Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
  • English
  • Polski
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Data aktualizacji 26.01.2023

Przeczytasz w 14 minut

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni biegacze mają wysokie wymagania. Dobierają buty odpowiednio do dystansu, maja swoje ulubione technologie, liczą każdy milimetr spadku i gram masy. Ba, korzystają nawet z kilku par zamiennie i to w trakcie tej samej pory roku. Będą wśród nich buty treningowe z największą dozą amortyzacji, buty treningowo-startowe z nieco większą dynamiką, a także przeznaczone do najszybszych biegów buty startowe… A czy będą Adidas Duramo?

Wszystkie te rodzaje butów różnią się poziomem amortyzacji, bieżnikiem czy responsywnością. Jeśli jednak jesteś amatorem, zapewne również interesuje Cię funkcjonalność butów. Skupiasz się na tym, czy nadają się do biegania, ale również innych sportów czy też używania ich na co dzień. Bądźmy szczerzy – liczy się także cena. Dopóki nie jesteś zawodowcem, któremu bieganie przynosi pieniądze, wsadzanie grubych tysięcy w futurystyczny sprzęt nie brzmi przekonujaco.

Połączeniem zalet, których szukasz, mogą być więc buty Adidas Duramo. To linia budżetowego obuwia niemieckiej marki, które może towarzyszyć Ci niemal w czasie każdej aktywności. Brak w nim wielu technologii, na które zwracają uwagę najbardziej zaawansowani biegacze, ale do rekreacyjnych treningów będą jak znalazł.

Najnowszy model tych butów to Adidas Duramo SL 2.0. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce i czy rzeczywiście warto postawić na niego w czasie codziennych treningów. W dalszej części znajdziesz recenzję poprzedniego modelu – Adidas Duramo SL, który wciąż możesz kupić w niektórych sklepach.

Parametry techniczne

Adidas Duramo to obuwie przeznaczone do biegania po utwardzonej nawierzchni. Cechuje je wysoka amortyzacja i drop 9 mm. Ważą około 300 gramów w zależności od modelu. Powstały przede wszystkim dla stóp neutralnych, ale dobrze poczuje sie w nich też stopa lekko pronująca lub supinująca.

Przeznaczenie to codzienne treningi rekreacyjne oraz lifestyle. Dokładnie – mają się nadawać i do uprawiania sportu, i do chodzenia po mieście. Dlatego, trzeba być ostrożnym czytając – w większości pozytywne – opinie na temat tego modelu. Wypowiadają się o nim nie tylko biegacze, ale również spacerowicze.

Cholewka butów Adidas Duramo SL 2.0

Buty Duramo Adidas są wykonane w przynajmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. To zawsze plus – lubimy ekologię! A jak z właściwościami technicznymi niezbędnymi biegaczom?

Cholewka duramo widok z  bliska
Cholewka Duramo Adidas męskie, źródło: strona producenta Adidas

Adidas Duramo mają delikatną siateczkę zwiększająca oddychalność. Nie są to buty tak doskonale oddychające jak chcielibyśmy w upalne lato, ale na jesień i wczesną wiosnę sprawdzą się w sam raz. Stopa nie powinna się w nich szczególnie pocić nawet podczas długich biegów, zwłaszcza jeśli do Duramo dokupisz cienkie skarpetki.

Szerokość cholewki pasuje do wąskich i średnich stop. Niestety, biegacze z szerokimi stopami będą mieli problem z dopasowaniem tego dość szczupłego modelu. Pod względem rozmiaru, Adidas zaznacza, że lepiej wziąć rozmiar o 2/3 większy, niż standardowo bierzemy w butach do biegania.

Jak z wytrzymałością? Biegacze wysoko oceniają solidność materiałów. Cholewka nieprędko przeciera się w miarę użytkowania. Oczywiście, nie są niezniszczalne – mówimy tu o butach za około 250 złotych – ale i tak widać, że Adidas zrobił co mógł, by jak za te pieniądze buty nosiły się długo.

Podeszwa zewnętrzna i wewnętrzna

W podeszwie wewnętrznej znajdziesz mieszankę pianek w technologii Lightmotion. To miękka pianka, dobrze sprawdzająca się i na krótkich, i na długich dystansach. Niektórzy biegacze zarzucają wręcz, że jest dla nich nieco zbyt puchata. Poduszka amortyzacyjna znajduje się pod piętą i w przedniej części, więc spełnia swoje zadanie niezależnie od tego, czy biegasz z pięty, czy ze śródstopia.

duramo - bieżnik
Bieżnik Adidas Duramo, źródło: strona producenta Adidas

Na podeszwie zewnętrznej widzimy gęsto cięty bieżnik dopasowany do warunków asfaltowych. Przyczepność zadowala nawet na zakrętach – w tej kwestii nie ma o co się przyczepić do Duramo. W butach biegnie się pewnie, bezpiecznie i najzwyczajniej w świecie wygodnie. W połączeniu z dopasowana cholewką, krok pozostaje stabilny przez cały trening.

Technologie w butach Adidas Duramo SL 2.0

W Duramo, Adidas zastosował w zasadzie wyłącznie technologię Lightmotion. Miękka pianka amortyzacyjna dbająca o komfort przez wiele kilometrów wystarczy, by uznać te buty za warte uwagi, zwłaszcza w tej cenie.

Uwaga – pianka twardnieje na chłodzie. To spory minus, ale buty w ogóle nie zostały przeznaczone do biegania zimą (co widać po płytkim bieżniku).

zdjęcie Adidas duramo
Rzut z góry na Adidas Duramo, źródło: strona producenta Adidas

To nie są superoddychające materiały spod których prześwieca skarpetka. Nie ma podeszwy wspomagającej przetaczanie, pianek oddających energię i innych technologicznych fajerwerków. Proste buty, które mają być wygodne zarówno na treningu, jak na spacerze.

Design modelu

Oczywiście, wygląd butów do biegania nie jest bez znaczenia. W nowych Adidas Duramo króluje prostota. Nie ma tu żadnych przykuwających uwagę ozdobników, niesztampowych połączeń kolorystycznych, czy choćby spektakularnego designu podeszwy. W aktualnym momencie [styczeń 2023], producent proponuje 4 modele męskie i 6 modeli damskich.

Jak ta prostota wygląda w rzeczywistości? Sprawdźmy.

Jak wyglądają Duramo Adidas? Męskie wersje

Męskie wersje kolorystyczne Adidas Duramo to najbardziej klasyczny design adidasów jaki można sobie wyobrazić. Cztery wersje, ale kolory tylko dwa – czarny i biały. Różnią się tylko proporcje barw. Spójrz na dwie opcje z czernią w roli głównej:

adidas duramo sl czarne
Czarne Duramo Adidas męskie, źródło: strona producenta Adidas

W wersji wyżej, kolor Core Black uzupełnia biała podeszwa i trzy paski w barwie Cloud White. Poniżej widzisz model, w którym zastosowano wyłącznie Core Black. Na tle czerni cholewki nie wyróżnia się nawet logo marki. Jedyną ozdobę stanowią delikatne przeszycia i faktura cholewki. Doskonałe dla minimalistów, choć głębia czerni może sprawiać problemy wizualne, jeśli Twoja trasa wiedzie przez zakurzony chodnik. No cóż – taki już urok tych barw!

adidas duramo białe
Białe Duramo Adidas męskie, źródło: strona producenta Adidas

Są też dwie wersje w których dominuje biel Cloud White. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Dopiero za drugim spojrzeniem można dostrzec kołnierz, język i bieżnik – w jednej wersji zdobi je kolor Core Black. Białe Adidas Duramo to bez wątpienia buty do biegania w słoneczny dzień, bo przy kapryśnej aurze taka cholewka niedługo pozostanie biała.

Czy prostota to plus, czy minus? To juz wyłącznie rzecz gustu. Jeśli przywykłeś do futurystycznych designów dających po oczach z drugiego końca ulicy, buty Adidas Duramo Cię nie usatysfakcjonują. Adidasowi trzeba oddać precyzję wykonania – te buty wyglądają prosto i porządnie. Jak przystało na markę takiej klasy, każdy element został dopracowany co do milimetra.

Buty Duramo Adidas kupisz w rozmiarach 39 1/3 do 50 2/3.

Jak wyglądają Adidas Duramo? Damskie wersje

Jeśli chodzi o propozycje dla biegaczek, Duramo dostaniesz w 6-ciu wersjach kolorystycznych. Pierwsze 4 są identyczne jak męskie. piąta i szósta to dla odmiany… róż – w damskich modelach nie mogłoby być inaczej.

adidas duramo różowe
Adidas Duramo damskie, źródło: strona producenta Adidas

Adidas Duramo damskie w jaśniejszej wersji to połączenie trzech kolorów – Almost Pink, Bliss Pink i Blue Magenta. Zwróć uwagę na dopracowane detale – logo Adidas na boku buta ma gradientowe wykończenie. Całość prezentuje się nieco… romantycznie!

Z kolei intensywnie różowa wersja Duramo to Cloud White na podeszwie i logo, wykończenie języka i pięty w barwie Beam Pink oraz żarówiasty Lucid Fuchsia w roli głównej. Dla tych biegaczek, które lubią być widoczne na drodze (nie tylko dla bezpieczeństwa).

Uwagę ponownie zwraca precyzja wykonania. Po prostu kawał dobrze uszytych butów – a to zawsze się obroni.

Adidas Duramo damskie dostaniesz w rozmiarach od 36 do 47 1/3.

Dla jakiego biegacza się sprawdzą?

Ten model Adidas to buty dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem. Nie interesują ich superzaawansowane technologie, a do startów w zawodach podchodzą na luzie (albo nawet jeszcze o nich nie myślą). W Duramo Adidas postawił na wygodę i bezpieczeństwo za przystępne ceny. Widać to już na pierwszy rzut oka. Klasyczny krój, ostrożne kolory, odejście od futurystycznych designów… i od futurystycznych pomysłów również. Powstały z myślą o treningach w niskim i średnim tempie, nastawionych na wytrzymałość. Nie spodziewaj się, że nagle rozwiniesz w nich spektakularne tempo.

Czy w Adidas Duramo może biegać zaawansowany? Jasne. Wystarczy, że nie jest fanem technologii wyręczających jego biomechanikę. To buty stosunkowo ciężkie w porównaniu z obuwiem startowym, więc nie polecamy ich do bicia rekordów na prestiżowych zawodach, ale jako codzienny trenażer, te buty to porządna propozycja.

Pamiętajmy także o lifestylowym zastosowaniu Duramo. Adidas chciał równocześnie dogodzić i biegaczom, i spacerowiczom… co poniekąd mu się udało. Ten but nie jest przesadzony w żadną stronę. Jeśli zdecydujesz się wymienić Duramo na bardziej zaawansowane technologiczni biegówki, te posłużą Ci do chodzenia, jazdy na rowerze i czego tylko dusza zapragnie.

Przyjrzyjmy się teraz starszemu modelowi Adidas Duramo SL – poniżej recenzja, która powstała w marcu 2022 roku i pozostaje aktualna.

Z czego są wykonane buty Adidas Duramo SL?

Buty Adidas Duramo SL można określić jako model o standardowym kroju. Nie są to z pewnością modernistyczne buty w stylu Nike Air Zoom Alphafly. Zdecydowanie bliżej im do innych budżetowych modeli Adidasa, jak na przykład Supernova.

Buty Duramo, podobnie jak zdecydowana większość modeli do biegania, posiadają jednak cholewkę zbudowaną na bazie siateczki. Jest z niej wykonany niemal cały przód buta. Dopiero w tylnej części pojawia się materiał tekstylny, który tworzy szkielet pięty obuwia.

Na bokach znajdują się z kolei wzmocnienia z tworzywa sztucznego. Podobnie jest w przedniej części buta, gdzie znajduje się jednak tylko wąski pasek wzmacniający. Nie ma otoków wokół palców ani pięty.

Jak to zwykle ma miejsce na butach do biegania Adidasa, na bokach cholewki znalazły się trzy paski, które symbolizują niemiecką firmę. Logo Adidasa znalazło się także w górnej części języka. But uzupełnia klasyczny system sznurowania, kołnierz także ma tradycyjny krój bez ekstrawagancji.

Cały ten wygląd zbliża buty Adidas Duramo do butów sportowych używanych na co dzień. To wrażenie wspomaga jeszcze niezbyt wysoka podeszwa.

Wnętrze buta i podeszwa

Pod piętą jej wysokość sięga 24 milimetrów. Jak na buty do biegania zdecydowanie nie jest to imponująca wartość. Sprawia jednak, że buty są wizualnie lekkie i zgrabne.

Cała podeszwa środkowa faktycznie jest lekka i nie posiada zbyt dużej ilości pianki. Znajduje się w niej pianka Cloudfoam, znana z tańszych modeli produkowanych przez Adidasa. Tworzy ona zestaw z wkładką Ortholite, która znajduje się we wnętrzu butów. Dzięki nim stopa układa się w nich znacznie wygodniej. [w nowych Duramo nie ma Cloudfoam i Ortholite]

We wnętrzu butów jest też zaskakująco dużo miejsca. Buty cechują się dość dużą szerokością nie tylko w okolicach palców, ale również w dalszej części cholewki. We wnętrzu znajdziemy także system miłych w dotyku poduszek.

Podeszwa niemal nie wystaje poza obrys cholewki. Spody butów są wykonane z twardej i grubej gumy, której producent zastosował naprawdę sporo. Jej zwieńczeniem jest bieżnik. W przypadku butów Duramo SL są to geometryczne zagłębienia o kształcie zbliżonym do rombu. Część z nich jest nieco głębsza, to jednak bieżnik na asfalt i utwardzone nawierzchnie.

Design butów Adidas Duramo SL

Jak już zaznaczyliśmy, buty Duramo charakteryzują się tradycyjnym krojem. Podobnie jest z ich kolorystyką. Niemiecki producent, przynajmniej jeśli chodzi o buty Adidas Duramo SL męskie, stawia przede wszystkim na stonowane odcienie. Dzięki temu buty są jeszcze bardziej uniwersalne. Łącznie dla panów przygotowano jednak aż 10 wersji kolorystycznych.

czarne adidas duramo sl
Buty Adidas Duramo SL, wersja czarno-biała, źródło: strona producenta Adidas

Podstawowym wariantem są buty z czarną cholewką i białymi akcentami. To kolorystyka butów Adidasa znana wszystkim od lat. Odcieniem czerni jest tutaj Core Black.

Na cholewce zdarzają się także pojedyncze szare akcenty w ciemnym odcieniu Grey Six. Do tego dochodzi biel. Jest nią umiarkowany odcień Cloud White. Białe są paski na bokach butów, a także boki podeszwy zewnętrznej. Łącznie czerń jest bazą aż pięciu wariantów kolorystycznych męskiego obuwia Duramo.

szare adidas duramo
Buty Adidas Duramo SL, wersja szara, źródło: strona producenta Adidas

Stonowaną kolorystykę podtrzymują także szare buty Duramo SL. W tym przypadku głównym kolorem cholewki jest dość jasny odcień szarości, nazywany Grey Two. Zdarzają się na nim jednak również ciemniejsze elementy w barwie Grey Six.

Do tego dochodzi tradycyjna biel na bokach podeszwy, a także czerń na bieżniku. Białe są też paski na bokach butów oraz pozostałe logotypy Adidasa na cholewce.

niebieskie buty adidas duramo sl
Buty Adidas Duramo SL, wersja niebieska, źródło: strona producenta Adidas

Dla tych, którzy w butach Duramo poszukują innych kolorów niż czarny, szary i biały, Adidas przygotował wersję z niebieską cholewką. W tym przypadku podstawową barwą jest tak zwany Royal Blue. Królewski błękit to barwa, która została zaprojektowana w XVIII wieku dla angielskiej królowej Charlotty. Pozostaje jednak popularna do dziś.

Kolorystykę tego wariantu uzupełnia biel pasków Adidasa, logotypu firmy i boków podeszwy zewnętrznej. Czarny kolor jest obecny na bieżniku na spodzie butów.

Męskie buty do biegania Adidas Duramo SL można kupić w rozmiarach 39-48.

Adidas Duramo SL – damskie kolorystyki

Również buty Adidas Duramo damskie w wersji SL wyróżniają się stonowaną kolorystyką. Obecnie w Polsce w sprzedaży są tylko dwa warianty kolorystyczne tych butów. Pierwszy jest identyczny do męskich, klasycznych, czarno-białych modeli.

buty adidas duramo sl dla kobiet
Buty Adidas Duramo SL, wersja damska, źródło: strona producenta Adidas

Druga wersja jest w stu procentach czarna. Opiera się na cholewce w odcieniu Core Black, ale są na niej widoczne również elementy o jeszcze głębszej czerni. Tak wymalowane jest między innymi logo producenta. To barwa o odcieniu Carbon. Czerń szczelnie pokrywa całe buty, nie ma na nich żadnego akcentu w innym kolorze.

Damskie buty do biegania Adidas Duramo SL można kupić w rozmiarach 36-44.

Jak buty Duramo pomagają w trakcie biegu?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, butom Adidas Duramo daleko do najnowszych osiągnięć na rynku wsparcia dla biegaczy. Nie znaczy to jednak, że w tych butach biegać się nie da. Wręcz przeciwnie – dla osób szukających wielofunkcyjnych butów do biegania mogą okazać się idealnym wyborem.

Jakie atuty ma obuwie Duramo SL? Przede wszystkim lekkość i naturalność biegu. W butach zastosowano amortyzację z pianki Cloudfoam. Jest jej jednak niewiele, tylko kilka milimetrów. Dlatego jak na buty biegowe Duramo SL ma niezwykle giętką podeszwę. Pozwala to na naturalne ruchy stopy i dużą elastyczność dla naszych stawów skokowych i palców.

Szczególnie dużo miejsca mamy w przedniej części cholewki. Dzięki temu nasze palce u nóg mogą swobodnie pracować w czasie lądowania oraz odbicia od podłoża. Jednocześnie jednak buty dobrze odwzorowują swój rozmiar, nie trzeba będzie eksperymentować z większą lub mniejszą numeracją.

Buty Adidas Duramo, mimo braku nowoczesnych technologii, oferują jednak podstawowy poziom wsparcia dla stopy. To przede wszystkim wsparcie w czasie najbardziej dynamicznych ruchów oraz skrętów stopy. Nie powinna się za bardzo ruszać na boki.

Buty oferują także całkiem przyjemny poziom komfortu. Ich wypełnienie i poduszki znajdujące się we wnętrzu cholewki dobrze dopasowują się do stopy. Są przyjemne w dotyku i miękkie, nie uciskają na stopy. Nie powinny więc powodować otarć ani żadnych innych problemów.

Wytrzymałość i przyczepność na plus

Dużym atutem butów Adidas Duramo SL jest ich przyczepność. Pod tym względem gruba warstwa gumy radzi sobie bardzo dobrze. Bieżnik świetnie trzyma się trasy nie tylko wtedy, gdy jest sucha. Przyczepność zachowa także w deszczu, kiedy przyjdzie nam biegać po wilgotnym, a nawet poważnie mokrym asfalcie.

Podeszwy można uznać również za wysoce wytrzymałe. guma jest odporna na ścieranie, dobrze pracuje i nie zużywa się zbyt szybko. Również cholewka nie wypada pod tym względem najgorzej, choć być może przydałoby się jej nieco więcej wzmocnień.

Bieg w butach Adidas Duramo SL może być przyjemny. Z pewnością jest dość płynny. Będziemy nieźle czuć podłoże, ale dostaniemy w zamian świetną przyczepność. Gorzej będzie z responsywnością. Buty nadają się do rekreacyjnego biegania i dobrze spełnią podstawowe zadania, ale nie dają niczego ekstra.

Nie ma w nich żadnych ukrytych atutów, nie będą napędzać naszej szybkości. Ich drop o wysokości 10 milimetrów to raczej standardowa wartość dla wszystkich butów do biegania z tej półki.

Technologie w butach Adidas Duramo

Buty Adidas Duramo SL nie są nafaszerowane technologiami. Znajdują się wręcz na przeciwnym biegunie. Mimo wszystko jednak znajdziemy w nich dwa ciekawe materiały.

Pierwszy to pianka Cloudfoam. Jest wykonana z tworzywa znanego pod nazwą EVA. Cechuje ją spora wytrzymałość, a także sprężystość. Nie powinna jej tracić nawet po długim użytkowaniu.

Druga z technologii w tych butach to Ortholite. W tym przypadku chodzi o materiał, z którego wykonano wkładkę. To tworzywo, które wspiera naturalną konstrukcję stopy. Gwarantuje jej świetną oddychalność, wręcz optymalny przepływ powietrza. Jest wytrzymała, nie odkształca się wraz z pokonanymi kilometrami. Poza tym posiada również właściwości antybakteryjne.

Wady butów Duramo

Buty Adidas Duramo SL to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich aktywnych osób, które jednak nie jest pozbawione wad. Minusem, który z pewnością odstraszy od tych butów miłośników dłuższych biegów, jest mimo wszystko mała doza amortyzacji. Na dłuższych dystansach bieganie staje się uciążliwe. Inna sprawa, że do takich biegów te buty wcale nie są przeznaczone.

Problem będzie stanowić także niewielkie wsparcie dla śródstopia i brak blokady pięty. Mimo niezłego dopasowania nasza stopa może przesuwać się w butach Duramo SL w trakcie biegu.

Ten model kiepsko blokuje stopę i nie pomaga jej w wystarczający sposób w trudnych sytuacjach. W zamian otrzymujemy bieg bardziej naturalny i więcej swobody.

Do minusów Duramo SL trzeba zaliczyć również nie najlepszą jakość materiałów, jaką użyto do ich produkcji. Mimo że są wytrzymałe, to jednak z czasem będą tracić część właściwości, podobnie jak to było w starszym modelu Adidas Duramo 9.

U kogo buty Adidas Duramo sprawdzą się najlepiej?

Buty Adidas Duramo to wielofunkcyjne buty do biegania i innych aktywności. Nadają się do pracy i codziennego chodzenia, do ćwiczeń na siłowni i wszelkich aktywności fizycznych na zewnątrz. Ich design sprawia, że świetnie wpiszą się w sportową stylizację, ale mogą być także ciekawym uzupełnieniem eleganckich kreacji.

Powinny po nie sięgnąć osoby, które biegają od czasu do czasu. Profesjonalni biegacze raczej się na nie nie zdecydują, ale amatorom wystarczą. To idealne buty do powolnych, rekreacyjnych biegów. Dużej prędkości w nich nie osiągniemy.

Najlepiej biegać w tych butach na dystansie, który nie przekracza 10 kilometrów. Na takich krótszych odcinkach dobrze zaspokajają potrzeby biegacza.

Adidas Duramo SL są przeznaczone na stopy neutralne. Delikatna pronacja czy supinacja również nie będzie problemem. Ten model sprawdzi się u tych, którzy poszukują najbardziej budżetowych rozwiązań. Do tego powinni po nie sięgnąć fani lekkiej amortyzacji, którzy lubią czuć w trakcie biegu dużą swobodę.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Adidas

Mogą Ci się spodobać:

11 01.2024
Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Nike i zimowy bieg – jak wybrać idealne buty do biegania w chłodniejsze dni?

Zimowa outdoorowa aktywność to nie lada wyzwanie, ale również szansa […]

08 12.2023
Jakie buty wybrać do biegania?

Jakie buty wybrać do biegania?

Wybór odpowiednich butów do biegania jest kluczowy, jeśli trening ma […]

07 09.2023
Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt – 5 cech bez których ani rusz

Buty do biegania męskie na asfalt to bardzo szeroka kategoria […]

31 08.2023
Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Jakie buty do biegania męskie wybrać, biorąc pod uwagę dystans i nawierzchnię?

Buty to podstawowe akcesorium każdego biegacza. Odpowiednio dobrane chronią przed […]

02 08.2023
Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Asics – buty do biegania. Szosowe i terenowe kolekcje marki – charakterystyki

Ascis – buty do biegania tej marki pokonują najdłuższe dystanse […]

07 07.2023
Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Nie trzeba być profesjonalnym biegaczem ani startować w maratonach, by […]

04 05.2023
Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Buty Salomon do biegania. Który model wybrać?

Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]

28 04.2023
Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Jakie muszą być buty do biegania po asfalcie?

Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]

26 04.2023
Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Jak prawidłowo czyścić i dbać o buty do biegania?

Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]

19 04.2023
Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Źle dobrane buty do biegania. Jak rozpoznać błąd?

Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]

31 01.2023
Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Za duże buty – co robić, by dało się w nich biegać?

Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]

26 01.2023
Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Nike Wildhorse. Jak sprawdzi się w lesie i w górach?

Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]

26 01.2023
Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Nike React Infinity Run. Czy rzeczywiście pomagają w unikaniu kontuzji?

Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]

26 01.2023
Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]

25 01.2023
Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

Nike Air Zoom Alphafly. Jak te buty spisują się na trasie?

By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]

25 01.2023
Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien  wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Nike ZoomX Vaporfly. Kto powinien wybrać najpopularniejsze buty startowe na świecie?

Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]

24 01.2023
Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]

19 01.2023
Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]

18 01.2023
Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Nike Downshifter. Do jakich biegów nadają się najlepiej?

Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]

07 11.2022
Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania po górach – jakie powinny być?

Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]

20 10.2022
Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero – błyskawice od Adidasa! Boston 11 i Adios Pro 3

Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]

19 09.2022
Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]

27 07.2022
Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

01 07.2022
Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]

27 06.2022
Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

15 06.2022
Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]

10 06.2022
Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]

07 06.2022
Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się