Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
  • Polski
  • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Data aktualizacji 25.10.2023

Przeczytasz w 10 minut

polar pacer recenzja zegarka

Polar Pacer – ta propozycja fińskiego giganta gości na nadgarstkach tysięcy biegaczy o różnym stopniu zaawansowania treningowego. Jest świetnie oceniana zarówno przez użytkowników, jak i niezależnych recenzentów. Czym zapracowała na swoją popularność? Powodów do wybrania Pacera jest sporo – zebraliśmy je, podsumowaliśmy i odpowiedzieliśmy na pytanie, którą wersję lepiej kupić – Polar Pacer Pro czy podstawową? Przeczytaj!

Polar Pacer – co to za seria?

Pacer to kolekcja przeznaczona strice dla biegaczy. Z angielskiego pacer oznacza tyle, co narzucający tempo. Takie też zadanie powziął prezentowany model – porządnie rozruszać użytkownika i nie pozwalać mu na odpuszczanie. Nie jest to jednak zegarek dla krótkodystansowców wyciągających zabójcze prędkości, a dla początkujących biegaczy. Polar Pacer ma być idealnym wyborem na pierwszy zegarek treningowy.

Marka Polar słynie z przejrzystości, intuicyjnej obsługi i szeroko pojętej przystępności swoich modeli. Generalnie można ją polecić biegaczom szukającym modelu na początek (i na następne etapy kariery!) – a producent zadedykował im teraz osobną serię. Nie tylko przystępną pod względem obsługi, ale także całkiem miłą cenowo.

Najpierw zajmiemy się modelem podstawowym, następnie przejdziemy do Polar Pacer Pro. Oba zegarki ukazały się w kwietniu 2022 roku. Mają polskie wersje językowe.

Design między sportem a codziennością

Wizualną stronę zegarka do biegania Polar Pacer cechuje minimalizm. Wygląd przywodzi na myśl zwykłe lifestylowe smartwatche – dobrze pasuje do dżinsów, nie sposób go skojarzyć ze sportowymi kombajnami. W nowych modelach Polar dominuje właśnie taka stylistyka, Pacer nie robi wyjątku.

zegarek pacer polar na ręce kobiety
Tak prezentuje się Pacer. Polar lubi tworzyć zegarki, które nie wyglądają czysto sportowo i jest z tego dumny. Źródło: strona sklepu producenta Polar.

Wymiary tarczy to 45 x 45 x 11,5 mm. Waga z paskiem wynosi 40 gramów. Wpisuje się w uśrednione standardy biegowych zegarków – ani mały, ani duży, ot w sam raz dla kobiety i mężczyzny. Po prawej stronie wyświetlacza znajdują się 3 przyciski funkcyjne, po lewej 2 takie same. Przyciski funkcyjne mają chropowatą powierzchnię, ułatwiającą obsługę spoconymi palcami. Do wyboru 4 kolory pasków silikonowych, można je wymieniać (czarny, biały, brudny róż, zielonkawy).

Sprzęt jest wyposażony w ekran w technologii MiP (Memory in Pixel). Im silniejsze oświetlenie, tym wyraźniejsze, sztuczne podświetlenie włącza się przy niedostatecznym oświetleniu otoczenia. Z takim wyświetlaczem zegarek oszczędza sporo energii, aczkolwiek płacimy za to mniej intensywnymi kolorami interfejsu.

Polar pacer prezentacja wyglądu zegarka
Wariant kolorystyczny paska – Deep Teal. Źródło: strona sklepu producenta Polar.

Interfejs zegarka jest prosty, rozdzielczość 240 × 240 daje zadowalającą czytelność. Szału nie ma, jest standard (nowsze modele biegowych zegarków dochodzą do 454 px). O wytrzymałość dba szkiełko Gorilla Glass, sprawdzone w niejednym boju. Obudowa powstała z mocnego plastiku. Choć plastik brzmi tanio i licho, pod względem solidności konstrukcji Polarowi nigdy nie można było niczego zarzucić – bo plastik plastikowi nierówny. Konstrukcję zwieńcza aluminiowa ramka okalająca ekran.

Przejdźmy do najważniejszego – zegarki biegowe kochamy przecież głównie za wnętrze.

Jakie funkcje treningowe ma Polar Pacer?

Jak już podkreśliliśmy, Polar Pacer to zegarek dla początkujących – a początkującemu biegaczowi nie trzeba wodotrysków. Na rynku elektroniki sportowej nie brakuje superzaawansowanych modeli mierzących najdrobniejsze parametry aktywności treningowej. Te kilometry statystyk i wykresów na nic się jednak zdadzą osobie, która po prostu zaczyna biegać.

Projektując Pacer, Polar wyszedł z założenia, że sport jest prosty – po co go komplikować? W zegarku znajdziesz najważniejsze funkcje, te naprawdę interesujące amatora biegania. Są to:

  • pulsometr – bez niego to nie byłby zegarek biegowy. Pulsometr cechuje się wysoką precyzją, charakterystyczną dla elektroniki tej marki.
  • pomiar dystansu, czasu, tempa, kadencji, wzniesienia terenu – podstawowe wyposażenie biegowe obok pulsometra. Czujnik GPS jest precyzyjny, tak jak tego oczekują sportowcy.
  • powiadomienia o połączeniach i wiadomościach – po sparowaniu ze smartfonem zegarek umożliwi bycie na bieżąco.
  • całodobowy pomiar aktywności – w założeniu, takie zegarki powinno się nosić przez 24h na dobę. Mierzenie aktywności całodobowo pomaga zegarkowi dopasowywać Twoje treningi pod względem intensywności i szacować całkowite spalanie kalorii. Wszystkie zbierane dane czemuś służą.
  • wytrzymała bateria – daje radę przez około tydzień, w trybie treningowym wytrzymuje 35h.
  • sterowanie muzyką – po sparowaniu z telefonem możesz przełączać piosenki bez sięgania do smartfona.
  • FitSpark – wskazówki treningowe dobierane każdego dnia. Sprzęt pomaga planować treningi na podstawie historii treningów i szacunkowej regeneracji. Podsuwa do wyboru trening, który będzie dobry na dzisiaj.
  • testy sprawnościowe i Running Index – test ogólnego wytrenowania, biegowy test wydolności oraz test marszowy. Running Index to liczbowe podsumowanie wydolności. Dobre, by wiedzieć na jakim poziomie kondycji (lub braku kondycji 😉 ) jesteś.
  • powrót do miejsca startu – Polar Pacer zaprowadzi Cię do domu, gdy ruszysz w nieznane trasy. Wystarczy iść za strzałką, by znaleźć drogę powrotną.
  • źródła energii – na podstawie stref tętna zegarek szacuje, ile spalonych kalorii pochodziło z węglowodanów, ile z tłuszczu a ile z białek. Dla początkującego to głównie ciekawostka.
  • FuelWise – technologia ułatwiająca zarządzanie poziomem energii i strategią żywieniową na długich trasach. Sensowne przede wszystkim na treningach przekraczających 60 minut. Początkujący, którzy jeszcze nie trenują naprawdę ostro, mają kolejną ciekawostkę.
  • ponad 150 profili sportowych – wszystkie dyscypliny, jakie przyjdą Ci do głowy, mają dedykowane tryby.
  • kompatybilność z aplikacjami – m.in. Strava, Adidas Running, Komoot, Yazio.
  • możliwość parowania z zewnętrznymi czujnikami tętna – pulsometr napiersiowy mierzy tętno dokładniej, niż jakikolwiek nadgarstkowy.

By wykorzystać pełny potencjał zegarka, trzeba korzystać z aplikacji Polar Flow. To platforma dedykowana użytkownikom sprzętu Polar. Parujesz z nią urządzenia, one przesyłają dane, aplikacja tworzy z nich zestawienia i wykresy. W Polar Flow możesz także planować swoje treningi, wybierać gotowe plany, dopasować profile sportowe które chcesz mieć pod ręką i wiele innych. Bez Polar Flow 3/4 możliwości sprzętu pozostanie niewykorzystane. To już standard, że do nowych zegarków sportowych korzystanie z zewnętrznej aplikacji producenta jest nieodłączne.

pulsometr w pacer polar - kontrolki
Kontrolki pulsometra śledzą tętno. Na wyświetlaczu stale widzisz, jak pracuje Twoje serce i w której strefie tętna jesteś.

Jak zegarek Polar Pacer pomaga w regeneracji?

O tym, jakie znaczenie ma regeneracja w treningu biegacza, najlepiej wiedzą ci sportowcy, którzy kiedykolwiek ją zaniedbali. Pacer Polar stara się oszczędzić początkującym doświadczenia na własnej skórze, co to znaczy przetrenowanie. Napakowanie modelu technologiami służącymi wypoczynkowi jest tym zasadniejsze, że organizm zaczynających biegaczy nie jest jeszcze przystosowany do intensywnej aktywności.

Za regeneracje odpowiadają takie funkcjonalności jak

  • Nightly Recharge – podstawowa technologia mierząca poziom zregenerowania organizmu po nocy. Zegarek założony na noc będzie monitorował pracę serca, oddech, zanotuje krótkie i długie przebudzenia oraz całkowity czas snu. Jeżeli wyspałeś się, ale jesteś niewyspany, w Nightly Recharge znajdziesz wyjaśnienia. Jakość wypoczynku jest oceniana prostym bardzo słabo/słabo/średnio/dobrze/bardzo dobrze.
  • Sleep Plus Stages – monitoruje sen płytki, sen głęboki i fazę REM. Informuje o detalach snu, byś jak najlepiej rozumiał co działo się z Twoim organizmem w nocy. Działanie algorytmu potwierdzono badaniami polisomnograficznymi.
  • SleepWise – w formie wykresu szacuje Twój poziom energii na przestrzeni dnia. O której godzinie będziesz miał najwięcej energii? Na wtedy planuj trening. O której wieczorem Twój poziom energii zacznie spadać? Dobrze jeśli zaczniesz się wtedy wyciszać i przygotowywać do snu.
  • TrainingLoadPro – określa poziom obciążenia treningowego. Informuje, czy jesteś na roztrenowaniu/utrzymaniu/progresowaniu/przetrenowaniu. Z doświadczenia – funkcja musi dostać trochę czasu i wspólnych treningów, żeby zacząć to naprawdę dobrze szacować.
  • Serene – proste i przyjemne ćwiczenie oddechowe służące relaksacji. Bierzesz wdech-wydech zgodnie z tym co dyktują bąbelki na ekranie i delikatna wibracja. Możesz je zrobić przed snem, w autobusie, albo jak ktoś Cię wkurzy. Jest świetne na odstresowanie się.

Te regeneracyjne pomoce łączą się z funkcjami treningowymi. Kiedy zegarek wyczuje, że marnie się zregenerowałeś, zaproponuje Ci lżejsze treningi. Gdy spałeś jak król, a Nightly Recharge pokazuje bardzo dobrze, spodziewaj się niezłego wycisku od FitSpark.

training load w zegarku polar pacer
Tak wygląda funkcja TrainingLoad. Im dłużej współpracujesz z zegarkiem, tym więcej informacji o Twoim organizmie zbiera i trafniej określa stopień obciążęnia. Źródło: strona producenta Polar.

Czego Pacer Polar NIE ma, a by się przydało?

W zegarku Polar Pacer nie znajdziesz wielu funkcji typowo smartwatchowych, ani udogodnień pozwalających na całkowite zostawienie smartfona w domu. Najważniejszy z perspektywy użytkownika-biegacza jest brak kilku funkcji:

  • przechowywanie muzyki w pamięci zegarka,
  • płatności zbliżeniowych,
  • możliwości prowadzenia połączeń głosowych,
  • zgrywanie map – to raczej nie jest zegarek na przygody w leśnych ostępach

Te funkcjonalności wciąż nie są standardem w zegarkach sportowych, zwłaszcza tych z niższej półki cenowej. Tym bardziej nie były powszechnie implementowane w połowie 2022 roku. Dla wielu biegaczy będzie to spory minus (czemu się kompletnie nie dziwimy).

Czym się różni Polar Pacer Pro?

W skrócie – grupą docelową.

Bazowe funkcjonalności są takie same jak w zwykłym Pacer Polar.

  • design, rozmiar, rozdzielczość, ekran, bateria – to samo
  • pulsometr, GPS, algorytmy od kalorii i poziomu energii – to samo
  • konieczność połączenia z Polar Flow, kompatybilność z zewnętrznymi aplikacjami – to samo
  • nieobecność kilku funkcji umożliwiających rezygnację ze smartfona – to samo

Co więc się różni? Przede wszystkim ilość funkcji treningowych i regeneracyjnych. Polar Pacer Pro dodaje do puli standardowej wersji sporo urozmaiceń, z których korzyści mogą wyciągnąć zaawansowani biegacze. To już nie jest zegarek dla początkujących, a dla tych, którzy swoje wybiegali, a teraz wymagają zaplecza technologicznego pozwalającego doskonalić już i tak niezłą formę.

Z drobnostek – Polar Pacer Pro ma inne kolory pasków (też 4: ciemnoszary, biały, mahoniowy, jasne złoto). Jest o 1 gram cięższy.

pacer polar pro złoty
Złoty wariant Pro. Ogólnie pomiędzy modelami nie ma konsturkcyjnych róznic widocznych gołym okiem. Źródło: oficjalny sklep producenta Polar.

Nowości w Polar Pacer Pro

W wersji Pro Polar wyposażył zegarek w takie technobajery, jak:

  • wysokościomierz barometryczny, kompas
  • test wydoności ogólnej i kolarskiej
  • pomiary mocy biegowej ułatwiające optymalizowanie intensywności wysiłku
  • profile tras, nawigowanie – przydatne biegaczom terenowym, zgrywania map wciąż nie ma
  • funkcja Hill Splitter odpowiedzialna za wykrywanie odcinków pod górę i w dół.

Ten model wychodzi naprzeciw biegaczom, którzy mają na swojej trasie przewyższenia oraz zbiegi. To czyni go wariantem zdecydowanie odpowiedniejszym dla sportowców szlifujących formę.

Początkujący biegacz nie trenuje w falistym terenie na pełnych obrotach, jeszcze nie martwi się optymalizacją energii na maratońskich treningach. Skupia się przede wszystkim na przeżyciu podbiegów, nieważne w jakim tempie. To zmienia się z czasem – wszak apetyt na wyniki rośnie w miarę ich poprawiania. Dodatkowe funkcje Polar Pacer Pro umożliwiają wykręcanie szalonych rezultatów nawet biegając w górach.

Pro w nazwie nie oznacza, że jest to zegarek dla elity i rzeczywiście zawodowych sportowców. Amator jak najbardziej będzie potrafił z niego w pełni skorzystać – po prostu potrzebuje odrobinę więcej wiedzy i doświadczenia, niż do obsługiwania podstawowego wariantu. Na pierwszy zegarek biegowy raczej nie, ale na drugi okej.

mahoniowy zegarek pacer polar w wersji pro
Z wersją Pro wejdziesz na wyższy poziom zarządzania zasobami energii w trudnych warunkach terenowych. Źródło: oficjalny sklep producenta Polar.

Standard i Polar Pacer Pro – opinie, cena, rynek

Na początku zajawiliśmy, że cena za ten model zagarków Polar jest całkiem przystępna. Wersja standardowa kosztuje 999 zł, wersja Pro 1499 zł. [stan na 25.10.23]

Jak na zegarki sportowe, to nie jest dużo. Owszem, na rynku nie brakuje opasek i smartwatchy za kilka stówek, jednak pod względem dokładności pomiarów nie umywają się do jakiegokolwiek Polara. Ich ogólna solidność także pozostawia wiele do życzenia. Podstawka za 1000 zł leży jeszcze na niższej półce cenowej w kategorii serio dobry sprzęt, wersja Pro ląduje na średniej.

Zarówno podstawka, jak i Polar Pacer Pro opinie zbierają bardzo dobre. Nie brakuje głosów aprobaty dla względnej skromności zegarka. W przeciwieństwie do wielu współćzesnych modeli, Pacery nie są przeładowane milionem wodotrysków służących tylko jako ciekawostki.

Polar Pacer czy Polar Pacer Pro – który wybrać?

Podsumujmy wszystko, czego dowiedziałeś się o obu wariantach Pacer Polar. Dla jakiego biegacza wybrać podstawkę, a dla kogo wersję Pro?

Polar PacerPolar Pacer Pro
nauka biegania z kontrolą tętna, poznawanie własnego ciałanauka zarządzania energią podczas trudnych, długich, intensywnych treningów
pomoc w porządkowaniu treningów biegowych i uzupełniającychcenne sugestie do układania włanych planów treningowych
praca nad jakością snu i zarządzaniem stresem, by poprawić jakość życiazapobieganie przetrenowaniu w okresie przedstartowym, periodyzowanie
pragnienie czegoś więcej niż daje darmowa aplikacjapragnienie czegoś więcej niż dają najprostsze sprzęty pomiarowe
bieganie w mieście, po łatwym, płaskim terenie i dobrze znanych trasachzapuszczanie się w teren o zróżnicowanej wysokości, odkrywanie nowych ścieżek
przekonywanie się do biegania, traktowanie go jako rekreacjęświęte przekonanie do biegania i chęć bycia w nim coraz lepszym
Którym biegaczem jesteś?

Jeżeli chodzi o kwoty – 500 złotych różnicy za funkcje, które naprawdę robią różnicę jeśli pasujesz do prawej kolumny tabelki. Generalnie, oba zegarki z kolekcji Pacer Polar są pomostem między podstawowymi sprzętami pomiarowymi, a kosmicznymi funkcjami najnowszych sportowych modeli. Robią to, czego się od nich oczekuje.


Który zegarek Polar Pacer bardziej do Ciebie pasuje? Z pewnością już wiesz – a ostateczną decyzję jak zawsze zostawiamy Tobie. Jeżeli masz sceptyczny stosunek do kilometrowej listyh statystyk, do zegarków podchodzisz praktycznie, nie jesteś miłośnikiem technociekawostek, ta względnie skromna kolekcja przypadnie Ci do gustu. Pamiętaj o konieczności korzystania z aplikacji Polar Flow i braku kilku funkcji bez których ciężko rozstać się ze smartfonem.

Mogą Ci się spodobać:

09 09.2024
Historia i Ewolucja Obuwia Piłkarskiego

Historia i Ewolucja Obuwia Piłkarskiego

Obuwie piłkarskie, znane również jako korki, odgrywa kluczową rolę w […]

22 08.2024
Przewodnik zakupowy: Najlepsze modele słuchawek bezprzewodowych do treningu

Przewodnik zakupowy: Najlepsze modele słuchawek bezprzewodowych do treningu

Jeśli zastanawiasz się, jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze do treningu, […]

26 07.2024
Okulary przeciwsłoneczne Oakley, czyli na sportowo i stylowo!

Okulary przeciwsłoneczne Oakley, czyli na sportowo i stylowo!

Okulary przeciwsłoneczne amerykańskiej marki Oakley to nie tylko modny dodatek, […]

25 10.2023
Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Polar Pacer i Pacer Pro – który kupić do biegania? Charakterystyki modeli

Polar Pacer – ta propozycja fińskiego giganta gości na nadgarstkach […]

27 09.2023
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu przyda się biegaczowi? Lista naprawdę opłacalnych

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto mieć, gdy do […]

21 09.2023
Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Odzież rowerowa na sezon jesienny – jak ją skompletować?

Gdy kończy się lato, zarówno biegacze, jak i kolarze oraz […]

12 09.2023
Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 i Venu 3 – zmiany. Czy warto dopłacić do nowego modelu?

Garmin Venu 2 to smartwatch sportowy, który spokojnie można zaliczyć […]

17 07.2023
Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym do biegania – jak wybrać odpowiedni model?

Bluzy z nadrukiem własnym to jeden z ulubionych rodzajów odzieży […]

16 06.2023
Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Odpowiednia odzież do ćwiczeń, czyli jaka?

Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa do zachowanie organizmu w dobrej […]

01 06.2023
Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca – jaki wybrać dla biegacza?

Ręcznik dla sportowca przyda się każdemu, kto na poważnie traktuje […]

10 05.2023
Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Tania bieżnia do domu – ranking 5 najlepszych do 3000 zł

Własna bieżnia przyda się przez cały rok – czy to […]

08 05.2023
Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu – ranking 5 najlepszych modeli 

Pistolet do masażu to poręczna maszyna, która szybko rozluźni napięte […]

05 05.2023
Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Pistolet do masażu — jak używać tego sprzętu?

Budzisz się na drugi dzień po solidnym treningu i… wolałbyś […]

20 03.2023
T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

T-shirt kontra singlet. zalety i wady najważniejszych koszulek dla biegaczy

Regularne treningi biegowe to świetny sposób na to, by zadbać […]

01 03.2023
Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Nerka – praktyczny dodatek dla biegacza

Dla większości kobiet i mężczyzn smartfon czy karta płatnicza stanowią […]

03 02.2023
Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Co zabrać na morsowanie? Niezbędnik morsującego biegacza

Morsowanie wymaga odwagi, otwartości na nowe doświadczenia, wiedzy i… odrobiny […]

23 01.2023
Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Bielizna termoaktywna nie tylko do biegania od Gatta Active

Na trening w zimie nie wystarczy się ubrać ,,po prostu […]

19 01.2023
Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Bielizna termoaktywna do biegania? – tylko Brubeck

Dobrej jakości bielizna termoaktywna to podstawa wyposażenia każdego biegacza. Dlaczego […]

27 12.2022
Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania – 6 najlepszych aplikacji dla biegaczy

Aplikacje do biegania mają pomagać podczas treningu. Dzięki nim będziesz […]

21 12.2022
Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Pulsometr do biegania na klatkę piersiową – ranking 5 najlepszych modeli

Jeśli jesteś zwolennikiem stosowania nowych technologii w bieganiu, bieganie z […]

15 12.2022
Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Kurtki 4F – jak wybrać odpowiedni model? 

Szukasz kurtki? Znalazłeś… i to niejedną! Kurtki 4F to setki […]

06 12.2022
Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Jakie kijki do nordic walking wybrać? Poradnik 

Nordic walking to doskonały wstęp do przygody ze sportem. Żeby […]

06 12.2022
Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Zegarek Suunto 7 – czy warto wybrać akurat ten model? Mocne i słabe strony

Smartwatch Suunto 7 ukazał się na rynku w styczniu 2020 […]

06 12.2022
Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Słuchawki bezprzewodowe do biegania – 5 zaawansowanych modeli

Włączasz muzykę. Biegniesz, biegniesz… i zwalniasz, bo musisz przystanąć by […]

05 12.2022
Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Prezent dla biegacza i biegaczki – co kupić na różne okazje?

Święta, urodziny, podziękowania – okazji do obdarowania znajomego biegacza nie […]

01 12.2022
Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania – czy serio coś dają? Badania naukowe

Skarpetki kompresyjne do biegania to przykład sprzętu, wokół którego narosło […]

15 11.2022
Softshell do biegania – jaki wybrać?

Softshell do biegania – jaki wybrać?

Prawdziwi miłośnicy biegania nie zatrzymują się bez względu na porę […]

30 10.2022
Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Dres męski – 3 wskazówki, jak wybrać właściwy model do biegania

Bieganie to jedna z najbardziej uniwersalnych aktywności fizycznych. Nie wymaga […]

26 10.2022
Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Lumeny, IPX i diody, czyli dwa słowa o czołówkach

Latarka to na wszelkich dalekich wyprawach, trekkingach czy nawet zwykłym […]

25 10.2022
Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Softshell – kurtka do zadań specjalnych!

Jesienią treningi na świeżym powietrzu mogą być naprawdę przyjemne. Wystarczy […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się