Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
71
> Buty do biegania > Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

27.07.2022

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Asics Gel Lyte – recenzja butów biegowych od Asics

Buty do biegania męskie i damskie muszą być przede wszystkim wygodne. Na tę wygodę składa się jednak bardzo dużo czynników. Umiejętne ich połączenie ze sobą daje buty sportowe, które współpracują z naszym ciałem. Do takich modeli zaliczyć można m.in. Asics Gel Lyte. 

Buty biegowe — czego trzeba od nich oczekiwać?

Męskie i damskie buty do biegania muszą spełniać wiele warunków jednocześnie. Nie jest to proste, ponieważ dopasowanie się do nawierzchni, długości biegu, specyfiki stopy biegacza, jego stylu biegowego nie jest łatwe. Zarówno więc damskie, jak i męskie buty do biegania trzeba wybierać bardzo uważnie i indywidualnie.

Oczywiście są modele lepsze i gorsze, natomiast to, co odpowiada trenerowi, nie zawsze musi idealnie pasować na twoją stopę. Do wyboru butów biegowych podchodzić należy więc bardzo indywidualnie, można kierować się wskazówkami, podpowiedziami, profesjonalne buty trzeba jednak ostatecznie wybrać samodzielnie.

Buty przeznaczone do biegania po asfalcie różnić się będą od tych na podłoże naturalne. Oferta butów treningowych od startowych, jeśli interesuje cię udział w zawodach biegowych, także w wielu aspektach nie różni.

Dobre buty to przede wszystkim buty dobrane do twoich potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości. Buty startowe wbrew pozorom — mimo że najbardziej zaawansowane — biegaczom mniej doświadczonym wcale nie muszą odpowiadać. 

Damskie i męskie buty do biegania Asics Gel Lyte

Model butów Asics Tel Lyte to kultowa propozycja, która wraca ponownie do łask. Kluczowa jest tutaj przede wszystkim miękka podeszwa, która jest jednak bardziej stabilna choćby od tej stosowanej w Boostach.

To wszystko zasługa unikalnej technologii Asics Gel, która pojawiła się w połowie lat 80. W podeszwie tych damskich i męskich butów stosuje się specjalny rodzaj silikonu, który dzięki twojej miękkości zmniejsza ciśnienie i napięcie podczas biegu, a dzięki temu zapewnia optymalny poziom amortyzacji.

To rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i znacznie bardziej zaawansowanych biegaczy, którzy oczekują odpowiedniego poziomu ochrony przede wszystkim swoich stawów. Zobacz ofertę: https://warsawsneakerstore.com/menu/popularne-sneakersy/meskie/asics-gel-lyte

Co założyć do biegania? Buty na miarę twoich potrzeb 

Linia Asics Gel Lyte to jedna z propozycji dość szerokiej linii Gel, która oferuje różnorodne modele stabilizacji. Możesz wybrać buty, które gwarantują przede wszystkim stabilność i będzie to przede wszystkim właśnie linia Lyte, która dedykowana jest do lekkiego treningu, jak i sprawdza się np. przy chodzeniu po górach, na dłuższych dystansach.

W zależności od położenia w podeszwie żelu i jego ilości buty mogą gwarantować także połączenie bardzo wysokiej stabilności z amortyzacją, być nakierowane przede wszystkim na amortyzację silnych napięć (np. podczas biegu po asfalcie). Znajdziesz także modele typowo terenowe, jak i te bardziej zaawansowane buty damskie i męskie dedykowane do triathlonu.

Każdy buty z lini Asics Gel Lyte cechuje się bardzo wysokimi właściwościami amortyzującymi, zapewnia bezpieczeństwo stopy, chroni przed bólem pięty, który pojawiać nie może przy dłuższych dystansach. Buty te można traktować zarówno jako nieco bardziej lifestylowe, jak i treningowe.

Niezależnie od tego, w jakim celu je wykorzystujesz, gwarancją ci one komfort chodzenia i biegu, a przede wszystkim minimalizują napięcia, które tak często obecnie przyczyniają się do problemów zdrowotnych i kontuzji w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

Mogą Ci się spodobać:

21 kw.
New Balance Fresh Foam Tempo – dla jakich biegaczy będą idealne?

New Balance Fresh Foam Tempo – dla jakich biegaczy będą idealne?

Marki New Balance nie trzeba nikomu przedstawiać! Ich odzież i […]

03 gru
Buty dla początkującego biegacza – jakie wybrać?

Buty dla początkującego biegacza – jakie wybrać?

Buty są najważniejszym elementem stroju biegacza. Dlatego też, jeśli planujemy […]

20 maj
Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Jak buty do biegania pomogą Ci uniknąć kontuzji?

Nie trzeba być profesjonalnym biegaczem ani startować w maratonach, by […]

11 kw.
Saucony Endorphin – co cechuje buty z tej serii?

Saucony Endorphin – co cechuje buty z tej serii?

Endorfiny – to one dodają nam sił podczas każdego treningu […]

11 gru
Nike Zoom Fly – najnowszy model. Czy warto postawić na te buty do biegania?

Nike Zoom Fly – najnowszy model. Czy warto postawić na te buty do biegania?

Każdy, kto lubi biegać, stawia przed sobą nowe wyzwania. A […]

25 maj
Buty startowe – kiedy będą Ci potrzebne?

Buty startowe – kiedy będą Ci potrzebne?

Wśród wszystkich modeli butów do biegania obuwie startowe pełni szczególną […]