamicznej.

Cholewka Nike Wildhorse 7 została wzmocniona w strategicznych punktach, najbardziej narażonych na urazy podczas biegu terenowego.

Wnętrze buta i podeszwa

Buty posiadają miękką, tekstylną wkładkę. Kroki w tych trailówkach stawia się więc w sporym komforcie nawet na bardziej ubitej ścieżce.

Sama podeszwa jest jednak wyraźnie szersza od cholewki, zwłaszcza z przodu buta. Zwężenie następuje w okolicach śródstopia i ciągnie się właściwie do pięty. Ta jest bowiem wyraźnie węższa niż materiał pod przodostopiem.

wildhorse 7 od góry
Nike Wildhorse 7 męskie, źródło: strona producenta Nike

W podeszwie środkowej znajdziemy sporo pianki Nike React, która może Ci być znana z innych modeli Nike, np. Nike React Infinity Run. To jedna z najlepszych pianek tego producenta – sprężysta, miękka i stosunkowo lekka. Stopę ma zabezpieczać również płytka Rock Protection Plate – kolejna technologia z laboratorium Nike – czyli wzmocnienie podeszwy zewnętrznej.

Na spodzie podeszwy znajdziemy dwa rodzaje gumy. Niektóre panele są wyraźnie twardsze, inne nieco bardziej elastyczne. To ma zapewniać uniwersalność Wildhorse – na każdym podłożu powinien dać sobie radę. Jak to wygląda w praktyce? Czytaj dalej.

Nike wildhorse 7 bieżnik podeszwy
Wildhorse 7 od dołu, źródło: strona producenta Nike.

Bieżnik wieńczy powłoka Anti-Clog Traction. Jej zadaniem jest odpychanie błota. Dzięki temu wynalazkowi Nike, Wildhorse 7 ma nie zbierać gliny podczas biegu po grząskim terenie – a to potrafi być zmora trailowców przemierzających ścieżki przy kapryśnej pogodzie.

Jak przystało na buty trailowe, bieżnik jest dość głęboki, kolcowaty. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej, widać, że daleko mu do ,,glebogryzarek” kojarzonych z butami przeznaczonymi stricte na błotniste, śliskie szlaki wymagające najwyższej przyczepności.

pięta wildhorse kolce
Podeszwa z bliska, źródło: strona producenta Nike

Design butów Nike Wildhorse 7

Jak na buty trailowe, wygląd modelu nie jest przesadnie masywny. Oczywiście trudno mówić tutaj o wrażeniu zwiewności czy delikatności rodem z cholewek z Flyknitu. Ten model nie jest też jednak wizualnie “ociężały”, wbrew temu, do czego przyzwyczaiły nas często widywane biegówki terenowe.

Jeśli chodzi o opcje wizualne, na początku 2023 roku w sklepie producenta jest 5 wariantów męskich i 5 damskich. Jak się prezentują? Jak na standardy trailowej mody, bardzo kolorowo.

nike wildhorse żółte
Buty Nike Wildhorse 7, model podstawowy, źródło: Strona producenta Nike

Podstawowa wersja kolorystyczna męskich butów Nike Wildhorse 7 jest dość oryginalna. Producent postawił bowiem w niej na ciemny odcień koloru żółtego. To ta barwa jest podstawą cholewki.

Ale kolorów jest znacznie więcej. Logotyp Nike na bokach butów opiera się na kolorze białym, z zewnątrz z dodatkowym niebieskim akcentem. Na butach znajdziemy też stonowaną czerwień – w środkowej części podeszwy zewnętrznej, na pętelce nad zapiętkiem i w górnej pętelce do sznurowania.

Reszta bieżnika jest czarna, podobnie jak kołnierz butów i centralna część cholewki.. Do tego dochodzą białe boki podeszwy.

czarny model nike wildhorse
Buty Nike Wildhorse 7, model czarny, źródło: Strona producenta Nike

Pozostałe dwie wersje kolorystyczne opierają się na kolorze czarnym. Pierwsza jest jedynie w kilku miejscach przełamana bielą. To logotyp Nike, bok podeszwy w przedniej części buta oraz panele nad piętą. Reszta elementów jest czarna, gdzieniegdzie przebija się antracytowy akcent.

czarne buty męskie nike wildhorse z kolorowymi akcentami
Buty Nike Wildhorse 7, model czarny z kolorowymi akcentami, źródło: Strona producenta Nike

Ostatnia wersja również opiera się na czarnej cholewce, ale barw jest więcej. Logo Nike i panel z tyłu buta są wymalowane kolorem czerwonym w odcieniu Bright Crimson.

Guma z tyłu buta to z kolei kolor buraczkowy – Dark Beetroot. Do tego dochodzą turkusowe akcenty na cholewce i w środkowej części bieżnika. Przedni fragment spodu podeszwy to z kolei ciemny odcień żółtego.

zielone nike trailowe
Zielone Wildhorse męskie, źródło: strona producenta Nike

Tutaj pierwsze skrzypce gra kolor Gorge Green. Gumowy otok i bieżnik w odcieniu szarości oraz niebieskie uzupełnienie dodają butowi charakteru.

jasnoszare wildhorse nike męskie
Szaro-zielone Wildhorse męskie, źródło: strona producenta Nike

Jasny kolor w centrum – odważnie, biorąc pod uwagę wykorzystywanie tych butów w trudnych warunkach. Metaliczna barwa Light Iron Ore połączona ze zgaszoną zielenią i błękitem sznurówek, buduje jasną, ale wciąż bardzo surową kompozycję.

nike wildhorse fioletowe dla pań
Nike Wildhorse 7 damskie fioletowe, źródło: strona producenta Nike

Dla pań Nike przewiduje także model w odcieniach różu i fioletu. Połączenie Purple Smoke/Vivid Purple/Total Orange/Black spodziewalibyśmy się zobaczyć na asfalcie – jak na trailowy model, decyzja jest bardzo oryginalna.

Męskie modele można kupić w rozmiarach od 38,5 do 49,5.

Kolorystyka Nike Wildhorse damskich

Damskie wersje tych butów także wyróżniają się interesującymi połączeniami barw.

nike wildhorse 7 dla pań
Buty Nike Wildhorse 7, model podstawowy dla kobiet, źródło: Strona producenta Nike

Nieco więcej kolorystycznych możliwości mają panie. Ich podstawowy model jest jednak nieco podobny do wariantu męskiego. Zamiast koloru żółtego mamy tu jednak do czynienia z jasną limonką. W świetle dziennym oba kolory mogą być jednak nieco podobne.

Pozostałe barwy są w mniejszości. Pętelka na górze wiązań i środkowa część bieżnika to kolor Chile Red, Panel na języku i na zapiętku – mocny niebieski, czyli Laser Blue. Całość uzupełnia czarny bieżnik i kołnierz, a także białe boki podeszwy zewnętrznej.

damskie buty nike wildhorse 7
Buty Nike Wildhorse 7, model czarny dla kobiet, źródło: Strona producenta Nike

Co ciekawe, pozostałe wersje kolorystyczne są nieco droższe. Trzy z nich plasują się na tej samej półce. W pierwszej wersji czarną cholewkę uzupełnia imponujący kolor Lapis, który jest widoczny na bieżniku i gumie w tylnej części buta oraz na języku. Oprócz tego na cholewce znajdziemy akcenty w kolorze jasnego mango, a przód bieżnika jest ciemnożółty.

nike wildhorse 7 w kolorze berry
Buty Nike Wildhorse 7, model fioletowy dla kobiet, źródło: Strona producenta Nike

Druga wersja kolorystyczna z tej półki jest identyczna, jak czarne buty z białymi akcentami dla panów. Zdecydowanie bardziej futurystyczną kolorystykę ma wersja trzecia. Tutaj podstawowym kolorem cholewki jest delikatny, ale nieco “kosmiczny” Canyon Purple.

Takie wrażenie potęguje kolor limonkowy w tylnej części części buta. Nawet czerwone elementy mają nietypowy odcień Habanero Red. Gumowy otok z przodu buta jest szary, w odcieniu Atmosphere Grey. Do tego dochodzi kolor żółty i czarny na bieżniku.

żółte nike wildhorse
Buty Nike Wildhorse 7, model żółty dla kobiet, źródło: Strona producenta Nike

Równie oryginalna jest najdroższa wersja kolorystyczna damskich Nike Wildhorse 7. W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z cholewką, którą wyróżnia intensywny żółty. To odcień Yellow Strike, ale też Saturn Gold i Pollen.

Do tego dochodzi limonkowy kołnierz i panel na języku. Gumowy otok i bieżnik jest natomiast kompilacją delikatnego różu i beżu.

Damskie modele można kupić w rozmiarach od od 35,5 do 44,5.

Jak buty Nike Wildhorse pomagają w trakcie biegu?

Najnowsze buty z tej kolekcji można śmiało opisać jako wszechstronne. Starają się bowiem łączyć dynamikę z komfortem biegu.

Mimo wszystko większy nacisk Nike położyło na wygodę biegaczy. Udało się ją zapewnić dzięki piance Nike React. W tych butach jest jej naprawdę dużo. Wysokość podeszwy pod piętą wynosi 30 mm. Dzięki temu komfort biegu jest wysoki, nie trzeba obawiać się ewentualnych nierówności na trasie.

Spora doza amortyzacji w terenie jest niezwykle przydatna. Wildhorse 7 sprawdzą się zarówno na ziemnych, jak i bardziej kamienistych nawierzchniach. Dzięki piance nie będziemy czuć uwierania pod stopami. Dodatkowym zabezpieczeniem pod tym względem jest płytka Rock Plate.

Ten model pomaga też chronić stawy przed przeciążeniami. Producent zadbał też o to, by nic nie wpadało do środka butów w czasie biegu. Kołnierze, który przylegają do kostki, pełnią rolę mini stuptutów. Ten fragment cholewki zapewnia też dodatkowy komfort łydce.

Dobra przyczepność na zbiegach

Jednocześnie Nike Wildhorse są też jednymi z bardziej dynamicznych butów trailowych. I to mimo dość wysokiego, 8-milimetrowego dropu. Poczują to nawet osoby biegające “z pięty”, o bardziej zaawansowanych biegaczach nie wspominając.

Buty szczególnie dobrze spisują się na pochyłych trasach, których w terenie nie brakuje. Na podbiegach, a zwłaszcza zbiegach zachowują dobrą przyczepność. Guma, z której wykonano podeszwę zewnętrzną, jest też odporna na ścieranie.

W porównaniu do modelu poprzedniego, “siódemka” ma też lepiej wentylowaną cholewkę. Siateczki przepuszczającej powietrze jest więcej. Zmienił się także nieco język, który w tym modelu jest grubszy.

buty nike wildhorse 7 w akcji
Buty Nike Wildhorse 7 na trasie, źródło: Strona producenta Nike

Technologie w butach Wildhorse Nike

Jak już wspomnieliśmy, jedną z najważniejszych technologii w tych butach jest pianka React. To czołowy system Nike, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Dlatego buty z tej serii będą naprawdę długo nam służyć. React to technologia wygodna, lekka, doskonale oceniana przez biegaczy szosowych oraz terenowych. Na twardszych elementach ścieżki docenisz ją najmocniej.

O bezpieczeństwo dba też Rock Protection Plate. Ta płytka na całej długości podeszwy zabezpiecza przed wbiciem się ostrych przedmiotów.

Cholewka to przede wszystkim materiał Dynamic Fit. Do jego zalet należy duża rozciągliwość i dobre dopasowanie do stopy. Dynamic Fit na bieżąco dopasowuje się do stopy, toteż jeśli Twoja noga spuchnie wyjątkowo mocno, np. po serii podbiegów na kamienistym szlaku, nie zaczniemy nagle odczuwać ciśnięcia.

Przyczepność wspomaga natomiast system Anti-Clog Traction. To specjalna powłoka, stworzona w 2016 r. Jej najważniejszym elementem jest wyjątkowy polimer. Dzięki niemu błoto nie przywiera do bieżnika butów.

Wady butów Nike Wildhorse

Mimo technologii, które mają gwarantować przyczepność, buty nie najlepiej radzą sobie na litej skale. Tego typu podłoże wymaga nieco inaczej skonstruowanego bieżnika. W dodatku, przez to, że bieżnik jest umiarkowanie głęboki, nie zapewnia przyczepności na bardzo błotnistej ścieżce. Jak wspomnieliśmy, to nie jest ,,glebogryzarka” rodem z biegów OCR.

Dość duży drop i kształt przypominający kołyskę dynamizuje buty, ale ma też wady. Jedną z największych jest mniejsza stabilność. Mniej wprawni biegacze początkowo mogą być więc narażeni na problemy. I w przypadku nieoczekiwanej przeszkody pod podeszwą lekko się zachwiać. Doświadczeni trailowcy również nie będą zachwyceni, bo (z reguły) preferują mocniejsze czucie podłoża.

Do minusów można też zaliczyć dość wąską cholewkę. Osoby z bardzo szeroką stopą będą mieć problem z założeniem tych butów. Bieg okaże się po prostu niewygodny i nie pomoże nawet system Dynamic Fit.

Charakterystyczną wadą są również sznurówki. Dość często się rozwiązują, dlatego trzeba zwracać na ich wiązanie szczególną uwagę. Cóż – spore niedopatrzenie ze strony Nike…

U kogo buty Nike Wildhorse sprawdzą się najlepiej?

Buty Nike Wildhorse to seria obuwia treningowego. Sprawdzą się u wszystkich, którzy często wybierają się na rozbiegania w lesie. Dobrze poradzą sobie właściwie na każdej leśnej nawierzchni pod warunkiem, że nie będzie bardzo mokro i błotniście. Na grząskim terenie potrzeba jednak głębszego, agresywniejszego bieżnika

Producent przekonuje, że nadają się również do biegania w górach. O ile w okolicach tatrzańskich szczytów może się pojawić problem z przyczepnością, o tyle w niższych partiach to stwierdzenie jest jak najbardziej uzasadnione. Tylko nie próbuj w nich szarżować po skalistych wzniesieniach!

Czy Wildhorse są butami uniwersalnymi? Cóż – jeśli mówimy o rekreacyjnych biegach w terenie, który nie jest przesadnie wymagający – tak. Poradzą sobie na ubitej ścieżce, na szutrowym odcinku, miękkiej ściółce i fragmencie asfaltu po drodze. Znajdą w nich coś dla siebie miłośnicy dynamiki, ale równie mocno, o ile nie bardziej, docenią je ci, którzy szukają w obuwiu przede wszystkim komfortu. Ze względu na dużą amortyzację można w nich biegać nawet po kilkadziesiąt kilometrów.

W tym modelu najlepiej będą się czuć osoby o wąskiej stopie neutralnej. Ze względu na elementy z siateczki, są przeznaczone głównie do biegania wiosną i latem.


Czy Nike Wildhorse 7 to obuwie warte zainteresowania? Tak – przypadnie do gustu większości amatorów biegów terenowych, o wąskich stopach. Wysoka amortyzacja i drop dają komfort, ale jeśli lubisz czuć podłoże pod nogami, to nie jest model dla Ciebie. Na zróżnicowany, ale nieprzesadnie wymagający teren nadają się bardzo dobrze. Mają wady, ale mimo wszystko to dosyć udana propozycja Nike.

Podsumujmy to tak – są uniwersalne dopóki na biegu nie zrobi się za ostro. Większość amatorów dzikiej przyrody będzie zadowolona.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Nike

Mogą Ci się spodobać:

11 01.2024
Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Zimowa outdoorowa aktywność to nie lada wyzwanie, ale również szansa […]

08 12.2023
Jakie buty wybrać do biegania?

Jakie buty wybrać do biegania?

Wybór odpowiednich butów do biegania jest kluczowy, jeśli trening ma […]

07 09.2023
Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt to bardzo szeroka kategoria […]

31 08.2023
Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Buty to podstawowe akcesorium każdego biegacza. Odpowiednio dobrane chronią przed […]

02 08.2023
Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Ascis – buty do biegania tej marki pokonują najdłuższe dystanse […]

07 07.2023
Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Nie trzeba być profesjonalnym biegaczem ani startować w maratonach, by […]

04 05.2023
Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]

28 04.2023
Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]

26 04.2023
Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]

19 04.2023
Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]

31 01.2023
Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]

26 01.2023
Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]

26 01.2023
Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]

26 01.2023
Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]

25 01.2023
Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]

25 01.2023
Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien  wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]

24 01.2023
Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]

19 01.2023
Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]

18 01.2023
Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]

07 11.2022
Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]

20 10.2022
Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]

19 09.2022
Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]

27 07.2022
Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

01 07.2022
Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]

27 06.2022
Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

15 06.2022
Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]

10 06.2022
Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]

07 06.2022
Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się