> Sprzęt > Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

29.04.2022

Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

Polar Ignite 2 to druga odsłona dobrze przyjętego zegarka ze średniej półki cenowej. Ukazał się w kwietniu 2021 roku, jako następca Polar Ignite z czerwca 2019. 

W jaki sposób różni się od pierwotnego modelu? Przyjrzeliśmy się odświeżonej wersji Polar Ignite – zajrzeliśmy jej  do środka, bo wizualnie te zegarki do biegania się nie różnią. Przeczytaj jakie udoskonalenia proponuje zegarek Polar Ignite 2.

Co się NIE zmieniło?

Zegarek Polar Ignite w obu odsłonach ma identyczną konstrukcję – 43x53x8,5 mm, szkiełko Dragonfly. Na pierwszy rzut oka to takie same zegarki – różnice widać dopiero po włączeniu. W Polar Ignite pasek jest wymienny, siłą rzeczy pasuje do obu modeli.

smartwatch sportowy polar ignite 2 damski
Polar Ignite 2 damski – do wyboru są też stonowane paski, źróło: strona producenta Polar

Zgadza się stopień wodoodporności (z zegarkami można pływać), rozdzielczość ekranu 240×240 i elegancka estetyka. 

Ignite 2 oferuje takie same funkcje, jak było to z jego poprzednikiem. Do nich dochodzą wymienione poniżej praktyczne usprawnienia. 

Zegarek Polar Ignite 2 – więcej danych, lepsza kontrola

Ignite 2 wyposażono w algorytm, informujący o tym z jakich źródeł czerpiesz energię do biegu. Na podstawie strefy tętna oraz czasu aktywności, dowiesz się czy biegasz ,,na tłuszczach”, węglowodanach czy białku. Wstępne obliczenia odczytasz z tarczy. Dokładny wykres znajdziesz natomiast w Polar Flow – oficjalnej aplikacji na telefony i smartfony, łączonej ze sprzętem Polar. 

zegarek do biegania polar ignite 2 źródła energii
Źródło: strona producenta Polar

Z tarczy dowiesz się również, jak obciążająca dla układu sercowo-naczyniowego była Twoja sesja treningowa. Pierwsza wersja pozwalała na to dopiero po zalogowaniu do Polar Flow. Nowy zegarek łączy się z innymi urządzeniami monitorującymi pracę serca (także innych firm), by dawać jeszcze bardziej szczegółowe wykresy aktywności. 

Dzięki szczegółowym pomiarom, zegarek ma możliwość trafnego sugerowania Ci modyfikacji treningowych. Do kompletu, po zakończonej sesji wprowadzasz do Polar Flow odczuwanle obciążenie. 

Smartwatch Polar Ignite 2 a smartfon

Polar Ignite 2 pozwala jednak sterować muzyką z poziomu tarczy, czego nie umożliwiał pierwszy Ignite. Zegarek nie posiada pamięci na utwory, stąd cała Twoja playlista musi pozostać na smartfonie. 

smartwatch polar ignite 2 kontrola odtwarzania
Źródło: strona producenta Polar

Po synchronizacji ze smartfonem, smartwatch wyświetla informacje pogodowe, a na zegarek przychodzą powiadomienia. Efekt? Przez cały trening nie musisz wyjmować telefonu. 

Pod tym względem, Ignite 2 dopasowano do przyzwyczajeń nowoczesnych biegaczy. W 2019 roku, synchronizacja całego elektronicznego sprzętu nie była jeszcze takim standardem, jak w 2021 i dzisiaj. 

Mimo, że Polar Ignite 2 nie umożliwia płatności zbliżeniowych, jego sprawna współpraca ze smartfonami oraz sprzętem pomiarowym zasługuje na docenienie względem poprzednika.

Bateria, GPS i czujnik oświetlenia ALS

Ignite 2 został zoptymalizowany pod kątem wytrzymałości baterii. Poprzedni model mógł funkcjonować do 17h treningu, ten do 20h. W trybie oszczędzania energii żywotność wydłuża się do 100h – tego trybu nie miał pierwszy Ignite. W trybie smartwatcha, oba działają 5 dni. 

Zegarek Polar Ignite 2 to również udoskonalony GPS. Wbudowany chip oraz szereg systemów pomocniczych pozwalają określić przebytą trasę precyzyjniej, niż robił to Polar Ignite.

Przydatna funkcja, której nie posiadał pierwszy Polar Ignite to także czujnik ALS. Czujnik ten dostosowuje jasność ekranu do otoczenia. Dostosować możesz także kolor tarczy oraz wyświetlane elementy. Dzięki temu codzienne korzystanie ze smartwatcha jest prostsze – dopasowane dokładnie do Ciebie.

Polar Ignite 2 – czy warto?

Jeśli miałeś do czynienia z pierwszym Polar Ignite i spodobał Ci się ten zegarek, Polar Ignite 2 jest jeszcze bardziej wart uwagi. Nie spodobał? Możliwe, że to co go u Ciebie dyskwalifikowało, teraz zostało naprawione. 

Dla miłośników pełnej kontroli nad swoim ciałem, lubiących czytać wykresy – jak znalazł. Żeby w pełni skorzystać z możliwości sprzętu, trzeba regularnie logować się do Polar Flow, więc jeśli potreningowa ,,zabawa” z aplikacjami nie jest dla Ciebie, stawianie akurat na ten model nie ma większego sensu. 

Ignite 2 – trener na nadgarstku! Źródło: strona producenta Polar

Zegarek dostaniesz w cenie około 1000 złotych. Biorąc pod uwagę ogólne zaawansowanie Ignite, trudno byłoby oczekiwać niskich kwot. Według pasjonatów biegania wspieranego technologią, cena jest adekwatna do parametrów sprzętu. Funkcja FitSpark ułoży dla Ciebie sesje treningowe, Nightly Recharger skontroluje regenerację w trakcie snu – ten smartwatch potrafi ułatwić życie, gdy naprawdę zależy Ci na formie.


Czy jest rewolucja? Nie ma, ale z pewnością nie ma też odgrzewanego kotleta. Zegarek do biegania Polar Ignite 2 to porządny zegarek biegowy ze średniej półki cenowej. Gratka dla gadżeciarzy i miłośników wykresów, którzy chętnie korzystają z zewnętrznych aplikacji.

W Polar Ignite 2 mamy dokładniejszy GPS, dłuższą żywotność baterii, oraz możliwość personalizacji tarczy dla zwiększenia komfortu użytkowania. Pojawił się nowy algorytm pomiarowy, dający jeszcze więcej informacji na temat swojego treningu. Polar Ignite 2 współpracuje ze smartfonami tak, jak współcześnie oczekujemy. 

Podsumowując – nowa wersja Ignite jest ulepszona – nie tylko odświeżona.