Wiosna zbliża się wielkimi krokami – jak się do niej przygotować?

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy nasza motywacja do działania najczęściej nieco spada. To oznacza, że nasz czas wolny zazwyczaj spędzamy przed książka lub ulubionym serialem. Zmęczenie często daje o sobie znać, a ostatnie o czym myślimy to jakakolwiek aktywność fizyczna.

Na szczęście po tych ponurych porach roku przychodzi upragniona wiosna. Wszystko powoli budzi się do życia, a my odzyskujemy naszą chęć do działania. Dobrze jest zaplanować sobie ten okres, tak by wykorzystać go jak najlepiej. Dni stają się coraz dłuższe, a słońce za oknem sprawia, że jest to idealny czas na powrót do aktywności fizycznej. Form treningów jest cały szereg, dlatego zastanów się co najbardziej Cię interesuje.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, warto wybrać się na wczasy odchudzające, na których to będziesz miał okazję zasmakować różnych dyscyplin. A o co zadbać, by nie poddać się już w przedbiegach?

Nie szukaj wymówek

Kiedy przychodzi czas na rozpoczęcie swojej przygody z aktywnością fizyczną znajdujemy mnóstwo wymówek, które skutecznie nas od tego odciągają. Z pewnością nie raz pomyśleliśmy sobie, że przecież praca czeka, dzieci albo akurat trzeba by posprzątać w domu. Poza tym duża część jeszcze uczy się czy to w szkole, czy na uczelni, więc jak tu znaleźć czas dla siebie?

Natomiast prawda jest taka, że jeśli rzeczywiście czegoś chcemy, nie warto słuchać się tego głosu podpowiadającego nam, że nie mamy choćby 30/40 minut na trening. W perspektywie całego dnia jest to naprawdę niewiele, a efekty mogą być spektakularne. Często to nawet zwykłe zmiany w naszej codzienności mogą przyczynić się do tego, że wprowadzimy więcej ruchu.

Możemy na przykład zrezygnować z ciągłego jeżdżenia samochodem i zacząć chodzić na piechotę na pobliski przystanek. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na podróż komunikacją miejską, staraj się zostawiać samochód nieco dalej od miejsca, w którym pracujesz. Wiosna i lato to również świetna okazja na wyciągnięcie roweru z piwnicy.

Wczasy odchudzające

Czy słyszałeś już o wczasach odchudzających? Jeśli nie, już spieszymy z przybliżeniem Ci ich definicji. Są to wyjazdy trwające zazwyczaj od 3 do 14 dni. To Ty decydujesz na ile możesz sobie pozwolić. W ich trakcie masz okazję uprawiać regularną aktywność fizyczną. W ciągu dnia odbywa się średnio 4/5 treningów. Ich forma jest naprawdę przeróżna, ponieważ spotkasz się na nich zarówno z kickboxingiem, grami zespołowymi, jak i torami przeszkód.

Jest to szeroki wachlarz treningów, który ma na celu poprawę Twojej kondycji i popracowanie nad wyglądem sylwetki. Wczasy odchudzające pozwolą Ci złapać wiatr w żagle, a po powrocie do domu z łatwością będziesz kontynuować tą przygodę. Dzięki zróżnicowaniu, będziesz wiedział jakie treningi Ci odpowiadają, a jakie kompletnie nie należą do Twojej bajki. Co więcej, przez cały czas będziesz pod okiem dietetyka, który ułoży Ci dietę. Jej rozpiskę dostaniesz na własny użytek, co zdecydowanie ułatwi sprawę w walce o idealną sylwetkę.

Relaks i regeneracja

Dzisiejszy świat dostarcza nam wiele stresu. Niezależnie od tego w jakim środowisku funkcjonujemy, każdy z nas boryka się z pewnymi wyzwaniami, które w naturalny sposób powodują, że chcemy zrobić coś jak najlepiej. Co więcej, pośpiech i pęd przyczyniają się do narzucania sobie takiego tempa, które w ogóle nie przewiduje czasu na regenerację i odpoczynek. Natomiast powinniśmy powiedzieć stanowcze nie i postarać się trochę zwolnić.

Mowa tutaj w szczególności o naszym czasie wolnym. Dobrze jest znaleźć chwilę tylko dla siebie, kiedy nikt nie będzie nam przeszkadzał i niczego od nas chciał. Możemy robić to każdego dnia, a także postawić na wyjazd z miasta w trakcie urlopu. Wczasy odchudzające dadzą Ci dużego kopa motywacyjnego i pomimo wysiłku sprawią, że Twój umysł się zrelaksuje i odstresuje.