Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Trening > Bieganie w grupie – dlaczego to wspaniały pomysł? 5 zalet treningów w towarzystwie 

09.12.2021

Bieganie w grupie – dlaczego to wspaniały pomysł? 5 zalet treningów w towarzystwie 

Bieganie w grupie – dlaczego to wspaniały pomysł? 5 zalet treningów w towarzystwie 

Nie złapałeś biegowego bakcyla? Ba, nie jesteś pewny, czy w ogóle go złapiesz? Rozważ wspólne bieganie – z przyjaciółmi, z rodziną, z obcymi ludźmi!​ Przedstawiamy 5 zalet, jakie bieganie w grupie ma do zaoferowania każdemu towarzyskiemu miłośnikowi tego sportu!

Po pierwsze – wspólne bieganie to stałe źródło motywacji

Jeśli myślisz, że podczas ataku lenistwa Twoi biegowi przyjaciele pozwolą Ci zostać w domu, porzuć złudzenia! Bieganie w grupie to sposób na to, by zawsze ktoś zmotywował Cię do pójścia na trening

Pochmurny dzień, stres w pracy, ogólne zniechęcenie… Znalezienie w sobie inicjatywy by dodatkowo się zmęczyć czasami przerasta każdego z nas. Na szczęście, od czego są sportowi znajomi! Kiedy biegną w naszą stronę, nie pozostaje nic innego poza wskoczeniem w buty. Oni nie pozwolą zbyć się wymówkami! 

Po drugie – bieganie w grupie to koniec nudy!

Wiele osób rozpoczynających przygodę z bieganiem porzuca ją po kilku treningach. Dlaczego? Powodem jest nuda! Playlista czy audiobook nie zawsze wystarczają. Czasem ciężko nam skupić się na intensywnym bieganiu i słuchaniu. Poza tym, bieganie ze słuchawkami może być niekiedy niebezpieczne. Nawet nie włączając dźwięku ,,na full” ogranicza nasz odbiór przestrzeni dookoła.

Wspólne bieganie – oto co przełamie rutynę, a równocześnie pozwoli utrzymać maksymalne skupienie na treningu. Krótkie żarciki, ściganie się do najbliższego drzewa, wzajemne dopingowanie się – bieganie w grupie to ciągła akcja, niewymagająca wiele zaangażowania od naszego umysłu.

Po trzecie – wspólne bieganie jest bezpieczniejsze!

Na początku przygody z bieganiem sprawdzamy granice wytrzymałości swojego ciała. Na późniejszych, staramy się przesuwać je w nieskończoność. Niestety, czasem biegacze zapędzają się za daleko – zasłabnięcia na trasie – są częstszym problemem niż byśmy chcieli.

Niedostateczne nawodnienie, za mało jedzenie w trakcie dnia, osłabienie po chorobie… Wiele rzeczy może sprawić, że na treningu poczujesz się gorzej. Warto, by był w pobliżu ktoś służący pomocą. O ile biegając w mieście na pewno trafimy na chętnego do wsparcia przechodnia, tak na terenowej trasie szczególnie warto mieć towarzystwo.

Teren, ale także bieganie w nocy może być ryzykowne. W miejskich parkach po zmroku nie brakuje osób chętnych do zakłócenia treningu w bardzo niepożądany sposób. Wspólne bieganie to dobry pomysł dla każdej osoby odbywającej treningi w późnych godzinach.

Po czwarte – wspólne bieganie pomaga w nauce!

Niektórym wydaje się, że do biegania potrzeba po prostu wygodnych ubrań i odrobiny motywacji. Cóz – może do biegania na przystanek tramwajowy! Kariera nawet amatorskiego biegacza nie zaistnieje przede wszystkim bez ogromnej dawki wiedzy.

Doświadczony biegacz z grupy od razu zauważy, że Twoje buty mają ,,ubitą” amortyzację, źle ruszasz rękami i niepoprawnie oddychasz. Bieganie w grupie z osobami bardziej doświadczonymi to gwarancja najlepszych porad biegowych i pomocy w praktycznej nauce!

Po piąte – bieganie w grupie to najlepsza impreza towarzyska!

Biegacze z reguły nie mają za wiele czasu w ciągu dnia. Praca, domowe obowiązki i jeszcze wyskoczenie na trening – puff, dzień znika w mgnieniu oka! Tymczasem, każdy pasjonat biegania potrzebuje do szczęścia nie tylko świetnych wyników, ale też świetnego towarzystwa na co dzień!

Wspólne bieganie to doskonała okazja, by po prostu pobyć ze znajomymi. Bez piwa, ale z izotonikiem, bez wygodnych foteli w knajpie, ale w wygodnych butach. Śmiechu, dobrej zabawy i wrażeń będzie co niemiara!

Przy okazji biegania w grupie można się bawić jeszcze lepiej! Co Ty na to, żeby wspólne treningi urozmaicić dbaniem o środowisko? Przeczytaj nasz artykuł o ploggingu – w towarzystwie będzie jeszcze raźniej! Sprawdź: https://sbiegacza.pl/2021/11/25/ekosport-plogging-czyli-przyjemne-z-pozytecznym/!