Znasz to uczucie, kiedy po intensywnym biegu Twoje nogi krzyczą […]
Data aktualizacji 05.12.2022
Przeczytasz w 11 minut
Święta, urodziny, podziękowania – okazji do obdarowania znajomego biegacza nie brakuje w całym roku! Jaki prezent dla biegacza i biegaczki najbardziej przypadną im do gustu? Przeczytaj, które podarunki są będą szczególnie dobre, oraz na co uważać zaopatrując się w nie.
Jeśli nie wiesz, co chciałby dostać Twój biegacz, pamiętaj, że zawsze warto po prostu go zapytać! Na rynku sportowych akcesoriów łatwo się pogubić nawet siedząc w temacie. Nigdy nie wiadomo, co sportowiec już ma, albo co testował i nie lubi.
Tym, czego biegacze życzą sobie najczęściej, jest zdrowie. Nic dziwnego. Jak wiadomo z każdej okazji do wymieniania się życzeniami – szczęście i pomyślność są ważne, ale bez zdrowia, to nic nie ma.
Dlatego, doskonały prezent dla biegacza to voucher do fizjoterapeuty. Konsultacja fizjoterapeutyczna przyda się dosłownie każdemu biegaczowi. Niekoniecznie dopiero przy okazji kontuzji. Ci sportowcy odwiedzają fizjoterapeutę także czysto profilaktycznie, na przykład podczas intensywnych przygotowań do sezonu startowego. Z fizjoterapeutą powinien się również zobaczyć początkujący. Każdy!
Druga rzecz, która przyda się biegaczowi, to masaż sportowy – nieoceniony zabieg odnowy biologicznej. Na masaż sportowy również możesz wykupić voucher i zadbać w ten sposób o regenerację Twojego sportowca. Taki podarunek sprawi, że bliski poczuje się jak nowo narodzony.
Więcej opcji na podarowanie biegaczowi zdrowia? W większych miastach istnieje możliwość wykupienia pakietów badań kontrolnych dla biegaczy. Składają się na nie m.in. badania kardiologiczne oraz morfologia. Ten prezent dla biegacza pozwoli na sprawdzenie stanu zdrowia na przykład przed pierwszym maratonem. Skontrolować serce i krew powinien także zupełnie początkujący biegacz, zanim wejdzie z trenowaniem na wysokie obroty.
Tak, ale trzeba podejść do takiego zakupu z głową.
Buty do biegania ciężko dobrać nawet dla samego siebie. Poza tym, że muszą być większe on noszonych na co dzień, rynek oferuje setki modeli różniących się właściwościami i przeznaczeniem. To nie są zwykłe buty, tylko bomba technologiczna.
Buty to doskonały prezent ale radzimy zrezygnować z niespodzianki i kupić je w konsultacji z obdarowanym. Wprost zapytaj go, jaki model chciałby dostać oraz który rozmiar wybrać. Najważniejsze przecież, by podarunek był trafiony. Niestety, szansa, że uda się celnie ustrzelić tak skomplikowany prezent dla biegacza, jest jedna na milion.
Ba – najlepiej będzie iść razem do sklepu sportowego. Pozwól mu przymierzyć rozmaite modele, a po odejściu od kasy koniecznie zachowaj paragon – na treningu może się okazać, że to jednak nie to. Następnie zabierz pudełko i wręcz je dopiero w wielkim dniu – mimo braku niespodzianki, Twój biegacz będzie miał na co czekać!
Wiemy, że zawsze to miło zrobić komuś niespodziankę. Dlatego, w dalszej części artykułu poznasz pomysły na dodatkowe prezenty, które można dołożyć do butów.
Z ubraniami do biegania jest prościej, chociaż wciąż niełatwo. Jeśli znasz dokładne wymiary biegacza, noszone rozmiary i preferencje co do materiału, legginsy czy koszulka treningowa to dobry wybór. Biegaczowi może się przydać również sportowa czapka bądź rękawiczki.
Koniecznie zapytaj (mniej lub bardziej dyskretnie), co aktualnie jest mu potrzebne na treningu. A jeszcze lepiej – niech sam to sobie wybierze.
Akcesoria i odzież trzeba przymierzyć, by mieć pewność, że są w porządku. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na ubraniowy prezent dla biegacza, koniecznie wrzuć do torebki prezentowej paragon, aby w razie potrzeby bez problemu wymienił podarunek na lepiej dopasowany.
Jest tylko jedno akcesorium, które uniwersalnie polecamy na prezenty dla biegacza. O nim przeczytasz w dalszej części.
Zdecydowałeś, że chcesz pomóc biegaczowi się ubrać? Sto razy lepszym pomysłem od kupowania odzieży w ciemno będzie poniższa propozycja.
Karta podarunkowa do sklepu może i nie kojarzy się z najlepszymi podarunkami… W tym przypadku niesłusznie!
Jeśli nie wiesz jaki prezent dla biegacza będzie odpowiedni, voucher naprawdę dobrze się sprawdzi. Na polskim rynku jest całkiem sporo specjalistycznych sklepów dla biegaczy.
Zawsze pozostają również sieciówki, takie jak Decathlon – jest w nich ogrom akcesoriów przydatnych na biegowej trasie. Voucher na sportowe zakupy nie zmarnuje się u żadnego biegacza – on już dobrze wie, jak go wykorzystać w najlepszy sposób.
Wielofunkcyjna chusta Buff to akcesorium kultowe. Cechuje się wyjątkowymi właściwościami technicznymi, mnogością zastosowań i atrakcyjnym designem. To właśnie nasza jedyna uniwersalna propozycja na odzieżowy prezent dla biegacza.
Chustę można nosić na szyi, na twarzy, na głowie jako kilka wariantów czapki, na nadgarstku jako opaskę do wycierania potu, jako frotkę do włosów… Możliwości jest cała masa – Twój biegacz na pewno chętnie je odkryje. A jeśli (jakimś cudem) nie podpasuje mu bieganie z Buffem, założy go do codziennej stylizacji.
Chusty Buff są różne. Wełna merynosów (mulesing-free!), z technologią chłodzącą Thermonet, odstraszające owady, w setkach wzorów i kolorów – uda się dobrać coś dla absolutnie każdego biegacza. Wczytaj się w opisy różnych chust i przywołaj w pamięci, na co Twój biegacz najczęściej narzeka.
Bardzo ważne, by chusta pochodziła od oryginalnego producenta Buff, bo tylko takie są naprawdę warte uwagi w kwestii właściwości i jakości.
Voucher na badania wydolnościowe to Twoja cegiełka dołożona do budowania biegowej formy bliskiego. Bez wchodzenia w szczegóły – na badaniach sportowiec dowie się w jakiej kondycji jest jego organizm i na jakich aspektach treningowych trzeba się skupić. Badania wydolnościowe robi się w centrach sportowych w każdym dużym mieście. Przydadzą się już początkującym, by wiedzieli, z jakiego pułapu startują.
Jeśli wiesz, że Twój sportowiec planuje udział w konkretnych zawodach, dyskretnie podpytaj, czy już opłacił pakiet i kiedy zamierza to zrobić. Jeśli nieprędko (a akurat przy płaceniu za pakiet mało kto się spieszy!), to już wiesz, co mu kupić. Najbardziej wypasiony pakiet startowy na zawody, o których śni. Dodatkowym prezentem – tym razem dla Ciebie – będzie to, że pobiegnie w nich z myślą o Tobie!
Słuchawki z przewodzeniem kostnym emitują dźwięk przez kość ucha wewnętrznego. Nie wkłada się ich do uszu, co oszczędza błonę bębenkową przed długotrwałym wystawieniem na głośny dźwięk. Są idealnym rozwiązaniem dla biegaczy, bo pozwalają słyszeć otoczenie, są wodoodporne, a przy ruchu nie spadają.
Zagrożenia w postaci bandytów, biegających samopas psów i rozpędzonych samochodów nigdy nie śpią. Żadne inne słuchawki nie pozwalają słyszeć otoczenia tak bezbłędnie, jak te z przewodnictwem kostnym. Doskonały prezent szczególnie dla biegacza i biegaczki trenujących po zmroku. Takim podarunkiem pokażesz, że zależy Ci na bezpieczeństwie bliskiego – w słuchawkach kostnych bezpieczeństwo łączy się z wygodą.
Ten, kto sam nie startuje w zawodach, może nie wiedzieć – w pakietach startowych zawsze są pamiątkowe medale. A medale trzeba trzymać w godnym miejscu – najlepiej takim, by rzucały się w oczy każdemu gościowi. Wielu biegaczy przechowuje je w pudełkach, bo po prostu nie mają gdzie powiesić swoich zdobyczy.
W sklepach sportowych oraz gadżetowych znajdziesz haki na medale z tematycznymi grawerunkami. Wygoogluj hak na medale – jest tego dużo, a ceny zaczynają się już od 50-ciu złotych.
Książki to prezenty uniwersalne. A książka o bieganiu na pewno przypadnie do gustu bliskiemu sportowcowi. Tylko jaka?
Odsyłamy Cię do naszego zestawienia 20-tu najlepszych książek do biegania, na jakie do tej pory trafiliśmy: Książki o bieganiu – 20 najciekawszych pozycji
Jedna porada – jeśli masz do czynienia z doświadczonym biegaczem, raczej zrezygnuj z podręczników. Duża szansa, że już wszystkie czytał, bądź po prostu wie co trzeba z praktyki. Lepsze będą publikacje przedstawiające historie konkretnych biegaczy – biografie są bardzo ciekawe, inspirują i motywują niezależnie od stopnia zaawansowania.
Pas z bidonami lub kamizelka z softflaskami to propozycja na podarunek dla biegacza, który lubi wycieczki. Taki ubraniowy nosiwoda przydaje się bowiem szczególnie na wyprawach za miasto podczas długich wybiegań. Trudno go dobrać, bo rozmiary są różne, więc obowiązują te same zasady, co przy kupowaniu odzieży. Łatwo się pomylić!
Okulary do biegania są przydatne i w lecie, i zimą. Chronią oczy biegacza przed piachem, promieniowaniem UV, no i fantastycznie wyglądają. Sportowiec zabierze je na trening biegowy, na wycieczkę rowerową, a nawet założy do casualowej stylizacji.
Kup je u optyka lub w specjalistycznym sklepie sportowym. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że akcesorium zostało wyposażone w prawdziwe filtry. To muszą być okulary dla sportowców. Ich konstrukcja znacznie się różni od codziennych okularów przeciwsłonecznych. W zwykłych nie da się wygodnie trenować – są za ciężkie i ciągle się zsuwają.
Do okularów koniecznie dodaj paragon. Jest ryzyko, że nie będą pasować na akurat tę głowę.
Co łączy te trzy akcesoria? Oszczędzają bólu.
Rolowanie mięśni oraz masowanie pistoletem pomaga im szybciej się pozbierać po treningu. Z gumami oporowymi robią ćwiczenia wzmacniające – biegacze sporo trenują uzupełniająco.
Jeśli Twój biegacz nigdy nie mówił o rolowaniu mięśni, możliwe, że wcale tego nie robi. W takim wypadku spraw mu roller gładki. Rollery z wypustkami są dla zaawansowanych – masują mięśnie o wiele głębiej.
Co do taśm – komplet gum materiałowych to prezent dla biegacza, który posłuży mu przez lata. Zrezygnuj natomiast z gum lateksowych. Ich jakość jest słaba – prędzej czy później pękają.
Pistolet do masażu służy do rozmasowywania zakwasów. Twój biegacz ciągle narzeka na potreningową bolesność mięśni? Po otrzymaniu takiego prezentu przestanie – oboje skorzystacie!
To zależy, ile chcesz wydać.
Porządny smartwatch dla biegacza kosztuje od około 1000 złotych w górę. Taki naprawdę przyda się biegaczy – będzie mierzył jego tętno, poziom zrelaksowania planował treningi. Jak kupować, to tylko najlepsze – chcemy przecież, by prezent naprawdę mu się przydał. Zapytaj Twojego biegacza o interesujące go modele.
Jeśli masz już prezent dla biegacza, lub zależy Ci na niespodziance, dodatkowo zainteresuj się takimi bonusami jak:
Kawa dla biegaczy to kawa o podwyższonej zawartości kofeiny. Nie każdemu odpowiada trenowanie na kofeinie… ale biegacz-kawosz może się nią delektować również z rana przed pracą. A jak coś jest ,,dla biegaczy” to od razu smakuje lepiej.
Ej, a Ty biegasz?
Nic nie cieszy biegaczy tak bardzo jak to, gdy przekonają do aktywności kogoś znajomego. Uwielbiają szerzyć swoja pasję. Jeśli oznajmisz bliskiemu biegaczowi, że zainspirował Cię jego styl życia i wstajesz z kanapy… Im bardziej opierałeś się namowom na wspólny jogging, tym głośniej wybuchnie płaczem z radości.
To prezent dla biegacza i dla Ciebie! Czy może być lepszy dodatek do prezentu, niż świadomość, że przekonało się bliską osobę do zadbania o swoje zdrówko?
Biegacz też człowiek – mimo że czasem trenuje jak maszyna. Nie wszystko, co dostaje, musi mieć bezpośrednie powiązanie z jego pasją! Zapewniamy, że żadna biegaczka nie obrazi się, kiedy kupisz jej zupełnie nie-sportowe diamenty. Biegacz bardzo chętnie przyjmie także kluczyki do nowiutkiego Porsche, mimo że ciężko w nim biegać.
Jeśli trafiłeś na ten artykuł już po zakupieniu prezentu, zapisz go sobie z zakładkach przeglądarki na przyszłość. A teraz, dorzuć do paczki batonika energetycznego.
Jaki prezent dla biegacza kupić? Opcji jest co niemiara, na każdą kieszeń. Szczególnie zachęcamy do zaopatrywania biegaczy w karnety na fizjoterapię i badania – bo zdrowie jest najważniejsze.
Uważaj przy kupowaniu odzieży i akcesoriów do noszenia na treningu. Poza chustą Buff, praktycznie wszystko może nie pasować. Bez oporów dołóż do prezentu paragon (włóż go do koperty razem z karteczką “gdyby trzeba było wymienić ;)”), by obdarowany wiedział, że nie znalazł się tam przypadkiem. Nie ma co bawić się w ukrywanie cen. Biegacz dobrze wie, ile kosztuje sprzęt!
A im bardziej nie znasz się na biegowym wyposażeniu, tym lepszym pomysłem jest voucher do sklepu sportowego, bądź zaproszenie do wspólnego wybrania prezentu – Ty stawiasz!
.
Mogą Ci się spodobać:
Znasz to uczucie, kiedy po intensywnym biegu Twoje nogi krzyczą […]
Lekkoatletyka to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych na świecie. Ze […]
Bieganie to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej – poprawia […]
Uliczna moda zmienia swoje oblicze, a dresy nie są już […]
Moda zmienia się błyskawicznie, ale pewne elementy garderoby nigdy nie […]
Wybór odpowiedniej odzieży sportowej to podstawa, by cieszyć się komfortem […]
Bieganie to pasja, która wymaga nie tylko determinacji i regularnych […]
W dzisiejszych czasach zdrowie i dobre samopoczucie są priorytetami dla […]
Schyłek roku powinien stanowić dla mężczyzn idealny moment na odświeżenie […]
Bieganie to naprawdę fajne hobby, ale i styl życia. Warto […]
Czy Twoje buty zdradzają Twoje aktywności? Nieprzyjemny zapach to problem, […]
Bieganie jest dziś jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Z […]
Przygotowanie motoryczne, które obejmuje zarówno siłę, szybkość, wytrzymałość, jak i […]
Co można zrobić dla swojego organizmu, by regularne bieganie i […]
Jak oddychać podczas biegania, by było to w pełni optymalne? […]
Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się kompleksową opieką nad […]
Cukier jest jednym z najważniejszych składników w kuchni. Bez niego […]
Spróbowałeś nowych ćwiczeń, wydłużył dystans, wracasz do biegania po dłuższej […]
Jak zacząć biegać i zmienić swoje życie dzięki temu, że […]
Elektrolity to kluczowy element diety sportowców i osób aktywnych. Minerały, […]
Ciekawostki o bieganiu mogą Ci pomóc zdobyć wysokie miejsce w […]
Regeneracja po bieganiu to jeden z fundamentów formy. Jeśli ją […]
Regularnie dręczone treningowym ogniem, noszące kochane ciałko przez całe życie […]
Czy bieganie jest zdrowe – nad tą kwestią zastanawia się […]
Bliski kolega biegania… a może jednak nie aż tak bliski? […]
Zima jest magicznym czasem, który zachęca do górskich wypraw. Choć […]
BCAA a bieganie to popularny temat suplementacyjny. W jaki sposób […]
Slow jogging to jedna z najpopularniejszych metod treningowych stosowanych przez […]
Ile kosztuje dieta pudełkowa i czy taki wydatek może się […]
Początek zimy to zawsze prawdziwa gratka dla miłośników dyscyplin nieodzownie […]