Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Sprzęt > Czym się kierować przy wyborze maty do jogi?

Czym się kierować przy wyborze maty do jogi?

Data publikacji 19.02.2021

Przeczytasz w 11 minut 1136 wyświetleń

Czym się kierować przy wyborze maty do jogi?

Joga cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Dzięki niej nie tylko zrelaksujesz się, rozluźnisz i uelastycznisz mięśnie oraz rozładujesz negatywne emocje, ale również zwiększysz zakres ruchu w stawach, poprawisz kondycję kręgosłupa i siłę mięśniową. Aby zacząć ćwiczyć jogę, będziesz potrzebować tylko chęci, swojego ciała i dobrej maty.

Wybór maty do jogi nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo mat – różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane, wielkością, grubością, fakturą, kolorem i ceną. To, która będzie dla nas najlepsza, zależy od co najmniej kilku czynników. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze maty do jogi.

Jak rodzaj maty do jogi wybrać?

Każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości, to właśnie od nich zależy, to która mata sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy jej wyborze to:

 • wzrost osoby ćwiczącej,
 • waga maty,
 • stopień amortyzacji,
 • materiał, z jakiego została wykonana mata,
 • styl jogi.

Porównanie i charakterystyka mat do jogi

Aby dokonać właściwego wyboru, warto zapoznać się z krótką charakterystyką i porównaniem poszczególnych rodzajów mat, pod kątem tych czynników.

1. Wzrost.

Doświadczeni nauczyciele jogi zalecają wybór maty o 10 centymetrów dłuższej niż nasz wzrost. W praktyce jednak czasami wystarczy nieco mniej – to kwestia bardzo indywidualna. Chodzi po prostu o to, by móc swobodnie położyć całe ciało na macie w pozycjach leżących. Najlepiej sprawdzić, czy mata jest odpowiednio długa, kładąc się na niej w savasanie.


Standardowy rozmiar maty do jogi to 180 centymetrów długości i 60 centymetrów szerokości, ale również osoby wyższe lub potrzebujące nieco szerszej maty z pewnością znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Wiele firm oferuje także maty o szerokości 61, 66, a nawet 80 centymetrów oraz długości 183, 185, 200 oraz 216 centymetrów.


Wiele osób chętnie wybiera maty nieco szersze niż ta standardowych rozmiarów, ponieważ dzięki nim praktyka staje się wygodniejsza. Musimy się jednak liczyć z tym, że decydując się na zakup szerszej maty, mocno ograniczamy sobie wybór pokrowca, ponieważ większość z nich dostępna jest w typowym rozmiarze 160/80.

2. Waga maty

Zależy ona w głównej mierze od materiału, z jakiego jest wykonana nasza mata do jogi, a także od jej wielkości oraz grubości. Często zapominamy o tym bardzo ważnym parametrze. To błąd- pamiętajmy, że maty będziemy używać nie tylko w domu, ale również z pewnością zdarzy nam się, nosić ją na zajęcia jogi, a nawet podróżować z nią na wakacje lub zabierać ze sobą na wyjazdy służbowe.

Oczywiście najlżejsze są podróżne maty do jogi. W zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, ich waga waha się pomiędzy 0, 5 a 1, 5 kilograma.
Bardzo lekkie są właśnie te cienkie maty podróżne (1-2 mm grubości) wykonane z PVC oraz maty grubsze, ale zrobione z pianki termoplastycznej.

Maty z pianki będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, ponieważ są wystarczająco grube i dają dobre podparcie plecom, a jednocześnie są bardzo lekkie i nie obciążają kręgosłupa podczas ich przenoszenia.

Jeśli chcemy, aby mata służyła nam zarówno do domowej praktyki, jak i na zajęcia jogi, warto wybrać taką o wadze 2- 2, 5 kg (tyle ważą maty o grubości 4-5mm). Będzie ona stabilna i bardzo wygodna, a jednocześnie nie będzie zbyt ciężka i kłopotliwa w transporcie. Z kolei, jeżeli potrzebujemy maty wyłącznie do praktyki domowej, możemy zdecydować się na większy i grubszy model. Taka o szerokości 80 centymetrów i grubości 5-6 mm, może ważyć nawet 5-6 kilogramów.

3. Amortyzacja

Jest ona uzależniona od grubości maty oraz materiału, z jakiego została wykonana. Oczywiście im mata jest grubsza, tym lepsza amortyzacja dla kości i stawów. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób mających problemy z nadgarstkami lub kolanami. Zdecydowanie najlepszą amortyzację dają maty z PVC, ponieważ jest to materiał bardzo zbity i gęsty. Z kolei kauczuk łatwo się ugina i nieco mniej amortyzuje podłoże, choć jeśli mata nie jest bardzo cienka, to również świetnie się sprawdza. Za bardzo wygodne są uważane także maty z pianki.


Wyróżniamy trzy przedziały grubości mat:

 • 1-2 milimetry- tak cienkie są jedynie maty podróżne. Choć te wykonane z dobrego materiału również mają właściwości antypoślizgowe, to nie zaleca się ich używania na co dzień, ponieważ mają niski poziom amortyzacji, jednak w podróży sprawdzą się świetnie, ponieważ są bardzo lekkie i poręczne. Z łatwością dowolnie je złożymy i zmieścimy nawet w bagażu podręcznym. Warto podczas ćwiczeń na takiej macie zadbać dodatkowo o kolana i podkładać pod nie podczas pozycji klęczących ręcznik lub koc.
 • 3-4 milimetry- to standardowy, najczęściej spotykany rodzaj maty. Choć taka mata zapewnia już o wiele lepszą amortyzację, to jednak osobom szczególnie wrażliwym również tutaj zaleca się podkładać coś pod kolana podczas ćwiczeń, aby chronić stawy.
 • 5-8 milimetrów- to grube bardzo wygodne maty o dużym stopniu amortyzacji. Taka mata świetnie sprawdzi się u osób wrażliwych, które odczuwają po położeniu się każdą kość, ale są też niezastąpione dla osób zaawansowanych, wykonujących bardzo wymagające pozycje oraz dla osób praktykujących bardzo dynamiczne style jogi.

4. Materiał

To bardzo ważny czynnik, ponieważ to właśnie od niego zależy to, czy będziesz czuć się w pełni komfortowo, ćwicząc na swojej macie. Materiał, z jakiego jest wykonana mata do jogi, decyduje również o przyczepności, stabilności podczas ćwiczeń, trwałości maty i jej podporności na czynniki atmosferyczne, a także o cenie.

Najpopularniejsze materiały mat do jogi

Naturalny kauczuk

To materiał numer jeden, jeśli chodzi o antypoślizgowość. Ma on chropowatą strukturę i bez problemu zatrzyma w miejscu ręce i nogi. Do zalet kauczukowych mat zaliczamy też fakt, iż kauczuk jest materiałem w 100% naturalnym, a więc maty niego wykonane są ekologiczne.

Mata kauczukowa z pewnością posłuży nam przez co najmniej kilka lat, lecz z czasem może zacząć się przecierać w miejscach, gdzie najczęściej opieramy dłonie i stopy. Dlatego tego typu mata jest polecana raczej do spokojniejszych praktyk, a nie do dynamicznych stylów jogi, ponieważ będzie się w nich szybko zużywać. Poza tym kauczuk jest bardzo „tępy” i może utrudniać szybkie i płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi asanami.

Sporą wadą kauczuku jest jego specyficzny zapach. Na szczęście zanika w miarę użytkowania maty i już po kilku tygodniach staje się całkowicie niewyczuwalny. Aby przyspieszyć ten proces, pozostawiajmy swoją kauczukową matę jak najczęściej niezwiniętą, żeby mogła się wywietrzyć.

Matę kauczukową czyścimy roztworem wody z octem w proporcjach pół na pół. Nie powinno się jej myć żadnymi detergentami ani nadmiernie namaczać. Pamiętajmy o tym również w czasie ćwiczeń- zwłaszcza w plenerze, ponieważ może zdarzyć się, że mokra mata zrobi się bardzo śliska.

Ceny mat z kauczuku wahają się od 150 do 500 złotych w zależności od rodzaju i grubości, a najpopularniejsze z nich to Manduka Eko, Jade i Samurai.

mata do jogi manduka

Poliuretan PU

Jako maty poliuretanowe zwykło się określać te, których zewnętrzna powierzchnia pokryta jest właśnie tym materiałem. Środkowa i spodnia część maty zazwyczaj jest kauczukowa lub z PVC. Maty pokryte poliuretanem są przyjemnie miękkie w dotyku, ale również bardzo bezpieczne, stabilne i antypoślizgowe. Tego rodzaju maty są bardzo cenione przez zaawansowanych ćwiczących.

Wadą powierzchni z PU jest jej delikatność. Stosunkowo łatwo ją czymś zarysować, a także zabrudzić, dlatego zaleca się jej przechowywanie i przewożenie w pokrowcu, a także unikanie używania balsamów do ciała i kremów do rąk tuż przed praktyką jogi. Matę najlepiej czyścić wilgotną szmatką i delikatnym środkiem myjącym- koniecznie bez alkoholu, ponieważ niższy on poliuretanowe powierzchnie.

Niestety maty tego typu są jednymi z najdroższych na rynku i trudno nam będzie znaleźć coś w cenie poniżej 400 złotych. Maty z PU to między innymi bardzo ceniona i uwielbiana przez nauczycieli jogi na całym świecie mata Liforme, a także Manduka GRP, Phoenix, czy Infinity Mat.

PVC, czyli polichlorek winylu

Choć ta substancja jest powszechnie uznawana za niezdrową, to jednak nie masz się czego obawiać, ponieważ dobrzy i etyczni producenci nie używają do produkcji swoich mat toksycznych komponentów. Decydując się na zakup maty z PVC, poszukajmy więc takiej, która posiada certyfikat Oeko Tex gwarantujący, że mata nie zawiera sztucznych barwników oraz plastyfikatorów. PVC to zdecydowanie najczęściej używany na świecie materiał do produkcji mat do jogi.

Ma on liczne zalety- przede wszystkim jest bardzo trwały- nie zniszczy się nawet przy wieloletniej bardzo intensywnej praktyce. Jest też niezwykle łatwy w pielęgnacji- matę można czyścić nie tylko szmatką, ale nawet prać w pralce i nie ulegnie ona zniszczeniu. To właśnie trwałość i łatwość utrzymania w czystości decydują o tym, że większość szkół jogi zaopatruje się właśnie w maty z PVC. Kolejną zaletą mat z tego materiału jest ich cena- każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście są również drogie maty z PV, ale dobre modele można nabyć już za 60-70 złotych.

Antypoślizgowość maty jest dobra i pozwala na wykonywanie trudnych wymagających dużej stabilności pozycji. Jednak trzeba pamiętać, że podczas procesu produkcji maty, na jej powierzchni tworzy się cienka śliska warstewka. Aby uzyskać pełną antypoślizgowość, trzeba więc wykazać się odrobiną cierpliwości. Ściera się ona bowiem po kilku intensywniejszych praktykach.

Popularne, dobrej jakości i z certyfikatem Oeko Tex maty z PVC to między innymi Asana, Leela, Kailash, Rishikesh, Ganges, Manduka PRO i Chandra.

Pianka termoplastyczna TPE

Maty z pianki mają wiele zalet- największą jest to, że są naprawdę bardzo lekkie- nawet 5 milimetrowej grubości mata potrafi ważyć zaledwie 1 kilogram. Bez problemu możemy więc ją przewozić. Jest też świetna dla osób mających kłopoty z kręgosłupem, czy stawami- nie tylko ze względu na swą wagę, ale również na bardzo dobrą amortyzację.

Mata ma też bardzo dobrą antypoślizgowość. Jest jednak dosyć miękka, co dla osób lubiących twarde i zbite maty, może okazać się problemem. Jednak to właśnie miękkość, czyni tę matę wielofunkcyjną- z powodzeniem możemy ją wykorzystać nie tylko w praktyce jogi, ale także przykładowo podczas ćwiczeń pilatesu, czy innego rodzaju gimnastyki. Dobrą matę z TPE możemy kupić już za 100- 150 złotych. Sprawdzonym producentem takich mat jest między innymi Lotus.

Juta

W praktyce maty jutowe produkowane są z materiału powstającego na skutek połączenia włókien jutowych z tworzywem PER lub kauczukiem. Maty te mają dobrą antypoślizgowość, ale są bardzo szorstkie w dotyku, co dla wielu osób nie jest przyjemne. Są dosyć trwałe i łatwe w pielęgnacji- czyścimy je mokrą ściereczką lub gąbką. Pamiętajmy jednak, by nie dopuszczać do silnego zlania maty wodą, aby włókna jutowe nie namokły. Ceny jutowych mat są przystępne. Zaczynają się już od nieco ponad 1000 złotych. Produkują je między innymi firma Jute.

Mikrofibra

Maty z powłoką z mikrofibry stają się coraz popularniejsze wśród osób praktykujących jogę. Spód maty zazwyczaj wykonany jest z kauczuku. Stanowią one połączenie klasycznej maty z ręcznikiem do jogi.

Wierzchnia warstwa wykonana z materiału chłonie wilgoć i kiedy jest mokra, zapewnia lepszą przyczepność. Z kolei, kiedy jest sucha może się dosyć mocno ślizgać. Dlatego, warto przed rozpoczęciem praktyki na takiej macie lekko zwilżyć wodą dłonie i stopy- zdecydowanie zwiększy to komfort wykonywania ćwiczeń. Pokrycie z mikrofibry umożliwia stworzenie na macie praktycznie każdego, nawet najbardziej wyszukanego wzoru, dlatego maty tego rodzaju dostępne na ryku należą do najładniejszych modeli.

Mikrofibra nie jest zbyt kłopotliwa w pielęgnacji- można ją czyścić na mokro z użyciem delikatnego detergentu, a nawet uprać w pralce. Ceny mat z powłoką z mikrofibry zaczynają się już od 200 złotych, a popularne ich rodzaje to Joy in me, Yoga Design Lab, czy Eagle Rock.

mata do jogi joy

5. Styl jogi

W kwestii wyboru maty wiele zależy od wybranego stylu ćwiczeń. Rodzaje jogi możemy roboczo podzielić na:

 • statyczne,
 • dynamiczne
 • ćwiczenia w podwyższonej temperaturze.

W jodze statycznej spotkamy bardzo dynamicznych przejść pomiędzy pozycjami ani skoków, jednak niezwykle ważna jest jej dobra antypoślizgowość, abyśmy mogli stabilnie utrzymać pozycje ciała. Najlepsze więc wydają się w tym wypadku maty kauczukowe oraz te z PTE. Oczywiście sprawdzą się także uniwersalne maty z PVC, jednak tutaj przyczepność może okazać się odrobinę mniejsza


Do jogi wieloma wymagającymi pozycjami i dynamicznymi przejściami (na przykład Ashtanga), najlepsze będą maty z PVC. Są bardzo trwałe i z pewnością sprostają nawet najbardziej intensywnej praktyce. Jeżeli podczas ćwiczeń intensywnie się pocimy, to zdecydowanie warto zakupić sobie dodatkowy ręcznik do jogi i zabezpieczyć nim matę, co zwiększy komfort ćwiczeń oraz antypoślizgowość maty.

Hot Yoga oraz Bikram to praktyki odbywające się w wysokiej temperaturze. W ich przypadku bardzo ważna jest więc antypoślizgowość i chłonność maty, ponieważ mocno się spocimy podczas wykonywania ćwiczeń. Idealnie sprawdzą się więc maty z mikrofibry, który antypoślizgowość wzrasta, gdy są mokre.

Jaka mata do jogi będzie najlepsza dla osoby początkującej, a jaka dla zaawansowanej?

Niezależnie od stopnia zaawansowania najważniejszą cechą jest antypoślizgowość. To ona bowiem decyduje o bezpieczeństwie ćwiczeń zarówno, kiedy dopiero zaczynamy przygodę z jogą i czujemy się niepewnie, jak i u zaawansowanych ćwiczących podczas wykonywania trudnych pozycji.

W przypadku osób początkujących często kluczową rolę odgrywa cena maty. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy joga wciągnie nas na dobre i nie chcemy inwestować majątku w matę, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości, to wybierzmy standardową matę z PVC lub taką z pianki TPE. Kupimy ją już od 100 złotych. Jeśli osoba początkująca chce zainwestować nieco więcej pieniędzy w matę, to godne polecenia są również modele kauczukowe. Taka mata może stać się idealnym początkiem do zaaranżowania domowej siłowni, o której pisaliśmy w artykule https://sbiegacza.pl/2021/05/14/sprzet-na-silownie-do-domu-na-jakie-urzadzenia-postawic/!

Osoby zaawansowane, które ćwiczą od dana i szukają maty na długie lata szczególnie cenią sobie bardzo wytrzymałe maty PVC oraz maty kauczukowe z linii profesjonalnych. Godne polecenia marki to Manduka Pro, która daje nawet dożywotnią gwarancję trwałości maty oraz Jade, Fusion lub Elite S.

Jeśli nie możemy się zdecydować, warto poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniej dla nas maty nauczyciela jogi. Choć zakupy online są szybkie i wygodne, to dla wielu osób bardzo ważne jest dotknięcie maty i poczucie jej powierzchni przed dokonaniem zakupu, dlatego po matę wybierają się raczej do sklepów stacjonarnych. Pomocne może się też okazać przetestowanie kilku mat w różnych szkołach jogi, a następnie zakup takiej, na której ćwiczyło nam się najlepiej.


Mogą Ci się spodobać:

21 09.2022
Jaki model torebek damskich wybrać?

Jaki model torebek damskich wybrać?

Nie musisz mieć dziesiątek torebek, aby wyglądać stylowo. Do podstawowej […]

02 09.2022
Jaki wybrać orbitrek do domu?

Jaki wybrać orbitrek do domu?

Chcesz wyrzeźbić swoje ciało i nabrać formy, nie masz czasu […]

30 08.2022
Największe błędy przy wyborze bieżni elektrycznej

Największe błędy przy wyborze bieżni elektrycznej

Zakup bieżni elektrycznej to decyzja na wiele lat – a […]

29 08.2022
Spodenki na zawody biegowe – co warto o nich wiedzieć?

Spodenki na zawody biegowe – co warto o nich wiedzieć?

Bieganie to sport, który może wydawać się wymagający, jednak jest […]

19 08.2022
Sklep piłkarski – odzież nie tylko dla aktywnych

Sklep piłkarski – odzież nie tylko dla aktywnych

Powszechnym, błędnym przekonaniem na temat odzieży sportowej jest to, że […]

12 08.2022
Jak wybrać matę do akupresury?

Jak wybrać matę do akupresury?

Domowy zestaw do akupresury to prosty i skuteczny sposób na […]

04 08.2022
Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Jeżeli raz użyjesz tego produktu, zachwycisz się jego właściwościami. Ręczniki […]

18 07.2022
Jaki ​smartwatch z pulsoksymetrem? Ranking 7 propozycji!

Jaki ​smartwatch z pulsoksymetrem? Ranking 7 propozycji!

Chcesz jeszcze lepiej monitorować swoją formę? Wracasz do biegania po […]

15 07.2022
Shock Absorber Ultimate Run Bra czy Panache Sport? Cechy i porównanie

Shock Absorber Ultimate Run Bra czy Panache Sport? Cechy i porównanie

Dobry stanik do biegania to obowiązkowy element wyposażenia każdej biegaczki. […]

13 07.2022
Pulsoksymetr – co to jest? Czy warto kupić smartwatch z pulsoksymetrem?

Pulsoksymetr – co to jest? Czy warto kupić smartwatch z pulsoksymetrem?

Elektronika dla biegaczy – o tym można pisać grube książki! […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

11 07.2022
Kompresyjna koszulka treningowa męska: dlaczego warto w niej ćwiczyć?

Kompresyjna koszulka treningowa męska: dlaczego warto w niej ćwiczyć?

Odzież treningowa może przybierać różne formy, a jedną z takich […]

04 07.2022
Idealne koszulki dla aktywnych mężczyzn

Idealne koszulki dla aktywnych mężczyzn

Regularne uprawianie aktywności fizycznej to najlepszy sposób na to, aby […]

27 06.2022
Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania to najbardziej naturalna rzecz na świecie. […]

27 06.2022
W czym najlepiej biegać, a czego unikać?

W czym najlepiej biegać, a czego unikać?

Bieganie jest jedną z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej. Sport […]

27 06.2022
Gumy oporowe — kiedy warto włączyć je do ćwiczeń?

Gumy oporowe — kiedy warto włączyć je do ćwiczeń?

Są tanie, nie zajmują dużo miejsca, do tego pozwalają osiągać […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

24 06.2022
Trening na skakance – co daje biegaczowi i jak skakać na skakance?

Trening na skakance – co daje biegaczowi i jak skakać na skakance?

Skakanka to świetne narzędzie treningowe dla małych dziewczynek… i dla […]

13 06.2022
Zegarek Garmin Instinct i Garmin Instinct 2 – co cechuje te modele?

Zegarek Garmin Instinct i Garmin Instinct 2 – co cechuje te modele?

Zegarki Garmin to najwyższa półka, jeśli chodzi o sprzęt sportowy […]

25 05.2022
Niezbędne akcesoria na lato do biegania – spraw je sobie jak najszybciej!

Niezbędne akcesoria na lato do biegania – spraw je sobie jak najszybciej!

Zbliża się czerwiec, a więc to ostatni dzwonek na uzupełnienie […]

16 05.2022
Zegarek do biegania – Polar czy Garmin a może inna marka? Charakterystyka gigantów!

Zegarek do biegania – Polar czy Garmin a może inna marka? Charakterystyka gigantów!

Nadszedł czas – czas kupienia prawdziwego zegarka do biegania! Rynek […]

29 04.2022
Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

Polar Ignite 2 to druga odsłona dobrze przyjętego zegarka ze […]

03 04.2022
Plecak do biegania – co musi mieć żeby naprawdę się przydać?

Plecak do biegania – co musi mieć żeby naprawdę się przydać?

Chcesz kupić sobie plecak do biegania? Zwróć szczególna uwgae na […]

01 04.2022
Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Akcesoria do biegania, które koniecznie trzeba mieć? Chusta do biegania […]

29 03.2022
Jaka smycz do biegania z psem? Akcesoria czworonożnego biegacza

Jaka smycz do biegania z psem? Akcesoria czworonożnego biegacza

Chcesz połączyć przyjemne z… przyjemnym? Bieganie z psem to jest […]

28 03.2022
Kijki do biegania – jak dobrać długość i na co uważać?

Kijki do biegania – jak dobrać długość i na co uważać?

Kije do biegania przydają się nie tylko na trasach ultra! […]

26 03.2022
Jaki bidon do biegania sprawdzi się na trasie?

Jaki bidon do biegania sprawdzi się na trasie?

Nawodnienie biegacza trzeba gdzieś zapakować! Bez solidnego bidonu ani rusz! […]

25 03.2022
Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

Wraz z pierwszymi tegorocznymi promieniami słońca coraz śmielej myślimy o […]

15 03.2022
Puchary i statuetki nie tylko na zawody

Puchary i statuetki nie tylko na zawody

Puchary i statuetki zwykle kojarzą się nam ze sportowymi zawodami, […]

15 03.2022
Rękawiczki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

Rękawiczki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

Czy rękawiczki do biegania czymkolwiek różnią się od naszego ,,zwykłego” […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się