Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Buty do biegania > Nike Air Zoom Tempo – najnowszy model. W jaki sposób pozwolą Ci poprawić szybkość biegu?

Nike Air Zoom Tempo – najnowszy model. W jaki sposób pozwolą Ci poprawić szybkość biegu?

Data publikacji 16.12.2021

Przeczytasz w 10 minut 644 wyświetleń

Nike Air Zoom Tempo – najnowszy model. W jaki sposób pozwolą Ci poprawić szybkość biegu?

Jeśli regularnie biegasz, musisz czerpać z ruchu prawdziwą przyjemność. Sam ruch wyzwala w nas pozytywne emocje, a częste treningi poprawiają również ogólną sprawność. W dodatku spalanie kalorii w dużych ilościach pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Są jednak i tacy, dla których liczy się również wynik i prędkość, jaką osiągają w czasie biegu. Właśnie do tych, którzy chcą jak najbardziej śrubować swoje osiągi, Nike kieruje buty Air Zoom Tempo Next%.

Ten model jest przedstawicielem serii, która uchodzi za najszybsze buty biegowe na świecie – przynajmniej dla tych, którzy biegają na średnich i długich dystansach. Czy może być jednak inaczej, skoro wywodzą się z tej samej linii obuwia, dzięki której Eliud Kipchoge przebiegł dystans maratonu w czasie poniżej dwóch godzin?

W butach Air Zoom Tempo Next% amerykański producent postawił na sporo ciekawych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych. Jak sprawdzają się w praktyce? Przeanalizowaliśmy zalety i wady tego modelu.

Nike Air Zoom Tempo – najnowszy model. Z czego są wykonane buty Nike Air Zoom Tempo Next%?

Kipchoge swój rekordowy bieg zanotował w butach nafaszerowanych technologią i dostosowanych do jego warunków fizycznych. Buty Tempo Next% Nike zaprojektowało natomiast z myślą o zwykłym biegaczu, który szuka szybkiego obuwia.

Najnowszy model wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Decydująca jest podeszwa, która przypomina nieco ósemkę. W przedniej i tylnej części podeszwa zewnętrzna jest szeroka, pod śródstopiem natomiast wyraźnie się zwęża.

Sama cholewka jest wykonana z Flyknitu, czyli dzianiny na bazie poliestrowej nici. Materiał ten zapewnia dobre dopasowanie do stopy, a jednocześnie przewiewność. Na bokach buty dodatkowo posiadają wzmacniające panele.

Buty właściwie nie mają języka, jest on w pełni zintegrowany z cholewką. Ta miejscami jest tak cienka, że aż półprzezroczysta. Jednocześnie materiał jest rozciągliwy. Mimo że but wygląda na masywny, jego waga to 279 gramów.

Wnętrze buta i podeszwa

Butów Tempo Next% nie sposób pomylić z żadnym innym modelem również z powodu odsłoniętej poduszki gazowej Zoom Air. Znajduje się ona przed śródstopiem.

Oprócz niej o amortyzację butów dbają jednak jeszcze dwa inne rodzaje materiałów. Pod piętą w podeszwie środkowej znajduje się pianka Nike React, uznawana za najbardziej miękką i sprężystą ze wszystkich technologii pianki.

Z przodu buta w podeszwie umieszczono natomiast piankę Zoom X. Jej zaletą oprócz niskiej wagi, jest dobry zwrot energii – ma oddawać aż 85% siły uderzenia o podłoże. Na podeszwie znajduje się guma i nieźle zaznaczony bieżnik.

We wnętrzu buta znajduje się klasyczna tekstylna wkładka. To rozwiązanie częściowo przylepne, dzięki czemu łatwo można ją wymienić wraz ze zużyciem butów. 

Design butów Nike Air Zoom Tempo Next%

Wygląd modelu Air Zoom Tempo Next% to połączenie dwóch przeciwstawnych idei. Z jednej strony w oczy rzuca się wręcz futurystyczny wygląd podeszwy. Wizualnie dominuje nad nią odsłonięta gazowa poduszka. Ta część buta wydaje się mocno masywna.

Z drugiej strony nad podeszwą znajduje się półprzezroczysta, delikatna cholewka. To nieco odchudza but wizualnie.

buty nike zoom tempo męskie volt
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, model Volt, źródło: Strona producenta Nike

Jako jeden z modeli najmocniej reklamowanych przez Nike, buty Tempo Next% są dostępne w mocno zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Męski model to aż 10 wersji. Najważniejsza wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Podstawą jej cholewki jest bowiem kombinacja jaskrawych odcieni zielonego – Volt oraz Barely Volt. Taki sam kolor ma wnętrze buta – tej kolorystyki nie sposób przeoczyć.

Mocnym kolorystycznym akcentem jest także panel w przedniej części podeszwy zewnętrznej, który z żółtego przechodzi w Hyper Orange. Pomarańczowa jest też poduszka Zoom Air. Całość uzupełnia kolor czarny, który widać na logotypie firmy.

nike zoom tempo next%
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja ze złotymi wstawkami, źródło: Strona producenta Nike

Kolejna wersja jest bardziej stonowana. Opiera się na kolorze szarym w odsłonie Wolf Grey. W tylnej części cholewki przechodzi w kolor czarny. Taką samą barwę ma bieżnik. Są jednak i inne akcenty – panel na przedzie podeszwy zewnętrznej jest złoty, a przez logo Nike przebija się biel.

buty nike tempo next% czarno-białe
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja czarno-biała, źródło: Strona producenta Nike

Trzeci wariant jest jeszcze bardziej klasyczny. Trudno bowiem inaczej określić tradycyjne połączenie czarnej cholewki z białą podeszwą. Z tego układu tylko momentami przebija się antracyt.

W podobnym tonie utrzymana jest kolejna wersja. Na niej nieco mocniej przebija się jednak biel, lepiej widoczna na cholewce. A całość urozmaica gazowa poduszka w podeszwie w kolorze Volt.

buty nike zoom tempo next% białawe
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja w odcieniach bieli, źródło: Strona producenta Nike

Ten ostatni szczegół widać też w kolejnej wersji kolorystycznej. Ten but jest zdecydowanie jaśniejszy. Mieszają się w nim bowiem różne odcienie bieli – Platinum Tint, Light Bone i Dark Stucco. Ten ostatni to biel postarzana, z szarozielonym odcieniem, obecna w okolicach kostki i pięty. Całość uzupełniają czarne akcenty w logo Nike i na bieżniku.

Najjaśniejsza z wersji męskich Tempo Next% opiera się na czystej bieli. W tym wariancie znów mamy do czynienia z poduszką gazową w kolorze Volt. Ta barwa pojawia się też na uchwycie na zapiętku. Na cholewce jest też obecny niebieski w odcieniu Racer Blue – na logotypach Nike. Do tego trzeba dodać czarny bieżnik.

Hyper Turkus butów Nike Air zoom tempo
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja turkusowa, źródło: Strona producenta Nike

Z pewnością nikt nie przeoczy turkusowych butów do biegania. Tym bardziej, jeśli cała cholewka jest utrzymana w mocnym odcieniu Hyper. Do tego dochodzi niebieska poduszka Zoom Air. Reszta jest już bardziej klasyczna – białą podeszwę zamyka czarny bieżnik.

buty nike air zoom tempo z fioletowym akcentem
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja z fioletem Wild Berry, źródło: Strona producenta Nike

Dwie kolejne wersje kolorystyczne opierają się na barwie szarej. Pierwsza jest nieco ciemniejsza, wyraźnie wybija się na niej logotyp Nike w kolorze Volt. A na pętelce nad zapiętkiem i we wnętrzu butów widać jeszcze mocny fiolet typu Wild Berry.

Drugi z męskich szarych butów Tempo Next% w tylnej części cholewki przechodzi w czerń. Logo Nike jest turkusowe, a poduszka gazowa wyróżnia się kolorem Hyper Pink.

granatowe buty zoom tempo
Buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja College Navy, źródło: Strona producenta Nike

Podstawą ostatniej wersji kolorystycznej jest barwa granatowa w odcieniu College Navy. To właśnie taki kolor ma niemal cała cholewka. Uzupełniają ją czarne elementy, a przez całość przebija się nieco poszarzała biel Platinum Tint. Do tego dochodzą logotypy marki w kolorze Lagoon Pulse i poduszka w Chlorine Blue.

Męskie buty Tempo Next% są dostępne w zakresie rozmiarów 38,5-49,5, choć niektóre modele, w tym podstawowy w kolorze Volt, zaczynają się dopiero od numeru 40.

Nike Air Zoom Tempo Next damskie – kolorystyka

wersja damska butów zoom tempo next
Damskie buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja mango, źródło: Strona producenta Nike

Damski wachlarz kolorystyczny butów Tempo Next% jest nieco węższy, ale i tak obejmuje siedem modeli. Pierwszy to cholewka w kolorze jasnego mango. Przebija się przez nią logo Nike o fioletowych konturach.

Podeszwa jest klasycznie biała, bieżnik czarny. Poduszka gazowa ma z kolei ciekawy, nieco przyblakły odcień żółtego – Light Citron.

fioletowe buty zoom tempo
Damskie buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja Dark Raisin, źródło: Strona producenta Nike

Druga propozycja dla kobiet jest znacznie ciemniejsza. Cholewka jest bowiem połączeniem ciemnego Dark Raisin – z tyłu butów – i czerni. Nawet podeszwa zewnętrzna nie jest czystą bielą, a odcieniem Ghost. Na tym tle barwa Volt wyróżnia się jeszcze bardziej niż zwykle. Zobaczymy ją na poduszce Zoom Air, w logo Nike wewnątrz butów oraz na pasku na zapiętku.

Znacznie bardziej klasyczna jest druga ciemna wersja Tempo Next%. To kontrast czarnej cholewki i białej podeszwy. Identyczna do męskiego modelu jest również turkusowa wersja damskiej cholewki.

damski róż air zoom tempo
Damskie buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja Pink Blast, źródło: Strona producenta Nike

WIelbicielki bardziej kobiecych kolorów powinny sięgnąć po białe buty z intensywnym, różowym akcentem. Kolor Pink Blast mocno przyciąga wzrok. Ta wersja ma różowe sznurówki, język i obręcz wokół kostki.

Różowa jest także poduszka gazowa. Uzupełnieniem jest kolor czarny na bieżniku i w logo Nike.

niebieski model butów nike zoom tempo
Damskie buty Nike Air Zoom Tempo Next%, wersja Royal Pulse, źródło: Strona producenta Nike

Mniej intensywna jest kolorystyka kolejnej wersji. Opiera się na delikatnych odcieniach koloru niebieskiego przechodzących w szarość. To kolory Royal Pulse i Blue Tint. Podeszwa zewnętrzna jest biała, bieżnik czarny. Mocniejszy odcień niebieskiego – Game Royal – widać w poduszce Zoom Air.

Ostatni wariant kolorystyczny jest bardzo podobny do podstawowej wersji męskiej. Różni się tylko panelem nad podeszwą w przedniej części buta – jest turkusowa, a nie pomarańczowa.

Damskie buty Nike Air Zoom Tempo są dostępne w rozmiarach 35,5-44,5.

Jak buty Nike Air Zoom Tempo pomagają w trakcie biegu?

Model Air Zoom Tempo Next% to jeden z najbardziej zaawansowanych butów biegowych Nike. Jak wspomnieliśmy, to obuwie, które ma pomagać w rozwijaniu większych prędkości. To buty, w których początkujący biegacze często poprawiają swoje rezultaty i osiągają rekordy życiowe.

Za jedną z największych zalet modelu Tempo Next% można uznać płynne przetaczanie butów po podłożu. Systemy amortyzacyjne umieszczone w podeszwie dobrze spełniają swoje zadanie.

But jest elastyczny i daje wsparcie właściwie na każdym kroku. Poczują je zarówno biegacze, którzy odbijają się z pięty – wtedy jest największe – jak i ci bardziej zaawansowani, biegający ze śródstopia i przodostopia.

Jednocześnie jednak kształt cholewki, który nieco przypomina ósemkę, zapewnia dobrą stabilizację. Ścięta pięta, wykonana w systemie Beveled Heel, dodatkowo ułatwia przetaczanie i lepiej chroni stawy. Swoje trzy grosze dodaje tu również wysoki, 10-milimetrowy drop.

Niezaprzeczalnym atutem modelu Tempo Next% jest również dobre dopasowanie do stopy. Flyknit w miękki i przyjemny sposób ją opina. Dodatkowo w tym modelu zastosowano asymetryczny układ sznurowania, co ogranicza tarcie wewnątrz butów. Dzięki temu biegacze układają stopę bardziej naturalnie. To niemal jak buty do biegania bez sznurówek.

Technologie w butach Nike Air Zoom Tempo

O sukcesie Nike Air Zoom Tempo Next% przesądzają technologie, które znajdują się w podeszwie. Jak już wspomnieliśmy, to połączenie pianki React z tyłu i Zoom X z przodu, wzbogacone o poduszki Air Zoom.

Dzięki takiej konstrukcji buty świetnie oddają energię. Odbicie dynamizuje karbonowa płytka, która biegnie przez całą długość buta. Pianka React jest wytrzymała – to jedna z najbardziej dopracowanych technologii amortyzacyjnych Nike. Gwarantuje sprężysty krok.

Technologia Zoom X na przodzie podeszwy ma za zadanie oddawać jak najwięcej energii. Wcześniej była stosowana w przemyśle kosmicznym i to właśnie ta pianka pomogła Kipchoge’owi w historycznym przebiegnięciu dystansu maratonu.

Gazowe poduszki Air Zoom to rozwiązanie, które często pojawia się również w butach do koszykówki czy tenisa. Zapewnia amortyzację stopy, poprawia jej stabilność w czasie biegu. Produkuje się ją z syntetycznych włókien, jest bardziej płaska niż jej poprzedniczki.

O pozostałych technologiach już wspomnieliśmy. Asymetryczne wiązanie, czyli Asymmetrical Lacing, pozwala lepiej przenosić napięcia sznurówek na większy obszar. Ścięta pięta Beveled Heel jest odwzorowaniem naturalnego kształtu pięty. Płytka Carbon Composite Plate jest bardziej miękka niż standardowe płytki karbonowe, a Flyknit pozwala na utkanie cholewki z jednej poliestrowej nici.

Wady butów Nike Air Zoom Tempo

Oczywiście buty Nike Air Zoom Tempo mają też kilka wad. Problematyczna może być żywotność pianki Zoom X, która dość szybko się zużywa. Zapobiega temu obecność gazowych poduszek. Ich odsłonięta konstrukcja wygląda imponująco. But jest jednak przez to podatny na wpadanie drobnych kamyczków czy innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić podeszwę.

Ten model wyróżnia się również tym, że w czasie biegu generuje sporo hałasu. NIektóre osoby mogą czuć się w nim niekomfortowo. Dłużej warto się z kolei zatrzymać przy wyborze rozmiaru. Buty są ściśle dopasowane, co sprawia, że trzeba będzie zapewne sięgnąć po minimalnie większy numer niż ten, którego używamy w innych butach do biegania.

Minusem może być też śliska podeszwa. W czasie niepogody może to generować problemy ze stabilizacją. Gumowy bieżnik nie najlepiej radzi sobie na mokrej nawierzchni.

nike zoom tempo do szybkiego biegu
Buty do biegania Nike Air Zoom Tempo to duża dynamika, źródło: Strona producenta Nike

U kogo buty Nike Air Zoom Tempo sprawdzą się najlepiej?

Buty Zoom Tempo Next% produkuje się z myślą o stopach neutralnych, ale i biegacze z supinacją czy pronacją mogą wypróbować ten model. Stabilizacja jest bowiem na naprawdę dobrym poziomie.

Przeznaczeniem omawianego obuwia jest asfalt, poradzi sobie ono jednak również na innych utwardzonych trasach. Należy jednak uważać na trasy terenowe ze względu na obecność kamyczków czy szyszek, które mogą uszkodzić poduszkę gazową.

Dobra amortyzacja umożliwia bieganie z pięty, ale i śródstopia. Największym atutem butów jest jednak dynamika. Z tego powodu można je zaliczyć do obuwia treningowo-startowego.

Najszybsi biegacze mogą używać butów Tempo Next% do treningów. Dzięki temu nawet w czasie długiego wybiegania zbliżą się do tempa startowego.

Z kolei mniej zaawansowani biegacze śmiało mogą wystartować w takich butach w zawodach. To model idealny na pierwsze obuwie startowe – nawet dla osób ze sporą masą ciała.

Air Zoom Tempo to niejedyna propozycja dla zaawansowanych, śrubujących tempo. Przeczytaj o propozycji konkurencji – Puma Deviate Nitro: Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Nike

Mogą Ci się spodobać:

19 09.2022
Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Zaczynasz przygodę z bieganiem? Buty do biegania dla początkujących

Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]

27 07.2022
Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

01 07.2022
Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Buty Inov-8 Trailtalon 290 – wady i zalety modelu

Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]

27 06.2022
Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Jak wybrać buty do biegania, by naprawdę pokochać jogging?

Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

15 06.2022
Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania Puma Deviate Nitro – charakterystyka treningowca z płytką

Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]

10 06.2022
Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Buty do biegania z palcami czyli Vibram Five Fingers. Czy są naprawdę warte uwagi?

Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]

07 06.2022
Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Buty Salomon na asfalt? Salomony dla miejskich biegaczy – charakterystyki modeli

Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]

03 06.2022
Saucony Guide 15 – jak prezentuje się ta propozycja?

Saucony Guide 15 – jak prezentuje się ta propozycja?

Saucony Guide 15 to nowiutka propozycja jednej z flagowej serii […]

01 06.2022
Buty Kalenji Kiprun Long 2 – tanie i dobre, czy tylko tanie?

Buty Kalenji Kiprun Long 2 – tanie i dobre, czy tylko tanie?

Tanie buty do biegania, które nie obcięły ceny kosztem jakości […]

21 05.2022
Używane buty do biegania – tak czy nie?

Używane buty do biegania – tak czy nie?

Dobry sprzęt za niewielkie pieniądze? Kto by się nie skusił! […]

19 05.2022
Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Jak wybrać odpowiednie buty do biegania?

Wybór odpowiedniej pary butów do biegania może może być trudnym […]

14 05.2022
Nike Air Huarache – buty bez Swoosha. Czy nadają się do biegania?

Nike Air Huarache – buty bez Swoosha. Czy nadają się do biegania?

Nike Huarache to klasyk wśród propozycji tej marki. Zwalają z […]

11 05.2022
Adidas Springblade – funkcjonalne, czy tylko designerskie?

Adidas Springblade – funkcjonalne, czy tylko designerskie?

Adidas Springblade to historia z 2013 roku. Miały być rewolucją […]

03 05.2022
Buty do biegania – oryginał czy podróbka? Dowiedz się jak to rozpoznać!

Buty do biegania – oryginał czy podróbka? Dowiedz się jak to rozpoznać!

Chcesz kupić markowe buty do biegania od słynnego producenta? Nie […]

26 04.2022
Buty do biegania z egzoszkieletem – przyszłość biegania czy tylko ciekawostka?

Buty do biegania z egzoszkieletem – przyszłość biegania czy tylko ciekawostka?

Nowoczesne buty do biegania coraz częściej wyglądają jak wyjęte z […]

21 04.2022
New Balance Fresh Foam Tempo – dla jakich biegaczy będą idealne?

New Balance Fresh Foam Tempo – dla jakich biegaczy będą idealne?

Marki New Balance nie trzeba nikomu przedstawiać! Ich odzież i […]

18 04.2022
Inov-8 Mudclaw 300 – skąd wzięła się ich popularność?

Inov-8 Mudclaw 300 – skąd wzięła się ich popularność?

Inov-8 Mudclaw 300 – o tej propozycji słyszał każdy biegacz […]

15 04.2022
Asics Gel Nimbus – jak prezentuje się najnowszy model? Sprawdzamy Nimbus 24!

Asics Gel Nimbus – jak prezentuje się najnowszy model? Sprawdzamy Nimbus 24!

Asics Gel Nimbus 24 to świeżutka propozycja, która ujrzała światło […]

11 04.2022
Saucony Endorphin – co cechuje buty z tej serii?

Saucony Endorphin – co cechuje buty z tej serii?

Endorfiny – to one dodają nam sił podczas każdego treningu […]

18 03.2022
Buty do biegania. Damskie modele w niskiej cenie dla początkujących biegaczek

Buty do biegania. Damskie modele w niskiej cenie dla początkujących biegaczek

Czy tanie buty do biegania damskie to dobry pomysł? Bieganie […]

11 03.2022
Adidas Duramo – najnowszy model. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Adidas Duramo – najnowszy model. Czy warto postawić na ten model w codziennym treningu?

Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]

04 03.2022
Adidas Runfalcon – najnowszy model. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Adidas Runfalcon – najnowszy model. Kto powinien sięgnąć po te buty?

Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]

25 02.2022
Adidas Solar Boost – najnowszy model. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Adidas Solar Boost – najnowszy model. Jak poradzą sobie z różnymi wyzwaniami biegowymi?

Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]

19 02.2022
Adidas Supernova – najnowszy model. Czy zakup tańszych butów do biegania ma sens?

Adidas Supernova – najnowszy model. Czy zakup tańszych butów do biegania ma sens?

Kiedy stawiamy na najdroższe modele butów do biegania, takie jak […]

17 02.2022
Adidas Ultraboost – najnowszy model. Jak spisuje się but zaprojektowany wyłącznie przez kobiety?

Adidas Ultraboost – najnowszy model. Jak spisuje się but zaprojektowany wyłącznie przez kobiety?

Sport przez lata był domeną mężczyzn. Zawody w boksie, rzucie […]

13 02.2022
Wkładki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

Wkładki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

O butach do biegania mówi się co niemiara nawet na […]

07 02.2022
Adidas Galaxy – najnowszy model. Czy warto postawić na wielofunkcyjne buty do biegania?

Adidas Galaxy – najnowszy model. Czy warto postawić na wielofunkcyjne buty do biegania?

Regularne pojawianie się na biegowych trasach zazwyczaj idzie w parze […]

27 01.2022
Buty do biegania z amortyzacją. Technologie w butach do biegania

Buty do biegania z amortyzacją. Technologie w butach do biegania

Wyścig technologiczny wśród producentów obuwia do biegania trwa od lat. […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się