Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]
Data publikacji 03.05.2022
Przeczytasz w 6 minut
1526 wyświetleń
Chcesz kupić markowe buty do biegania od słynnego producenta? Nie Ty jeden – dlatego właśnie podrobione buty sportowe mają się tak dobrze… Podrabianie odzieży to intratny biznes, a azjatyckie fabryki są w tym coraz lepsze. Posiadasz buty do biegania ze znanym logo i nie jesteś pewny, czy to oryginał czy podróbka? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę!
Przed wrzuceniem do zakupowego koszyka Twoich wymarzonych biegówek, zweryfikuj sklep. W ostatnich latach regularnie słyszy się o nieistniejących w rzeczywistości sklepach z odzieżą i obuwiem – pojawiają się i znikają z pieniędzmi przelanymi przez klientów.
Sprawdź, czy sklep udostępnia dane – adres i numer kontaktowy. Zweryfikuj istnienie firmy w KRS oraz wyszukaj niezależne opinie o sklepie.
Gdy wpadną Ci w oko konkretne buty, sprawdź model na oficjalnej stronie producenta. Podróbki często mają autorskie wersje kolorystyczne. Jeśli ,,Twój” but jest z kolekcji, której już nie ma na stronie, poszukaj zdjęć publikowanych w starych artykułach.
Kilkutygodniowy czas dostawy? W takim razie, Twoje buty będą leciały z Chin i to na pewno nie z fabryki producenta. Przejrzyj resztę oferty sklepu i jeśli zobaczysz tam cokolwiek podejrzanego – ,,oryginały” za ułamek ceny – zrezygnuj.
Podrobione obuwie kupisz nie tylko w Internecie. Trafisz na nie również w stacjonarnych sklepach obuwniczych.
No dobrze – to wszystko przed zakupami. Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne, gdy już masz je w ręku? Wziąć je – nawet dosłownie – pod lupę.
Już samo pudełko sugeruje, co znajduje się w środku. Pudełka na buty od producentów, są wykonane z grubej tektury, z estetycznie nadrukowanymi emblematami. Cała konstrukcja jest bardzo mocna, by nie uszkodziła się w transporcie. Pudełka mają wręcz wartość kolekcjonerską.
Jeśli osoba, od której kupujesz buty do biegania twierdzi, że nie posiada oryginalnego pudełka, zwiększ czujność. Poproś o dowód zakupu, zdjęcia metki i szczegółowe ujęcia logotypu.
Naprawdę, mało kto wyrzuca opakowania z oryginalnego obuwia za duże pieniądze – zwłaszcza, gdy bierze pod uwagę możliwość sprzedaży. Lepiej nie ryzykować!
Żadna sportowa marka nie jest tak często podrabiana, jak Nike i jej czołowy konkurent – Adidas. Nieoryginalne buty do biegania często są opatrywane także logo New Balance, Pumy czy Reebok. Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne?
Gdy but znajdzie się w Twoich rękach, zajrzyj do środka i na pudełko.
Producenci oryginalnych butów opatrują je numerami seryjnymi. We wnętrzu buta znajdziesz wszywkę z numerem, albo odszukasz go na metce. Numer seryjny w bucie musi zgadzać się z tym na pudełku. Po znalezieniu, kod wystarczy ,,wygooglować”, żeby upewnić się, czy taki model istnieje w ofercie producenta.
Uważaj – numer seryjny też da się podrobić. Co sprytniejsi handlarze podróbkami opatrują je faktycznie istniejącym numerem seryjnym… Dlatego nie spoczywaj na laurach po sprawdzeniu kodu, a weryfikuj dalej!
Przeczytaj nazwę producenta, która widnieje na obuwiu. Naprawdę, przeczytaj! Najciemniej jest pod latarnią. Nike czy Mike? Adidas czy Adididas? Puma, Tuna, Pumba… To wszystko sposoby na prawne obejście nazw zastrzeżonych i wstępne zmylenie kupującego.
Oryginalne logo Nike – Swoosh, ma ostre zakończenia. W podróbkach zauważysz zaokrąglenia. Swoosh może mieć dodatkowy ,,haczyk lub zniekształconą formę.
W logo Adidas, najczęstszym błędem jest zmiana liczby pasków. W każdej oryginalnej wersji logotypu paski są 3.
Podróbki Reebok? W większości przypadków wystarczy przeczytać nazwę – upewnić się czy nie ma w niej podwójnego ‘’o” lub pojedynczego “e”. W drugiej kolejności zwróć uwagę na czcionkę. Pamiętaj, że Reebok w 2019 roku zmienił logo – w nowej wersji ,,e” jest niedomknięte!
Podrobione buty New Balance rozpoznasz po lustrzanym odbiciu litery ,,N” na wewnętrznej stronie buta.
Puma w podrobionej wersji, to… zwykle nie puma. Kot, gepard, lampart – nie zawsze łatwo to rozpoznać, więc najlepiej porównać wizerunek pumy na butach patrząc równocześnie na logo. Podpowiedź – prawdziwa Puma ma widoczny zarys uszu.
Czy zwróciłeś uwagę, że w powyższym nagłówku źle napisaliśmy nazwę Reebok? Możesz tego nie zauważyć także podczas czytania ogłoszenia o sprzedaży!
Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne? Przyjrzeć się ich jakości wyglądowi szczegółów. Zwracaj uwagę na najmniejsze detale – czy oczka dziurek i kształt języka są identyczne? Rzuć okiem także na podeszwę i porównaj ją z oficjalnym zdjęciem modelu.
Oryginalne buty do biegania są perfekcyjnie wykonane. Nie ma na nich śladów kleju, nierównych szwów, przetarć czy pęknięć. Żaden szanowany producent nie pozwala, by z jego fabryk wychodziły niedoróbki – stąd między innymi bierze się cena.
Buty do biegania z logo, to wizytówka producenta – dlatego jego emblematy zawsze są wykonane bardzo starannie. Odstające nitki haftu? Na pewno nie w oryginalnych butach za kilkaset złotych.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zabrać zabrać obuwia do stacjonarnego sklepu producenta i porównać z ,,pewniakiem”.
Niektóre promocje się nie zdarzają. Po prostu nie ma szans, byś kupił oryginalne Nike Alphafly za 200 złotych, szczególnie w pełnym wyborze rozmiarów i wariantów kolorystycznych.
Jeżeli kupujesz od prywatnej osoby, nie nabieraj się natomiast na tłumaczenie ,,potrzebuję szybkiej gotówki” – oryginał zawsze da się sprzedać za dobre pieniądze, w niewiele dłuższym czasie. Nie brakuje pasjonatów streetwearu oraz sportowców, którzy chcą mieć dany model. To jednak znawcy, którzy bez problemu rozpoznają podróbkę na pierwszy rzut oka.
Jeżeli chodzi o profesjonalne buty do biegania, trudno o podróbki. Te marki są duże, uznane oraz drogie… ale i tak niszowe na skalę świata. Interesują w zasadzie tylko sportowców, którzy i tak z miejsca poznają się na podróbkach. Design da się skopiować, ale właściwości technicznych nie. Oszustom dużo bardziej opłaca się podrabiać równie drogie Nike czy Adidas – ,,buty sportowe”, które chce mieć każdy nastolatek.
Dla pewności – zawsze kupuj w sklepie producenta bądź oficjalnego dystrybutora. To tak naprawdę jedyna pewna opcja na uniknięcie podróbki. Dochodzenie swoich praw już po zakupie, nie jest warte zaoszczędzenia kilkuset złotych. Dozbieraj, lub wybierz tańszy model, ale na pewno oryginalny – chcesz przecież mieć dobre buty do biegania, a nie tylko takie z logo!
Buty do biegania – oryginalne czy podróbka? Zwracaj uwagę na detale, sprawdź numer seryjny i to, czy dana wersja kolorystyczna w ogóle istnieje. Solidne obuwie sportowe od znanego producenta ma doskonałą jakość i dlatego nie może mało kosztować. Zachęcamy, byś kupował tylko u oficjalnych dystrybutorów, lub bezpośrednio przez stronę producenta – tylko tak masz 100% pewności.
Skoro już jesteśmy przy oryginałach i podróbkach – jak to jest z chustami do biegania Buff? Czy opłaca się kupować oryginał, gdy do wyboru są podróbki za kilkanaście złotych? Przeczytaj: https://sbiegacza.pl/2022/04/01/chusta-do-biegania-oryginalna-czy-tanszy-zamiennik.
Mogą Ci się spodobać:
Firma Salomon od lat utrzymuje mocną pozycję na rynku obuwniczym. […]
Buty do biegania po mieście muszą chronić Twoje stawy przed […]
Z jednej strony utrzymywanie czystego obuwia jest niezbędne, aby jego […]
Wybór butów do biegania powinien być przemyślaną decyzją. By dobrać […]
Stało się. Obawiałeś się, że buty do biegania będą za […]
Większość polskich biegaczy wciąż stawia na treningi na twardej, równej […]
Kontuzje są zmorą wszystkich sportowców. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, […]
Na co zwracasz uwagę przy wyborze butów do biegania? Profesjonalni […]
By osiągać najlepsze rezultaty potrzebny jest najlepszy sprzęt. Podstawą są […]
Na rynku biegowym co kilka miesięcy pojawiają się nowe propozycje, […]
Przy poszukiwaniu butów do biegania często mamy mocno sprofilowane oczekiwania. […]
Buty sportowe Adidasa to już klasyka. Mnóstwo osób używa ich […]
Mimo rozwoju technologii, prostota często bywa w cenie. Nie zawsze […]
Buty do biegania w górach muszą być przemyślanym zakupem. Warunki […]
Adidas Adizero to kolekcja, którą Adidas po raz kolejny chce […]
Pierwsze buty do biegania mogą sprawić, że pokochamy aktywne formy […]
Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim […]
Jakby wybieranie butów do bieganie nie było wystarczająco trudne… Supinacja […]
Inov-8 Trailtalon 290 to jeden z flagowców brytyjskiego giganta obuwniczego. […]
Dobre buty do biegania to podstawa i musi się z […]
Salomon Sense Ride 4 to kolejna odsłona trailowej serii kultowego […]
Buty do biegania, w których będziesz mógł… latać? Puma Deviate […]
Bieganie łączy ludzi… a dziwne buty do biegania ich dzielą. […]
Marka Salomon od lat 90 tworzy niezawodne buty do biegania […]
Saucony Guide 15 to nowiutka propozycja jednej z flagowej serii […]
Tanie buty do biegania, które nie obcięły ceny kosztem jakości […]
Dobry sprzęt za niewielkie pieniądze? Kto by się nie skusił! […]
Wybór odpowiedniej pary butów do biegania może może być trudnym […]
Nike Huarache to klasyk wśród propozycji tej marki. Zwalają z […]
Adidas Springblade to historia z 2013 roku. Miały być rewolucją […]