Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
 • Polski
 • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Data aktualizacji 27.12.2022

Przeczytasz w 15 minut

Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania mają pomagać podczas treningu. Dzięki nim będziesz w stanie analizować swoje postępy, szybciej zauważysz rzecz, nad którą koniecznie musisz popracować. To także motywacja do odchudzania i aktywności, a większość aplikacji połączy Cię ze światem osób trenujących i z mediami społecznościowymi. W tym artykule dowiesz się, które aplikacje do biegania są szczególnie godne uwagi.

Dlaczego warto zainstalować aplikację do biegania na telefonie?

Jedni biegają rekreacyjnie, inni chcą coś osiągnąć, przygotowują się do maratonów lub innych biegów sportowych. Każdy ma inny cel. Niektórzy robią to dla swojego zdrowia lub dlatego, że to lubią. Bez względu na powód, dla którego chcesz ją zainstalować, taka aplikacja przyniesie Ci wiele korzyści. 

Dzięki niej będziesz mógł na bieżąco śledzić swój trening. Zobaczysz dokładnie, ile kilometrów przebiegłeś, jak szybko i długo biegałeś i o której dokładnie godzinie zacząłeś i skończyłeś trening. Możesz nawet zobaczyć, ile kalorii spaliłeś

Często możesz podzielić się swoim osiągnięciem z przyjaciółmi. Aplikacje bez wątpienia pomogą Ci śledzić jaką drogę przebyłeś od początku treningu, aż do chwili obecnej. Dzięki niej zobaczysz swoje postępy i zaobserwujesz czy stałeś się lepszy i silniejszy. 

Czy aplikacja dla biegacza jest dla każdego?

Oczywiście, że tak! Nie ważne, czy jesteś osoba początkującą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem, czy już biegasz od dłuższego czasu. Taka aplikacja na pewno Ci się przyda. Dzięki niej będziesz mógł śledzić swoje postępy.

Być może początkujące osoby mogą myśleć, że taka aplikacja nie jest im potrzebna. Jednak ważne jest, żeby od samego początku monitorować swoje postępy, które w wielu przypadkach mogą motywować do dalszej pracy. Ba – początkującym, aplikacje do biegania przydają się nawet bardziej, niż zaawansowanym sportowcom. Wiele aplikacji podsuwa biegaczowi plany i sugestie treningowe, co pomagając w ten sposób amatorom niezaznajomionym z tematem układania treningu.

Dlatego też nie zastanawiaj się długo i wybierz zobacz jakie są najlepsze aplikacje do biegania!

Aplikacje do biegania – 6 aplikacji, które musisz przetestować

Pośród poniższych przykładów znajdzie dla siebie coś zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowany biegacz. Nie każda aplikacja do biegania jest tak wszechstronna, że zadowoli obie te grupy. Przynajmniej nie za darmo. Którą więc wybrać i jaka jest najlepsza aplikacja do biegania? Tego dowiesz się poniżej.

1. ZACZNIJ BIEGAĆ. BIEGANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jak sama nazwa wskazuje ta aplikacja przyda Ci się najbardziej, gdy jesteś początkującym biegaczem. Czyli możesz być na etapie, w którym robisz pierwsze krótkie wybiegania i nie jesteś pewien, czy bieganie przypadnie Ci do gustu i czy będziesz chciał utrzymywać taką aktywność fizyczną.

Natomiast dzięki tej aplikacji jest duża szansa, że nie zrazisz się do biegania i unikniesz wielu błędów, które popełniają właśnie początkujący biegacze.

Aplikacja posiada 4 główne poziomy. Z każdym poziomem coraz bardziej wzrasta Twoja sprawność i wiedza na temat właściwego biegania. Po przejściu jednego poziomu odblokowujesz następny.

Dostępne poziomy to:

 • prosty (poziom 1 – Cel: 20 minut biegu),
 • pośredni (poziom 2 – Cel: 30 minut biegu),
 • zaawansowany (poziom 3 – Cel: 40 minut biegu),
 • biegacz (poziom 4 – Cel: 50 minut biegu)

Jak widzisz, to aplikacja do biegania na czas, nie na dystans. I bardzo dobrze – najbardziej początkujących, dobrą miarą kondycji jest właśnie czas spędzony w biegu. Dystans liczy się znacznie mniej. Można biec bardzo wolno, byle biec. Kiedy zdołasz utrzymać tempo (może być bardzo wolne tempo!) przez 50 minut, Twoja kondycja będzie na tyle dobra, by zacząć myślenie o wynikach.

Na końcu drogi wytyczonej przez aplikację do biegania, staniesz się „pełnoprawnym” biegaczem – 50 minut to już poważny czas.

Na każdym poziomie trenuje się 4 pełne tygodnie (oczywiście trzymając się planu). Po tym okresie odblokowuje się kolejny poziom, na którym możesz ćwiczyć dłużej, ponieważ Twój organizm powinien być już do tego przygotowany. Aplikacja ustala, że takie treningi odbywają się 3 razy w tygodniu – czyli podręcznikowo, tak żeby mieć czas na regenerację.

Całość szkolenia przewidziana jest na 16 tygodni = 46 dni planów Podczas biegania z tą aplikacją będzie Ci towarzyszył głosowy trener. To on będzie instruował, kiedy masz biec, a kiedy przejść w marsz.

Aplikacja poprowadzi dla Ciebie podstawowe pomiary i przygotuje statystyki treningowe. Całość jest na tyle przystępnie rozpisana, że początkujący biegacz nie będzie miał problemu z odnalezieniem się w gąszczu liczb. Pomiary nie będą rzecz jasna na tyle precyzyjne, co te ze smartwatcha za kilka tysięcy złotych. <imo tego, darmowa aplikacja do biegania jest wartym uwagi partnerem – chociaż nie nieomylnym.

BIEGANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Po przejściu wszystkich poziomów aplikacji osiągniesz sprawność, która pozwoli Ci przebiec 5-10 km bez zatrzymywania. Możesz potraktować wyzwanie jak grę.

Czy warto ją zainstalować?

Biegową przygodę często zaczyna się po prostu od założenia zwykłych trampków i wyjścia z domu. Raczej rzadko kiedy ktoś zaczyna ten sport od przeczytania paru artykułów na temat tego, jak zacząć biegać w bezpieczny sposób. A tym bardziej od układania planu treningowego. To często jest powodem kontuzji i zniechęcenia. Ta aplikacja pomoże Ci bezpiecznie przejść przez te pierwsze treningi i pokaże, jak masz trenować.

Niestety ta aplikacja do biegania nie do końca darmowa. Bezpłatnie wykonasz pierwsze 15 dni założonego planu treningowego. Pozostałe dni i poziomy odblokujesz poprzez zakup konta Premium. Natomiast po piętnastu dniach z pewnością będziesz już wiedział, czy warto kupować konto Premium i czy chcesz kontynuować bieganie. 14 dni często w pełni wystarczy do złapania biegowego bakcyla!

Do zainstalowania aplikacji powinny Cię przekonać także opcje, które są bardzo przydatne. Na starcie dostaniesz specjalny trening dla początkujących, a po każdym treningu będziesz mógł zobaczyć szczegółowe dane z każdego przebiegniętego odcinka. Aplikacja ma także wbudowany krokomierz oraz licznik kalorii. 

Co więcej, dzięki GPS każda Twoja trasa jest śledzona, a Twoja odległość zapamiętywana przez aplikację. Dzięki temu na pewno zobaczysz, czy robisz postępy pod względem dystansu pokonywanego w danym czasie. 

Aplikacja dla biegaczy - Bieganie dla początkujących
Aplikacja pomoże monitorować codzienne postępy i zachęci do dalszych biegów. Źródło: Sklep Google Play.

2. PACER PEDOMETER

Ta aplikacja do biegania (a w zasadzie do chodzenia) na pewno zapewni Ci aktywność fizyczną jakiej potrzebujesz. Pedometer – czyli licznik kroków – służy głównie monitorowaniu całodziennej chodzonej aktywności. Jego ogólne zaawansowanie sprawia jednak, że to bardzo dobra aplikacja do biegania.

Co ciekawe (i może być ułatwieniem dla wielu użytkowników) do tej aplikacji nie trzeba się nawet logować. Po prostu pobierz ją na swój telefon, wybierz jeden z wielu awatarów i możesz rozpocząć swoją przygodę. To darmowa aplikacja do biegania, która nie wyciąga od Ciebie danych z mediów społecznościowych i bez problemu zapisuje aktywność w trybie offline. Jeśli nie zależy Ci na domyślnym byciu członkiem społeczności internetowej, warto postawić właśnie na Pacer Pedometer.

Aplikacja nie tylko będzie monitorować jaki dystans przebiegłeś. Mierzy wszystkie kroki, które wykonałeś w ciągu dnia, kiedy miałeś przy sobie swój smartphone. Aplikacja rejestruje czas aktywności i dystans. Pokazuje również liczbę spalonych kalorii, co może być niezwykle istotne dla wielu użytkowników, którzy także chcą zadbać o swoją sylwetkę. Przy pierwszym logowaniu prosi o Twoją wagę i wzrost, żeby mogła obliczyć długość kroku oraz BMI – na tej podstawie szacuje spalanie kalorii. 

Dane są zbierane po każdym treningu, dzięki czemu, możesz obserwować swoje postępy oraz jak zmienia się Twoja codzienna aktywność fizyczna. Takie informacje na pewno zmotywują Cię do dalszego treningu i będziesz dalej budować coraz lepszą formę. 

Włączenie GPS ułatwi śledzenie Twojej aktywności. Nie ma znaczenia jaką aktywność fizyczną wykonujesz – biegasz, jeździsz na rolkach czy na rowerze. Aplikacja zawsze będzie śledzić Twoją trasę i pokazywać efekty. Należy tylko pamiętać, aby wcześniej wybrać jaki sport będziesz wykonywać. 

Pacer pedometer - najlepsza aplikacja dla biegaczy
Obserwuj swoje postępy, a także spalone kalorie i przebyte kilometry. Źródło: App Store.

Aby zmotywować Cię do działania w aplikacji możesz wyznaczać sobie codzienne cele w postaci X tysięcy kroków. Co więcej, możesz łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, aby porównać swoje osiągnięcia. Aplikacja do biegania Pacer Pedometer buduje wokół siebie aktywną społeczność ludzi z całego świata.

Aplikacje do biegania – Pacer Pedometer w wersji Premium

Dostępna jest również wersja Premium. Oferuje takie funkcje, jak zaawansowana analiza i raporty aktywności, program odchudzania i opcje monitorowania wagi. Co więcej, dla użytkowników premium dostępny jest również trening z instrukcjami głosowymi, nastawiony na spalanie zbędnych kalorii. Dla osób próbujących schudnąć, taka motywacja i treningowe sugestie mogą być bardzo przydatne w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

3. ADIDAS RUNNING BY RUNTASTIC

To kolejna aplikacja dla biegacza pomagająca w biegowych treningach. Jest ona dostępna w wersji darmowej, jak i PRO.

Starzy biegacze pewnie wciąż pamiętają aplikacje Runtastic (wielkiego rywala równie kultowego Endomondo). W 2015 roku Runtastic zostało wykupione przez Adidasa – dlatego najlepsza aplikacja do biegania wydłużyła nazwę i zmieniła interfejs 😉

Aplikacje do biegania – Adidas Running w darmowej wersji

Aplikacje do biegania mogą być i dobre, i bezpłatne – Adidas Running daje sporo za cenę samego pobrania. W podstawowej wersji znajduje się:

 • pomiar parametrów, takich jak: dystans, czas, kalorie, tempo, prędkość,
 • trener głosowy, który podczas treningu będzie Ci dostarczał potrzebnych informacji,
 • możliwość zrzeszania biegających kolegów i koleżanek w grupy, w których można się wzajemnie motywować, a także śledzić swoje sportowe wyczyny – Adidas Running kładzie duży nacisk n funkcję społecznościową,
 • wyzwania podsyłane m.in. przez samą aplikację,
 • możliwość wyznaczenia rocznego celu biegowego,
 • możliwość synchronizacji z platformą Polar Flow – dla każdego posiadacza sprzętu Polar.

Są również takie ciekawe funkcje jak Powersong, czyli motywująca muzyka do biegania, oraz Shoe Tracking, która podpowie Ci, jaki przebieg mają Twoje buty. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy należy je zmienić, by nie narażać się na kontuzję powstałą przez zbyt mocno zużyte obuwie.

Nie dziwi nas, że aplikacja do biegania powiązana z Adidasem ma moduł do kontrolowania butów.

Aplikacje do biegania – Adidas Running PRO?

Wersja Pro jest warta rozważenia, bowiem w niej uzyskasz dostęp do planów treningowych. Przeznaczona jest ona bardziej dla początkujących. Tam jako początkujący biegasz znajdziesz dużo przydatnych wskazówek dopasowanych do Twoich aktualnych możliwości. Dzięki funkcji premium możesz także wybrać plan treningu w zależności od swojego zaawansowania, a także wykonywać ćwiczenia i plany, które doprowadzą cię do założonego celu.

Po wykupieniu premium, adidasowa aplikacja do biegania dopuści Cię również do zaawansowanych statystyki. Będziesz mógł przeanalizować dokładnie aktywność ze wszystkich swoich poprzednich biegów. Dostępna jest także ciekawa funkcja auto pauzy, dzięki której pomiar przez aplikację automatycznie się zatrzyma, kiedy przystaniesz. Działa całkiem nieźle!

Aplikacja dla biegacza - Adidas Running
Aplikacja dla biegacza, dzięki której zadbasz o swoje treningi. Źródło: Sklep Google Play.

Czy warto ją zainstalować?

Ta aplikacja jest przejrzysta, i przydatna. Zebrała też bardzo sporo pozytywnych opinii i to nie bez powodu. Po aktualizacjach zdarzają się problemy m.in z sygnałem GPS, ale są sprawnie rozwiązywane przez dewelopera. Warto przynajmniej sprawdzić, co oferuje darmowa aplikacja do biegania – nawet bez premium sporo wnosi do sportowego życia.

4. STRAVA

To kolejna aplikacja do biegania ze zrzeszoną społecznością, możliwością połączenia z Facebookiem czy Twitterem. Możesz dzielić się swoimi osiągnięciami, a także na żywo śledzić trasy przyjaciół, komentować je (i na odwrót). Jej największą zaletą jest to, że śmiało można ją podłączać do pulsometrów i synchronizować z większością smartwatchy. Dzięki temu zbierane wyniki są bardziej precyzyjne, a dodatkowo możesz je przeglądać na swoim zegarku. Dzięki tej powszechnej kompatybilności, jeśli chodzi o aplikacje do biegania, Strava niezmiennie jest w czołówce popularności wśród biegaczy na całym świecie.

Posiada też oddzielną stronę internetową, gdzie zapisywane są Twoje trasy. Jest to bardzo ważne, gdy chce się analizować wyniki, śledzić postępy i sprawdzać, nad czym musisz popracować. Zbiera wszystkie niezbędne dane, pokazuje trasę biegu, umożliwia rywalizowanie z innymi, dołączanie do wyzwań, ustalanie swoich celów. Strava to nie tylko aplikacja do biegania, ale cały rozbudowany serwis społecznościowy.

Aplikacje do biegania – Strava Premium?

Po wykupieniu opcji premium dostaje się dostęp do różnych treningów, m.in. do takich dedykowanych maratonowi, a nawet triatlonowi. Dlatego jest już ona opcją dla zaawansowanych biegaczy, kolarzy i innych. Aplikacja do biegania to tylko jedna z opcji – Strava służy również do ćwiczenia jogi, wspinaczki, crossfitu i innych mniej popularnych dyscyplin.

Dzięki wersji premium otrzymasz dostęp do spersonalizowanego treningu, który będzie dostosowany do Twoich możliwości. Pokaże Ci także Twoją aktualną kondycję, a co więcej poziom zmęczenia. Jest to przydatna funkcja, ponieważ będziesz wiedzieć, kiedy odpocząć, aby się nie przetrenować.

Strava- aplikacja dla biegaczy
Aplikacja dla biegacza Strava, dzięki której będziesz śledził swoje postępy, Źródło: App Store.

Najlepsza aplikacja do biegania? Według milionów biegaczy tak – niezależnie od stopnia zaawansowania. Ze Strava przebiegniesz i pierwszą piątkę, i trzykrotnego Ironmana. Dokładne pomiary, przejrzysty interfejs, łatwość udostępniania swoich wyników społeczności – prędzej czy później Strava trzeba przetestować na własnym treningu. I bez premium robi furorę.

5. RUNKEEPER

Runkeeper to aplikacja do biegania od Asics – jednego z najsłynniejszych producentów obuwia do biegania.

Chcesz zacząć ćwiczyć? Zamierzasz trenować regularnie, ale nie masz motywacji? Ta apka może być rozwiązaniem. Na uwagę zasługuje rozbudowany system motywujących funkcji – kamienie milowe, wyzwania, powiadomienia o pobiciu rekordów, utrzymają Twój poziom zaangażowania w aktywność na najwyższym pułapie. Nad realizacją planu czuwa trener głosowy.

Dla kogo jest ta aplikacja? Bieganie z Runkeeperem polecane jest przede wszystkim osobom początkującym. Jest prosta w użyciu i szybko możesz się nauczyć po niej swobodnie poruszać. Nie oznacza to jednak, że doświadczony biegacz nie może korzystać z tej aplikacji. Runkeeper pokaże Ci prędkość, tempo, dystans i spalone kalorie. Takie informacje są niezbędne, jeśli chcesz obserwować, jak się rozwijasz i jak poprawia się Twoja kondycja.

W tej aplikacji, możesz udostępniać swoje osiągnięcia online w różnych mediach społecznościowych. Sparujesz ją z ponad 70-cioma innymi aplikacjami do dbania o formę.

Ciekawą funkcją jaką oferuje Runkeeper jest tworzenie zupełnie nowej trasy. Aplikacja do biegania wyznacza ją na podstawie wcześniej przebytych tras i podsuwa sugestie, gdzie skierować dalsze kroki. Dzięki temu z pewnością nie znudzisz się terenem i okolicą, który biegasz na co dzień. Ta opcja pozwala użytkownikowi odkrywać nowe miejsca i trasy, które można wykorzystać do jego biegów. 

Runkeeper – najlepsza aplikacja do biegania w wersji PRO?

Runkeeper ma wersję płatną. po wykupieniu dostępu do Runkeeper GO otrzymasz spersonalizowane plany treningowe od 5-kilomtrów do maratońskich dystansów. Aplikacja do biegania będzie podsyłać Ci informacje pogodowe, dopasuje plan gdy opuścisz trening, umożliwi dokładne porównywanie treningów oraz śledzenie Twojej trasy w czasie rzeczywistym.

Czy to aplikacja do biegania warta pieniędzy? Wielu uważa, że tak – przetestuj wersję bezpłatną, a jeśli przypadnie Ci do gustu, spróbuj jak sprawuje się wersja Go – opinie na jej temat są bardzo dobre.

Aplikacja dla biegacza - Runkeeper
Aplikacja do biegania, która pomoże Ci się zmotywować, abyś ćwiczył regularnie. Źródło: Sklep Google Play.

6. SPORTS TRACKER

Sports Tracker, to na pewno aplikacja dla biegaczy niezwykle dokładna i całkowicie darmowa. Dlatego będzie to aplikacja dla nieco bardziej bardziej zaawansowanych i wymagających biegaczy, którzy wciąż nie zamierzają przeznaczać ani grosza na wirtualnego trenera.

Aplikacja do biegania ta posiada szeroką sieć społecznościową, monitoruje bieg poprzez zbieranie najważniejszych danych, pokazuje również mapę przebytego treningu. Zapisuje trasy, instruuje komunikatami głosowymi i pozwala na łatwe udostępnianie treningowych relacji w sieci społecznościowej. Czy to najlepsza aplikacja do biegania? Stoi za nią marka Suunto, słynąca ze sportowych akcesoriów elektronicznych. Wśród setek tysięcy opinii, znacznie przeważają te pozytywne.

Ważne – opinie na temat tej aplikacji do biegania wahają się w zależności od aktualizacji. Niestety, użytkownicy czasami zgłaszają problemy techniczne (a wręcz niedziałanie aplikacji) po wgraniu najnowszej wersji. Z tego względu, mimo zaawansowania, radzimy traktować ją pomocniczo, obok bardziej niezawodnej aplikacji. monitorującej treningi w długiej perspektywie. Niestety, taki już urok aplikacji do biegania – żeby mogły się rozwijać, użytkownicy muszą czasem pocierpieć.

Tak więc Sports Tracker:

 • zbierze dane, takie jak: dystans, prędkość, tempo, spalone kalorie, pokonaną wysokość,
 • umożliwia zapisywanie danych w specjalnym dzienniku treningowym,
 • wydaje polecenia głosowe,
 • wykorzystuje GPS i Google Maps, dzięki czemu możesz planować nowe trasy, zapisywać je oraz szukać najbardziej popularnych tras biegowych w okolicy, w której właśnie się znajdujesz. Przejrzysz również trasy osób, które po tej okolicy biegają (co jest bardzo przydatne, gdy jesteś na nieznanych terenach),
 • pomoże Ci w dostosowaniu odległości do Twojej sprawności fizycznej,
 • pozwoli Ci dzielić się z innymi osiągnięciami, a także być z nimi w stałym kontakcie,
 • ale może też się na jakiś czas zepsuć, gdy deweloper popsuje aktualizację. Tak stało się w momencie, gdy to piszemy, ale mimo wszystko aplikacja do biegania zasługuje na polecenie.

Sports Tracker to darmowa aplikacja do biegania. Żadnych obostrzeń zdejmowanych po wykupieniu premium. Prosty, intuicyjny interfejs. Różne sporty outdoorowe do wyboru – bieganie, MTB, trekking, rower – wszystkie dyscypliny, jakie możesz uprawiać w terenie, da się znaleźć w aplikacji Sports Tracker.

Sports Tracker czyli aplikacja dla biegaczy
Niezwykle dokładna aplikacja, która pomoże Ci mierzyć przebiegnięty dystans. Źródło: App Store.

Szeroka społeczność, różnorodność dyscyplin i interfejs, który ni zjada połowy baterii w Twoim smartfonie – z pewnością warto przetestować, co ta aplikacja do biegania od Suunto przygotowała dla swoich sportowców.

Twój wysiłek może także pomóc innym!

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną, dodatkową propozycję aplikacji. Jeśli dzięki swoim wysiłkom chcesz jeszcze pomoc innymi, to idealnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie aplikacji Charity Miles

Instalując aplikację, na samym początku wybierasz jedną z ponad 50 organizacji, którą chcesz wspierać, a poprzez swoja aktywność fizyczną zbierasz dla niej pieniądze

Każdy Twój krok może mieć pozytywny skutek i zamienić się w pomoc, której tak wiele osób potrzebuje. Aplikacja do biegania pokaże Ci także ile przebiegłeś kilometrów, a także ile pieniędzy już zebrałeś i ile dni pomagasz. Dzięki niej nie tylko wzmocnisz swoje ciało i doprowadzisz swoją sylwetkę do idealnego wyglądu, ale także pomożesz innym w potrzebie. Należy pamiętać, że nawet najmniejsza pomoc się liczy i może znaczyć bardzo dużo dla wielu osób. 

Niestety, jak przystało na aplikacje do biegania bez wersji premium, Charity Miles nie na każdym smartfonie działa jak należy. Wsparcie aplikacji jest nieporównywalnie mniejsze, niż w przypadku powyższych propozycji. Mimo tego, warto przynajmniej wiedzieć, że taka opcja istnieje i sprawdzić aplikację na swoim sprzęcie.

Podsumowanie

Wymieniliśmy najbardziej godne uwagi aplikacje do biegania. Jeśli żadna z nich nie przypadła Ci do gustu, odwiedź https://nowoczesny.pl/aplikacje-do-biegania-przeglad-10-najlepszych-aplikacji-dla-biegaczy/, gdzie znajdziesz jeszcze więcej aplikacji, które pomogą Ci w codziennych treningach i przybliżą Cię do celu.

Jest również wiele innych aplikacji, które nie są stricte połączone z bieganiem, a mimo to będą dla Ciebie bardzo przydatne, pod kątem utrzymania regularności treningu, diety, czy prowadzenia treningów uzupełniających bieganie. O nich poczytasz w kolejnym artykule.

Która aplikacja do biegania przejdzie u Ciebie testy jako pierwsza? A może korzystasz z zupełnie innej i chciałbyś ją polecić? Podziel się swoją opinią na Facebooku lub Instagramie [nazwa: Sfera Biegacza], a chętnie zaktualizujemy artykuł o nowe propozycje!

Mogą Ci się spodobać:

25 10.2023
Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Polar Pacer – ta propozycja fińskiego giganta gości na nadgarstkach […]

27 09.2023
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć, gdy do […]

21 09.2023
Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Gdy kończy się lato, zarówno biegacze, jak i kolarze oraz […]

12 09.2023
Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 to smartwatch sportowy, który spokojnie można zaliczyć […]

17 07.2023
Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym to jeden z ulubionych rodzajów odzieży […]

16 06.2023
Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa do zachowanie organizmu w dobrej […]

01 06.2023
Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca przyda się każdemu, kto na poważnie traktuje […]

10 05.2023
Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Własna bieżnia przyda się przez cały rok – czy to […]

08 05.2023
Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu to poręczna maszyna, która szybko rozluźni napięte […]

05 05.2023
Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Budzisz się na drugi dzień po solidnym treningu i… wolałbyś […]

20 03.2023
T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

Regularne treningi biegowe to świetny sposób na to, by zadbać […]

01 03.2023
Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Dla większości kobiet i mężczyzn smartfon czy karta płatnicza stanowią […]

03 02.2023
Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Morsowanie wymaga odwagi, otwartości na nowe doświadczenia, wiedzy i… odrobiny […]

23 01.2023
Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Na trening w zimie nie wystarczy się ubrać ,,po prostu […]

19 01.2023
Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Dobrej jakości bielizna termoaktywna to podstawa wyposażenia każdego biegacza. Dlaczego […]

27 12.2022
Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania mają pomagać podczas treningu. Dzięki nim będziesz […]

21 12.2022
Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Jeśli jesteś zwolennikiem stosowania nowych technologii w bieganiu, bieganie z […]

15 12.2022
Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Szukasz kurtki? Znalazłeś… i to niejedną! Kurtki 4F to setki […]

06 12.2022
Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Nordic walking to doskonały wstęp do przygody ze sportem. Żeby […]

06 12.2022
Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Smartwatch Suunto 7 ukazał się na rynku w styczniu 2020 […]

06 12.2022
Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Włączasz muzykę. Biegniesz, biegniesz… i zwalniasz, bo musisz przystanąć by […]

05 12.2022
Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Święta, urodziny, podziękowania – okazji do obdarowania znajomego biegacza nie […]

01 12.2022
Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania to przykład sprzętu, wokół którego narosło […]

15 11.2022
Softshell do biegania – jaki wybrać?

Softshell do biegania – jaki wybrać?

Prawdziwi miłośnicy biegania nie zatrzymują się bez względu na porę […]

30 10.2022
Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Bieganie to jedna z najbardziej uniwersalnych aktywności fizycznych. Nie wymaga […]

26 10.2022
Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Latarka to na wszelkich dalekich wyprawach, trekkingach czy nawet zwykłym […]

25 10.2022
Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Jesienią treningi na świeżym powietrzu mogą być naprawdę przyjemne. Wystarczy […]

25 10.2022
Czym powinny charakteryzować się najlepsze zegarki do biegania?

Czym powinny charakteryzować się najlepsze zegarki do biegania?

Prowadzisz aktywny tryb życia i biegasz niemal każdego dnia? Jeśli […]

18 10.2022
Guma oporowa – co warto wiedzieć?

Guma oporowa – co warto wiedzieć?

Guma oporowa to taśma do ćwiczeń, która jest wykorzystywana do […]

17 10.2022
Klasyczny T-shirt, czyli cichy bohater drugiego planu

Klasyczny T-shirt, czyli cichy bohater drugiego planu

Kwestia wyboru ubrań dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się