Buty do biegania męskie na asfalt to bardzo szeroka kategoria […]
Data publikacji 26.01.2023
Przeczytasz w 15 minut
1549 wyświetleń
Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, ale i tych, którzy rekreacyjnie uprawiają sport. Niestety, urazy nie omijają również biegaczy – trudno o szczęściarza, którego nigdy nie dotknął uraz. Wystarczy zwykłe skręcenie kostki, by Twój biegowy plan treningowy na dwa czy trzy najbliższe miesiące zupełnie runął. Stawy skokowe i kolana, mięśnie, a nawet ścięgna – potencjalnych biegowych urazów jest cała masa.
Czy można zmniejszyć ich ryzyko dzięki butom? Projektanci modelu twierdzą, że tak. Najnowszy model, Nike React Infinity Run Flyknit 3, to wygodne i dobrze amortyzowane buty, po które sięga coraz więcej biegaczy. Czy faktycznie warto się na nie zdecydować? Wzięliśmy pod lupę największe plusy i minusy tego modelu.
W dalszej części znajdziesz recenzję Nike React Infinity Run Flyknit 2 – będziesz mógł porównać, co zmieniło się w najnowszej wersji.
Najnowszy model to obuwie z wysoką amortyzacją, dropem 9 milimetrów, wagą około 300 gramów w zależności od rozmiaru. Zostało przewidziane do biegania po drodze asfaltowej na codziennych treningach.
Narka kontynuuje misję poprzednich modeli. Trzeci Nike Infinity ma zapobiegać biegowym kontuzjom, byś – jak sama nazwa wskazuje – mógł biegać bez końca. Jak jej idzie?
Cholewka Nike React Infinity Run została wykonana w technologii Flyknit. Czym jest Flyknit? To zaawansowana technologicznie propozycja marki – polega na tkaniu całej cholewki w jednej nici. Cholewka nie posiada przeszyć utrudniających dopasowanie, a równocześnie pozostaje lekka i elastyczna. Technologia Flyknit pozostaje jedną z najlepiej ocenianych nowinek tego producenta – i trudno się dziwić.
W tym modelu Nike Infinity mamy hybrydowy język – częściowo zintegrowany, ale wciąż można go regulować. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy zawsz narzekają na języki zwijające się do wewnątrz. ten pozostaje na swoim miejscu przez cały trening. Kołnierz cholewki jest miękko wyścielony, dokładnie przylega do kostki. Zapiętek o standardowej wysokości utrzymuje stopę w stabilnej pozycji.
Biegacze zwracają uwagę na to, że cholewka Nike React Infinity Run Flyknit 3 jest bardzo cienka (choć i tak nieco grubsza względem poprzedniego modelu – wzrosła wytrzymałość, właściwości oddychające i komfort termiczny pozostały. Przepuszcza powietrze tak dobrze, że Nike Infinity można rozważyć nawet jako buty do biegania na domowej bieżni.
Jak przystało na buty mające zapobiegać kontuzjom, w tych butach znajdziesz bardzo wysoka amortyzację. Odpowiada za nią pianka React wywodząca się z butów koszykarskich. Wysoko zamortyzowano buty na całej długości podeszwy.
Konstrukcja podeszwy środkowej jest szersza względem tego, do czego przyzwyczaiły nas biegówki. To nie przypadek. Nike zdecydowało się poszerzyć podeszwę, by zmaksymalizować stabilność buta. Stopa stabilnie układa się w konstrukcji bura, jest podparta na całej szerokości, co zmniejsza ryzyko przeciążeń.
Pod piętą znajduje się dodatkowa płytka stabilizacyjna. Ten element zwiększa styk stopy z pianką amortyzacyjną, dodając konstrukcji stabilizacji, a biegaczowi pewności kroku. Piętę trzyma też twardszy klips (na zdjęciu różowy). Jak mogłeś zobaczyć na zdjęciu ilustrującym widok buta z boku, podeszwa ma kształt łódeczki, co nieco wspomaga przetaczanie się stopy.
Od spodu widzimy asfaltowy bieżnik. Przyczepna guma doskonale spisuje się na utwardzonej drodze. Jako dodatkową zaletę trzeba jej też oddać interesujący wygląd.
Maksimum bezpieczeństwa. Głównym sponsorem buta jest słowo stabilność. O to chodziło Nike i za to cenią ten model wybierający go biegacze.
Jeśli chodzi o wygląd, w trzecim Nike Infinity Run Flyknit niewiele się zmieniło. Stylistyka jest bardzo podobna zarówno w męskich jak i damskich wersjach. Co ważne, ten model możesz spersonalizować.
Jak prezentują się podstawowe wersje? Dosyć widowiskowo – producent nie poszedł w skromność!
Na momant gdy to piszemy, Nike React Fininity Run 3 ma 6 podstawowych wersji kolorystycznych dla mężczyzn. Jedną – czarno-różową – widziałeś powyżej.
Powyższa kompozycja kolorystyczna to Dark Obsidian/Sail/Sanddrift/Light Curry. Efektowna struktura materiału cholewki i wyraźnie odróżniające się logo nie pozostawia wątpliwości co do pochodzenia buta. Gdyby ktoś jednak je miał, podeszwę zdobi podpis Nike Athletic Department.
Wolisz jasne obuwie? Znajdzie się i takie. Kolorystyczne zestawienie Biel/Platinum Tint/Velvet Brown/Light Crimson jest przeznaczone do biegania w suchych warunkach, bo bardzo łatwo się brudzi. Tak to już jest z białymi biegówkami!
Szczególnie ciekawie wygląda wersja Mineral Teal/Faded Spruce/Fuchsia Dream/Czerń. Połączenie fioletu z turkusem i kropkami na logo + żółty klips pod piętą to propozycja dla odważnych panów, lubiących się wyróżniać. Z tymi butami nie przebiegniesz niezauważony.
Dwie pozostałe wersje to warianty czarno-białe – znalazło się też coś prostszego 😉
Modele męskie dostaniesz w rozmiarach od 38,5 do 49,5.
Damski model kupisz w 4 podstawowych wariantach kolorystycznych. Poza dwoma modelami czarno-białymi, są to dwie odmiany różowe.
Co to za kolory? Light Bordeaux/Pink Prime/Sangria/Biel. Biel i odcienie różu to w istocie bardzo damskie zestawienie. Na takim połączeniu mocno odznacza się struktura materiału cholewki. A jak wygląda drugi wariant różowy?
Ta barwa – cukierkowy róż – to Pink Glaze. Pod piętą widzisz płytkę w barwie Pink Foam. Model bardzo romantyczny, wręcz dziewczęcy, przeznaczony zdecydowanie na suche warunki pogodowe. Szkoda byłoby zabrudzić go błotem!
Damskie modele dostaniesz w rozmiarach od 35,5 do 44,5.
Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście technologia Nike Flyknit – cała konstrukcja powstała z jednej, baaaaaardzo długiej nici. Trzeba było jednak wzmocnić ją w strategicznych miejscach, by stopa miała odpowiednie podparcie. Jak to zrobić bez dodawania sztywnych elementów, które mogłyby zakłócić dopasowanie?
W Nike React Infinity Run Flyknit 3 znajdziesz włókna Flywire – kevlarowe sznureczki wiodące od otworów na sznurowadła do fundamentów cholewki. Bez wchodzenia w techniczne szczegóły – dzięki temu rodzajowi wzmocnień cholewka dokładniej przylega do stopy, zachowując się jak druga skóra.
Pianka React jest bardzo miękka, dynamiczna i przede wszystkim jest jej dużo. Nike postawiło na najwyższy poziom amortyzacji spośród wszystkich swoich butów. Podbita jest i pięta i śródstopie.
Czy Nike nie przestrzelił z marketingowymi obietnicami i Infinity naprawdę zmniejsza szansę na kontuzję? W Nike React Infinity Run Flyknit 3 nie ma czarodziejskich technik. Jest duża amortyzacja – a to rzeczywiście odciąża. Jest poszerzona podeszwa, która podwyższa stabilizację. Jest dopasowana cholewka, w której stopa się nie przesuwa. Jest przyczepny bieżnik.
Tak – Nike zmaksymalizowało potencjał antykontuzjowy, podnosząc do maksimum te cechy, które odpowiadają za bezpieczeństwo biegacza. Tyle – bo do kompletu nie ma technik zwiększających tempo, poprawiających ogólne osiągniecia i generalnie ,,fajerwerków pod bicie rekordów”. Aż tyle – bo bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze
Poza tym, dzięki maksymalnej amortyzacji, Nike Infinity są po prostu bardzo wygodne. Ci biegacze, którzy mają wrażenie, że we wszystkich butach biegają jak w drewniakach, pokochają tę propozycję.
Dla niektorych biegaczy wadą będzie z pewnością cena. Najnowsze Nike Infinity kosztują około 800 złotych. Nie znajdziesz w nich technologii charakterystycznych dla butów startowych. Żadnych płytek oddających energię i mogłyby być lżejsze. Te buty są nastawione na bezpieczeństwo kroku… ale za taką kwotę chciałoby się czegoś więcej.
Na wygodę butów narzekają biegacze z niskim łukiem stopy. Dodatkowa płytka amortyzacyjna idąca od pięty po śródstopie, dość mocno dociska nogi od spodu, co powoduje dyskomfort. Jeśli masz płaskostopie, poprzedź kupno jakichkolwiek biegówek konsultacją ortopedyczną. Może być konieczne dobranie dla Ciebie po prostu specjalnych butów z wkładką dopasowaną indywidualnie.
Nike React Infinity Run Flyknit 3 to buty do codziennych biegów w spokojnym i średnim tempie. Dobrze spisują się także podczas biegów regeneracyjnych. Nie rozwiniesz w nich wielkiego tempa, ale za to bezpiecznie pobiegniesz na koniec świata. Jeśli prewencja kontuzji jest dla Ciebie decydująca, znajdziesz ją w tym modelu. Masz skłonność do urazów, a fizjoterapeuty unikasz jak diabeł święconej wody? Warto na poważnie przemyśleć wybór tego modelu.
Sprawdź, jakie cechy miał poprzedni model- recenzja z końca 2021 roku.
Buty Nike React Infinity Run charakteryzują się aerodynamicznym kształtem. Krawędzie obuwia są zaokrąglone i opływowe. Wizualnie wyróżnia się również podeszwa. Podstawa buta jest szeroka zarówno z przodu, jak i z tyłu, gdzie wyraźnie wystaje poza kontur cholewki.
Mimo dość obszernych kształtów najnowszy model Infinity Run Flyknit 2 należy do lekkich butów biegowych. Waga męskich butów w rozmiarze 44 to tylko 302 gramy, damskich o rozmiarze 39 – 244 g.
Ten atut zawdzięcza cholewce wykonanej z Flyknitu. To dzianina, która umożliwia tkanie całej cholewki buta z jednej nici. W tym modelu jest wyjątkowo cienka.
Cholewkę wzmacniają jednak linki Flywire. To wytrzymałe sznurki z kevlaru – syntetycznych włókien odpornych na rozciąganie. Dzięki niej cholewka jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu stopy.
Konstrukcja butów React Infinity Run Flyknit 2 wyróżnia się również ciekawym rozwiązaniem w podeszwie środkowej. Pod stopą biegacza znajduje się odchudzona tekstylna wkładka, a tuż pod nią pianka React.
To właśnie ona odpowiada za amortyzację butów. Pianka React jest najbardziej miękkim ze wszystkich rozwiązań amortyzacyjnych wykorzystywanych przez Nike. Dzięki niej but jest bardziej stabilny.
Wizualnie pianka sprawia, że model jest dość wysoki. A nawet znacznie wyższy od większości modeli butów biegowych Nike przeznaczonych do codziennych treningów.
Na spodzie podeszwy znajduje się bieżnik. Wykańcza go guma, ale nie jest zbyt rozbudowany. To jeszcze zmniejsza wagę butów, żłobienia są niewielkie.
Opływowe kształty sprawiają, że Nike React Infinity Run ma delikatne, przyjemne dla oka rysy. Jak w niemal każdym modelu biegowym Nike, na boku cholewki znajduje się logotyp amerykańskiego producenta. U szczytu języka znalazł się zaś napis Nike React.
Charakterystyczną cechą najnowszego modelu jest jednak szeroki wachlarz wersji kolorystycznych. Męskie buty Infinity Run Flyknit 2 są dostępne w pięciu wariantach.
Podstawowy opiera się na bieli Pure Platinum. To odcień dość ciemnej bieli, zmierzający w stronę szarości. Urozmaiceniem białej cholewki są niebieskie kontury logotypu Nike w odcieniu Laser Blue. Ten sam kolor ma bieżnik.
Oprócz tego w tej wersji wyróżnia się zapiętek. Tam można zobaczyć kolor limonkowy oraz odcień zieleni Emerald.
Druga męska wersja butów Run Flyknit 2 to zdecydowanie bardziej klasyczny układ. Opiera się na tradycyjnym kontraście czerni z bielą. Niemal w stu procentach czarna jest cholewka butów. Biel pojawia się w tej części obuwia jedynie w charakterze konturu logotypu Nike.
Na podeszwie odwrotnie – biały kolor dominuje. Spody butów są jednak pokryte czarnym bieżnikiem.
Jeszcze ciemniejsza jest trzecia wersja męskich butów Inifinity Run Flyknit 2. Ten model jest niemal w pełni czarny. Na cholewce pojawiają się co prawda nieliczne szare akcenty w odcieniu Iron Grey, ale są właściwie niezauważalne.
Więcej kolorów odnajdziemy w kolejnej wersji. Co prawda cholewka znowu jest czarna, ale przełamuje ją złoty obrys logotypu Nike. To zresztą bardzo stonowany, metaliczny odcień złota.
Oprócz tego w okolicach kostki, tuż nad podeszwą, znajduje się szary panel. Ten sam kolor ma cholewka butów zwieńczona szarym bieżnikiem.
Ostatnia z klasycznych odsłon męskich butów Run Flyknit 2 nawiązuje do wersji czarno-białej. Tym razem jednak oba kolory przenikają się w wielu miejscach. Na cholewce nie brakuje bieli, która przebija się w kilku miejscach. Na bokach podeszwy można zaś dostrzec czarne piksele. Czarny po raz kolejny pozostaje bieżnik.
W przypadku modelu React Infinity Run Flyknit 2 Nike udostępnia również możliwość stworzenia własnej kolorystyki. Przy każdej części butów mamy do wyboru kilka kolorów. W ten sposób można zestawić niezwykłą i oryginalną kompozycję. But według własnego projektu jest droższy od standardowych wersji o kilkadziesiąt złotych.
Kilka osobnych zdań należy się wyjątkowej odsłonie butów. To kolekcja A.I.R. Kelly Anna London. Ich stylistyka nawiązuje do grafik Kelly Anny London, która propaguje pozytywne podejście do każdego rodzaju sylwetki.
Ta wersja męskich butów wyróżnia się zdecydowanie odważniejszą kolorystyką. Na cholewce mamy do czynienia z mieszanką koloru obsydianowego oraz niebieskiego – Racer Blue. Kontury logo Nike oraz sznurówki są z kolei limonkowe, a zapiętek ma barwę Bright Crimson, czyli jasny odcień czerwonego. Ten ostatni kolor widzimy również na bieżniku białej podeszwy pokrytej obsydianowymi pikselami.
Buty z kolekcji A.I.R. Kelly Ana London są dostępne w zakresie rozmiarów 36 do 49,5. Standardowe wersje kolorystyczne zaczynają się od numeru 38,5.
Aż sześć wersji kolorystycznych Nike przygotowało dla kobiet. Pierwsza jest właściwie taka sama, jak w pełni czarne buty dla panów. Szare akcenty w odcieniu Iron Grey ponownie są niemal niedostrzegalne.
Zdecydowanie bardziej damską kolorystykę ma druga wersja. Jej cholewka jest utrzymana w dwóch odcieniach różu – Pink Glaze i Pink Foam. To kolory nawiązujące do barwy koralowej. W połączeniu z bielą podeszwy zewnętrznej tworzą delikatny, kobiecy design.
Trzecia opcja dla kobiet to połączenie czerni, złota i poszarzałej bieli. Czarną cholewkę przełamują złote kontury logo Nike oraz zapiętek tej samej barwy. Podeszwa jest utrzymana w kolorze Ghost. Oprócz tego zdarzają się akcenty szare, w ciemnym odcieniu tego koloru.
Bardziej ekstrawaganckimi barwami wyróżnia się kolejna wersja dla kobiet. Na jej cholewce znajdziemy dwie barwy – czarną oraz fioletową w odcieniu VIolet Dust. Z kolei obrzeża logo Nike nawiązują do koloru różowego.
Niestandardowa jest również podeszwa tych butów. Mimo że jest biała, na jej spodzie znajduje się bowiem jaskrawy bieżnik w kolorze Cyber. Wszystko to tworzy niebanalny design.
Piąta wersja butów Infinity Run Flyknit dla pań to ponownie kopia rozwiązania dla panów. Czarna cholewka kontrastuje z białą podeszwą, na której znajduje się czarny bieżnik.
Ostatnia odsłona damskiej wersji butów Run Flyknit 2 to buty białe, choć w różnych odcieniach. Cholewka jest nieco ciemniejsza, w tonie Football Grey, przez niektórych określanedgo jako białawy odcień szarości. Reszta to Pure Platinum.
Biel urozmaica różowy logotyp Nike. W tym przypadku mamy do czynienia z wyraźnym konturem Bright Crimson oraz delikatnym wypełnieniem w odcieniu Sunset Pulse.
Również damskie buty Nike Infinity Run Flyknit można zaprojektować zgodnie z własnym pomysłem. Wystarczy skorzystać z kreatora. Wszystkie damskie wersje są dostępne w zakresie rozmiarów 35,5 – 44,5.
Buty Infinity Run mają zmniejszać ryzyko kontuzji. Nike podeszło do problemu poważnie. Nowy model przetestowało 226 biegaczy i biegaczek. Testy trwały 12 tygodni i według producenta zmniejsza ryzyko o 52 procent. Tak wykazało porównanie z tradycyjnym modelem Nike do biegania – Air Zoom Structure 22.
Infinity Run zapewniają bardzo dobrą stabilizację na trasie. Zawdzięczają to w dużej mierze poszerzonej podeszwie środkowej. Spód butów wyróżnia się zresztą nie tylko szerokością, ale i wysokością.
Dzieje się tak, ponieważ w celu lepszej amortyzacji Nike umieściło pod stopą biegaczy poszerzoną warstwę pianki Nike React. Jest jej o 24 procent więcej niż w innych butach amerykańskiego producenta.
Dzięki temu buty są miękkie i dobrze amortyzują. Nie będzie też trzeba przejmować się kamyczkami czy innymi drobnymi przeszkodami na trasie – dzięki grubej podeszwie nie będzie ich czuć pod stopą. Dzieje się tak również dlatego, że w podeszwie zewnętrznej znajduje się spora warstwa gumy.
Przy tym wszystkim stopy w butach Infinity Run dobrze przetaczają się po nawierzchni. Zawdzięczają to konstrukcji przypominającej kołyskę, którą zastosowano w podeszwie środkowej. Taki układ zapewnia większą elastyczność w momencie, w którym unosimy stopę. Do tego dochodzi duży drop o wysokości 9 mm.
Buty Nike React Infinity Run wyróżniają się dobrym dopasowaniem do stopy. Dba o to cholewka wykonana z Flyknitu, która świetnie dopasowuje się do stopy. To miękki i elastyczny materiał, który naśladuje skarpetkę.
W ryzach trzymają go linki Flywire obecne w śródstopiu, na których opiera się konstrukcja. Nike Infinity Run cechują się również dużą oddychalnością.
Wspomniany Flyknit pozwala na stworzenie bezszwowej cholewki z dzianiny, która redukuje wszelkie ruchy stopy we wnętrzu buta. W ten sposób unikamy również otarć i lepiej kontrolujemy ruchy stopy.
Flyknit opiera się na nici poliestrowej wykonanej z recyklingu. Nike zapewnia też, że nowa technologia ograniczyła produkcję odpadów przy tkaniu Flyknitu aż o 60 procent.
O Flywire już wspomnieliśmy – to kevlarowe linki, które prowadzą od podeszwy do systemu sznurowania. Tam kończą się pętelkami, przez które prowadzi się sznurówki. Dzięki temu można lepiej dopasować but do stopy.
Trzecią ważną technologią jest pianka Nike React. Jej wyróżniki to przede wszystkim niska waga i sprężystość. Inżynierowie amerykańskiej firmy pracowali nad stworzeniem tej pianki trzy lata i uzyskali mieszankę, która cechuje się dodatkowo dużą wytrzymałością.
Dla niektórych biegaczy minusem może być wygląd butów. Opisywane wcześniej aerodynamiczne kształty w połączeniu z szeroką podeszwą sprawiają, że wizualnie but z pewnością nie będzie wysmuklać naszych stóp.
Kłopotliwy może być również brak miejsca we wnętrzu butów. Ten problem dotyczy biegaczy, którzy preferują własne wkładki do butów. W modelu Infinity Run Flyknit 2 nie ma na nie zbyt dużo miejsca.
Omawiane buty nie najlepiej spisują się także w czasie deszczu. Cholewka dosyć szybko przemaka. Gdy Flyknit jest namoknięty, gorzej trzyma stopę. Ze względu na dużą przewiewność butów Infinity Run nie nadają się one również do treningów w niskich temperaturach.
Ten model to obuwie treningowe. Dzięki bardzo dobrej stabilizacji i amortyzacji doskonale sprawdza się nawet w czasie długich treningów. Pomaga w tym również niska waga butów. Dzięki niej nie ciążą nawet po pokonaniu 15 czy 20 kilometrów.
Jak na buty treningowe cechuje je również niezła dynamika. Nie pozwalają na rozwijanie tak dużych prędkości, jak modele startowe, ale pozwalają na utrzymywanie dobrego tempa. Sprawne przetaczanie stopy sprawia, że dobrze sprawdzą się również na trasach pełnych podbiegów.
Przeznaczeniem butów Infinity Run są utwardzone trasy. Bieżnik jest niewielki, lepiej więc nie wybierać się w nich na błotniste szlaki. Sprawdzają się na asfalcie, ale także twardych ścieżkach o innej nawierzchni.
W tym modelu powinny biegać osoby o stopie neutralnej. Duża amortyzacja sprawia, że równie dobrze będą się czuć i biegacze odbijający się z pięty, i ze śródstopia.
Mogą Ci się spodobać:
Buty do biegania męskie na asfalt to bardzo szeroka kategoria […]
Buty to podstawowe akcesorium każdego biegacza. Odpowiednio dobrane chronią przed […]
Ascis – buty do biegania tej marki pokonują najdłuższe dystanse […]
Nie trzeba być profesjonalnym biegaczem ani startować w maratonach, by […]
Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]
Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]
Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]
Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]
Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]
Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]
Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]
Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]
By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]
Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]
Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]
Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]
Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]
Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]
Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]
Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]
Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]
Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]
Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]
Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]
Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]
Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]
Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]
Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]
Saucony Guide 15 to nowiutka propozycja jednej z flagowej serii […]
Tanie buty do biegania, które nie obcięły ceny kosztem jakości […]