Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Sprzęt > Jaki zegarek do biegania wybrać? Ranking najlepszych zegarków dla biegaczy w 2020 roku

Jaki zegarek do biegania wybrać? Ranking najlepszych zegarków dla biegaczy w 2020 roku

Data publikacji 24.07.2020

Przeczytasz w 11 minut 18155 wyświetleń

Jaki zegarek do biegania wybrać? Ranking najlepszych zegarków dla biegaczy w 2020 roku

Wybór zegarka na co dzień często jest trudnym zadaniem ze względu na mnogość dostępnych opcji. Przed jeszcze trudniejszym zadaniem staje sportowiec, a konkretniej biegacz, który nie dość, że jest zalewany z każdej strony coraz to nowymi modelami profesjonalnego sprzętu najróżniejszych producentów, to jeszcze wymaga się, by nadążał on za jego tempem. Jaki zegarek do biegania wybrać? I czym się kierować przy wyborze? Czy smartwatch jest najlepszym wyborem? A co z zegarkiem sportowym i smartbandem?

Jeśli jesteśmy nie tylko sportowcami, ale przede wszystkim biegaczami, wiemy jak bardzo istotny jest dla nas sprzęt, który zabieramy ze sobą na trening. Każdy ma swoje preferencje i wartościuje cechy zegarka sportowego lub konkretnie zegarka do biegania we właściwy, tylko sobie znany sposób. Niemniej jednak istnieją pewne wymagane cechy sprzętu na naszym nadgarstku, z których obecności będzie zadowolony niemal każdy biegacz.

Z zegarkiem czy bez?

Przejdźmy się po jakimkolwiek parku w mieście i poobserwujmy biegające tam osoby. Czy ich ręce są “nagie”? Założymy się, że w ponad 50% przypadków oplata je pasek od zegarka lub bransoletki. Nie jest to jednak dobrze nam znana klasyczna biżuteria, ale nowy gadżet, który za sprawą pędzącej technologii kontroluje już nie tylko czas, ale i życie. Nosząc smartwatch, smartband lub zegarek sportowy podczas biegania otrzymujemy dostęp do najważniejszych informacji, których brak niegdyś uprzykrzał nam uprawianie sportu. Dlatego też naszym zdaniem odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – Z ZEGARKIEM!

Gdyby tylko ktoś mógł nam doradzić, jaki model będzie najodpowiedniejszy…

Czym kierować się przy wyborze zegarka dla biegacza?

Przed tym, na którą kategorię zegarków do biegania się zdecydujemy, należy najpierw zastanowić nad kilkoma podstawowymi kwestiami, które powinny nam zaprzątać głowę jeszcze przed zakupem:

Jaki jest wymagany przez nas zakres funkcjonalności?

 • Czy ma to być sprzęt, który poza uprawianiem sportu możemy wykorzystać także w innym celu, a na dodatek dzięki któremu nie będziemy zmuszeni nosić z sobą wszędzie smartfona? W takim razie najlepiej sprawdzi się smartwatch, z którym możemy biegać bez telefonu (dzięki jego funkcjom smartfona).
 • Może chcemy jedynie wyspecjalizowane urządzenie, które ściągniemy z ręki zaraz po porannym joggingu i które nie wymaga częstego ładowania? Świetną opcją jest więc zegarek sportowy z dobrą baterią.
 • A co jeśli chcielibyśmy pozostać bardziej elastyczni? Zdecydujmy się na smartbanda łączącego po części funkcje dwóch pozostałych zegarków.

Jakie informacje ma przekazywać nam nasze urządzenie?

 • Przebyty przez nas dystans wraz z tempem czasem, jakigo potrzebowaliśmy, by tego dokonać? Z takimi wymaganiami poradzą sobie nawet najmniej zaawansowane modele, które jednak potrzebują dostępu do funkcji GPS.
 • Mierzenie tętna? Zegarek musi posiadać pulsometr.
 • Codzienne śledzenie naszej aktywności wraz z możliwością eksportowania tych danych na inne urządzenie dla łatwiejszej kontroli? Niezbędna będzie dostępna aplikacja na smartfona kompatybilna z naszym “nadgarstkiem”.
 • Chcemy uprawiać wiele sportów oraz otrzymywać wskazówki treningowe? To wymaga bardziej zaawansowanych funkcji dostępnych jedynie w wybranych modelach.
 • Więcej informacji o tym, czym powinien cechować się idealny smartwatch, znajdziesz na https://sbiegacza.pl/2021/07/30/wybierz-idealny-smartwatch-do-biegania/!

Ile jesteśmy w stanie zapłacić za dobry zegarek do biegania?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Nie zapominajmy jednak o tym, że nawet najdroższy i najbardziej zaawansowany smartwatch może nie spełnić w pełni naszych oczekiwań, dlatego przed zakupem zróbmy ranking tych funkcji, na których najbardziej nam zależy. Dzięki temu wybierzemy urządzenie w przystępnej dla nas cenie i jednocześnie satysfakcjonujące pod względem użyteczności.

Inną kwestią są kwoty za urządzenia znanych marek, które mimo bardzo podobnej specyfikacji do tych cieszących się mniejszym uznaniem bywają najczęściej o wiele droższe. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, w końcu w każdej kategorii produktów dzieje się tak, że płacimy jakąś część ceny tak naprawdę za markę, a im bardziej jest ona znana, tym wyżej się ceni. W tym momencie to od nas zależy, czy cenimy któregoś z producentów wystarczająco wysoko, by dopłacić tych kilka czy kilkanaście złotych za dokładnie jego produkt.

Chcesz zachować formę, jednak bieganie w okresie jesienno-zimowym nie jest dla Ciebie? Własna bieżnia w domu będzie idealnym wyjściem!

Must have dobrego zegarka dla biegaczy

Patrząc na te wszystkie dostępne opcje i różnice, cała sytuacja może powoli zacząć nas przerastać. Bez paniki! Na całe szczęście istnieją 4 podstawowe cechy, na które szczególnie musi zwrócić uwagę każdy szanujący się biegacz.

Funkcja lokalizacyjna GPS

Bez tego ani rusz! Nic tak bardzo Cię nie zdenerwuje jak wiadomość, że urządzenie na które wydałeś swoje ciężko zarobione pieniądze nie jest w stanie nawet powiedzieć Ci, jaki dystans pokonałeś. Istnieją różne możliwości przedstawiania informacji o dystansie, który przebiegliśmy. W niektórych zegarkach możemy na bieżąco zerkać na nadgarstek w celu kontroli dystansu, który aktualizuje się w czasie rzeczywistym, inne modele przedstawiają jedynie dystans liczony co pół kilometra, a jeszcze inne wymagają sprawdzenia tej informacji w aplikacji smartfona. Ważnym może się dla nas okazać także automatyczne eksportowanie danych z przebytego dystansu do innej aplikacji, niż ta dedykowana naszemu zegarkowi. Zwróćmy wtedy uwagę, czy (przykładowo) nasz smartwatch do biegania łączy się z aplikacją Endomondo lub innymi tego typu.

Czas pracy na baterii

Informacja ta jest ważna przez wzgląd na częste wykorzystywanie GPS w naszych zegarkach w celu monitorowania przebiegniętego dystansu. Funkcja ta pożera ogromne zasoby energii, dlatego też często zdarza się, że smartwatch, inteligentna opaska lub profesjonalny zegarek sportowy, które w normalnych warunkach działałyby na jednym ładowaniu np. 2 tygodnie, w przypadku ciągłego używania na nich GPSa wytrzymają maksymalnie kilka godzin.

Raportowanie i statystyki

Kontrolowanie naszych postępów jest bardzo ważne, gdy decydujemy się uprawiać sport, jakim jest bieganie. Pozwala to sprawdzić, na jak wiele możemy sobie obecnie pozwolić i jaki postęp lub regres następuje. Odpowiednio zestawione statystyki, czy to dostępne z poziomu zegarka, czy aplikacji na smartfona, są najlepszą motywacją do pokonywania kolejnych limitów i ciągłego rozwoju.

Pomiar tętna

Coraz więcej biegaczy zdaje sobie sprawę z korzyści utrzymywania właściwego tętna i niebezpieczeństw płynących z braku kontroli nad nim. Coraz więcej smartwatchów, smartbandów, a już z pewnością zegarków sportowych zostaje wyposażonych w tę funkcję. W większości przypadków to ustawienia automatyczne decydują, jaki poziom tętna jest dla nas najlepszy, tak aby nasz trening stał się bezpieczny i efektywny. W niektórych urządzeniach istnieje jednak możliwość także ustawienia ręcznego maksymalnego tętna, jakie chcemy i możemy osiągnąć oraz minimalnego, poniżej którego nie powinniśmy schodzić.

Zegarek do biegania – który model wybrać?

Sprawdźmy, jakie obecnie dostępne na rynku smartwatche, smartbandy i zegarki sportowe zasługują na szczególną uwagę biegaczy.

Garmin Fenix 6X Pro

Zegarek do biegania Garmin Fenix 6X Pro
Źródło: https://rootblog.pl/garmin-fenix-6x-pro-recenzja/

Dla tych, którzy chcą żyć ekstremalnie, będzie to znakomity wybór. Jako zaawansowany zegarek sportowy, zdecydowanie z najwyższej półki, dedykowany jest zaprawionym w boju sportowcom, którzy nie stronią również od sportów wyczynowych. Jeśli jesteś osobą szukającą mocnych wrażeń w trakcie uprawiania sportu to ten sprzęt na pewno Cię nie zawiedzie.

Co dla biegacza?

 • odporny na niemal każdy “wypadek” na trasie dzięki obudowie z najlepszych materiałów,
 • GPS,
 • zbieranie danych o tętnie, spalonych kaloriach, przebytym dystansie itp.,
 • wskazówki dotyczące aktywności mających na celu regenerację organizmu,
 • kompas,
 • Body Battery, czyli kontrola funkcji naszego ciałą oraz ostrzeżenie kiedy warto przerwać trening, by sobie nie zaszkodzić,
 • wgrane tysiące map terenów, dzięki czemu nie musimy się martwić, że się zgubimy, gdy utracimy dostęp do Internetu,
 • nawet 1,5 dnia działania na jednym ładowaniu przy intensywnym korzystaniu z GPS (do 14 dni przy użytkowaniu standardowym).

Cena: ok. 4050 zł

Smartwatch Suunto 7

Zegarek dla biegacza Suunto 7
Źródło: https://www.wearable-technologies.com/2020/01/suunto-7-gps-smartwatch-is-taking-on-garmin-with-offline-outdoor-maps-and-long-battery-life/

Suunto jako marka jest klasykiem pod względem urządzeń dla osób aktywnych (sportowców, podróżników, a nawet miłośników nurkowania), dlatego też stworzony przez nich smartwatch już z samego założenia musi sprawdzać się w ekstremalnych warunkach. Gdy sportowe życie stawiamy zawsze na pierwszym miejscu, wtedy nie zapominajmy o Suunto.

Co dla biegacza?

 • zintegrowany nadgarstkowy pomiar tętna (średnie, strefy),
 • GPS,
 • ponad 70 trybów sportowych (w tym rozbudowane opcje dla biegaczy, np. średnie tempo, licznik okrążeń),
 • minutnik, stoper,
 • regulacja jasności wyświetlacza (niezbędna przy szybkiej zmianie pogody),
 • kompatybilny z aplikacjami typu Endomondo,
 • kompas,
 • praca na włączonym GPS nawet do 12 h (bez nadmiernego eksploatowania tej funkcji – ok. 2 dni),
 • możliwość odtwarzania muzyki,
 • duży wyświetlacz.

Cena: ok. 1999 zł

Samsung Galaxy Watch Active 2

Smartwatch dla biegaczy Samsung Galaxy Watch Active 2
Źródło: https://www.digitaltrends.com/wearables/samsung-galaxy-watch-active-2-news/

Aktywne życie to nie tylko sport, a smartwatch ten zaliczyć można do kategorii tych bardziej uniwersalnych, To znaczy, iż sprawdzi się zarówno w przypadku biegania, jak i na co dzień.

Co dla biegacza?

 • duży, bardzo czytelny wyświetlacz,
 • GPS,
 • spalanie kalorii,
 • ciśnienie,
 • przebyte kroki,
 • rzeczywisty puls,
 • czas spędzony na treningu (dodatkowo kontrola tego, czy zrealizowaliśmy cel dzienny),
 • mnóstwo trybów sportowych, m.in. bieganie, rozciąganie, wykroki, chód wraz ze zliczaniem serii i powtórzeń,
 • automatyczne aktywowanie się niektórych trybów sportowych, gdy zegarek wykryje odpowiednią aktywność,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • pełny dostęp do Internetu (YouTube, aplikacje muzyczne),
 • aplikacja Samsung Health.

Cena: od 980 zł

Honor Magic Watch 2

Smartwatch ten z pewnością nadaje się do użytkowania na codzień (jest to bowiem elegancja w sportowym stylu), ale nie zawiedzie również sportowców-biegaczy.

Co dla biegacza?

 • GPS,
 • wstrząsoodporność,
 • duży wyświetlacz,
 • szybkie ładowanie (wymagane niewiele ponad godzinę podłączenia do prądu),
 • aplikacja Huawei Zdrowie (wszystkie zbierane przez smartwatcha dane w jednym miejscu),
 • 15 trybów sportowych, a na dodatek aż 13 trybów treningów biegowych, m.in. bieganie w terenie i na bieżni, marsz w warunkach indoor i outdoor, bieg przełajowy, inne,
 • ćwiczenia z oddechem,
 • pomiar tętna,
 • odtwarzacz muzyki,
 • ogrom funkcji, które zawiera zwyczajowo smartfon, co pozwala na pozostawienie właściwego smartfona w domu.

Cena: od 799 zł

Huawei Watch GT 2

Smartwatch do biegania Huawei Watch GT 2
Źródło: https://gsmonline.pl/artykuly/huawei-watch-gt-2-test-recenzja-opinie-czy-warto

Jest to następny GT, który przyjął się równie dobrze na rynku co jego pierwotna wersja. GT 2 to smartwatch wielofunkcyjny z rozbudowanymi trybami sportowymi, co pozwala na korzystanie z niego zarówno w trakcie dowolnych ćwiczeń, jak i podczas mniej aktywnych dni. Ten chiński trener będzie dostępny zawsze pod ręką, gdy tylko będziesz go potrzebował.

Co dla biegacza?

 • GPS i GLONASS (aż dwa systemy nawigacyjne),
 • pulsometr,
 • kompas,
 • stoper,
 • odtwarzacz muzyki,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • mierzenie aktywności i tętna (dostępne wykresy czasowe),
 • kilkanaście pozycji menu ćwiczeń, w tym: bieganie w terenie i na bieżni, dwa rodzaje marszów, bieg przełajowy i inne,
 • możliwość ustawienia celu każdego treningu i przypomnienia o jego rozpoczęciu,
 • duży wyświetlacz.

Cena: od 700 zł

POLAR M430

Zegarek do biegania POLAR M430
Źródło: https://bieganieuskrzydla.pl/polar-m430-zegarek-gps-pomiarem-tetna-recenzja/

Jest to udoskonalony następca klasycznego modelu z północy M400, który dzięki swojemu minimalistycznemu designowi w prosty sposób przekaże nam najważniejsze informacje o naszym treningu.

Co dla biegacza?

 • prosty w obsłudze,
 • wysoce precyzyjny GPS,
 • dostęp do dziennych statystyk,
 • historia treningów oraz ich planowanie,
 • kompatybilny z aplikacją mobilną,
 • tworzenie spersonalizowanych treningów na platformie Polar Flow,
 • testy wydolności przeprowadzane z nadgarstka,
 • stoper,
 • pomiar tętna oraz możliwość ustalenie, jak długo chcemy utrzymać pożądane przez nas tempo i tętno,
 • ok. 8 h pracy przy włączonym GPSie.

Cena: ok. 600 zł

Polar M200

Kolejny zegarek treningowy od Finlandczyków, który skupia całą swoją uwagę na aktywnościach sportowych. Nie jest to wybór dla osób szukających wielofunkcyjnego zegarka na co dzień, ale za to świetnie sprawdzi się podczas treningów, do monitorowania których został stworzony. Jeśli najbardziej cenisz minimalizm i prostotę, M200 przypadnie ci do gustu.

Co dla biegacza?

 • GPS,
 • pomiar tętna (z nadgarstka lub z pasa napiersiowego, który możemy nabyć oddzielnie),
 • łatwa obsługa trybów sportowych,
 • strona Polar Flow, w której możemy tworzyć spersonalizowane treningi,
 • dostępny długoterminowy program treningowy wraz z nadzorem nad jego wypełnianiem,
 • pomiar czasu trwania treningów, średniego i maksymalnego tętna, spalonych kalorii,
 • połączenie ze smartfonem, dzięki czemu wszystkie dane są natychmiast przesyłane do aplikacji mobilnej i gotowe do analizy.

Cena: od 500 zł

Huawei Watch GT Active

Zegarek do biegania Huawei Watch GT Active
Źródło: https://direct.money.pl/artykuly/porady/huawei-watch-gt-active-smartwatch-dla-aktywnych,2434003.html

Kolejny smartwatch od producenta Huawei/Honor w przystępnej cenie. Z pewnością jego specyfikacja i funkcje znajdą zastosowanie na trasie biegowej.

Co dla biegacza?

 • GPS,
 • różne tryby sportowe, w tym: bieganie w terenie, na bieżni, bieg przełajowy, marsz na świeżym powietrzu i inne,
 • mapa przebytej trasy,
 • pomiar dystansu, tempa i spalonych kalorii,
 • ciągłe mierzenie tętna,
 • mierzenie wydajności treningu i czasu regeneracji po nim,
 • bardzo duży wyświetlacz,
 • rekomendacje treningowe,
 • dedykowana aplikacja mobilna – Huawei Zdrowie z wszystkimi dostępnymi pomiarami przeprowadzonymi przez GT Active.

Cena: ok. 489 zł

Smartband HUAWEI Band 4 Pro

Coś dla fanów lekkiego sprzętu, który łączy funkcje zegarka sportowego i smartwatcha. Jest to typowa smart opaska o podłużnym wyświetlaczu dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Jeśli wolisz nosić na ręku mniej masywny sprzęt, o którym możesz zapomnieć w trakcie biegu, ten wybór będzie dla Ciebie odpowiedni.

Co dla biegacza?

 • GPS (nie jest to standardowa opcja dla smart opasek, przez co zazwyczaj ich użytkownicy muszą mieć ze sobą również smartfon, na szczęście w tym przypadku nie będzie to konieczne),
 • pulsometr,
 • lekkość,
 • możliwość zwiększenia jasności ekranu,
 • funkcje sportowe, w tym: bieganie, bieganie na bieżni, bieganie przełajowe, marsz w trybie indoor i outdoor,
 • wskaźnik spalonych kalorii, tempa, tętna, czasu treningu,
 • mierzenie kroków, wydajności i obciążenia organizmu,
 • pomiar dynamiki biegu,
 • ręczne ustawienia celów,
 • bardzo precyzyjne czujniki urządzenia, dzięki czemu mamy pewność co do wiarygodności wyników przez nie przedstawianych

Cena: ok. 279 zł

Xiaomi Amazfit Bip

Tani smartwatch marki, która podbiła polski rynek właśnie dzięki niskim cenom swoich produktów, przy jednocześnie ich wysokiej jakości. Jeden z niewielu smartwatchy z kwadratową tarczą bez natłoku zbędnych funkcji.

Co dla biegacza?

 • automatyczna regulacja jasności,
 • liczba wykonanych kroków,
 • GPS i GLONASS,
 • mierzenie pulsu,
 • współpraca z innymi urządzeniami (smartfony),
 • bateria “nie do zdarcia”,
 • bardzo lekki,
 • kompas,
 • tryby sportowe w tym tryb: bieganie, bieżnia, spacer,
 • rejestracja przebytej trasy,
 • pomiar średniego pulsu i szybkości,
 • stoper,
 • informacje o pogodzie.

Cena: od 250 zł

Przygotuj się na kompletnie nowe doświadczenie, czas działać!

Bez względu na to czy jesteśmy dopiero początkującymi, czy już doświadczonymi biegaczami, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który pomoże nam monitorować nasze treningi. Jak widać, na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli zegarków do biegania dla początkujących, smartwatchy dla zaawansowanych sportowców, czy zegarków sportowych dla fanów sportów ekstremalnych. To od nas zależy, na który model się zdecydujemy i co będziemy cenić w nim najbardziej. Jest jednak pewne, że gdy raz taki zegarek znajdzie się na naszym nadgarstku w trakcie ćwiczeń – już nigdy nie będziemy chcieli z niego zrezygnować.

Szukasz prezentu dla biegacza? Zajrzyj do artykułu Prezent dla biegacza i nie tylko, czyli co kupić biegaczowi!

Mogą Ci się spodobać:

21 09.2022
Jaki model torebek damskich wybrać?

Jaki model torebek damskich wybrać?

Nie musisz mieć dziesiątek torebek, aby wyglądać stylowo. Do podstawowej […]

02 09.2022
Jaki wybrać orbitrek do domu?

Jaki wybrać orbitrek do domu?

Chcesz wyrzeźbić swoje ciało i nabrać formy, nie masz czasu […]

30 08.2022
Największe błędy przy wyborze bieżni elektrycznej

Największe błędy przy wyborze bieżni elektrycznej

Zakup bieżni elektrycznej to decyzja na wiele lat – a […]

29 08.2022
Spodenki na zawody biegowe – co warto o nich wiedzieć?

Spodenki na zawody biegowe – co warto o nich wiedzieć?

Bieganie to sport, który może wydawać się wymagający, jednak jest […]

19 08.2022
Sklep piłkarski – odzież nie tylko dla aktywnych

Sklep piłkarski – odzież nie tylko dla aktywnych

Powszechnym, błędnym przekonaniem na temat odzieży sportowej jest to, że […]

12 08.2022
Jak wybrać matę do akupresury?

Jak wybrać matę do akupresury?

Domowy zestaw do akupresury to prosty i skuteczny sposób na […]

04 08.2022
Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Ręczniki z mikrofibry – dlaczego są tak popularne?

Jeżeli raz użyjesz tego produktu, zachwycisz się jego właściwościami. Ręczniki […]

18 07.2022
Jaki ​smartwatch z pulsoksymetrem? Ranking 7 propozycji!

Jaki ​smartwatch z pulsoksymetrem? Ranking 7 propozycji!

Chcesz jeszcze lepiej monitorować swoją formę? Wracasz do biegania po […]

15 07.2022
Shock Absorber Ultimate Run Bra czy Panache Sport? Cechy i porównanie

Shock Absorber Ultimate Run Bra czy Panache Sport? Cechy i porównanie

Dobry stanik do biegania to obowiązkowy element wyposażenia każdej biegaczki. […]

13 07.2022
Pulsoksymetr – co to jest? Czy warto kupić smartwatch z pulsoksymetrem?

Pulsoksymetr – co to jest? Czy warto kupić smartwatch z pulsoksymetrem?

Elektronika dla biegaczy – o tym można pisać grube książki! […]

12 07.2022
Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Supinacja i pronacja stóp – co to znaczy dla biegacza?

Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]

11 07.2022
Kompresyjna koszulka treningowa męska: dlaczego warto w niej ćwiczyć?

Kompresyjna koszulka treningowa męska: dlaczego warto w niej ćwiczyć?

Odzież treningowa może przybierać różne formy, a jedną z takich […]

04 07.2022
Idealne koszulki dla aktywnych mężczyzn

Idealne koszulki dla aktywnych mężczyzn

Regularne uprawianie aktywności fizycznej to najlepszy sposób na to, aby […]

27 06.2022
Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania w upale – jak zwiększyć komfort biegu?

Pocenie się podczas biegania to najbardziej naturalna rzecz na świecie. […]

27 06.2022
W czym najlepiej biegać, a czego unikać?

W czym najlepiej biegać, a czego unikać?

Bieganie jest jedną z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej. Sport […]

27 06.2022
Gumy oporowe — kiedy warto włączyć je do ćwiczeń?

Gumy oporowe — kiedy warto włączyć je do ćwiczeń?

Są tanie, nie zajmują dużo miejsca, do tego pozwalają osiągać […]

26 06.2022
Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 – co cechuje ten model?

Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]

24 06.2022
Trening na skakance – co daje biegaczowi i jak skakać na skakance?

Trening na skakance – co daje biegaczowi i jak skakać na skakance?

Skakanka to świetne narzędzie treningowe dla małych dziewczynek… i dla […]

13 06.2022
Zegarek Garmin Instinct i Garmin Instinct 2 – co cechuje te modele?

Zegarek Garmin Instinct i Garmin Instinct 2 – co cechuje te modele?

Zegarki Garmin to najwyższa półka, jeśli chodzi o sprzęt sportowy […]

25 05.2022
Niezbędne akcesoria na lato do biegania – spraw je sobie jak najszybciej!

Niezbędne akcesoria na lato do biegania – spraw je sobie jak najszybciej!

Zbliża się czerwiec, a więc to ostatni dzwonek na uzupełnienie […]

16 05.2022
Zegarek do biegania – Polar czy Garmin a może inna marka? Charakterystyka gigantów!

Zegarek do biegania – Polar czy Garmin a może inna marka? Charakterystyka gigantów!

Nadszedł czas – czas kupienia prawdziwego zegarka do biegania! Rynek […]

29 04.2022
Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

Zegarek do biegania Polar Ignite 2 – czym różni się od poprzednika?

Polar Ignite 2 to druga odsłona dobrze przyjętego zegarka ze […]

03 04.2022
Plecak do biegania – co musi mieć żeby naprawdę się przydać?

Plecak do biegania – co musi mieć żeby naprawdę się przydać?

Chcesz kupić sobie plecak do biegania? Zwróć szczególna uwgae na […]

01 04.2022
Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Akcesoria do biegania, które koniecznie trzeba mieć? Chusta do biegania […]

29 03.2022
Jaka smycz do biegania z psem? Akcesoria czworonożnego biegacza

Jaka smycz do biegania z psem? Akcesoria czworonożnego biegacza

Chcesz połączyć przyjemne z… przyjemnym? Bieganie z psem to jest […]

28 03.2022
Kijki do biegania – jak dobrać długość i na co uważać?

Kijki do biegania – jak dobrać długość i na co uważać?

Kije do biegania przydają się nie tylko na trasach ultra! […]

26 03.2022
Jaki bidon do biegania sprawdzi się na trasie?

Jaki bidon do biegania sprawdzi się na trasie?

Nawodnienie biegacza trzeba gdzieś zapakować! Bez solidnego bidonu ani rusz! […]

25 03.2022
Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

Wraz z pierwszymi tegorocznymi promieniami słońca coraz śmielej myślimy o […]

15 03.2022
Puchary i statuetki nie tylko na zawody

Puchary i statuetki nie tylko na zawody

Puchary i statuetki zwykle kojarzą się nam ze sportowymi zawodami, […]

15 03.2022
Rękawiczki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

Rękawiczki do biegania – czym różnią się od zwykłych?

Czy rękawiczki do biegania czymkolwiek różnią się od naszego ,,zwykłego” […]