Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Data publikacji 29.10.2021

Przeczytasz w 5 minut 1092 wyświetleń

Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Jedni biegają by poprawić sylwetkę, drudzy dla zdrowia a następni… dla nagród! Kariera sportowa to przecież nie tylko sława i satysfakcja, ale przede wszystkim ogromne pieniądze! W jakich zawodach biegowych można najwięcej zarobić? Przeczytaj gdzie są najwyższe nagrody dla biegaczy i wskakuj w buty biegowe – ogromne sumy czekają, by je zgarnąć!

Nagrody dla biegaczy – Japonia wyprzedza ZEA! Nagoya Women’s Marathon

Wysokość nagród w imprezach biegowych na całym świecie nie jest stała. Wszystko zależy od liczby uczestników kupujących pakiety startowe i hojności sponsorów. Od 2000 do 2019 roku najwyższe nagrody za bieganie mogliśmy wygrać w Dubaju. Było to 200 a przez kilka lat nawet 250 tysięcy dolarów. Na skutek konfliktu z IAAF pula nagród została drastycznie zmniejszona.

Na hojnego następcę ZEA nie trzeba było długo czekać – obecnie najwięcej pieniędzy wybiegamy w Japonii. Warunek? Trzeba być kobietą! 

Kobiecy Maraton w Nagoyi ogłosił niedawno, że planowany na marzec 2022 wyścig uliczny pozwoli najlepszej uczestniczce zarobić 250 tysięcy dolarów

nagoya women's marathon wysokośc nagrody, tweet japan running news
Tweet JRN i informujący o wysokości nagrody w Nagoya Women’s Marathon 2022, źródło: https://runningmagazine.ca/sections/runs-races/nagoya-womens-marathon-now-offers-the-most-prize-money-of-any-race/

Kobiecy Maraton w Nagoyi to największy bieg maratoński na świecie przeznaczony tylko dla kobiet. To jedyny tego rodzaju wyścig uliczny, który otrzymał od World Athletics Platynową Odznakę. Uczestniczki również otrzymują ,,coś błyszczącego” – każda z pań dostaje wisiorek od Tiffany’ego! 

Co jednak z panami oraz tymi biegaczkami, które niekoniecznie chcą się wybierać do Kraju Kwitnącej Wiśni? Również dla nich mamy propozycje wyścigów, gdzie nagrody za bieganie są warte zdarcia niejednej pary butów!

Nagrody dla biegaczy – Maraton Bostoński to nie tylko satysfakcja!

Najstarszy wyścig uliczny na świecie – Maraton Bostoński – może się pochwalić niebotyczną pulą nagród. To najbardziej opłacalna impreza biegowa w jakiej można wziąć udział w USA. Należący do World Marathon Majors bostoński bieg przewiduje nagrody dla biegaczy opiewające na grube dziesiątki tysięcy dolarów!

W ostatniej edycji zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali po 150 tysięcy dolarów amerykańskich. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wrócili do domu bogatsi o kolejno 75 i 40 tysięcy. Dla pozostałego składu pierwszej dziesiątki przeznaczono sumy 25-5,5 tysięcy dolarów. Ponadto, w Maratonie Bostońskim możemy wybiegać sobie premię w wysokości 50 tysięcy dolarów – wystarczy ,,tylko” pobić rekord!

maraton bostoński zdjęcie biegaczy
Maraton Bostoński, źródło: https://biegowe.pl/2019/08/wkrotce-bedzie-mozna-zglosic-sie-na-124-boston-marathon-sprawdz-jakie-sa-standardy-kwalifikacyjne.html

Coroczny maraton odbywający się w okolicach Bostonu to marzenie każdego aspirującego długodystansowca. Pierwszy odbył się w 1897 w ramach święta Patriot’s Day przypadającego na trzeci poniedziałek kwietnia. Bieg stał się tradycją i obecnie należy do najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie. Nic dziwnego, że równie prestiżowe są w nim nagrody za bieganie! Już samo wzięcie udziału wymaga nie lada starań – do wpisania na listę uczestników trzeba spełnić szereg wymogów kwalifikacyjnych. 

Nagrody za bieganie w Maratonie Nowojorskim – gra warta świeczki!

Pod względem hojności sponsorów, Maraton Nowojorski depcze po piętach bostońskiemu koledze. Z tej imprezy – też należącej do Worlds Marathon Majors – zwycięzcy wychodzą bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia. Nagrody dla biegaczy na podium wynoszą w jubileuszowej – pięćdziesiątej edycji, przypadającej w roku 2021 – kolejno 130, 65 i 40 tysięcy dolarów

maraton nowojorski zdjęcie uczestników
Maraton Nowojorski, źródło: http://50andstill.pl/2019/11/50-tcs-new-york-city-marathon/

Trasa maratonu obejmuje wszystkie pięć dzielnic Nowego Jorku. Prestiżowa impreza już od 1970 roku paraliżuje ruch w mieście, emocjonuje kibiców i odkrywa przed nami nowe gwiazdy biegowych tras.

Nagrody za bieganie w tej imprezie z pewnością są warte starań i długiego lotu samolotem! Do zakwalifikowania się na listę uczestników, podobnie jak przy Maratonie Bostońskim potrzebne jest osiąganie zadowalających wyników. Wyjątkowo, pod uwagę brane są także czasy uzyskane w półmaratonach.

Bieg przez Chicago – nagrody dla zwycięzców Maratonu w Chicago

Na ostatnim miejscu podium w kwestii lukratywnych biegów amerykańskich stoi Maraton Chicagowski. Tutaj zwycięzca może liczyć już na ,,tylko” 100 tysięcy dolarów. Trasa jest zapętlona – zaczyna się i kończy w Grant Park. Przy okazji ,,zwiedzimy” Little Italy, Chinatown, a może nawet uda się nawiązać znajomość  z Polakami licznie zamieszkującymi to miasto!

Wróć z nagrodą na kolację! Nagrody w Maratonie Berlińskim

Horrendalną sumę możemy wybiegać sobie już u naszego sąsiada! Maraton Berliński – obecnie BMW Berlin Marathon – szczyci się pulą nagród pieniężnych opiewającą na milion euro. Nagrody dla biegaczy na pierwszych miejscach w kategorii kobiet i mężczyzn wynoszą 40 tysięcy euro, czyli około 50 tysięcy dolarów. Czy to dużo czy mało w porównaniu z poprzednikami… Cóż – na pewno dojazd się zwróci!

Pierwsza edycja Maratonu odbyła się w 1974 roku jeszcze w Berlinie Zachodnim. Od tamtej pory w stolicy Niemiec co roku – z przerwą w 2020 z racji pandemii – po zwycięstwo biegną setki naszych rodaków. W 2021 roku było to aż 509 osób! Nawet jeśli nie uda się nam zdobyć nagrody za bieganie, na pewno wygramy nowych znajomych!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju – czy da się tam zarobić?

Jeżeli chodzi o biegi uliczne oraz terenowe w Polsce, wciąż królują nagrody rzeczowe i stosunkowo drobne sumy pieniędzy. Nieco kieszonkowego możemy jednak wygrać w Piwnicznej-Zdroju – niewielkiej miejscowości w Beskidzie Sądeckim.

Tych których interesują nagrody dla biegaczy może zainteresować Bieg 7 Dolin 100 km – Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce dostaniemy odpowiednio 7000, 5000 i 4000 złotych. W biegu na 61 kilometrów będzie to już tylko 4000, 3000 i 2000 złotych. Nagrody w wysokości kilkuset złotych możemy wywalczyć w kategoriach wiekowych, biegu przeznaczonym tylko dla zameldowanych w powiecie nowosądeckim czy biegach rodzinnych.

Nagrody za bieganie w Polsce pod względem wartości w gotówce nie umywają się do tego, co można wywalczyć za granicą. Festiwale biegowe w naszym kraju to przede wszystkim imprezy dla pasjonatów sportu, rodzin i wszystkich, którzy lubią pokibicować. Popularne są także imprezy biegowe o charakterze charytatywnym. Poza tym, z pewnością na żadnej imprezie biegowej w naszym kraju nie zabraknie kapitalnej  zabawy!

Każdy kogo interesują nagrody dla biegaczy powinien sprawdzić, czy jego dokumenty umożliwiające wyjazd są aktualne. Najbardziej lukratywne biegi uliczne odbywają się bowiem w Stanach Zjednoczonych i aktualnie w Azji. Stosunkowo dużą sumę możemy wybiegać sobie także w stolicy Niemiec. W Polsce możemy liczyć głównie na nagrody rzeczowe lub ,,kieszonkowe”. Jak to się mówi, ,,pieniądze to nie wszystko” – satysfakcji oraz medali dla zwycięzców z pewnością nie zabraknie!

Interesuje Cię temat biegowych imprez? Skoro znasz już najbardziej lukratywne biegi, dowiedz się nieco o tych najciekawszych! Sprawdź artykuł: https://sbiegacza.pl/2021/07/02/10-najciekawszych-imprez-biegowych-z-polski-i-swiata/!

Mogą Ci się spodobać:

21 09.2022
Jak biegać, żeby się nie męczyć? 5 wskazówek – tym razem będzie przyjemnie!

Jak biegać, żeby się nie męczyć? 5 wskazówek – tym razem będzie przyjemnie!

Większość ludzi na świecie kiedyś próbowała biegać. Chęci były dobre, […]

20 09.2022
Bieganie a odchudzanie – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz

Bieganie a odchudzanie – 10 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz

Bieganie to cudowny sport, który niesie ze sobą wiele korzyści. […]

16 09.2022
Jak schudnąć? Porady, dieta

Jak schudnąć? Porady, dieta

Nadwaga może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, […]

15 09.2022
Komin do biegania – wielofunkcyjna chusta Buff. Co to jest i dlaczego  musisz ją mieć?

Komin do biegania – wielofunkcyjna chusta Buff. Co to jest i dlaczego musisz ją mieć?

Chusta buff to z pozoru nic innego jak komin nakładany […]

12 09.2022
Wymówki – 9 powodów, przez które NIE zaczniesz biegać od poniedziałku

Wymówki – 9 powodów, przez które NIE zaczniesz biegać od poniedziałku

Chcesz zacząć biegać? Doskonały pomysł… o ile nie planujesz realizować […]

07 09.2022
Ile biegać, żeby schudnąć? 5 kg, 10 kg i więcej

Ile biegać, żeby schudnąć? 5 kg, 10 kg i więcej

Bieganie to wspaniały sport. Niesie ze sobą wiele korzyści – […]

07 09.2022
Bieg na orientację – co to za wyzwanie i jak się przygotować?

Bieg na orientację – co to za wyzwanie i jak się przygotować?

Biegasz w terenie? Więc mamy dla Ciebie pomysł na fantastyczne […]

02 09.2022
Jaki wybrać orbitrek do domu?

Jaki wybrać orbitrek do domu?

Chcesz wyrzeźbić swoje ciało i nabrać formy, nie masz czasu […]

29 08.2022
Jaki sport uprawiać? Bo bieganie to nie wszystko!

Jaki sport uprawiać? Bo bieganie to nie wszystko!

Trafiłeś na portal dla biegaczy. W żadnym wypadku jednak, nie […]

29 08.2022
,,Dlaczego nie chudnę?” – wyjaśniamy, czemu bieganie nic nie daje

,,Dlaczego nie chudnę?” – wyjaśniamy, czemu bieganie nic nie daje

Zacząłeś biegać, aby zrzucić zbędne kilogramy, a po kilku tygodniach […]

25 08.2022
Jak polubić bieganie? 10 rad dla nieprzekonanych

Jak polubić bieganie? 10 rad dla nieprzekonanych

Bieganie jest przyjemne – miliony biegaczy codziennie dowodzą tego na […]

19 08.2022
Ultramaraton – co to za bieg i jak zostać ultrasem?

Ultramaraton – co to za bieg i jak zostać ultrasem?

Ultramaraton – to słowo przyprawia o zawrót głowy najbardziej wytrawnych […]

09 08.2022
Duathlon – co to i jak się do niego przygotować?

Duathlon – co to i jak się do niego przygotować?

A więc stało się. Bieganie to już za mało, a […]

08 08.2022
Rehabilitacja sportowa przy pomocy nowoczesnych urządzeń

Rehabilitacja sportowa przy pomocy nowoczesnych urządzeń

W sporcie rehabilitacja to podstawa owocnej kariery. Dzięki odpowiednim zabiegom […]

28 07.2022
Bieganie – efekty. 10 nieoczywistych rzeczy, które zmienią się gdy zaczniesz biegać

Bieganie – efekty. 10 nieoczywistych rzeczy, które zmienią się gdy zaczniesz biegać

Bieganie nie jest tylko narzędziem do zmiany sylwetki. Miliony ludzi […]

14 07.2022
Kolana biegacza – jak wzmocnić i dbać? 10 sposobów

Kolana biegacza – jak wzmocnić i dbać? 10 sposobów

Kolana biegacza to jeden z jego motorów napędowych. Gdy się […]

30 06.2022
Bóle stawów po bieganiu – jak sobie pomóc?

Bóle stawów po bieganiu – jak sobie pomóc?

Bóle stawów po bieganiu dotyczą w pierwszej kolejności początkujących sportowców, […]

27 06.2022
Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania to najbardziej naturalna rzecz na świecie. […]

23 06.2022
Oparzenia słoneczne – nie tylko po bieganiu! Co robić? Poradnik

Oparzenia słoneczne – nie tylko po bieganiu! Co robić? Poradnik

Upalne lato czas zacząć! Niestety, słońce to nie tylko witamina […]

22 06.2022
Ból piszczeli po bieganiu – co go powoduje i jak sobie z nim poradzić?

Ból piszczeli po bieganiu – co go powoduje i jak sobie z nim poradzić?

Ból piszczeli po bieganiu to jeden z najczęstszych problemów biegaczy. […]

22 06.2022
Regeneracja po bieganiu – jak ją poprawić? 10 wskazówek!

Regeneracja po bieganiu – jak ją poprawić? 10 wskazówek!

Regeneracja po bieganiu to jeden z fundamentów formy. Jeśli ją […]

20 06.2022
Książki o bieganiu – 20 najciekawszych pozycji

Książki o bieganiu – 20 najciekawszych pozycji

Książki dla biegaczy, mogłoby się wydawać, są niczym innym jak […]

08 06.2022
Ból głowy po bieganiu – co go powoduje i jak pożegnać problem?

Ból głowy po bieganiu – co go powoduje i jak pożegnać problem?

Czy zdarza Ci się odczuwać pulsujący ból głowy po bieganiu? […]

06 06.2022
Jaką odzież do biegania kupić?

Jaką odzież do biegania kupić?

Powszechnie mówi się, że sport to zdrowie, dlatego nic dziwnego, […]

06 06.2022
Woda – skarb niezbędny do życia

Woda – skarb niezbędny do życia

Wodę należy pić codziennie w odpowiednich ilościach. Nawet niewielki jej […]

02 06.2022
,,Twarz biegacza” – o co z nią chodzi i jak zapobiegać?

,,Twarz biegacza” – o co z nią chodzi i jak zapobiegać?

O tym, jak bieganie wpływa na wygląd i zdrowie można […]

01 06.2022
Wpływ biegania na hormony – nie tylko endorfiny!

Wpływ biegania na hormony – nie tylko endorfiny!

O ,,haju biegacza” słyszał chyba każdy. Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie […]

26 05.2022
Czarne paznokcie u nóg po bieganiu- co robić i kiedy iść do podologa?

Czarne paznokcie u nóg po bieganiu- co robić i kiedy iść do podologa?

Zdejmujesz skarpetki, a tam… pedicure, o który na pewno nie […]

20 05.2022
Czy bieganie pomaga na cellulit? Sport w walce z pomarańczową skórką

Czy bieganie pomaga na cellulit? Sport w walce z pomarańczową skórką

Cellulit to problem głównie kobiet, w każdym wieku i na […]

18 05.2022
Kiedy bieganie szkodzi? 5 alarmujących sytuacji

Kiedy bieganie szkodzi? 5 alarmujących sytuacji

Bieganie to piękny sport – wiele się mówi o jego […]