Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Porady > Woda – skarb niezbędny do życia

06.06.2022

Woda – skarb niezbędny do życia

Woda – skarb niezbędny do życia

Wodę należy pić codziennie w odpowiednich ilościach. Nawet niewielki jej niedobór może zaburzyć funkcjonowanie organizmu. Woda oczyszcza, nawilża, wpływa na nasze samopoczucie i wygląd skóry. Poznaj prozdrowotne właściwości wody i korzystaj świadomie z tego niezwykłego daru natury!

Właściwie nawodniona skóra jest gładka, nawilżona, jędrna, ma zdrowy koloryt. Picie odpowiednich ilości wody wpływa na opóźnienie procesu starzenia, pojawienia się zmarszczek. Woda oczyszcza również organizm z toksyn, co nie tylko wpływa na poprawę wyglądu skóry, lecz także na nasze samopoczucie i witalność. Woda mineralna dodatkowo dostarcza nam niezbędnych składników, takich jak na przykład wapń, magnez, sód, siarczany, chlorki.

Mydła lecznicze na bazie wody mineralnej to mydła zapachowe, posiadające w swoim składzie minerały i mikroelementy o właściwościach prozdrowotnych. Składniki te przedostają się do organizmu przez skórę, uzupełniając zapotrzebowanie na dany pierwiastek. Jak zadbać o zdrowie za pomocą mydeł i wód leczniczych?

Dbaj o właściwe nawodnienie

Osoby, które piją niewystarczającą ilość wody, mogą czuć się często zmęczone, bez energii, mogą też skarżyć się na uporczywe bóle głowy. Codziennie powinno się wypijać 2-3 litry wody dziennie. Nawadniać organizm należy szczególnie po wysiłku fizycznym.

Odpowiednie nawodnienie jest elementem zdrowego trybu życia każdego z nas, a szczególnie sportowców, w tym biegaczy. Biegacz powinien dbać o zdrowy sen, odpowiednią dietę, picie wskazanej ilości wody, stosować odpowiednie suplementy diety oraz dbać o higienę skóry. 

Mydła zapachowe na bazie wody mineralnej

Woda zawierająca cenne składniki mineralne może być pomocna w leczeniu wielu dolegliwości. Znajdziemy ją również w mydłach leczniczych. Minerały i mikroelementy o działaniu prozdrowotnym w nich zawarte, przenikają przez skórę do organizmu, uzupełniając zapotrzebowanie na dany pierwiastek czy substancję. Lecznicze mydła zapachowe dostępne na woda-lecznicza.pl doskonale oczyszczają skórę, a jednocześnie pokrywają niedobory niektórych witamin i minerałów. 

Mydła na bazie wody leczniczej Szczawa I łagodzą stres, wspomagają leczenie depresji i innych chorób na tle nerwowym i neurologicznym. Pokrywają niedobory witamin C+E, a także m.in. litu i jodu. Kąpiel z użyciem takiego mydła przywraca równowagę wodno-elektrolityczną, co jest cenne szczególnie po treningu, gdy dużo wody tracimy wraz z potem.

Prozdrowotne właściwości wód leczniczych

Wody mineralne to wody podziemne, nie posiadające zanieczyszczeń, zawierające zestaw minerałów oraz sól i gazy. W zależności od tego, jakiego pierwiastka jest najwięcej w danej wodzie, będzie ona miała działanie wspomagające leczenie innego schorzenia.

Polskie wody lecznicze dostępne na woda-lecznicza.pl pomocne są przy wielu dolegliwościach. Woda Hanna wspomaga odporność organizmu, Dziedzilla przywraca równowagę minerałów, Szczawa I łagodzi stres, a Szczawa II reguluje przemianę materii.

Woda jest niezbędna dla zdrowia i życia, a woda lecznicza dobrana do indywidualnych potrzeb pomaga zwalczyć choroby.