Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
  • Polski
  • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Buty do biegania > Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Data publikacji 24.01.2023

Przeczytasz w 12 minut 2089 wyświetleń

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. Nie chodzi nawet o oczywiste rozróżnienie między butami treningowymi i startowymi. Również w obrębie tej pierwszej grupy można jednak znaleźć zupełnie odmienne buty.

W jednych producenci stawiają przede wszystkim na amortyzację i wygodę biegu. W innych modelach możemy zaś poczuć mocną dawkę energii, którą nasze buty będą odzyskiwać po uderzeniu o podłoże i przekazywać naszym stopom.

Czy warto zatem stawiać na buty, które mają być w założeniach uniwersalne i wszechstronne? Właśnie tak prezentuje się charakterystyka jednej z najpopularniejszych kolekcji Adidasa, czyli butów Solar. Model z tej serii, który cieszy się stałym powodzeniem wśród biegaczy, jest Adidas Solar Boost 4. Postanowiliśmy sprawdzić, czy to powodzenie jest zasłużone – przeczytaj, czy sa to buty dla Ciebie.

Adidas Solar Boost 4 – parametry techniczne

Solar Boost Adidas to obuwie z wysoką amortyzacją i dropem 10 mm. Waży około 300 gramów w zależności od rozmiaru, co jest dośc standardowym wynikiem jak na codzienny trenażer. Zostało zaprojektowane do biegania po drodze asfaltowej. Najlepiej sprawdza się na treningach średniodystansowych w umiarkowanym tempie.

Z czego są wykonane buty Adidas Solar Boost 4?

Zapewne między innymi z powodu popularności kolekcji producent zadbał, by jej nazwa była widoczna. Tłoczony napis o takim brzmieniu znajduje się na boku podeszwy, a także na pięcie. Poza tym w kilku miejscach cholewki znajdziemy logo Adidasa – z tyłu, na języku i tuż przed nim. Na bokach znajdują się oczywiście również tradycyjne trzy paski.

Rzut cholewki pokaże, że ma ona kształt nieco zbliżony do ósemki. Charakteryzuje ją zwiększona powierzchnia w przedniej części stopy, a także dolnym fragmencie śródstopia. Cholewka przypadnie do gustu biegaczom z szerokimi stopami, bo za dopasowanie dodatkowo odpowiada adidasowa technologia Tech Fit.

Adidas solar boost damskie cholewka z góry
Widok cholewki Adidas Solar Boost, źródło: strona producenta Adidas

Gdy spojrzymy na but z boku, wyróżniać będzie się z kolei wysoki zapiętek. To efekt technologii Fit Counter, która ma być przyjazna naszym ścięgnom Achillesa. Szczelnie osłania tylną część pięty, dodatkowo ją stabilizując. Za tę maksymalna stabilizację kroku w obrebie Achillesa docenią ja szczególnie biegacze, którzy zmagali się z kontuzjami tego ścięgna.

zapitek solar boost adidas
Wysoki zapiętek Adidas Solar Boost, źródło: strona producenta Adidas

Podstawę cholewki butów Solar Boost 4 stanowi miękka siateczka dbająca o oddychalnośc – typowy i nieodłaczny element solidnych bitów do biegania.

siateczka cholewki solar boost
Siateczka Solar Boost, źródło: strona producenta Adidas

Producent zadbał jednak o strukturalne wzmocnienia. Widać je choćby w przedniej części buta, a także w okolicach pięty.

Podobnie jak w kilku innych modelach Adidasa, 50 procent cholewki butów Solar Boost 4 stanowią materiały z recyklingu. To technologia Primegreen, która pomaga redukować ilość śmieci. Niemiecka firma przekonuje, że do 2024 r. wszystkie tekstylia Adidasa mają być produkowane z takich materiałów.

Wnętrze buta i podeszwa

W butach Adidas SolarBoost 4 podeszwa jest wyraźnie szersza od cholewki. Właściwie z każdej strony wystaje poza jej obrys. Taki efekt potęguje tak zwany system Solar Propulsion Rail, który ma za zadanie dodatkowo stabilizować but i otacza podeszwę środkową. Jest on wykonany z pianki EVA.

Podeszwa środkowa, zgodnie z nazwą, to natomiast system amortyzacyjny Boost. To jedna z najbardziej znanych technologii Adidasa. W butach Solar Boost 4 jest jej sporo – wysokość podeszwy pod piętą wynosi w nich 32 milimetry. Bardziej doświadczeni biegacze stwierdzą jednak, że w praktyce Solar Boost przypomina obuwie ze średnim dropem (6-7 mm), ponieważ kompresja pianki amortyzacyjnej Boost daje wrażenie niższego lądowania.

Wykończeniem podeszwy jest natomiast bieżnik dostosowany do zmiennych warunków atmosferycznych podczas biegania po asfalcie. Otwory i rowki są dość głębokie. W kilku miejscach widać spod nich materiał amortyzacyjny. Bieżnik jest wykonany z gumy Continental, słynącej z wysokiej przyczepności i wytrzymałości na ścieranie.

solar boost adidas bieżnik
Adidas Solar Boost od spodu, źródło: strona producenta Adidas

O komfort biegu dbają specjalne nakładki na śródstopiu. Do tego dochodzi również wyściełany kołnierz pięty, zwłaszcza w jego tylnej części. Widać, że konstruując podeszwę zewnętrzną Adidas Solar Boost zadbano o dokladne dopieszczenie detali buta.

Design butów Adidas Solar Boost 4

Kolekcja Solar zawiera więcej modeli niż tylko SolarBoost 4. Wciąż w sprzedaży można znaleźć poprzednie wersje tego obuwia, czyli Adidas Solar Boost 19 oraz Solar Boost 3. Do tego dochodzą model z serii Solar Glide. To sprawia, że wachlarz dostępnych kolorów jest naprawdę szeroki. Same Solar Boost “czwórki” i dla mężczyzn, i dla kobiet są dostępne w 6-ciu wariantach kolorystycznych damskich i 5-ciu męskich. Dostępność – jak to zwykle bywa przy takiej ilości różnych modeli – różni się w zależności od sklepu i czasu.

adidas solar boost 4
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja czarna, źródło: Strona producenta Adidas

Podstawowa wersja to klasyczna kolorystyka butów sportowych Adidasa. Czarna cholewka w odcieniu Core Black została wzbogacona białymi elementami. Nie uderzają one jednak obserwatora, bo to nieco wytłumiona biel Cloud White.

Pod podeszwą, obok pomarańczowego napisu Continental, znajdziemy jeszcze kolor szary. To odcień Grey Six. Na bieżniku towarzyszy mu czerń, spod której wyziera biały materiał amortyzacyjny.

adidas solar boost buty granatowe
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja granatowa, źródło: Strona producenta Adidas

Drugi męski wariant butów Solar Boost 4 również nie ma za zadanie przyciągania wzroku. To ciemny, elegancki granat w odcieniu Shadow Navy. Z tym kolorem dobrze współgrają czarne wstawki, a także trzy paski w kolorze srebrnego metaliku.

Boki podeszwy są oczywiście białe, ale ciekawiej jest pod spodem. Tam są już bowiem bardziej intensywne kolory – jasny odcień niebieskiego oraz Turbo, czyli kolor na granicy czerwieni i różu. Zresztą ten ostatni jest obecny także na wkładce obuwia.

męskie różowe adidas solar boost
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja Turbo, źródło: Strona producenta Adidas

Trzecia opcja to zupełne przeciwieństwo dwóch poprzednich propozycji. Biegacze mogą bowiem postawić na buty w kolorze Turbo. Cholewka butów Adidas Solar Boost 4 wydaje się w tym przypadku bardziej różowa niż czerwona – bez wątpienia rzuca sie w oczy z daleka.

Tym razem paski na bokach butów są granatowe, w odcieniu Legacy Indigo. Do tego dochodzi czerń w wersji Carbon oraz standardowa biel. Podobne kolory znajdują się pod podeszwą. Zdobna cholewka nie potrzebuje dodatkowych urozmaiceń w dolnej części

Solar Boost zielone męskie adidas
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja Solar Green, źródło: strona producenta Adidas

Nie mogłoby obyć się również bez zieleni w odcieniu Solar Green. Nasycona kolorystyka cholewki wzbogacona ciemniejszymi elementami wzmacniającymi tworzy bardzo estetyczna propozycję, która wciąż ma w sobie nieco surowości. Kompozycję tych Adidas Solar Boost dopełnia szarość kołnierza oraz czarne, matowe wykończenie trzech pasków na boku. Od spodu bieżnik podeszwy uzupełnia guma w kolorze Beam Pink – a trzeba przyznać, że róż i zieleń to niecodzienne połączenie w męskim obuwiu.

Buty Adidas Solar Boost 4 dla mężczyzn można kupić w rozmiarach 39-48.

Adidas Solar Boost damskie – kolorystyka

Jeden z damskich modeli Solar Boost – szaro-niebiesko-różowy widziałeś już wyżej. Jak prezentują się pozostałe propozycje dla biegaczek? Równe ciekawie!

wersja damska buty do biegania adidas solar boost
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja różowa, źródło: Strona producenta Adidas

Buty oparte na kolorze różowym Adidas przygotował oczywiście dla biegaczek – ta barwa jest zdecydowani bardziej różowa, niż męski wariant Turbo. W tym przypadku jest on stonowany, wręcz przybrudzony. Cholewka w kolorze Almost Pink to kombinacja bladoróżowej siateczki i paneli wzmacniających w bardziej intensywnym odcieniu różu.

Ciekawy kolor mają paski na bokach buta. To połyskliwy kolor Copper Metallic, zbliżony do koloru złotego. Oprócz tego na butach pojawiają się elementy czarne, białe boki podeszwy oraz barwa Turbo – widać ją we wnętrzu buta i na bieżniku.

adidasy do biegania damskie
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja w wersji pomarańczowo-różowej, źródło: Strona producenta Adidas

Znallazł się tez model dla pań preferujacych bardziej cukierkowe designy – taka właśnie jest barwa Bliss Orange. Tak naprawdę, bardziej niż pomarańczowy, kolor ten przypomina odcień różu. Trzy paski już nie pozostawiają wątpliwości – jaskraworóżowy odcień Pulse Lilac dopełnia urok tego niezwykle kobiecego modelu.

kolory butów adidas solar boost
Buty Adidas Solar Boost 4, wersja niebieska, źródło: Strona producenta Adidas

Cholewka drugiej damskiej wersji butów Adidas SolarBoost 4 oparta jest na podobnym schemacie. Tyle że tym razem jaśniejsze i ciemniejsze elementy cholewki są utrzymane w kolorze Hazy Sky. Takie “mgliste niebo” jest urozmaicone paskami w kolorze Turbo oraz czarnymi elementami w odcieniu Carbon.

Do tego dochodzi biel. Wszystkie te cztery barwy można oglądać na spodzie butów. Trzeci wariant kolorystyczny dla biegaczek jest taki sam jak czarno-białe buty dla mężczyzn.

Damskie buty Adidas Solar Boost 4 można kupić w rozmiarach 36-44.

Jak buty Adidas Solar Boost pomagają w trakcie biegu?

Jako że Solar Boost 4 ma być obuwiem wszechstronnym, przyjrzeliśmy się mu pod kątem kilku właściwości. I znaleźliśmy znacznie więcej plusów niż minusów.

Z pewnością dużym atutem tych butów do biegania jest ich przyczepność. Guma Continental, którą dostarcza znany producent opon, świetnie spisuje się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. To gwarancja przyczepności na asfalcie i innych twardych nawierzchniach w każdych warunkach – niczego innego nie można by było oczekiwać od biegówek tak uznanego producenta. Do zalet podeszwy butów Solar Boost 4 należy także jej trwałość. Guma Continental jest odporna na ścieranie, toteż bieżnik będzie długo Ci służyć

Na zmiany warunków atmosferycznych odporna jest także podeszwa środkowa, czyli tworzywo Boost. Ten rewolucyjny system amortyzujący Adidasa nie traci swoich właściwości nawet na mrozie.

A te właściwości są imponujące. Boost to wytrzymały materiał, który dobrze wytłumia wstrząsy. W efekcie bieg w butach Solar Boost 4 jest przyjemnie miękki. Jednocześnie jednak krok będzie sprężysty. Oprócz tworzywa Boost pomaga w tym Linear Energy Push, czyli specjalne szyny, które wspierają śródstopie, oddając dodatkową energię.

Dzięki nim but staje się bardziej dynamiczny, ale i stabilny oraz płynny. Pomaga w tym wspomniany system Solar Propulsion Rail. Dzięki niemu unikamy niepotrzebnych ruchów stopy na boki. W skutecznym blokowaniu stopy w bucie pomaga również cholewka z wysokim zapiętkiem. Dobrze dopasowuje się do stopy, ale jej nie uciska.

Słowo, które najlepiej opisuje Adidas Solar Boost, to stabilizacja. Bezwzględne trzymanie stopy w nieruchomej pozycji znacznie ogranicza ryzyko kontuzji. Biegacze bardzo dobrze oceniają tę właściwość modelu – szczególnie ci, którzy mieli do czynienia z kontuzjami w obrębie Achillesa i kostki.

Buty Solar Boost 4 ważą 305 gramów. Ich drop to 10 milimetrów, w związku z czym wspomagają naturalne przetaczanie się stopy do przodu, co jest nieocenione na dłuższych dystansach wymagających oszczędzania energii. Wśród cech tego obuwia pomocnych na biegowej trasie należy jeszcze wymienić dobrą oddychalność materiału, z którego składa się cholewka.

Uniwersalny komfort dla ścięgna Achillesa

W komforcie biegu pomaga również nowa konstrukcja zapiętka, o której już wcześniej wspomnieliśmy. Jej głównym zadaniem jest wytchnienie dla ścięgna Achillesa. Umożliwia bowiem płynny ruch tego fragmentu ciała. Najważniejsze jest dodatkowe, miękkie wypełnienie we fragmencie zapiętka, który przylega do ścięgna.

Adidas Solar Boost 4 nie jest co prawda butem typowo stabilizującym, ale system Solar Propulsion pomaga supinatorom i pronatorom. Przeciwdziała bowiem przekrzywianiu stopy na zewnątrz i do środka. Jeśli z racji nadmiernej pronacji lub supinacji masz problem z doborem obuwia, Adidas Solar Boost mogą załatwić sprawę (najlepiej wraz z ortopedą).

Technologie w butach Solar Boost Adidas

Właściwie o wszystkich technologiach w butach Solar Boost 4 już wspomnieliśmy. Najważniejszy jak zawsze w butach z tej serii, jest Boost, czyli skondensowane granulki z termoplastycznego poliuretanu, które tłumią wstrząsy i napędzają nasz bieg. Łączą giętkość podeszwy z wysokim poziomem amortyzacji. Adidas chwali się, że technologia Boost nie traci swoich właściwości nawet przy tysiąckilometrowym przebiegu, co czyniłoby je niezwykle wytrzymałym modelem (buty do biegania wymienia się najczęściej co około 500 kilometrów).

Do tego dochodzi LEP, który wzmacnia podeszwę środkową, stabilnie prowadzi piętę. i zwiększa siłę wybicia z palców. To ulepszona wersja systemu Tuned Torsion Spring znanego ze starszych modeli Adidasa. Współpracuje z nim system Solar Propulsion Rail, znany m.in. z modeli Boston, Adios i Tempo – pianka EVA wspiera kierunek przetaczania się buta.

Od spodu konstrukcję buta Solar Boost dopełnia guma Continental Rubber. To technologia bieżnika wprost z najlepszych samochodowych opon. Primegreen to zaś tworzywo ekologiczne, które powstaje z recyklingu i czyni buty Adidas Solar Boost 4 bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Wykaz technologii uzupełnia zapiętek Fit Counter. Dzięki niemu nasze nogi czują się w tych butach bardziej naturalnie. Przydaje się to zwłaszcza osobom z wrażliwym ścięgnem Achillesa.

Wady butów Solar Boost

Wspomniana technologia LEP ma też jednak wady. Poprawia siłę odbicia, ale usztywnia przednią część podeszwy. Z tego powodu zupełnie rekreacyjne biegi w butach Adidas Solar Boost 4 mogą nie być najprzyjemniejsze. To buty, które nie nadają się na najkrótsze przebieżki w spacerowym tempie. Osoby stawiające na rekreacyjny jogging z reguły preferują bardziej miękkie podeszwy.

Waga butów także mogłaby być nieco lżejsza. Jako że są to buty przeznaczone do uniwersalnych zastosowań, ciężar przekraczający 300 gramów czasami bywa utrudnieniem, szczególnie na treningach tempowych i interwałowych. Lżejsza jest ich konkurencja, na przykład buty Nike Air Zoom Pegasus.

Wśród minusów trzeba też wymienić oryginalne sznurówki. A konkretnie ich długość. Są zbyt krótkie, by umożliwić podwójne wiązanie, tak lubiane przez wielu biegaczy.

U kogo buty Adidas Solar Boost sprawdzą się najlepiej?

Buty do biegania Adidas Solar Boost są przeznaczone dla osób o stopach neutralnych. Mimo to mogą z nich śmiało korzystać także biegacze o stopie supinującej lub pronującej. Dodatkowa pianka wokół podeszwy będzie stabilizować ich stopy. Pamiętajmy jednak, że nie jest to model typowo ochronny, stabilizujący – przy nadmiernym odchyleniu stopy wciąz nie obędzie się bez konsultacji ortopedycznej.

Solar Boost Adidas buty treningowe przeznaczone na asfalt. Najlepiej spisują się więc na twardych, miejskich nawierzchniach. Doskonała przyczepność dobrze będzie pasować również do trenowania podbiegów i zbiegów. Jest tak duża, że niektórzy zakładają buty Adidas Solar Boost nawet na lekkie biegi terenowe (ale robią to na wlasna odpowidzalność – biznik i poziom amortyzacji jest dopasowany typowo do asfaltu).

Już te cechy podkreślają ich wszechstronność. Solar Boost 4 to bowiem bardzo uniwersalny model. Równie dobrze odnajduje się w codziennym treningu, jak i przy średnich oraz dłuższych dystansach na zawodach. W dodatku można w nim bez problemów biegać w deszczu i niskich temperaturach. Solar Boost Adidas najbardziej przypadają do gustu wytrzymałościowcom stawiającym na imponujące dystanse pokonywane w średnim tempie. Z racji wagi, gorzej spisują się na treningach po wysokie tempo.

Jeśli chodzi o poziom zaawansowania treningowego, Solar Boost polecilibyśmy biegaczom, którzy mają już za sobą przynajmniej kilka tygodni regularnego biegania. Konstrukcja obfituje bowiem we wspomagające technologie. U zupełnie początkujących, takie fajerwerki nie są wskazane, ponieważ utrudniają doskonalenie naturalnej biomechaniki kroku.

To także buty, na które warto postawić, jeśli ceni się zieleń i dba o środowisko. Adidas dużą wagę przykłada do recyklingu, w ten sposób przyczyniamy się więc do oczyszczania planety. Solar Boost są kolejnym krokiem niemieckiej marki w stronę produkcji przyjaznej naturze.


Adidas Solar Boost to buty, które zyskały sympatie biegaczy dzięki wysokiej stabilizacji kroku i komfortowej technologii amortyzacyjnej Boost. Zbierają bardzo dobre opinie na temat bezpieczeństwa kroku oraz oddawania energii na dłuższych dystansach. Z uwagi na wiele technologii wspomagających, dobrze nadają się dla biegaczy, którzy już udoskonalili naturalne możliwości swojego ciała, bo ten but jednak częściowo wyręcza stopę w czasie biegowej pracy.

Amortyzacja, wytrzymałość, ekologia… Ale Adidas to jednak nie to? W takim razie rzuć okiem na propozycje nieoczywistego konkurenta – Salomon ma też buty do biegania po asfalcie! Przeczytaj: Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Adidas

Mogą Ci się spodobać:

04 05.2023
Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]

28 04.2023
Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]

26 04.2023
Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]

19 04.2023
Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]

31 01.2023
Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]

26 01.2023
Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]

26 01.2023
Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]

26 01.2023
Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]

25 01.2023
Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]

25 01.2023
Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien  wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]

24 01.2023
Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]

19 01.2023
Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]

18 01.2023
Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]

07 11.2022
Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]

20 10.2022
Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]

19 09.2022
Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]

27 07.2022
Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

01 07.2022
Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]

27 06.2022
Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

15 06.2022
Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]

10 06.2022
Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]

07 06.2022
Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]

03 06.2022
Saucony Guide 15 – jak prezentuje się ta propozycja?

Saucony Guide 15 – jak prezentuje się ta propozycja?

Saucony Guide 15 to nowiutka propozycja jednej z flagowej serii […]

01 06.2022
Buty Kalenji Kiprun Long 2 – tanie i dobre, czy tylko tanie?

Buty Kalenji Kiprun Long 2 – tanie i dobre, czy tylko tanie?

Tanie buty do biegania, które nie obcięły ceny kosztem jakości […]

21 05.2022
Używane buty do biegania – tak czy nie?

Używane buty do biegania – tak czy nie?

Dobry sprzęt za niewielkie pieniądze? Kto by się nie skusił! […]

19 05.2022
Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Wybór odpowiedniej pary butów do biegania może może być trudnym […]

14 05.2022
Nike Air Huarache – buty bez Swoosha. Czy nadają się do biegania?

Nike Air Huarache – buty bez Swoosha. Czy nadają się do biegania?

Nike Huarache to klasyk wśród propozycji tej marki. Zwalają z […]

11 05.2022
Adidas Springblade – funkcjonalne, czy tylko designerskie?

Adidas Springblade – funkcjonalne, czy tylko designerskie?

Adidas Springblade to historia z 2013 roku. Miały być rewolucją […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się