Jak się ochłodzić, gdy termometr bezlitośnie przypomina Ci, że taki […]
Data publikacji 02.02.2023
Przeczytasz w 5 minut
1486 wyświetleń
Bieganie to jeden z tych sportów, który szybko przynosi spektakularne rezultaty. Nie tylko są widoczne gołym okiem. Przekładają się na jakość całego życia, podejście do samego siebie, strefę towarzyską i zawodową. Jakie dokładnie są efekty biegania po miesiącu? Przeczytaj i nie zwlekaj ze sprawdzeniem tego na własnej skórze!
Radykalna przemiana sylwetki wymaga długiej pracy. Niemniej, pierwsze rezultaty zobaczysz w lustrze już po 30 dniach wychodzenia na bieganie. Efekty? Utrata odrobiny zbędnego tłuszczyku (jeśli świadomie zadbasz o dietę z deficytem kalorycznym, może spaść Ci nawet 5 kilogramów – jeden rozmiar).
Muskuły osoby, która do tej pory nie uprawiała sportu, błyskawicznie reagują na rozpoczęcie aktywności. Po miesiącu sumiennego biegania co dwa dni, wypracujesz delikatny zarys mięśni, podniesiesz pośladki i uzyskasz bardziej zbity brzuch, nie tak chętnie wylewający się znad paska. Zmiany będą drobne, ale zauważalne – zmotywują Cię do kontynuowania aktywności. Po kilku miesiącach, będziesz wymieniać całą garderobę.
Twoja sylwetka wyraźnie nabierze formy także dzięki ujędrnieniu skóry na całym ciele.
Czy bieganie pomaga na cellulit? Nie zlikwiduje go do zera, ale ujędrniając problematyczne miejsca zmniejszy widoczność pomarańczowej skórki.
Przed pierwszym treningiem biegowym zrób zdjęcia swojej sylwetki z każdej strony. Za 30 dni urządź sobie sesję po raz drugi. W ten sposób najprościej zaobserwujesz efekty biegania po miesiącu.
Wygląd to nie wszystko. Efekty biegania po miesiącu, to także zauważenie, ile robi dla Ciebie ciało. Aktywność fizyczna pomaga docenić tę wspaniałą maszynę, którą na co dzień krytykujesz za niedoskonałości.
Podczas biegania poczujesz:
Poznaj swoje ciało od najpiękniejszej perspektywy – sportowej. To właśnie w ruch pozwala mu pokazać swój pełny potencjał. Będziesz czuł do niego respekt, na który od zawsze zasługuje.
Miesiąc biegania wystarczy, żeby zauważyć znaczną poprawę ogólnej sprawności. Ruch uczy płuca oraz serce wydajnie pracować. Mięśnie – nie tylko nóg – szybko ulegają wzmocnieniu. Dzięki naturalnym mechanizmom adaptacji organizmu do wysiłku, z treningu na trening dasz radę biegać dłużej i szybciej.
Efekty biegania po miesiącu będziesz widział na każdym kroku. Lepsza kondycja nie wyłącza się po zdjęciu sportowych butów!
Wejście na czwarte piętro? Obędzie się bez przystawania. Dobiegnięcie do autobusu przestanie się kończyć sapaniem przez połowę drogi. Ciężkie torby wypchane zakupami przestaną być takie ciężkie. W miesiąc odmłodniejesz o 10 lat.
Chęć poprawy wyników biegowych, oraz samo bieganie, motywuje do poprawy swojego sposobu odżywiania. Zaczniesz odruchowo przykuwać większą uwagę do tego, co jesz, bo będzie Ci zależało na tym, by biegać coraz lepiej. Do tego potrzeba wartościowego odżywiania – nagle zacznie Ci ono przychodzić naturalnie.
Miesiąc biegania – efekty na całe życie!
Kiedy zdecydujesz się sięgnąć po ciastko, batonika, czekoladę czy burgera z McDonalda, nie będziesz się obawiał, że chwila przyjemności odłoży się w biodrach. To się wybiega – nawet nieświadomie! Gdy doładujesz energię czymś słodkim, sam z siebie będziesz miał ochotę zrobić z niej użytek na dłuższym treningu.
Efekty biegania po miesiącu to też głębsza zmiana podejścia do rekreacyjnego jedzenia. Przestaniesz tak często szukać poprawy nastroju w szafce ze słodyczami. Dzięki hormonom szczęścia wydzielanym podczas biegania, nawet po stresującym dniu w pracy będziesz miał dobry humor. Bieganie o to zadba!
Palisz papierosy? Jeśli do kompletu z bieganiem postanowisz rzucić tę paskudną używkę, poprawa kondycji będzie spektakularna. Przez miesiąc płuca zdążą w dużym stopniu oczyścić się z nikotyny.
Rzucenie palenia będzie łatwiejsze, gdy zaczniesz biegać – sport pomoże Ci rozładować stres i będzie motywował do przetrwania głodu.
Podobnie z innymi używkami – zamiast odreagowywać nerwy drinkiem, pójdziesz pobiegać. Poczujesz się po tym zdecydowanie lżej, no i nie będziesz miał kaca na drugi dzień!
Dzięki bieganiu, poprawi się Twoja jakość snu oraz wzrośnie ogólny poziom energii. Kawę zaczniesz pijać dla przyjemności, a nie dla przetrwania. Bieganie rano? Przez cały dzień będziesz wulkanem energii.
Jeśli będziesz biegał wieczorem, postaw na łagodne treningi. Wysiłek na 200% może za bardzo Cię rozbudzić. Lekki jogging wręcz przeciwnie – wyciszy Cię lepiej niż wiadro naparu z melisy.
Bieganie uczy samodyscypliny, zwiększa zadowolenie z siebie i podwyższa samoocenę. Naukowo dowiedziono, że regularne uprawianie sportu służy profilaktyce chorób psychicznych. Już aktywnych zaburzeń nie jest w stanie wyleczyć, ale lekarze psychiatrii polecają je jako niezwykle wartościowy element terapii.
Ludzie uprawiający sport są pewni swego oraz twardo zdeterminowani w dążeniu do celu – potrafią wziąć się w garść w każdej sytuacji, co przekłada się na osiągnięcia edukacyjne i zawodowe. Pewność siebie to klucz do sukcesu w biznesie, dobrych relacji z klientami i przekonania szefa, że zasługujesz na więcej.
Kiedy początkujący biegacze zauważają poprawę swojego wyglądu, nabierają więcej odwagi w relacjach towarzyskich. Promienieją energią oraz przejawiają pozytywne nastawienie do życia. Ludzie lgną do osób z takimi cechami. Pewność siebie jest ogromną zaletą dla potencjalnych partnerów i przyjaciół, a przeświadczenie o atrakcyjnej prezencji dodaje odwagi w nawiązywaniu nowych znajomości.
Co oznacza dla Ciebie słowo relaks? Leżenie na kanapie przed telewizorem? Czytanie książki, siedząc po turecku w głębokim fotelu, z miską ciasteczek? A może przysypianie nad smartfonem, podczas leniwego scrollowania facebookowej tablicy?
Ten stan zmieni się przez miesiąc biegania. Efekty to polubienie ruchu – nie tylko tego biegowego. W ramach wypoczynku, nabierzesz ochoty do wskoczenia na rower, pójścia na wycieczkę w góry czy nauki pływania. Zainspirujesz domowników do wspólnego poszukiwania przygód w weekend. Miłość do aktywności fizycznej sprawi, że zaczniesz czerpać z życia garściami!
Nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie – czas i tak upłynie, więc nie marnuj go na stanie w miejscu. Efekty biegania po miesiącu są widoczne nie tylko w lustrze. Dojrzysz je w swoich oczach, na talerzu, w pracy, relacjach międzyludzkich i weekendowych planach.
Miesiąc biegania – efekty na zawsze. Zacznij od dzisiaj, a za 30 dni staniesz się jeszcze lepszą wersją siebie!
Mogą Ci się spodobać:
Jak się ochłodzić, gdy termometr bezlitośnie przypomina Ci, że taki […]
Ból uda z tyłu dotyka wielu biegaczy. By się go […]
Niestety, o ile psy są bardzo mądrymi zwierzętami, to ich […]
Czas wakacji i urlopu trochę wywraca codzienność do góry nogami. […]
Biegaczom i innym sportowcom nie są obce rozmaite problemy jelitowe. […]
W sporcie nie brakuje trudnych momentów. Do takich z pewnością […]
Głowa rwie się do biegania… ale nogi nieszczególnie? Uczucie ciężkości […]
Bieganie to radość i dobra energia… ale czasem też ból […]
Widok biegacza pokonującego trasę na bosaka raczej należy do rzadkości. […]
W życiu biegacza nie brakuje testów. Każdy trening, każde zawody, […]
Nawodnienie jest bardzo ważne i jako biegacz zapewne o tym […]
Biegi OCR, czyli biegi z przeszkodami, zyskują ostatnio coraz większe […]
Odżywczy, długi sen jest podstawą regeneracji organizmu. Biegacz powinien zwrócić […]
Wizja kąpieli w zimnej wodzie może odpychać i przerażać niejednego […]
Bieganie to wspaniały sport. Niesie ze sobą wiele korzyści – […]
W życiu każdego biegacza powinien przyjść moment, gdy postanowi wziąć […]
Technika biegu wcale nie jest rzeczą łatwą ani oczywistą, jak […]
Kaprysy pogody nie ułatwiają życia biegaczom. Gdy już uda się […]
Jak zacząć biegać rano? Dla większości osób regularne bieganie rano […]
Czasem tydzień jest zbyt krótki, żeby zmieścić w nim wszystkie […]
Chcesz zmienić swoje życie? To proste – wystarczy zacząć biegać. […]
Masz za sobą intensywny trening lub start w zawodach? Zapewne […]
Jak biegać szybciej — to pytanie zwykle zadają sobie bardziej […]
„Koniec z siedzeniem. Czas coś zmienić i wdrożyć więcej ruchu. […]
Trening, dieta i regeneracja — to trzy fundamenty budowy formy. […]
Dorosły człowiek potrzebuje 7-9 godzin snu i tego wypoczynku nie […]
Nogi biegacza na każdym treningu zaliczają całą masę wyzwań. Niestety, […]
Biegowe wyzwania to nie tylko start w ultramaratonie czy spektakularny […]
Bieganie nie jest tylko narzędziem do zmiany sylwetki. Miliony ludzi […]
Bieganie to jeden z tych sportów, który szybko przynosi spektakularne […]