> Sprzęt > Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

25.03.2022

Strój do fitnessu, jogi i pilatesu. Kroje i materiały w rytmie natury

Wraz z pierwszymi tegorocznymi promieniami słońca coraz śmielej myślimy o nadchodzącej wiośnie i tworzymy plany na ciepły czas. Jednym z nich jest powrót do aktywności fizycznej – czas rozruszać zastane mięśnie i dodać sobie codziennej energii z ćwiczeń. Aby skutecznie zmobilizować się do wejścia na matę, warto zatroszczyć się o wygodny, zgodny z trendami strój fitness. Sprawdź, jakie ubrania będą najbardziej stylowe w tym sezonie.

Strój do fitness w zgodzie z holistycznym systemem

Zwolennicy jogi czy pilatesu często twierdzą, że ćwiczenia te leczą nie tylko ciało, ale i duszę. Na macie mamy okazję do uporządkowania myśli, zwolnienia w biegu wypełnionym codziennymi sprawami i obowiązkami, a także czas na koncentrację na sygnałach płynących z ciała. Aby móc w pełni skupić się na tym, co najważniejsze w aktywności fizycznej, warto zadbać o komfortowe, niekrępujące ruchów ubranie.

Odpowiedni strój fitness nie tylko pięknie podkreśli sylwetkę, ale przede wszystkim nie będzie przeszkadzał w ćwiczeniach i zapewni komfort w najrozmaitszych pozycjach. Podczas ćwiczeń bowiem ciało faluje, podskakuje, marszczy się i roluje – warstwa przylegającego materiału podąży za ciałem nawet podczas intensywnego treningu. Ruch uwalnia dopaminę – hormon szczęścia, wzmacnia mięśnie, a także pomaga poczuć wewnętrzną równowagę. Ćwiczenia zatem działają na organizm holistycznie.

Stylowe ubrania do jogi, wykonane z dbałością o detale, w jasnych, podkreślających odcień skóry barwach świetnie sprawdzą się nie tylko podczas ćwiczeń na sali sportowej, siłowni czy w parku. Mogą nam towarzyszyć w każdej sytuacji, stanowiąc bazę stroju zawsze wtedy, gdy chcemy czuć maksymalną wygodę – np. włożone pod strój biznesowy czy zwiewną sukienkę na randce.

strój fitness 2022

Ubrania do jogi i pilatesu – materiały przyjazne dla skóry

Poza odpowiednim krojem i ulubionymi wzorami czy kolorami kluczem do wyboru idealnego stroju na pilates jest sięganie po właściwe materiały. Warto postawić na naturalne surowce, które zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie potu na zewnątrz ubrania.

Świadomi ekologicznie konsumenci zwrócą również uwagę na sposób pozyskania materiału. Coraz więcej, zarówno światowych, jak i polskich marek wykorzystuje do produkcji ubrań do jogi czy na siłownię surowce z recyklingu. Podczas zakupów warto sprawdzić informacje na metce stroju i szukać rzeczy z ekologicznymi certyfikatami np. GOTS, Oeko-Tex Standard 100 czy OCS.

strój na fitness 2022

Komfortowy strój na pilates i jogę znajdziesz we Wrocław Fashion Outlet

Bez względu na to, czy pierwsze kroki w świecie sportu dawno masz za sobą i tylko chcesz odświeżyć szafę, czy też szukasz pierwszego stroju do jogi czy pilatesu – sprawdź ofertę Wrocław Fashion Outlet. W centrum handlowym czekają na Ciebie wiodące marki funkcjonalnej odzieży do aktywności fizycznej, takie jak Adidas, 4F, Nike, Asics czy Puma. Przed zakupami warto dołączyć do programu lojalnościowego – Wrocław Fashion Club, co pozwala zbierać punkty i wymieniać je na dodatkowe rabaty i promocje.