> Buty do biegania > Buty do biegania. Damskie modele w niskiej cenie dla początkujących biegaczek

18.03.2022

Buty do biegania. Damskie modele w niskiej cenie dla początkujących biegaczek

Czy tanie buty do biegania damskie to dobry pomysł? Bieganie wiąże się z pewnego rodzaju inwestycją w odzież oraz wyposażenie i to już na początkowym etapie. Profesjonalne buty do biegania kosztują niekiedy 500 zł i więcej. Jednak są osoby, które dopiero zaczynają przygodę z joggingiem i nie są pewne, czy jest to sport dla nich, więc nie chcą kupować drogich rzeczy, których być może nie zużyją

Właśnie dla nich marki sportowe proponują tańsze modele butów do biegania, które nie nadwyrężą domowego budżetu, a wielu początkowym biegaczom pozwolą eksperymentować z nowymi aktywnościami i decydować, czy chcą wytrwać w nowym sporcie. Przedstawiamy zatem tanie buty do biegania damskie w atrakcyjnych cenach.

Jakie powinny być buty do biegania? Damskie obuwie w niskiej cenie i dobrej jakości 

Dobre damskie buty do biegania nie muszą kosztować kroci, jednak by zapewniały najlepsze wsparcie i pomagały osiągać dobre wyniki, a przede wszystkim nie zniechęcały do uprawiania sportu, powinny odznaczać się pewnymi cechami. Warto mieć na uwadze, że obuwie, które spełni te kryteria, kosztuje zazwyczaj ok. 250-300 zł. Czy to dużo? Odpowiedź jest kwestią indywidualną, niewątpliwie jednak cena jest bardziej atrakcyjna i przystępna dla początkującej amatorki, niż cena obuwia, po które sięgają doświadczone biegaczki. 

Na co należy zwracać uwagę, wybierając buty do biegania? Damskie modele musi cechować wysoka funkcjonalność i wygoda. Kluczowe są miękkie, przyjemne dla skóry materiały, szczególnie w wyściółce. Powinny odprowadzać wilgoć na zewnątrz i zapewniać oddychalność. Ważna jest również podeszwa o wysokiej amortyzacji, przyczepności, zwrotności i trwałości. Zawsze należy czytać informacje producenta na temat danej pary, szczególnie o przeznaczeniu obuwia, rodzaju nawierzchni, na jakiej najlepiej się sprawdzą, dopuszczalnej wadze biegacza i stylu, w jakim biega.

Znajdź dobre buty do biegania damskie w świetnych cenach! 

Tanie i dobre damskie buty do biegania. Te modele sprawdzą się u początkujących

Niedrogie, ale bardzo dobrej jakości buty do biegania damskie oferują znane wszystkim światowe marki sportowe, takie jak adidas, Nike, Asics. Każde z nich wykorzystuje najnowsze technologie zapewniające trwałe i bardzo komfortowe materiały oraz lekkie podeszwy piankowe wykorzystujące nowoczesne systemy amortyzacji. W cenie do ok. 300 zł polecamy kilka modeli:

  • Model Duramo 7 marki Adidas
  • Model Astroride Run marki Reebok
  • Model Speedlux 2.0 marki Reebok
  • Model Runfalcon marki Adidas
  • Model Hovr Sonic marki Under Armour
  • Model Pegasus marki Nike 
  • Model Revolution 5 marki Nike 

Trzeba jednak pamiętać, że angażując się w sport i chcąc osiągać coraz lepsze efekty, warto z czasem wymienić buty do biegania na nieco droższe, które sprawdzą się podczas bardziej zaawansowanych treningów.