Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
  • English
  • Polski
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Data aktualizacji 19.01.2023

Przeczytasz w 14 minut

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich na co dzień. Zresztą wystarczy posłuchać własnych rozmów – terminem “adidasy” większość z nas określa po prostu lifestyle’owe obuwie w sportowym stylu. Czy jednak buty do biegania mogą wyglądać równie dobrze? Wiele droższych modeli ma bardzo futurystyczny design, który nie najlepiej sprawdza się na co dzień. Na tym tle wyróżniają się buty Adidas Runfalcon. Nie dość, że ich cena nie jest zbyt wygórowana, to jeszcze zapewnią całkiem przyjemny komfort biegania na krótszych dystansach.

Jak w praktyce spisują się buty, które łączą zalety obuwia biegowego i lifestyle’owego? Przyjrzeliśmy się bliżej Adidas Runfalcon 2.0 i 2.0 TR. Sprawdź, bo może to właśnie będą Twoje idealne biegówki.

Adidas Runfalcon nie osiągnęły wielkiego sukcesu pod względem popularności. Mało który fan Adidasa przypomni sobie o nich obudzony o trzeciej nad ranem. To nie oznacza jednak, że mamy do czynienie z porażką Adidasa.

Adidas Runfalcon 2.0 – podstawowe informacje

Adidas Runfalcon to obuwie z wysokim dropem – 10 milimetrów. Zostało zaprojektowane dla stopy neutralnej z wysokim łukiem. Waży około 300 g w zależności od rozmiaru. Poziom amortyzacji – średni. Model jest przeznaczony do krótkich, powolnych biegów po drodze asfaltowej. Z racji średniej amortyzacji biegi w Adidas Runfalcon nie powinny być bardziej wymagające, niż 15 kilometrów spokojnego wybiegania. Najlepiej sprawdzą się na rekreacyjnym joggingu dla przyjemności – nie dla wyników.

adidas runfalcon cholewka
Adidas Runfalcon 2.0 męskie – materiał cholewki. Źródło: strona producenta Adidas

Adidas Runfalcon 2.0 mają jedną gigantyczną zaletę, która zwraca na nie uwagę od pierwszego rzutu okiem – cenę. Ten model Runfalcon dostaniesz za mniej niż 200 złotych. Jak na oryginalne adidasy przystosowane do biegów, trudno o przystępniejsze kwotowo propozycje u wielkich marek.

O tej niskiej cenie trzeba pamiętać przyglądając się bliżej Adidas Runfalcon. Nie znajdziesz tutaj wyśrubowanych technologii podkręcających tempo ani zwiększających osiągi dystansowe.

To ma być but do wszystkiego. Powolne bieganie, spacerowanie, sprint do autobusu. Producent poszedł na sporo kompromisów, by Runfalcon 2.0 były uniwersalne. Co prawda mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego… ale nie bylibyśmy tak surowi. Czytaj dalej.

Z czego są wykonane buty Adidas Runfalcon 2.0?

Model Adidas Runfalcon 2.0 powstał z mieszanki materiałów syntetycznych, pianki EVA i gumy w technologii adiWEAR.

Wygląd zdecydowanie jest jednym z ważniejszych atutów modelu Runfalcon 2.0. To buty, które nie przypominają obuwia biegowego. Umieszczenie ich na półce ze specjalistycznym obuwiem do biegania czasami sprawia wręcz wrażenie pomyłki. A przynajmniej będzie tak wtedy, gdy skupimy się tylko na ich wyglądzie.

Runfalcon 2.0 to buty o klasycznej linii. Ich jednoczęściowa cholewka w zdecydowanej większości została wykonana z wielowarstwowej siateczki. Nie ma na niej zbyt wielu wzmocnień, tylko pojedyncze paski z tworzywa sztucznego.

Szerokość zadowala – będzie w nich wygodnie biegaczowi z dużymi stopami. Adidas Runfalcon maja na tyle dużo miejsca w palcach, że nawet haluksy nie powinny byc przeszkodą w dopasowaniu. Z koli biegacze z wąską stopą będą musieli pomęczyć się z dociskaniem sznurowania. Cholewka butów Runfalcon 2.0 jest oczywiście wyściełana materiałem tekstylnym.

Adidas oczywiście umieścił na cholewce Runfalcon swoje logo – zarówno w formie napisu na języki, jak i trzech pasków na bocznych częściach cholewki. Logo marki jest wręcz główną ozdobą cholewki tego skromnego wizualnie modelu. Marka postawiła na okrągły krój języka, co miało zapewniać doskonałe dopasowywanie się do stopy. Czy się udało – o tym w dalszej części.

Charakterystycznym elementem cholewki jest także bezszwowa pięta. To wszystko nadaje butom Runfalcon klasyczny, lifestyle’owy wygląd.

Wnętrze buta i podeszwa

Nieco bardziej “biegowo” wygląda podeszwa tego obuwia. Wyższa warstwa pod piętą jednoznacznie na to wskazuje. Podeszwa jest wykończona gumą adiWEAR i charakterystycznym bieżnikiem. Składa się on z dość szerokich, stosunkowo rzadko rozmieszczonych wypustek. W tylnej części śródstopia w bieżniku znajduje się dość duży otwór. Co charakterystyczne dla tego rodzaju gumy – mimo ciemnej barwy, nie pozostawia śladów na podłożu. Adidas Runfalcon nadają się więc nie tylko jako buty do biegania, ale również obuwie do noszenia w pomieszczeniu, np. na zajęciach sportowych czy w pracy.

podeszwa adidas runfalcon
Adidas Runfalcon 2.0 – podeszwa, Źródło: strona producenta Adidas

Wyżej, w podeszwie środkowej, Adidas zastosował zwyczajną piankę EVA. To ona odpowiada za amortyzację stóp, nie ma jej jednak przesadnie dużo – wysokość podeszwy pod piętą to około 28 milimetrów. Pianka EVA to najcieńsza linia oporu – bez spektakularnych właściwości technicznych, nie oddaje energii, jest dość sztywna, szybko się ubija, ale jest bardzo tania.

W środku buta i języka znajdziemy dodatkowe poduszki, odpowiadające za komfort noszenia.

Design butów Runfalcon Adidas

Mimo że buty Runfalcon Adidas należą do budżetowej serii obuwia niemieckiej firmy, producent butów w wersji 2.0 postawił na szeroką gamę dostępnych kolorów. To zapewne kolejny ukłon w stronę tych, którzy będą tych butów używać na co dzień i szukają ciekawego uzupełnienia swojej stylizacji. RUnfalcon są dostępne w bardzo zróżnicowanych wariantach damskich i męskich. Kolekcja Runfalcon obejmuje również model dziecięcy.

adidas runfalcon
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja biała, źródło: strona producenta Adidas

Mężczyźni mogą wybierać więc spośród aż 10 wariantów kolorystycznych. Pierwszy z nich to buty z białą cholewką. To odcień dobrze znany z innych modeli niemieckiego producenta, takich jak choćby Adidas Supernova, czyli Cloud White.

Biel przełamuje jednak czerń w odcieniu Core Black. Jest widoczna na paskach na bokach buta, a także na podeszwie zewnętrznej. Do tego dochodzą niewielkie akcenty czerwieni w odcieniu Solar Red.

niebieskie buty do biegania adidas runfalcon 2.0
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja niebieska, źródło: strona producenta Adidas

Nieco bardziej wyrazisty wygląd mają niebieskie buty Adidas Runfalcon. W tym przypadku podstawowa barwa cholewki to Blue Rush. To dość mocny odcień niebieskiego, daleko mu jednak do rażących, jaskrawych wersji znanych z butów konkurencyjnych firm.

Uzupełnieniem koloru niebieskiego są czarne i białe akcenty. Czerń to przede wszystkim paski z logo Adidasa oraz bieżnik, biel – boczne ścianki podeszwy zewnętrznej.

buty do biegania adidas runfalcon męskie
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja czerwona, źródło: strona producenta Adidas

Najbardziej rzucająca się w oczy wersja kolorystyczna butów Runfalcon to zdecydowanie obuwie z powyższego zdjęcia. W tym przypadku znany z akcentów w jednej z poprzednich wersji kolor Solar Red jest podstawową barwą cholewki. To barwa intensywna, której nie sposób przegapić na trasie.

Czerwone buty są uzupełnione czarnymi wstawkami na cholewce, a także na bieżniku. Biel pojawia się głównie na bokach podeszwy zewnętrznej.

srebrne buty adidas runfalcon
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja szaro-srebrna, źródło: strona producenta Adidas

Nieco inny odcień czerwieni, której blisko do różu, zobaczymy w jeszcze jednej wersji kolorystycznej dla mężczyzn. W tym przypadku jest to odcień Turbo, w którym zostały wykonane paski na szaro-srebrnej cholewce Halo Silver. Do tego dochodzi tradycyjna biel i czerń.

Męskie buty do biegania Adidas Runfalcon 2.0 można kupić w rozmiarach 39-48.

Adidas Runfalcon damskie – kolorystyka

buty adidas runfalcon dla kobiet
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja czarna dla kobiet, źródło: strona producenta Adidas

Co ciekawe, dla kobiet Adidas przygotował nieco mniej wersji kolorystycznych Runfalcon 2.0. Biegaczki mogą wybierać wśród siedmiu zróżnicowanych cholewek. Trzy z nich są jednak oparte na kolorze czarnym, a trzy na różnych wariantach bieli.

Jednym z ciekawszych wariantów jest więc czarna cholewka z różowymi akcentami. Głęboka czerń jest w nim bowiem przełamana za pomocą jaskrawego różu w odcieniu Screaming Pink. Do tego dochodzą minimalne fragmenty w ciemnej szarości Grey Six oraz białe boki podeszwy zewnętrznej.

buty adidas runfalcon dla biegaczek
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja różowa, źródło: strona producenta Adidas

Wśród cholewek opartych na bieli wyróżnia się natomiast but, któremu równie blisko do koloru różowego. Na cholewce znajdziemy bowiem wymieszane dwie barwy – Almost Pink i Cloud White. Do tego wzbogaca je jeszcze intensywny odcień Turbo, którym wymalowano paski Adidasa na obu bokach buta. Całość uzupełnia niebieskie logo producenta na języku oraz w większości czarny bieżnik.

zero metalic adidas runfalcon damski
Buty Adidas Runfalcon 2.0, wersja szara, źródło: strona producenta Adidas

Wersja Zero Metalic łączy stonowaną szarość z bielą podeszwy i brudnym różem bieżnika. Trzy paski ostrożnie odróżniają się od tła, w przeciwieństwie do kontrastujących zestawień wersji Adidas Runfalcon przedstawionych powyżej. Logo producenta w białym kolorze nie przykuwa nadmiernej uwagi. Jeżeli nie przepadasz za butami z wyrazistym logotypem słynnej marki, dyskretny Zero Metalic będzie w sam raz.

Buty Adidas Runfalcon 2.0 damskie można kupić w rozmiarach 36-44.

Jak buty Runfalcon pomagają w trakcie biegu?

Pierwszym zaskoczeniem, jakie spotka nas po założeniu na nogę butów Runfalcon 2.0, może być fakt, że są one dość duże. Wręcz zbyt duże w stosunku do rozmiaru – dlatego warto postawić na numer o 1/3 mniejszy niż zazwyczaj. Numeracja Adidasa daje taką możliwość.

Drugim wrażeniem powinna być jednak wygoda. Co prawda Runfalcon nie wpisuje się w linię butów ultra miękkich, wręcz pluszowych, w których będziemy czuć się tak, jakby pod naszą stopą znajdowały się poduszki. Mimo wszystko jednak amortyzację można uznać za jak najbardziej odpowiednią dla lżejszych biegaczy. Owszem, będziemy czuć podłoże, ale przy krótszych i średnich dystansach komfort będzie jak najbardziej do przyjęcia. Powinni je nosić ci biegacze, którzy mają wagę w normie i znają prawidłową technikę biegania (czyli nie biegają z pięty). Dużym plusem jest również wyściółka butów, bardzo przyjemna dla naszych stóp.

Buty Runfalcon 2.0 będą również bardzo wygodne na co dzień, a ich design wręcz zachęca do takiego wykorzystania. Jak przystało na markę tej klasy, staranność wykonania nie budzi zastrzeżeń. Buty Runfalcon Adidas cechuje wysoki standard materiałów i precyzja detali. Z daleka widać, że but pochodzi z dobrego źródła.

Bieganie powinno być przyjemne dzięki elastycznej cholewce. Materiał łatwo się rozciąga i dopasowuje do stopy, nie będzie więc żadnych odgnieceń czy otarć. Co ważne, Runfalcon nie potrzebuje żadnego okresu adaptacji. Oznacza to, że większość biegaczy poczuje wygodę już na pierwszych metrach po założeniu ich na stopy, bez bolesnego docierania obuwia na treningach.

Buty zapewniają także niezłą blokadę stopy. Pięta nie ślizga się po wkładce, a mocne sznurowanie pozwala na zachowanie dużej stabilności. Bezpieczeństwo zapewnia również świetna przyczepność podeszwy. W butach Runfalcon można biegać również przy gorszej pogodzie. Nawet na mokrym asfalcie spisują się więcej niż przyzwoicie. W Adidas Runfalcon nie grozi C poślizg na mokrej nawierzchni.

Nie jest to model, który będzie nas napędzać w czasie biegu ani oddawać szczególnie dużo energii z lądowania. To buty do rekreacyjnego biegania. Ich 10-milimetrowy drop jest klasyczny dla większości biegowych butów, a waga ok. 300 gramów sytuuje je w pobliżu średniej. Mają dawać wygodę, amortyzować, trzymać Cię stabilnie na nogach w każdych warunkach atmosferycznych. Robią to i wielu biegaczy potraktuje technologiczna prostotę jako jednoznaczną zaletę.

Technologie w butach Adidas Runfalcon

Jako że buty Runfalcon 2.0 są modelem budżetowym, nie należy spodziewać się w nich zbyt wielu technologii. Adidas stworzył buty, na które może sobie pozwolić niemal każdy. Brak w nich więc nowoczesnych systemów amortyzacyjnych.

Za wytłumianie wstrząsów odpowiada pianka EVA. To spieniony kopolimer octanu winylu oraz etylenu. Jej charakterystyczną cechą jest fakt, że zachowuje swoje właściwości, w tym elastyczność, nawet przy dużym mrozie. Jak jednak już wspomnieliśmy, nie jest to pianka o najlepszych właściwościach i wytrzymałości.

Jedyną faktyczną technologią w Adidas Runfalcon jest zastosowanie mieszanki gumy adiWEAR – przyczepnej, nierysującej.

I to tyle z technologicznych fajerwerków. Przypominamy o cenie – za 200 złotych trudno oczekiwać biegowego kombajnu.

Wady butów Runfalcon

Jeśli będziemy używać butów Adidas Runfalcon 2.0 zgodnie z ich specyfiką, nie znajdziemy zbyt wielu wad (ale jakieś znajdziemy!). Trzeba bowiem pamiętać, że nie wspierają one szybkości biegacza i nie nadają się ani do długich, ani do tempowych treningów. Do tego brakuje im zarówno odpowiedniej amortyzacji, jak i responsywności.

Minusem stale wytykanym przez użytkowników Adidas Runfalcon jest słaba oddychalność. Co prawda producent zachwala siateczkę, z jakiej wykonał cholewkę, ale w praktyce stopa może się dość obficie pocić. Nie polecamy tego modelu na letnie miesiące – Runfalcon 2.0 ugotują Ci nogi.

Kontrowersyjnym tematem jest sama wygoda obuwia – kluczowa kwestia. Oczywiście, to, czy buty są wygodne, to w dużej mierze kwestia indywidualna, ale wśród opinii przewijają się bardzo konkretne uwagi. Wielu biegaczy ma zastrzeżenia do twardości podeszwy. Niska elastyczność staje się problematyczna na długich treningach (wracamy do przeznaczenia Adidas Runfalcon – krótkie, powolne biegi). Ci, którzy przywykli do mięciutkich butów z wysokotechnicznymi piankami, nie będą zachwyceni EVA.

Na wygodę rzutuje także język. Miał być perfekcyjnie dopasowany, a okazuje się nieco za mały. Zdarza mu się wpadać do wnętrza buta, co zmusza do przystanięcia i poprawienia cholewki. Sznurowanie niewiele pomaga w tej kwestii. Dało się to zrobić lepiej.

Znak zapytania należy postawić również przy trwałości butów. Dość szybko spadają bowiem właściwości rozciągliwej cholewki, a i podeszwa nie będzie zbyt dobrze wyglądać przy intensywnym bieganiu. Pianka EVA nie jest niezniszczalna – po kilkuset kilometrach Adidas Runfalcon będą wyglądać jak kapeć. Ponownie jednak podkreślimy, że nie są to buty przeznaczone do mocnych treningów.

Buty Runfalcon mogą być zawodem dla doświadczonych, zapalonych biegaczy, którzy zwykle trenują w bardziej zaawansowanych technicznie butach. W tym modelu komfort biegu będzie odczuwalnie mniejszy, a stopa mniej dopieszczona. Buty Runfalcon Adidas mogą być tymi, w których zrobisz formę na 10-kilometrowe wyścigi, ale nie na maraton.

U kogo buty Adidas Runfalcon sprawdzą się najlepiej?

Buty Adidas Runfalcon 2.0 to obuwie treningowe przeznaczone na stopy neutralne. Ich przeznaczeniem są biegi na krótkich i średnich dystansach, do 15 kilometrów. Nie powinno się ich zabierać na dłuższe trasy.

To model dedykowany początkującym biegaczom oraz tym, którzy trenują jedynie okazjonalnie. Spodoba się też biegaczom, którzy preferują nieco twardsze podeszwy i nie lubią zbyt miękkich systemów amortyzacyjnych, a nadmiar technologicznych fajerwerków przyprawia ich o zawrót głowy. To buty do biegania w dość powolnym tempie – krótko, spokojnie i nie dla każdego satysfakcjonująco.

Jednocześnie jednak Runfalcon 2.0 jest propozycją dla osób, którym niestraszne trudne warunki atmosferyczne. Można w nich bowiem biegać zarówno w deszczu, jak w i niższych temperaturach. Przyczepność zewnętrznej podeszwy to zdecydowany plus.

Runfalcon 2.0 niekoniecznie przypadną Ci do gustu. Detale decydujące o wygodzie w ruchu, twardość podeszwy, niska oddychalność – gdy weźmiemy to pod uwagę, mimo licznych zalet modelu, Adidas Runfalcon nie są najlepszą propozycją w swojej dziedzinie. Ale, jak za tę cenę, warto dać im szansę gdy budżet jest ograniczony. Jeśli bieganie w RUnfalcon 2.0 nie będzie wygodne, dobrze się spiszą jako codzienne obuwie.

Adidas Runfalcon 2.0 TR – do biegania w terenie

Buty Runfalcon są dostępne w wersji męskiej, damskiej i dziecięcej. Na trudniejsze trasy Adidas przygotował natomiast buty Runfalcon 2.0 TR. Dwie ostatnie litery to oznaczenie butów trailowych.

adidas runfalcon 2.0 tr design
Adidas Runfalcon TR źródło: strona producenta Adidas

Runfalcon do biegania w terenie wyróżniają się oczywiście nieco bardziej “pancernym” wyglądem. Wzmocnienia na palcach i wokół pięty mają zapobiegać nieprzyjemnym uderzeniom o kamienie czy korzenie. Do tego dochodzi rozbudowany, bardziej agresywny bieżnik. Dzięki temu utrzymamy się w nich nawet na lekko błotnistej nawierzchni. Do biegania po zróżnicowanym podłożu, na którym asfalt przeplata się z glebą, spełniają swoje zadanie.

Bieznik runfalcon 2.0 tr
Podeszwa zewnętrzna Adidas Runfalcon TR źródło: strona producenta Adidas

Runfalcon 2.0 TR jest bardzo podobny do Runfalcon 2.0 na asfalt pod kątem konstrukcji cholewki, jak również wad i zalet użytkowania. Podobna jest także cena – około 200 złotych Widać, że to ten sam model, tylko w nieco zmodyfikowanej wersji.

Designersko dominuje w nich czerń. Akcenty kolorystyczne zobaczysz tylko na wykończeniach i bieżniku. Czy to wada, czy zaleta? Rzecz gustu.

Podobni jak Adidas Runfalcon asfaltowe, to model dla początkujących, rekreacyjnych biegaczy, trenujących na krotkich dystansach.

Zalety Runfalcon 2.0 TR

Butom Adidas Runfalcon w wariancie trailowym nie można odmówić przyczepności. Konstrukcja bieżnika i solidna mieszanka gum zachowują się na trasie tak, jak powinny. Średni poziom amortyzacji może budzić wątpliwości na asfalcie, ale w butach trailowych jest na plus. Taka ilość pianki EVA pozwala czuć podłoże. Miękkie ścieżki w terenie są znacznie przyjaźniejsze dla stawów, niż asfalt, co nadrabia potencjalne braki w ilości pianki.

adidas runfalcon 2.0 tr z ciemnoniebieskimi wstawkami
Adidas Runfalcon TR z ciemnoniebieskimi wstawkami, źródło: strona producenta Adidas

Prostota umożliwia biegaczom rozpoczynającym sportowa przygodę na spokojną naukę poprawnej techniki. Mogą doskonalić naturalne możliwości biomechaniczne bez wyręczających technologii. Szeroki przód cholewki i rozciągliwy materiał przypadnie do gustu posiadaczom masywnych stóp. Wizualna skromność dobrze się wpisze również w codzienne stroje lifestylowe.

Tak jak asfaltowe Runfalcon 2.0 – jak za tę cenę, naprawdę dobra propozycja. Robi to, co powinna i ani odrobiny więcej. Na krótkich dystansach w spokojnym tempie – w porządku. Na trasę bez znacznych przeszkód, na której buty nie będą przechodzić katuszy – w porządku.

Wady Adidas Runfalcon 2.0 TR

Zastrzeżenia do Runfalcon 2.0 TR są bardzo podobne, jak do wersji na asfalt. Przypomnijmy – słaba oddychalność, za mały język wpadający do buta, dyskusyjna trwałość materiałów. But nie nadaje się na lato, język może irytować, a całość wkrótce będzie kompletnie do wymiany.

adidas runfalcon tr niebieskie
Adidas Runfalcon TR niebieskie wstawkami źródło: strona producenta Adidas

Butom jest daleko do ideału, ale początkujący z ograniczonym budżetem raczej będzie zadowolony. W razie, gdyby nie był, Adidas Runfalcon 2.0 TR posłużą mu do codziennego noszenia jako wygodna spacerówka.


Te buty są modelem dostępnym niemal każdemu. To idealne uzupełnienie biegowego wyposażenia lub pierwsze, tanie buty do nieregularnych treningów. Nauczysz się w nich poprawnej techniki, zrobisz pierwszą życiówkę na 10 kilometrów, pobiegasz w deszczu.

Przede wszystkim jednak z Runfalcon 2.0 równie dobrze można korzystać na biegowych ścieżkach, jak i na co dzień. Świetnie się prezentują, dla większości oceniających są wygodne i nie ciążą stopom. Mają kilka poważnych wad, ale i tak są to buty, które nigdy nie będą stać bezczynnie. Jeśli nie przypadną Ci do gustu podczas treningu, za 200 złotych będziesz miał oryginalne adidaski do dżinsów.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Adidas

Mogą Ci się spodobać:

11 01.2024
Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Zimowa outdoorowa aktywność to nie lada wyzwanie, ale również szansa […]

08 12.2023
Jakie buty wybrać do biegania?

Jakie buty wybrać do biegania?

Wybór odpowiednich butów do biegania jest kluczowy, jeśli trening ma […]

07 09.2023
Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt to bardzo szeroka kategoria […]

31 08.2023
Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Buty to podstawowe akcesorium każdego biegacza. Odpowiednio dobrane chronią przed […]

02 08.2023
Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Ascis – buty do biegania tej marki pokonują najdłuższe dystanse […]

07 07.2023
Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Nie trzeba być profesjonalnym biegaczem ani startować w maratonach, by […]

04 05.2023
Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]

28 04.2023
Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]

26 04.2023
Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]

19 04.2023
Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]

31 01.2023
Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]

26 01.2023
Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]

26 01.2023
Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]

26 01.2023
Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]

25 01.2023
Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]

25 01.2023
Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien  wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]

24 01.2023
Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]

19 01.2023
Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]

18 01.2023
Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]

07 11.2022
Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]

20 10.2022
Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]

19 09.2022
Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]

27 07.2022
Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

01 07.2022
Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]

27 06.2022
Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

15 06.2022
Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]

10 06.2022
Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]

07 06.2022
Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się