Blog o bieganiu sBIEGACZA - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczySFERA BIEGACZA
  • Polski
  • English
Facebook sBIEGACZ Instagram sBIEGACZ Szukaj
> Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Data aktualizacji 29.10.2021

Przeczytasz w 5 minut

Najwyższe nagrody w biegach ulicznych. Gdzie biegacze mogą najwięcej zarobić?

Jedni biegają by poprawić sylwetkę, drudzy dla zdrowia a następni… dla nagród! Kariera sportowa to przecież nie tylko sława i satysfakcja, ale przede wszystkim ogromne pieniądze! W jakich zawodach biegowych można najwięcej zarobić? Przeczytaj gdzie są najwyższe nagrody dla biegaczy i wskakuj w buty biegowe – ogromne sumy czekają, by je zgarnąć!

Nagrody dla biegaczy – Japonia wyprzedza ZEA! Nagoya Women’s Marathon

Wysokość nagród w imprezach biegowych na całym świecie nie jest stała. Wszystko zależy od liczby uczestników kupujących pakiety startowe i hojności sponsorów. Od 2000 do 2019 roku najwyższe nagrody za bieganie mogliśmy wygrać w Dubaju. Było to 200 a przez kilka lat nawet 250 tysięcy dolarów. Na skutek konfliktu z IAAF pula nagród została drastycznie zmniejszona.

Na hojnego następcę ZEA nie trzeba było długo czekać – obecnie najwięcej pieniędzy wybiegamy w Japonii. Warunek? Trzeba być kobietą! 

Kobiecy Maraton w Nagoyi ogłosił niedawno, że planowany na marzec 2022 wyścig uliczny pozwoli najlepszej uczestniczce zarobić 250 tysięcy dolarów

nagoya women's marathon wysokośc nagrody, tweet japan running news
Tweet JRN i informujący o wysokości nagrody w Nagoya Women’s Marathon 2022, źródło: https://runningmagazine.ca/sections/runs-races/nagoya-womens-marathon-now-offers-the-most-prize-money-of-any-race/

Kobiecy Maraton w Nagoyi to największy bieg maratoński na świecie przeznaczony tylko dla kobiet. To jedyny tego rodzaju wyścig uliczny, który otrzymał od World Athletics Platynową Odznakę. Uczestniczki również otrzymują ,,coś błyszczącego” – każda z pań dostaje wisiorek od Tiffany’ego! 

Co jednak z panami oraz tymi biegaczkami, które niekoniecznie chcą się wybierać do Kraju Kwitnącej Wiśni? Również dla nich mamy propozycje wyścigów, gdzie nagrody za bieganie są warte zdarcia niejednej pary butów!

Nagrody dla biegaczy – Maraton Bostoński to nie tylko satysfakcja!

Najstarszy wyścig uliczny na świecie – Maraton Bostoński – może się pochwalić niebotyczną pulą nagród. To najbardziej opłacalna impreza biegowa w jakiej można wziąć udział w USA. Należący do World Marathon Majors bostoński bieg przewiduje nagrody dla biegaczy opiewające na grube dziesiątki tysięcy dolarów!

W ostatniej edycji zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali po 150 tysięcy dolarów amerykańskich. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wrócili do domu bogatsi o kolejno 75 i 40 tysięcy. Dla pozostałego składu pierwszej dziesiątki przeznaczono sumy 25-5,5 tysięcy dolarów. Ponadto, w Maratonie Bostońskim możemy wybiegać sobie premię w wysokości 50 tysięcy dolarów – wystarczy ,,tylko” pobić rekord!

maraton bostoński zdjęcie biegaczy
Maraton Bostoński, źródło: https://biegowe.pl/2019/08/wkrotce-bedzie-mozna-zglosic-sie-na-124-boston-marathon-sprawdz-jakie-sa-standardy-kwalifikacyjne.html

Coroczny maraton odbywający się w okolicach Bostonu to marzenie każdego aspirującego długodystansowca. Pierwszy odbył się w 1897 w ramach święta Patriot’s Day przypadającego na trzeci poniedziałek kwietnia. Bieg stał się tradycją i obecnie należy do najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie. Nic dziwnego, że równie prestiżowe są w nim nagrody za bieganie! Już samo wzięcie udziału wymaga nie lada starań – do wpisania na listę uczestników trzeba spełnić szereg wymogów kwalifikacyjnych. 

Nagrody za bieganie w Maratonie Nowojorskim – gra warta świeczki!

Pod względem hojności sponsorów, Maraton Nowojorski depcze po piętach bostońskiemu koledze. Z tej imprezy – też należącej do Worlds Marathon Majors – zwycięzcy wychodzą bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia. Nagrody dla biegaczy na podium wynoszą w jubileuszowej – pięćdziesiątej edycji, przypadającej w roku 2021 – kolejno 130, 65 i 40 tysięcy dolarów

maraton nowojorski zdjęcie uczestników
Maraton Nowojorski, źródło: http://50andstill.pl/2019/11/50-tcs-new-york-city-marathon/

Trasa maratonu obejmuje wszystkie pięć dzielnic Nowego Jorku. Prestiżowa impreza już od 1970 roku paraliżuje ruch w mieście, emocjonuje kibiców i odkrywa przed nami nowe gwiazdy biegowych tras.

Nagrody za bieganie w tej imprezie z pewnością są warte starań i długiego lotu samolotem! Do zakwalifikowania się na listę uczestników, podobnie jak przy Maratonie Bostońskim potrzebne jest osiąganie zadowalających wyników. Wyjątkowo, pod uwagę brane są także czasy uzyskane w półmaratonach.

Bieg przez Chicago – nagrody dla zwycięzców Maratonu w Chicago

Na ostatnim miejscu podium w kwestii lukratywnych biegów amerykańskich stoi Maraton Chicagowski. Tutaj zwycięzca może liczyć już na ,,tylko” 100 tysięcy dolarów. Trasa jest zapętlona – zaczyna się i kończy w Grant Park. Przy okazji ,,zwiedzimy” Little Italy, Chinatown, a może nawet uda się nawiązać znajomość  z Polakami licznie zamieszkującymi to miasto!

Wróć z nagrodą na kolację! Nagrody w Maratonie Berlińskim

Horrendalną sumę możemy wybiegać sobie już u naszego sąsiada! Maraton Berliński – obecnie BMW Berlin Marathon – szczyci się pulą nagród pieniężnych opiewającą na milion euro. Nagrody dla biegaczy na pierwszych miejscach w kategorii kobiet i mężczyzn wynoszą 40 tysięcy euro, czyli około 50 tysięcy dolarów. Czy to dużo czy mało w porównaniu z poprzednikami… Cóż – na pewno dojazd się zwróci!

Pierwsza edycja Maratonu odbyła się w 1974 roku jeszcze w Berlinie Zachodnim. Od tamtej pory w stolicy Niemiec co roku – z przerwą w 2020 z racji pandemii – po zwycięstwo biegną setki naszych rodaków. W 2021 roku było to aż 509 osób! Nawet jeśli nie uda się nam zdobyć nagrody za bieganie, na pewno wygramy nowych znajomych!

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju – czy da się tam zarobić?

Jeżeli chodzi o biegi uliczne oraz terenowe w Polsce, wciąż królują nagrody rzeczowe i stosunkowo drobne sumy pieniędzy. Nieco kieszonkowego możemy jednak wygrać w Piwnicznej-Zdroju – niewielkiej miejscowości w Beskidzie Sądeckim.

Tych których interesują nagrody dla biegaczy może zainteresować Bieg 7 Dolin 100 km – Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce dostaniemy odpowiednio 7000, 5000 i 4000 złotych. W biegu na 61 kilometrów będzie to już tylko 4000, 3000 i 2000 złotych. Nagrody w wysokości kilkuset złotych możemy wywalczyć w kategoriach wiekowych, biegu przeznaczonym tylko dla zameldowanych w powiecie nowosądeckim czy biegach rodzinnych.

Nagrody za bieganie w Polsce pod względem wartości w gotówce nie umywają się do tego, co można wywalczyć za granicą. Festiwale biegowe w naszym kraju to przede wszystkim imprezy dla pasjonatów sportu, rodzin i wszystkich, którzy lubią pokibicować. Popularne są także imprezy biegowe o charakterze charytatywnym. Poza tym, z pewnością na żadnej imprezie biegowej w naszym kraju nie zabraknie kapitalnej  zabawy!

Każdy kogo interesują nagrody dla biegaczy powinien sprawdzić, czy jego dokumenty umożliwiające wyjazd są aktualne. Najbardziej lukratywne biegi uliczne odbywają się bowiem w Stanach Zjednoczonych i aktualnie w Azji. Stosunkowo dużą sumę możemy wybiegać sobie także w stolicy Niemiec. W Polsce możemy liczyć głównie na nagrody rzeczowe lub ,,kieszonkowe”. Jak to się mówi, ,,pieniądze to nie wszystko” – satysfakcji oraz medali dla zwycięzców z pewnością nie zabraknie!

Interesuje Cię temat biegowych imprez? Skoro znasz już najbardziej lukratywne biegi, dowiedz się nieco o tych najciekawszych! Sprawdź artykuł: https://sbiegacza.pl/2021/07/02/10-najciekawszych-imprez-biegowych-z-polski-i-swiata/!

Mogą Ci się spodobać:

18 06.2024
Jak zacząć biegać – poradnik i plany na start

Jak zacząć biegać – poradnik i plany na start

Jak zacząć biegać i zmienić swoje życie dzięki pokochaniu aktywności? […]

18 06.2024
30 ciekawostek o bieganiu do zarzucenia w towarzystwie

30 ciekawostek o bieganiu do zarzucenia w towarzystwie

Ciekawostki o bieganiu mogą Ci pomóc zdobyć wysokie miejsce w […]

23 05.2024
Jak oddychać podczas biegania? – 8 wskazówek jak robić to prawidłowo

Jak oddychać podczas biegania? – 8 wskazówek jak robić to prawidłowo

Jak oddychać podczas biegania, by było to w pełni optymalne? […]

08 05.2024
Regeneracja po bieganiu – jak ją poprawić? 10 wskazówek!

Regeneracja po bieganiu – jak ją poprawić? 10 wskazówek!

Regeneracja po bieganiu to jeden z fundamentów formy. Jeśli ją […]

05 05.2024
Budowa łydki – biegaczu, poznaj swój napęd!

Budowa łydki – biegaczu, poznaj swój napęd!

Regularnie dręczone treningowym ogniem, noszące kochane ciałko przez całe życie […]

27 03.2024
Czy bieganie jest zdrowe?

Czy bieganie jest zdrowe?

Czy bieganie jest zdrowe – nad tą kwestią zastanawia się […]

22 03.2024
Jogging – co to? Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jogging – co to? Wszystko co musisz o nim wiedzieć

Bliski kolega biegania… a może jednak nie aż tak bliski? […]

12 03.2024
Bieganie po górach zimą. Porady i wskazówki

Bieganie po górach zimą. Porady i wskazówki

Zima jest magicznym czasem, który zachęca do górskich wypraw. Choć […]

27 02.2024
BCAA – jak pomaga biegaczom?

BCAA – jak pomaga biegaczom?

BCAA a bieganie to popularny temat suplementacyjny. W jaki sposób […]

08 02.2024
Slow jogging – co to jest i jak biegać tą metodą?

Slow jogging – co to jest i jak biegać tą metodą?

Slow jogging to jedna z najpopularniejszych metod treningowych stosowanych przez […]

19 01.2024
Ile kosztuje dieta pudełkowa? Oszczędzaj czas i pieniądze!

Ile kosztuje dieta pudełkowa? Oszczędzaj czas i pieniądze!

Ile kosztuje dieta pudełkowa i czy taki wydatek może się […]

27 12.2023
Mroźne Pasje: TOP 5 Zimowych Dyscyplin Sportowych

Mroźne Pasje: TOP 5 Zimowych Dyscyplin Sportowych

Początek zimy to zawsze prawdziwa gratka dla miłośników dyscyplin nieodzownie […]

22 12.2023
Jaki wybrać rowerek dla 3-4 latka – poradnik

Jaki wybrać rowerek dla 3-4 latka – poradnik

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka to wyjątkowy moment, który może […]

21 12.2023
Sauna – właściwości prozdrowotne

Sauna – właściwości prozdrowotne

Rytuały relaksacyjne mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Wizyta w […]

20 12.2023
Efekty biegania – co możesz osiągnąć?

Efekty biegania – co możesz osiągnąć?

Bieganie nie jest tylko narzędziem do zmiany sylwetki. Miliony ludzi […]

23 11.2023
Zdjęcia sportowe – jak je robić?

Zdjęcia sportowe – jak je robić?

Zdjęcia sportowe to jedna z najistotniejszych kategorii sztuki fotograficznej. Jest […]

20 11.2023
Uczucie zmęczenia – skąd bierze się osłabienie i co z nim zrobić?

Uczucie zmęczenia – skąd bierze się osłabienie i co z nim zrobić?

Uczucie zmęczenia czasem towarzyszy każdemu – co jednak, jeśli uderza […]

15 11.2023
Jak dbać o jelita? 10 wskazówek nie tylko dla biegaczy

Jak dbać o jelita? 10 wskazówek nie tylko dla biegaczy

Jak dbać o jelita, by ich dobra kondycja pomogła Ci […]

03 11.2023
Ile powinno się spać dla pełnej regeneracji?

Ile powinno się spać dla pełnej regeneracji?

Ile powinno się spać, by organizm miał szansę na pełną […]

20 10.2023
Co daje sport? 10 zalet uprawiania go i kibicowania

Co daje sport? 10 zalet uprawiania go i kibicowania

O tym, co daje sport, można pisać książki – a […]

05 10.2023
Zdrowy kręgosłup – jak powinien o niego dbać biegacz?

Zdrowy kręgosłup – jak powinien o niego dbać biegacz?

Zdrowy kręgosłup przez całe życie – marzenie, które może się […]

03 10.2023
Skręcona kostka – co robić? Poradnik powrotu do sprawności

Skręcona kostka – co robić? Poradnik powrotu do sprawności

Skręcona kostka może się przydarzyć każdemu biegaczowi. Wymaga natychmiastowego, przemyślanego […]

26 09.2023
Jak wzmocnić serce? Poradnik – bo zdrowe serce to silnik biegacza!

Jak wzmocnić serce? Poradnik – bo zdrowe serce to silnik biegacza!

Biegasz? Kochasz ten sport i nie wyobrażasz sobie bez niego […]

21 09.2023
Joga dla biegaczy — na czym polega?

Joga dla biegaczy — na czym polega?

Z pewnością większość biegaczy dobrze wie, jak ważne jest zachowanie […]

04 09.2023
Półmaraton – ile kilometrów ma?

Półmaraton – ile kilometrów ma?

Półmaraton – ile kilometrów ma kamień milowy, po którym zostaje […]

01 09.2023
Dlaczego warto biegać? 5 korzyści dla zdrowia płynących z biegania!

Dlaczego warto biegać? 5 korzyści dla zdrowia płynących z biegania!

Bieganie to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale również skarbnica […]

01 09.2023
Rola regeneracji w treningu biegowym: Sen, masaż, rozciąganie

Rola regeneracji w treningu biegowym: Sen, masaż, rozciąganie

Regeneracja to często niedoceniany element treningu biegowego. W pogoni za […]

31 08.2023
Szczupłe łydki – czy bieganie na pewno Ci je da?

Szczupłe łydki – czy bieganie na pewno Ci je da?

Szczupłe łydki – jeśli takie chcesz, to zacznij biegać. A […]

30 08.2023
Cytaty o bieganiu. 10 wypowiedzi, które dodadzą Ci skrzydeł

Cytaty o bieganiu. 10 wypowiedzi, które dodadzą Ci skrzydeł

O bieganiu można powiedzieć wiele… a niektórzy powiedzieli to wyjątkowo […]

25 08.2023
16 rzeczy, których lepiej nie mówić do biegacza

16 rzeczy, których lepiej nie mówić do biegacza

Jesteś miłośnikiem mocnych wrażeń, więc chętnie poznasz potęgę gniewu biegacza? […]

X

Zapisz się na newsletter

i bądź na biężaco z poradami dla biegacza

Zapisuję się