Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
 • Polski
 • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Runmageddon – co to jest? Czy ten bieg jest dla Ciebie?

Runmageddon – co to jest? Czy ten bieg jest dla Ciebie?

Data aktualizacji 15.12.2023

Przeczytasz w 12 minut

Runmageddon – co to jest? Czy ten bieg jest dla Ciebie?

Wpisując „Runmageddon” w przeglądarkę internetową, zobaczysz zdjęcia ubłoconych, uśmiechniętych ludzi. Mężczyzn, jak i kobiet niosących na barkach wielkie grube bale drzewa, czołgających się pod rozciągniętą siatką nad błotem, czy też z trudem biegnących poprzez wodę. A więc co to Runmageddon? To właśnie Ci ludzie, te przeszkody i współzawodnictwo w przyjaznej atmosferze połączonej z zabawą. Czytaj dalej, a poznasz zasady tych zawodów, dowiesz się jakie są najczęstsze przeszkody stawiane na trasie biegaczy i czy ten bieg jest dla Ciebie.

Runmageddon – co to jest?

Runmageddon to wyścig z przeszkodami. Takie określenie brzmi dosyć niewinnie i być może podsunie Ci obraz szkolnych zawodów na torze przeszkód. Natomiast prawda jest nieco inna:

Runmageddon to profesjonalny wymiar biegu z przeszkodami – zabawa dla dorosłych i gotowych na wyzwania. Zalicza się do biegów OCR (Obstacle Course Racing). Był jednym z pierwszych tego typu biegów w Polsce – po raz pierwszy odbył się w 2014 roku. Stoi za nim Fundacja Runmageddon wraz ze spółką Extreme Events.

Wydarzenie odbywa się w dużych polskich miastach, na przestrzeni całego roku. Nie jest to więc jedna impreza, na którą tłumy z całego kraju zjeżdżają się w jednym terminie. Zawody mogą się wkrótce odbywać w Twoim mieście, a jeśli nie weźmiesz w nich udziału… to możesz innym razem kawałek pojechać 😉

Błotna przeszkoda na biegu runmageddon
Szalone wyzwanie dla spragnionych wrażeń – tak można podsumować ten rodzaj biegu. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Czy Runmageddon jest trudny? Twoja decyzja!

W założeniu był to bieg o piekielnym stopniu trudności – tak też słyszało się o nim jeszcze kilka lat temu. Z czasem jednak, organizatorzy Runmageddonu pracowali (i wciąż pracują) nad warunkami trasy i poziomami. Dzisiaj do dyspozycji jest kilka formuł Runmageddonu – dla początkujących, zaawansowanych, młodzieży, dzieci i rodzin.

Każda trasa jest w jakimś stopniu fizycznym wyzwaniem, ale można dostosować je do swojego poziomu sprawności. Postarano się, by jak najwięcej chętnych było w stanie pokonać przynajmniej podstawowy stopień trudności.

Jeżeli chcesz, możesz wybrać taką formułę Runmageddonu, która skłoni Cię do refleksji nad wątłością swego żywota. Podczas tego wyścigu zawodnik boryka się nie tylko z dogasającymi siłami i drżeniem mięśni z wysiłku. Musi stawić również czoła niebłahym przeszkodom, dojść do granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej. Ci jednak, którzy nie zamierzają ścierać się z własnymi demonami, a szukają po prostu dobrej zabawy, także mają coś do wyboru.

Dorośli mogą wybrać formułę:

 • Intro – to 3 km biegu z 15-stoma przeszkodami, dostępny od 16 r.ż. za zgodą rodziców,
 • Rekrut – 6 km biegu i 30 przeszkód, dostępny od 16 r.ż. za zgodą rodziców,
 • Nocny Rekrut – trasa Rekruta w środku nocy.
 • Classic – 12 km wyścigu z 50-cioma przeszkodami,
 • Hardcore – półmaraton i 70 przeszkód ,
 • Ultra – maraton aż ze 140-stoma przeszkodami!
 • Games – 100 m toru przeszkód do pokonania jak najszybciej – dla tych, którzy nie lubią biegać 😉

Jak zaznaczyliśmy – Runmageddon odbywa się w różnych miastach. Nie zawsze są dostępne wszystkie formuły. Zawsze znajdzie się jakiś format o niskim, średnim i wysokim stopniu trudności, ale np. wersja Games jest dostępna tylko gdzieniegdzie.

Jeżeli jesteś sprawny i zdrowy, możesz wziąc udział w dowolnej formule, ale polecamy zacząć od Intro. Doświadczeni sportowcy mogą na starcie podjąć się Rekruta lub Nocnego Rekruta.

Startujący najczęściej mogą dołączyć do Ligi RMG i walczyć o punkty regularnym braniem udziału w róznych formułach.

Podpalona przeszkoda na biegu
Na formułach dla dorosłych trafiają się przeszkody ogniowe. Spokojnie – na miejscu jest ekipa medyczna! Źródło: oficjalna strona organizatora.

Profesjonalny poziom wyzwania

Jest jednak również seria Elite. To wersja dla najszybszych i najbardziej zręcznych zawodników. Na tym wyścigu spotykają się osoby, które nie chcą pomocy przy pokonywaniu przeszkód i nie pomagają innym. To jest po prostu bieg po złoto. Liczy się rywalizacja i to, kto będzie najszybszy, najsilniejszy i najbardziej wytrzymały.

Tutaj zasady jasno określają: Zabroniona jest pomoc ze strony innych zawodników na przeszkodach konstrukcyjnych(…). Całkowicie jest zabroniona pomoc ze strony kibiców, czy wolontariuszy.

W Runmageddonie Elite biorą udział osoby, które chcą zakwalifikować się do mistrzostw w biegach przeszkodowych. Tutaj nie ma żartów – można zostać zdyskwalifikowanym za nieprawidłowe założenie opaski czy stracenie jej na przeszkodzie.

W formule Elite jest 5 klasyfikacji z nagrodą dla pierwszych 3 miejsc:

 • Elite Mężczyzn
 • Elite Kobiet
 • Masters Mężczyzn
 • Masters Kobiet
 • Najszybsze Drużyny
trofea dla najlepszych w runmageddon elite
Zwyciężcy formuły Elite dostają widowiskowe trofea. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Skąd wziął się fenomen Runmageddonu?

Założyciele Runmageddonu podkreślają, że te zawody to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim zabawa, dobre wspomnienia i satysfakcja. Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze. Zdjęcia z Runmageddonu publikowane w mediach społecznościowych chodzą viralem – a że są na nich szczęśliwi ludzie, organizatorzy niewiele muszą dokładać do marketingu 😉

meta runmageddon rekrut uczestnicy
Uczestnicy Rekruta we wrześniu 2023 roku na mecie. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Na trasie pełnej „niespodzianek” uczestnicy pomagają sobie nawzajem pokonać swoje słabości, jak i siły natury. Pomoc potrzebującemu współzawodnikowi jest równie ważna, jak bieg po jak najlepsze miejsce. Organizatorzy ustawiają na trasie takie przeszkody, których 80% zawodników nie jest w stanie pokonać samodzielnie. Ten bieg to więc raj dla osób towarzyskich, lubiących współpracować.

Dla statecznych, dorosłych, poważnych ludzi Runmageddon jest okazją to potaplania się w błocie i po prostu zabawy. Po wszystkim dostaje się za nią designerski medal – otrzymuje go każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca.

medal w runmageddonie rekrut za 2023 rok
Taki medal w 2023 roku dostawali uczestnicy kończący poziom Rekrut – 6 kilometrów. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Uczestnikami mogą być nie tylko dorośli. Jest również wyznaczony Runmageddon:

 • KIDS – 1 km i 10 przeszkód, formuła dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat
 • Junior  – 3 km i 15 przeszkód, formuła dla nastolatków w wieku od 12 do 15 lat
 • Family – 2 km i 15 przeszkód, formuła drużynowa dla całej rodziny

Wprowadzenie takich formuł uczyniło Runmageddon prawdziwie rodzinną imprezą, zorganizowaną na tak wysokim poziomie, że niewiele inicjatyw jest w stanie mu dorównać. Nie dziwi, że ludzie to kupili.

Dla początkujących, amatorów i radykalnych pasjonatów sportu, medal Runmageddonu to obowiązkowe trofeum. Młoda impreza zdążyła już zyskać status kultowej. Dobra organizacja, ciekawe przeszkody, atmosfera zabawy i otwarcie na osoby o różnych poziomie zaawansowania przyciągnęły tłumy. Tłumy, usatysfakcjonowane, sfotografowane w ubłoconych ubraniach, przyciągnęły swoich znajomych.

zdjęcie z family runmageddon, pokonywanie wody
W sportowym wyzwaniu mogą wziąć udział nawet 4-letnie dzieci. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Jakie przeszkody napotkasz na trasie?

Organizatorzy wykorzystują potencjał terenu do tego, aby stworzyć niebłahe utrudnienia. Jednym z najlepszych elementów wyzwania jest to, że nihdy nie wiesz, co dokładnie czeka Cię na trasie.

Do podstawowych przeszkód należą m.in

 • bagna – trzeba wskoczyć w bagno i przejść na drugą, wyznaczoną stronę,
 • błoto – często wykorzystywane do tego, aby się w nim czołgać pod rozciągniętą siatką
 • czołganie pod belą – nieraz to czołganie odbywa się w wodzie,
 • stogi siana – do przeskoczenia / przejścia,
 • głębokie, wilcze doły – trzeba z nich jakoś wyjść,
 • bieg przez wodę z belą drewna na ramieniu,
 • ciągnięcie po piachu 30 kilowych kamieni,
Ściana na trasie biegu
Ściany to klasyka biegów OCR. Na Runmageddonie na pewno jakaś się pojawi, bardziej lub mniej hardkorowa. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Runmageddon tworzą ludzie bardzo kreatywni. Na trasie wyścigu stawiają wielkie przeszkody konstrukcyjne, których widok nieraz zapiera dech w piersiach. Są to np.:

 • 3 metrowa ściana do pokonania,
 • ściany z łańcuchami – również do wspinaczki,
 • wiszące metalowe drabinki – kołyszą się podczas wspinaczki. Mają za zadanie imitować wspinanie po drabince do helikoptera,
 • przejścia w wodzie / błocie pod wiszącymi nisko oponami,
 • wspinanie się po linie,
 • przeskakiwanie z jednej wielkiej szpuli na drugą,
 • przewracanie opon – przez określony dystans,
 • nurkowanie w kontenerze z lodem,
 • przejście przez zasieki,
 • przejście 20 metrów po wąskiej belce ustawionej nad błotem /wodą,
 • pokonanie skośnego, 5-ciometrowego dachu zrobionego z łańcuchów.

Jak widać niektóre z przeszkód nie są duże, natomiast i tak mogą bardzo uprzykrzyć życie biegaczowi.

przeszkoda pole dance na runmageddonie
Jedna z nowych przeszkód. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Zastanawiasz się, czy nie wystartować w Runmageddon? Musisz odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Czy ten bieg jest dla mnie? Czytaj dalej.

Co jeśli nie dasz rady pokonać przeszkody?

Zawsze może się zdarzyć, że jakaś przeszkoda okaże się zbyt trudna. Spokojnie – nikt nie wyprosi Cię z trasy. Będziesz musiał wykonać karne zadanie, np. 20x ćwiczenie padnij-powstań. Najprawdopodobniej jednak, alternatywne zadanko nie bedzie potrzebne. Zawsze ktoś Ci pomoże w pokonaniu przeszkody. Rywal, wolontariusz, wszyscy. Jeśli będzie trzeba, przerzucą Cię przez ścianę przeszkodową jak worek kartofli.

pokonywanie przeszkody na runmageddonie
Jeżeli zepsujesz podręcznikowe pokonanie przeszkody, też nic się nie stanie. Zrób to w swoim stylu, byle jakoś przez nią przejść. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Ile osób startuje równocześnie?

Uczestnicy są wpuszczani na trasę biegu w rozsądnych wielkościowo grupach, co 15-20 minut. Nie ma kolejek ani przepychania się łokciami w tłumie. O tym, w której grupie biegniesz, dowiesz się po zapisie.

Starty zwykłych zawodników odbywają się bez podziału na płeć. Podziały robi się dopiero na poziomie walki o wyniki w ligach.

Dla kogo jest Runmageddon?

Dzisiaj Runmageddon jest dla każdej zdrowej osoby chętnej przetestować swoją kondycję i psychikę. Wystarczy wybrać odpowiedni poziom trudności.

Na krótkie serie (Intro, Rekrut) oraz wersje rodzinne nie musisz się szczególnie przygotowywać. Z pewnością podczas krótkiego biegu z przeszkodami znajdzie się wielu współzawodników i wolontariuszy, którzy Ci pomogą, a Ty ukończysz bieg. Krótki Runmageddon jest dla Ciebie, jeśli masz ochotę na przygodę i jesteś ogólnie sprawny fizycznie.

Lekka zabawa kończy się tak naprawdę na wersji Classic. 12 kilometrów, 50 przeszkód – to, dla nieprzygotowanego kondycyjnie, jest już wyzwanie nie w kij dmuchał. Każdy kolejny poziom jest zaś o wiele, wiele trudniejszy. Bez wątpienia nie wystarczy tylko chcieć przeżyć ekstremalny wyścig. To bieg, dla tych którzy uprzednio się do niego odpowiednio przygotowali kondycyjnie i siłowo.

Dłuższy Runmageddon jest dla Ciebie, jeżeli:

 • przede wszystkim pociąga Cię ten styl zawodów i czujesz ogromną pokusę, aby w nich wystartować,
 • potrafisz się podciągać, wspinać po linie, a także pokonywać ścianki wspinaczkowe,
 • masz dobrą kondycję – miej na uwadze, że wybierając bieg na 12 kilometrów nie wystarczy przygotować się kondycyjnie tylko na 12 km. Twoja sprawność musi być o wiele lepsza, aby pokonać wszystkie przeszkody postawione na trasie,
 • chcesz pokonywać swoją strefę komfortu,
 • chcesz się ubrudzić i wypocić,
 • nie boisz się wskoczyć/wpaść w bagno, w mętną, zimną wodę
 • nie boisz się zadrapań, obtarć i bólu.
Uczestnik runmageddonu na przeszkodzie
Umiesz się podciągać? Runmageddon to sprawdzi! Źródło: oficjalna strona organizatora.

Kto NIE powinien startować w Runmageddonie?

Jeżeli jesteś w ciąży, tuż po porodzie, rehabilitacji, kontuzji przenieś swój start w tej imprezie na odpowiednio późniejszy termin, a przed zapisami na wyścig skonsultuj ten pomysł z lekarzem. Zapisz się tylko gdy dostaniesz zielone światło.

Tego typu bieg jest intensywnym wysiłkiem, więc nie powinny brac w nim udziału osoby, które generalnie mają zdrowotne przeciwwskazania do męczenia się, np. z chorobami serca. Uważać powinny także zmagający się z zaburzeniami neurologicznymi upośledzającymi koordynację ruchową i równowagę. Wreszcie, przeciwwskazaniem może być nieuregulowana cukrzyca powodująca nagłe spadki energii, wady kręgosłupa, choroby i zwyrodnienia stawów. Bieg został zaprojektowany z myślą o w pełni sprawnych osobach, trzeba mieć to na uwadze podejmujący wyzwanie nawet na najniższym stopniu trudności.

Jak przygotować się na Runmageddon?

Jeżeli kuszą Cię dłuższe wersje, warto w ciągu tygodnia rozpisać sobie plan treningowy, podczas którego będziesz:

 • będziesz biegał w terenie nie stroniąc od nierówności i błota,
 • ćwiczył podciąganie różnymi chwytami oraz przechodzenie na rękach po poziomych drabinach,
 • wzmacniał swój chwyt i siłę na ściance wspinaczkowej,
 • pokonywał krótkie dystanse niosąc ciężary,
 • przemoknięty do suchej nitki.

Mimo iż Runmagedon to bieg, zawodnik musi ostro trenować kalistenicznie (trening siłowy z masą włąsnego ciała) i siłowo z ciężarami. Przyda się także doświadczenie ze ścianki wspinaczkowej czy treningu crossfit. Za to, nie trzeba umieć pływać. Owszem, pojawia się wiele mokrych przeszkód, ale poziom wody nie przekracza 1,5 metra. Musisz za to być gotowy do opicia się wody i zanurzenia głowy.

przeszkoda - kontener z lodem i wodą
Ba – przyda się nawet trening morsowania. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Biegnij w Runmageddonie jeśli chcesz się przekonać, na jak wiele Cię stać i ile dały Twoje treningi. Satysfakcja na mecie gwarantowana, a wspomnienia z tego biegu długo pozostaną w Twej głowie żywe. Ostrzegamy – Runmageddon wciąga. Następnym razem też wystartujesz, a do tego momentu będziesz jeszcze chętniej pracował nad kondycją.

Ile kosztuje Runmageddon?

Start w każdej formule Runmageddonu jest płatny. Ceny różnią się w zależności od formatu i terminu. Im trudniejszy bieg, im później, tym wyższa cena. Aktualnie cennik wygląda następująco*:

 • wariant dla dzieci (KIDS) – 79-99 złotych.
 • Junior – 169-219 zł.
 • Family (2-5 osób) – 295-329 zł.
 • Intro – 199-269 zł.
 • Rekrut – 259-319 zł.
 • Nocnyh Rekrut – 259-319 zł.
 • Classic – 309-379 zł.
 • Hardcore – 339-429 zł.
 • Ultra – 439-529 zł.

*według cennika zamieszczonego przez organizatora, stan na grudzień 2023.

Uczestnik nie może wystartować dwa razy w tej samej formule. Może jednak miksować formuły – pobiec kilka razy w Runmageddonach o różnym stopniu trudności. Za zaliczenie wieluj formuł są dodatkowe trofea.

Po wykupieniu startu możesz zrezygnować i uzyskać pełny zwrot pieniędzyh w ciągu 14 dni. Po dwóch tygodniach odzyskasz tylko połowę pieniędzy w formie vouchera na kolejny bieg.

weteran runmageddonu trofeum
Jeślki w jednym roku zaliczysz Rekruta, Classic i Hardcore, dostaniesz trofeum weterana. Źródło: oficjalna strona organizatora.

Co jest w pakiecie Runmageddon?

W skład pakietu Runmageddończyka zawsze wchodzi koszulka z technicznych materiałów, silikonowa opaska i bandana. Od poziomu Rekrut w górę dostaje się także medal. Dość sporą cenę pakietu tłumaczy choćby ta koszulka – techniczna odziez sportowa to nie są tanie rzeczy.

W zależności od eventu, w skład pakietów wchodzą batoniki, napoje, przekąski – zależy od sponsora. Pewne jest jedno – głodny nie będziesz, gardło też Ci nie wyschnie, zwłaszcza na mecie 😉

Gdzie można się zapisać?

Zapisów na każdą formułę dokonuje się na oficjalnej stronie organizatora: runmageddon.pl. Tak znajdziesz wszystkie informacje na temat terminów i formuł odbywających się w odpowiadającej Ci lokalizacji. Przeczytasz także regulamin – koniecznie zapoznaj się z nim przed decyzją o starcie.

Co da Ci start w Runmageddonie?

Na tym etapie z pewnością już krążą Ci po głowie zalety wzięcia udziału w takim wyzwaniu ;). Od siebie podsumujemy je w ten sposób:

 • nabierzesz więcej pewności siebie, bo przekonasz się na własnej skórze, że nie ma rzeczy niemożliwych i (dosłownie) przeszkód nie do pokonania,
 • przełamiesz się do nawiązywania interakcji z obcymi ludźmi, potrenujesz współpracę,
 • odświeżysz motywację do rozwijania swojej sprawności,
 • przeżyjesz coś wyjątkowego,
 • znowu poczujesz się jak dziecko na placu zabaw,
 • dostaniesz designerski medal, koszulkę i akcesoria
 • odhaczysz kultowe wyzwanie sportowe,
 • będziesz miał świetne zdjęcia na instagrama, a znajomi pozazdroszczą kondycji.
start w dymie
Nieoficjalnym mottem organizatorów zdaje się być albo grubo, albo wcale ;). Źródło: oficjalna strona organizatora.

Runmageddon – co to? Wyzwanie o którego trudności decydujesz sam. Interesuje Cię tylko dobra zabawa, a może chcesz ją połączyć z najtrudniejszym sprawdzianem kondycji i psychiki, jaki kiedykolwiek Ci się przytrafił? Wejdź na stronę organizatora, przejrzyj formuły, wybierz termin i miasto. Tylko organizatorzy wiedzą, jakie dokładnie przeszkody staną na Twojej drodze. Pewne jest za to jedno – będziesz się bawił doskonale, z pozytywnymi ludźmi!

Mogą Ci się spodobać:

03 07.2024
Jak zacząć biegać? Bieganie dla początkujących

Jak zacząć biegać? Bieganie dla początkujących

Jak zacząć biegać i zmienić swoje życie dzięki temu, że […]

17 04.2024
Technika biegania – jak prawidłowo biegać?

Technika biegania – jak prawidłowo biegać?

Technika biegania wcale nie jest rzeczą łatwą ani oczywistą, jak […]

22 03.2024
Jogging – co to? Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jogging – co to? Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Bliski kolega biegania… a może jednak nie aż tak bliski? […]

01 03.2024
Canicross – co to jest i jak zacząć biegać z psem?

Canicross – co to jest i jak zacząć biegać z psem?

Canicross to kwintesencja międzygatunkowej współpracy sportowej. Pies to najlepszy przyjaciel […]

08 02.2024
Rozgrzewka przed bieganiem – co daje i jak ją poprawnie wykonać?

Rozgrzewka przed bieganiem – co daje i jak ją poprawnie wykonać?

Rozgrzewka przed bieganiem to obowiązkowy punkt bezpiecznego i przyjemnego treningu. […]

04 01.2024
Ile kalorii spala bieganie? Straszna prawda

Ile kalorii spala bieganie? Straszna prawda

Miliony osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, rozważa bieganie – […]

18 12.2023
Tempo biegu – wszystko co musi o nim wiedzieć początkujący

Tempo biegu – wszystko co musi o nim wiedzieć początkujący

Tempo biegu to jeden z najważniejszych parametrów treningowych, zaraz obok […]

15 12.2023
Runmageddon – co to jest? Czy ten bieg jest dla Ciebie?

Runmageddon – co to jest? Czy ten bieg jest dla Ciebie?

Wpisując „Runmageddon” w przeglądarkę internetową, zobaczysz zdjęcia ubłoconych, uśmiechniętych ludzi. […]

06 11.2023
Jak często biegać w Twoim przypadku?

Jak często biegać w Twoim przypadku?

Częstotliwość treningów – to jedna z kwestii, które najczęściej męczą […]

30 10.2023
Odwodnienie organizmu – wszystko co musi o nim wiedzieć biegacz

Odwodnienie organizmu – wszystko co musi o nim wiedzieć biegacz

Odwodnienie organizmu grozi każdemu biegaczowi, który jeszcze nie opracował optymalnej […]

28 09.2023
Ćwiczenia na siłowni – 10 najbardziej przydatnych dla biegacza

Ćwiczenia na siłowni – 10 najbardziej przydatnych dla biegacza

Ćwiczenia na siłowni to ważny i bardzo korzystny składnik budowania […]

15 09.2023
Trening na czczo – czy to się opłaca? Bieganie, siłowy i inne

Trening na czczo – czy to się opłaca? Bieganie, siłowy i inne

Trening na czczo wzbudza kontrowersje niezależnie od dyscypliny. Czy jest […]

11 09.2023
Plank – rodzaje. 30 wariantów i sposoby na kolejne utrudnienia

Plank – rodzaje. 30 wariantów i sposoby na kolejne utrudnienia

Plank – rodzaje klasycznej deski pozwalają ćwiczyć wręcz bez sięgania […]

06 09.2023
Kontuzje kolana – jak im zapobiec u biegacza?

Kontuzje kolana – jak im zapobiec u biegacza?

Kontuzje kolana to temat zyskujący na znaczeniu u każdego, komu […]

05 09.2023
Trening core dla biegacza – by biegać lepiej! 15 ćwiczeń, plan, efekty

Trening core dla biegacza – by biegać lepiej! 15 ćwiczeń, plan, efekty

Trening core musi znaleźć się w każdym biegowym planie. To […]

01 09.2023
Ćwiczenia na ramiona – 14 najlepszych dla biegacza. W domu, bez sprzętu!

Ćwiczenia na ramiona – 14 najlepszych dla biegacza. W domu, bez sprzętu!

Ćwiczenia na ramiona to dla biegacza obowiązkowy element doskonalenia formy. […]

10 08.2023
Trening w domu bez sprzętu. Plan w 5 wersjach dla każdego biegacza

Trening w domu bez sprzętu. Plan w 5 wersjach dla każdego biegacza

Trening w domu bez sprzętu może od czasu do czasu […]

19 07.2023
Trening na uda dla biegacza – rób go, by biegać zdrowiej, dłużej i szybciej!

Trening na uda dla biegacza – rób go, by biegać zdrowiej, dłużej i szybciej!

Trening na uda powinien robić każdy biegacz. Dzięki niemu poprawisz […]

21 06.2023
Półmaraton – czas amatora. Kiedy wynik jest dobry?

Półmaraton – czas amatora. Kiedy wynik jest dobry?

Półmaraton – czas amatora, który można uznać za dobry, to […]

15 06.2023
Bieżnia lekkoatletyczna – jak na niej biegać i czy w ogóle? Zalety i wady

Bieżnia lekkoatletyczna – jak na niej biegać i czy w ogóle? Zalety i wady

Bieżnia lekkoatletyczna znajduje się w większości miast. Wygląda imponująco, toteż […]

12 06.2023
Ćwiczenia z piłką gimnastyczną dla biegaczy – 10 najskuteczniejszych

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną dla biegaczy – 10 najskuteczniejszych

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to przydatne elementy biegowego treningu uzupełniającego. Wystarczy […]

18 04.2023
Runmageddon – jak się do niego przygotować? 9 ćwiczeń i sprawdzone metody

Runmageddon – jak się do niego przygotować? 9 ćwiczeń i sprawdzone metody

Ekstremalny bieg z przeszkodami, który rocznie przyciąga coraz więcej ludzi. […]

05 04.2023
Ile biegać, żeby schudnąć? 5 kg, 10 kg i więcej

Ile biegać, żeby schudnąć? 5 kg, 10 kg i więcej

Bieganie to wspaniały sport. Niesie ze sobą wiele korzyści – […]

29 03.2023
Bieganie. Tętno maksymalne i strefy tętna dla biegacza. Z jakim tętnem biegać?

Bieganie. Tętno maksymalne i strefy tętna dla biegacza. Z jakim tętnem biegać?

Wiekszośc sportowców wie, że tętno u biegacza jest podstawowym wskaźnikiem […]

29 03.2023
Bieganie po siłowni czy przed? Co jest lepsze?

Bieganie po siłowni czy przed? Co jest lepsze?

Czasem tydzień jest zbyt krótki, żeby zmieścić w nim wszystkie […]

25 03.2023
Jak szybciej biegać? – 10 porad na zwiększenie swej prędkości

Jak szybciej biegać? – 10 porad na zwiększenie swej prędkości

Jak biegać szybciej — to pytanie zwykle zadają sobie bardziej […]

21 03.2023
ĆWICZENIA NA NOGI. TRENING WZMACNIAJĄCY MIĘŚNIE NÓG BIEGACZA – 10 ĆWICZEŃ, KTÓRE WYKONASZ W DOMU

ĆWICZENIA NA NOGI. TRENING WZMACNIAJĄCY MIĘŚNIE NÓG BIEGACZA – 10 ĆWICZEŃ, KTÓRE WYKONASZ W DOMU

Jako biegacz pewnie zdajesz sobie sprawę z roli, jaką odgrywają […]

21 03.2023
Rozciąganie po bieganiu – ćwiczeNIa NA rozciągANIE nóg DLA BIEGACZY. 14 najlepszych

Rozciąganie po bieganiu – ćwiczeNIa NA rozciągANIE nóg DLA BIEGACZY. 14 najlepszych

Rozciąganie po bieganiu jest świetnym sposobem na po treningowy relaks […]

02 02.2023
Treningi na bieżni – jak się za to zabrać? 10 wskazówek

Treningi na bieżni – jak się za to zabrać? 10 wskazówek

Treningi na bieżni to świetna alternatywa dla biegania w terenie. […]

30 01.2023
Wydolność fizyczna – jak ją poprawić? Sposoby na zwiększenie sportowych możliwości

Wydolność fizyczna – jak ją poprawić? Sposoby na zwiększenie sportowych możliwości

Biegać dalej, szybciej, mocniej, bez krzty zmęczenia. Marzenie! W przeciwieństwie […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się