Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
  • Polski
  • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Sprzęt > Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Data publikacji 10.05.2023

Przeczytasz w 10 minut 1073 wyświetleń

Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Własna bieżnia przyda się przez cały rok – czy to upał, czy deszcz, czy siarczysty mróz, będziesz móc spokojnie potrenować w czterech ścianach. Niestety, te maszyny należą do najdroższego typu sprzętu do domowych zastosowań sportowych. Łatwo też utopić pieniądze w beznadziejnym modelu, szczególnie jeśli zamawiasz przez Internet i nie masz możliwości wcześniejszego obejrzenia… Dobrze trafiłeś! Tania bieżnia do domu, która będzie stwarzała zadowalające warunki treningowe – przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 5 wartych uwagi modeli, nieprzekraczających kwoty 3 tysięcy złotych. 

Ile kosztuje domowa bieżnia?

Rozstrzał cenowy między bieżniami jest gigantyczny. Najtańsze modele bieżni magnetycznych oscylują wokół 600-800 złotych – nie polecamy, bo niestety tę superniską cenę widać. Bieżnie elektryczne zaczynają się od 1000 złotych. Górna granica cenowa praktycznie nie istnieje – możesz wydać na maszynę nawet kilkanaście tysięcy.

Dość dobre bieżnie znajdziesz za 2-3 tysiące złotych – właśnie takimi zajmiemy się w zestawieniu. Jednakże musisz mieć na uwadze, że te naprawdę świetne, pozwalające na trenowanie pełną gębą, zaczynają się od 4-5 tysięcy. 

Zastanów się, czy chcesz koniecznie kupić maszynę teraz, czy też możesz odłożyć jeszcze trochę pieniędzy i doinwestować w wyższą klasę. Bieżnia bardziej zaawansowana może być Twoją podstawową trasą treningową, więc jeśli myślisz o bieganiu tylko w domu, warto sięgnąć głębiej do portfela. Podchodząc do bieżniowych treningów jako do bazy budowania formy, oszczędzanie na sprzęcie wyjdzie bardzo drogo.

Tania bieżnia do domu będzie dobra jako okazjonalny zamiennik treningu na świeżym powietrzu. Nie przygotujesz się na niej do maratonu, wygoda używania też pozostawi sporo do życzenia. Niemniej, są to bieżnie z kategorii całkiem niezła, mogłoby być lepiej, ale jak za tę cenę i tak świetnie. Wszystko jasne? 😉 

Jak kupić dobrą bieżnię?

Wybierając bieżnię do domu należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry sprzętu, wagę i wzrost użytkownika oraz planowany styl treningów.

  • Zasilanie magnetyczne czy elektryczne. Elektryczne bieżnie są dużo wygodniejsze, cichsze i możesz na nich trenować z planami (tylko takie znajdziesz w tym zestawieniu, magnetyczne się nie załapały).
  • Szerokość pasa biegowego. Im wyższy jesteś, tym większa. Minimum 40 centymetrów, a wysokim przyda się 50-60 centymetrów. Zasadniczo, im szersza, tym wygodniej się jej używa.
  • Długość pasa biegowego. Ponownie, im wyższy użytkownik, tym dłuższy pas będzie dla niego wygodny. Minimum 115 centymetrów.
  • Maksymalny udźwig sprzętu. Trzeba wziąć pod uwagę wagę każdego użytkownika.
  • Moc ciągła. Mówi o tym, z jaką siłą bieżnia może pracować przez długi czas. Potrzeba minimum 1,5 KM, by spokojnie robić treningi biegowe. Tania bieżnia do domu o mocy niższej, będzie dobra do marszów.
  • Amortyzacja. Amortyzowany pas bieżni to wygoda ćwiczeń i zdrowsze stawy. Bieżnia powinna mieć przynajmniej 4 punkty sprężynowe. W razie zbyt niskiej amortyzacji pasa trzeba nadrobić ją butami z większą ilością pianki.
  • Maksymalna prędkość. By truchtać potrzeba 12 km/h, do porządnego biegania szybkim tempem od 15 km/h w górę.
  • Funkcje komputera. Ilość programów treningowych, pomiar dystansu, tętna, spalonych kalorii, zapisy sesji treningowych – cała masa mniej i bardziej przydatnych bajerów. Uwaga, bo łatwo na tym przepłacić. 40 programów treningowych swoje kosztuje, a używał będziesz pewnie maksymalnie 10-ciu.

Jeżeli tylko masz taką możliwość, odwiedź stacjonarny sklep ze sprzętem sportowym. Przekonanie się na własne oczy, jak wypada dana maszyna, jest niezastąpione. Będziesz mógł także dopytać obsługę o każdy parametr i rady co do użytkowania.  

Pamiętaj, że istnieje też rynek wtórny. Warto rozejrzeć się za lokalnymi ogłoszeniami o bieżniach z drugiej ręki. Czasami da się w ten sposób złowić prawdziwe perełki.

No dobrze – przejdźmy więc wreszcie do rankingu bieżni domowych z niskiej półki cenowej!

1 – Hertz Cerrus – ok. 2700 zł

Ranking bieżni domowych otwiera Hertz Cerrus. To najlepsze, co udało nam się znaleźć w zakładanym przedziale cenowym.

W takiej cenie trudno o bieżnię, która miałaby długi pas. To przeważnie modele bardzo kompaktowe. Hertz Cerrus pozytywnie się wyróżnia – będzie przyjaźniejsza dla wysokich osób, ponieważ tutaj pas ma 130,5 x 44 cm. Te kilka centymetrów naprawdę robi różnicę podczas treningów. Udźwig – do 150 kilogramów.

Kolejny plus dla Cerrusa – parametry funkcjonalności treningowej. Silnik o mocy ciągłej 2,5 KM, zakres prędkości do 18 km/h. 19 kątów nachylenia regulowanych automatycznie. 25 programów treningowych z możliwością własnej edycji Na system amortyzujący skład się 8 punktów sprężynowych, po 4 z obu stron. Kawał porządnego sprzętu

Mamy tu też czytelny ekran z parametrami treningu – dystansem, prędkością, czasem, zużytymi kaloriami – oraz sensor z klipsem do pomiaru tętna.

dobra tania bieżnia do domu hertz cerrus
Hertz Cerrus wygrywa nasz ranking bieżni domowych w niskich cenach. Źródło: oficjalna strona producenta Hertz.

Ta tania bieżnia do domu jest mocna, pełna urozmaiceń, rozwiniesz na niej wysokie tempo i dasz wymagające nachylenie. 25 programów treningowych nie pozwoli Ci się nudzić (jak na nasz gust, to aż za dużo, trudno się zdecydować ;)). Udźwignie ciężkiego, wyższego zawodnika i porządnie zamortyzuje jego bieg.

2 – UrboGym V650S – ok. 2500 złotych

Bieżnie od UrboGym to dobra półka jakościowa i przystępna cena. 

Maszyna sprawdzi się u osób o przeciętnym wzroście. Wymiary pasa to 126 x 45 cm, więc znajdujemy się w dolnym przedziale wielkościowym. Do 180 centymetrów wzrostu nie będzie problemu z trenowaniem. Maksymalna waga użytkownika to aż 140 kilogramów – sprzęt jest naprawdę wytrzymały w porównaniu z konkurencją.

Ta tania bieżnia do domu stwarza spore możliwości treningowe. Składa się na nie 15 poziomów regulacji nachylenia, moc ciągła 2 KM, prędkość do 16 km/h i 12 programów treningowych. Możliwy jest pomiar pulsu przez sensor dotykowy. Pas amortyzuje 8 punktów sprężynowych, co daje optymalną wygodę podczas dłuższych ćwiczeń. 

Do komputera wprowadzasz parametry użytkownika – wzrost, wagę płeć i wiek. Na tej podstawie bieżnia dokładniej szacuje spalanie kalorii. Na wyświetlaczu LCD stale wyświetla się przebyty dystans, tempo oraz czas treningu. 

Wszystkie parametry się zgadzają, a producent zbiera dobre opinie za jakość swoich maszyn. Do domowych potrzeb osób o przeciętnym wzroście będzie w sam raz. Nie ma tu zbędnych fajerwerków podbijających cenę, kosztem głównych elementów specyfikacji. 

Bieżnia do domu elektryczna tania urbogym
Sporo opcji treningowych i całkiem ładny design! Źródło: oficjalna strona producenta UrboGym

Ten model dostaniesz za około 2500 złotówek. W asortymencie producenta jest też sporo tańszych, słabszych wariantów dla traktujących treningi bieżniowe czysto rekreacyjnie. 

Popularnością cieszą się także bieżnie od UrboGym z funkcjami masującymi, ale skoro oszczędzasz, to lepiej dopłacić do serio potrzebnych rzeczy. V650S nie ma masowania, za to są najlepsze parametry.

3 – HS-1500LB Vista – ok. 2200 zł

Tania bieżnia producenta Hop Sport, która sprawdzi się dla drobnych osób. Pas ma bowiem wymiary 115 x 42 cm, toteż osoby z długimi nogami nie mogą liczyć na komfortowe bieganie. Udźwig – do 110 kilogramów.

Komputer kryje 12 predefiniowanych programów treningowych. Moc silnika wynosi 2 KM, a maksymalna prędkość 16 km/h. Trzystopniowa regulacja nachylenia jest ustawiana manualnie, toteż by ją zmienić musisz choć na chwilę przerwać ćwiczenia. Sprzęt jest wyposażony w pas masujący i wałki pomagające podczas wykonywania brzuszków. Po ćwiczeniach łatwo złożysz maszynę. Dotykowy wyświetlacz na bieżąco pokazuje prędkość, dystans, kalorie i czas.

tania Bieżnia elektryczna hop sport
Z przodu jest zamontowany regulowany pas masujący, który możesz założyć na dowolną partię. Źródło: oficjalna strona producenta Hop Sport

Do kompletu z bieżnią, użytkownik ma do dyspozycji 2 aplikacje na smartfona. FitShow to baza programów treningowych, a Kinomap jest platformą treningową z wyzwaniami i symulowanymi trasami.

Potraktuj tę propozycję jako bieżnię do treningów o umiarkowanej intensywności. Zadowalająca moc ciągła, optymalna ilość programów treningowych i prędkość pozwalająca truchtać do woli. Masażer oraz wałki do brzuszków to opcjonalny dodatek – dookoła tej maszyny możesz sobie zorganizować mały kącik fitness. Będziesz używał pasa masującego? Ćwiczysz na średnich obrotach, głównie dla przyjemności? Jesteś drobny? Chcesz używać dodatkowych aplikacji?  Jeżeli tak, to tania bieżnia do domu HS-1500LB Vista jest skrojona dla Ciebie.

4 – Zipro Jogger – ok. 2000 zł

Kolejna tania bieżnia do domu, skupiająca się na kluczowych funkcjonalnościach. 

Wymiar pasa biegowego Zipro Jogger to 124x44cm. Po treningu można ją łatwo złożyć i schować do szafy, czy pod łóżko, więc świetnie sprawdzi się w małym mieszkaniu. Waga użytkownika wynosi maksymalnie 120 kilogramów

Do dyspozycji jest 12 programów treningowych. Moc ciągła – 1,5 KM, więc do truchtania dla przyjemności wystarczy. Prędkość maksymalna – 16 km/h. Brak regulacji nachylenia, co dyskwalifikuje ją w kwestii wyspecjalizowanych treningów biegowych. Ekran wyświetla dystans, prędkość, spalone kalorie i czas treningu. Znalazły się także sensory mierzące tętno. Załóż buty z amortyzacją do biegania – w pasie jest tylko system RealFeel, co czyni podłoże dość twardym.

bieżnia zipro do joggingu
Zipro Jogger to rekreacyjnych treningów na płaskim terenie, źródło: oficjalna strona producenta Zipro

Jak sama nazwa wskazuje – Zipro Jogger to bieżnia do joggingu, czyli biegania rekreacyjnego, na spokojnie, po płaskiej trasie. Nie służy wykręcaniu wybitnych wyników i przełamywaniu własnych ograniczeń, tylko aktywnemu relaksowi. Brak możliwości zmiany kąta nachylenia i amortyzacja wymagająca doboru biegowego obuwia to bez wątpienia minusy, ale ponownie trzeba tu użyć argumentu: jak za tę cenę… 

Bieżnia zbiera dobre oceny, jest wygodna w małych mieszkaniach, moc, ilość programów i ogólna jakość wykonania zadowala.

5 – HMS LOOP 13 – ok. 2500 zł

Propozycja HMS kończy nasz ranking bieżni domowych, a załapała się do niego rzutem na taśmę. Przymknęliśmy oko na kilka wad, bo niektórzy aktywni rzeczywiście skorzystają na wyborze akurat tego sprzętu.

Składana bieżnia z pasem treningowym o wygodnych wymiarach 130×44 cm. Maksymalna waga użytkującego sięga 110 kilogramów. Konstrukcję możesz łatwo złożyć (po złożeniu ma długość około metra), więc to kolejna propozycja dla oszczędzających miejsce. Moc ciągła silnika sięga 1,5 KM. Prędkość maksymalna – 12 km/h. Komputer mierzy co trzeba – dystans, czas, kalorie i puls.

tania bieżnia do domu hms składana
Bieżnia do domu HMS Loop 13 z możliwością szybkiego złożenia, źródło: oficjalna strona producenta HMS.

Tą tanią bieżnię do domu wyróżnia ilość planów treningowych – jest ich aż 40, więc jeśli lubisz bawić się w zmiany tempa, maszyna nie pozwoli Ci się nudzić. 36 programów predefiniowanych, 4 do własnej konfiguracji. Regulowany uchwyt na tablet lub telefon to dodatkowy bonus przeciwko nudzie.

Niestety, poza zmianami prędkości, plany nie mogą zaoferować dużo, ponieważ pas nie ma regulacji nachylenia. Kolejny minus – bieżnia robi dużo hałasu. Nie ma szans na trening w nocy, przy śpiących domownikach. Na dłuższy trening zaopatrz się w porządne słuchawki.

Sprzęt jest przeznaczony do marszu i truchtu. Rozwijana prędkość maksymalna nie usatysfakcjonuje szybkich biegaczy. Za to ci, których cieszy szeroki wybór planów w ramach treningu ze spokojnym tempie, będą zachwyceni. Wygodnie umiejscowią na pulpicie sprzęt elektroniczny, i (ze słuchawkami w uszach) obejrzą odcinek ulubionego serialu. 

Mamy tu też połączenie stosunkowo długiego pasa z możliwością złożenia do kompaktowych wymiarów. Wyższe osoby mieszkające na małym metrażu powinny przyjrzeć się LOOP 13 bliżej. 

Jak na te funkcjonalności, cena HMS LOOP 13 mogłaby być niższa, ale dopłacamy tutaj do producenta słynącego z jakości swoich maszyn. 

Ranking bieżni domowych w ograniczonym budżecie – podsumowanie

Najlepiej wypadła bieżnia Hertz Cerrus. Mocny silnik, 25 planów treningowych, 19 poziomów regulacji nachylenia, wygodna szerokość pasa. Tuż za nią plasuje się mniejsza UrboGym V650S – mniej funkcjonalności, ale wciąż świetne możliwości treningowe i nieco niższa cena.

Dalej uplasowało się połączenie bieżni, stanowiska do masażu i brzuszków od Hop Sport. Dysponuje trzema poziomami regulacji nachylenia, które trzeba zmieniać manualnie. Jest bardzo kompaktowa, przeznaczona dla niskich osób.

Na ostatnich miejscach są Zipro Jogger oraz HMS LOOP 13. Podpasują osobom trenującym na spokojnie, z umiarkowanym tempem, mieszkających na małym metrażu. 

Tania bieżnia do domu to zakup, który zawsze trzeba dokładnie przemyśleć. Jeżeli zamierzasz traktować ten sprzęt jako podstawę treningów, odradzamy inwestycję w najtańsze modele. Bieżnie do 3000 złotych sprawdzą się dla biegaczy, którzy na co dzień ćwiczą w terenie, a maszynę chcą wykorzystywać tylko okazjonalnie, np. podczas paskudnej pogody. Ten ranking bieżni domowych z niskiej półki cenowej to tylko 5 propozycji, które i tak ciężko było wybrać – takich bieżni naprawdę godnych uwagi jest niewiele.

Która maszyna do Ciebie pasuje? 

Mogą Ci się spodobać:

27 09.2023
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć, gdy do […]

21 09.2023
Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Gdy kończy się lato, zarówno biegacze, jak i kolarze oraz […]

12 09.2023
Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 to smartwatch sportowy, który spokojnie można zaliczyć […]

17 07.2023
Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym to jeden z ulubionych rodzajów odzieży […]

16 06.2023
Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa do zachowanie organizmu w dobrej […]

01 06.2023
Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca przyda się każdemu, kto na poważnie traktuje […]

10 05.2023
Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Własna bieżnia przyda się przez cały rok – czy to […]

08 05.2023
Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu to poręczna maszyna, która szybko rozluźni napięte […]

05 05.2023
Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Budzisz się na drugi dzień po solidnym treningu i… wolałbyś […]

27 04.2023
Canicross – co to i jak zacząć biegać z najlepszym partnerem?

Canicross – co to i jak zacząć biegać z najlepszym partnerem?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka — a przyjaciel to zawsze […]

20 03.2023
T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

Regularne treningi biegowe to świetny sposób na to, by zadbać […]

01 03.2023
Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Dla większości kobiet i mężczyzn smartfon czy karta płatnicza stanowią […]

03 02.2023
Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Morsowanie wymaga odwagi, otwartości na nowe doświadczenia, wiedzy i… odrobiny […]

23 01.2023
Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Na trening w zimie nie wystarczy się ubrać ,,po prostu […]

19 01.2023
Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Dobrej jakości bielizna termoaktywna to podstawa wyposażenia każdego biegacza. Dlaczego […]

27 12.2022
Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania mają pomagać podczas treningu. Dzięki nim będziesz […]

21 12.2022
Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Jeśli jesteś zwolennikiem stosowania nowych technologii w bieganiu, bieganie z […]

15 12.2022
Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Szukasz kurtki? Znalazłeś… i to niejedną! Kurtki 4F to setki […]

06 12.2022
Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Nordic walking to doskonały wstęp do przygody ze sportem. Żeby […]

06 12.2022
Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Smartwatch Suunto 7 ukazał się na rynku w styczniu 2020 […]

06 12.2022
Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Włączasz muzykę. Biegniesz, biegniesz… i zwalniasz, bo musisz przystanąć by […]

05 12.2022
Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Święta, urodziny, podziękowania – okazji do obdarowania znajomego biegacza nie […]

01 12.2022
Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania to przykład sprzętu, wokół którego narosło […]

15 11.2022
Softshell do biegania – jaki wybrać?

Softshell do biegania – jaki wybrać?

Prawdziwi miłośnicy biegania nie zatrzymują się bez względu na porę […]

30 10.2022
Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Bieganie to jedna z najbardziej uniwersalnych aktywności fizycznych. Nie wymaga […]

26 10.2022
Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Latarka to na wszelkich dalekich wyprawach, trekkingach czy nawet zwykłym […]

25 10.2022
Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Jesienią treningi na świeżym powietrzu mogą być naprawdę przyjemne. Wystarczy […]

25 10.2022
Czym powinny charakteryzować się najlepsze zegarki do biegania?

Czym powinny charakteryzować się najlepsze zegarki do biegania?

Prowadzisz aktywny tryb życia i biegasz niemal każdego dnia? Jeśli […]

18 10.2022
Guma oporowa – co warto wiedzieć?

Guma oporowa – co warto wiedzieć?

Guma oporowa to taśma do ćwiczeń, która jest wykorzystywana do […]

17 10.2022
Klasyczny T-shirt, czyli cichy bohater drugiego planu

Klasyczny T-shirt, czyli cichy bohater drugiego planu

Kwestia wyboru ubrań dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się