> Sprzęt > Garmin Fenix 7 – kolejna odsłona giganta! Sprawdzamy o co ten hałas!

05.03.2022

Garmin Fenix 7 – kolejna odsłona giganta! Sprawdzamy o co ten hałas!

O tej premierze nie mogło nie być głośno! Pojawienie się na rynku sportowych zegarków Garmin Fenix 7 to wydarzenie długo wyczekiwane przez niejednego fana aktywności fizycznej i nowoczesnych technologii. Te wyjątkowe smartwatche mogą wznieść Twój trening na zupełnie nowy poziom. Jesteś gotowy?

W takim razie zaczynamy bliższe przedstawianie zegarków z serii Garmin Fenix 7. Możesz liczyć na solidną dawkę informacji, a także wskazanie głównych różnic pomiędzy serią 6 a nową 7. O co ten hałas? Sprawdzamy!

Garmin Fenix 7 – 3 rozmiary i 3 wersje

Seria Garmin Fenix 7 – 2022 rok zachwyca nas tym ponadczasowym i jednocześnie wytrzymałym designem, który wspomoże Cię nawet podczas najbardziej zaawansowanych treningów. Źródło: strona producenta Garmin.

Zacznijmy od podstaw, czyli rozmiarów i wersji, na jakie możesz się zdecydować, wybierając serię Fenix 7. Smartwatche dostępne są w 3 rozmiarach. Tutaj nie mamy zmian w stosunku do poprzedniej serii Fenix 6. Dostępne rozmiary to:

  • Fenix 7S – z kopertą o średnicy 42 mm,
  • Fenix 7 – z kopertą o średnicy 47 mm,
  • Fenix 7X – z kopertą o średnicy 51 mm.

Co z wersjami, w których dostępne są Fenix 7 Garmin? Podobnie jak rozmiary, również i one są 3. Na pierwszy ogień weźmy wersję standardową. W jej przypadku ekran pokryty został szkłem Corning® Gorilla® Glass DX, a koperta wykonana została ze stali nierdzewnej. Smartwatche z edycji Sapphire Solar posiadają szkiełko szafirowe oraz tytanową kopertę, natomiast te w wersji Solar mają ekran chroniony przez szkło Power Glass™ oraz kopertę wykonaną ze stali.

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar to doskonały wybór dla każdego, komu zależy na maksymalnie długim działaniu zegarka! Źródło: strona producenta Garmin.

Co ważne, Garmin Fenix 7X, czyli największy model z tej serii, nie jest dostępny w wersji standardowej. W jego przypadku możesz wybierać pomiędzy Solar a Sapphire Solar. A jeśli należysz to osób, które zastanawiają się, czy w tej flagowej serii dostępny jest model Garmin Fenix 7X Pro, mamy dla Ciebie odpowiedź. Wśród premierowych modeli nie ma wersji Pro, a jedynie wspomniane powyżej wersje z dodatkowym zasilaniem solarnym.

Czym seria Garmin Fenix 7 różni się od swojego poprzednika?

W zegarkach z serii Fenix 7 Garmin znajdziesz zarówno zupełnie nowe, jak i udoskonalone funkcje. Producent zaskoczył nas wieloma usprawnieniami, które pozwalają trenować jeszcze lepiej. Nie ma wątpliwości, że seria Fenix 7 to sportowe dodatki na najwyższym poziomie, które trafią w gust najbardziej wymagających fanów aktywności. Co ją wyróżnia w porównaniu do poprzednika?

Dotykowy ekran

Tak wiele mówiło się o tym, czy w Fenixach pojawi się dotykowy ekran i mamy to! Nawigowanie jest możliwe nie tylko za pomocą przycisków, jak było to wcześniej, ale także poprzez ekran. Jest to bardzo duże ułatwienie, szczególnie podczas korzystania z mapy, którą teraz można przesuwać pociągnięciem palca po ekranie! Dzięki dodaniu tej opcji (piszemy opcji, ponieważ można ją wyłączyć) producent zapewnił szybki i intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień zegarka.

Podświetlenie LED

Dioda LED w smartwatchu? Jesteśmy na tak! To dodatek, który z pewnością pozwoli poczuć się bezpieczniej na mniej uczęszczanej trasie biegowej. Może pełnić także funkcję latarki, oświetlającej najbliższe otoczenie. Dioda może świecić na biało lub czerwono, dostępnych jest także kilka trybów migania.

Bardziej precyzyjne pomiary GPS

Chyba każdy biegacz chce, aby jego zegarek pokazywał jak najbardziej zbliżoną do rzeczywistości trasę treningu. Z zegarkami z serii Fenix 7 jeszcze większa precyzja stała się rzeczywistością! Te smartwatche korzystają z dodatkowych systemów nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS oraz Galileo) i pozwalają na wielopasmowe połączenie z GPS. Efekt? Dokładniejsze pomiary GPS gwarantowane!

Zegarek sportowy ze skórzanym paskiem? Czemu nie! Spójrz tylko na ten model Garmin Fenix 7 Sapphire Solar. Źródło: strona producenta Garmin.

Jeszcze lepsze WiFi

W zegarkach Garmin Fenix 7 znajdziesz jeszcze lepszy moduł Wi-Fi®! Producent zadbał, aby pobieranie aplikacji oraz map z Connect IQ Store było możliwe bez wykorzystania komputera – możesz zrobić to bezpośrednio za pomocą swojego zegarka. To spore ułatwienie, które pozwala na wygodniejsze i szybsze dopasowywanie smartwatcha do swoich potrzeb.

Dokładniejszy pomiar tętna i stopnia natlenienia krwi

Pomiar tętna to bardzo istotny element w każdym zegarku sportowym. Dlatego z pewnością niejednego fana aktywności ucieszy wiadomość, że w serii Fenix 7 Garmin znajdziemy czujnik czwartej generacji. Znajduje się on na spodzie zegarka – wiązki światła oświetlają nadgarstek i w ten sposób dokonują jeszcze bardziej dokładnego pomiaru.

Dłuższy czas działania

Bardzo ważnym parametrem zegarków Fenix 7 jest dłuższa żywotność baterii. Dodatkowo modele z edycji solarnej pozwalają na jeszcze dłuższy czas pracy niż wersja standardowa – zostaje on wydłużony o około 30%.

W trybie zegarka jest to:

  • do 18 dni dla Fenix 7,
  • do 18 dni dla Fenix 7 Sapphire Solar i Solar (przy ładowaniu energią słoneczną czas wydłuża się do 22 dni),
  • do 11 dni dla Fenix 7S,
  • do 11 dni dla Fenix 7S Sapphire Solar i Solar (przy ładowaniu energią słoneczną czas wydłuża się do 14 dni),
  • do 28 dni dla Fenix 7X Sapphire Solar i Solar (przy ładowaniu energią słoneczną czas wydłuża się do 37 dni).
Garmin Fenix 7X Sapphire Solar dostępny jest w kilku modnych wersjach. Wersja z białym paskiem i jasnoniebieską kopertą prezentuje się naprawdę ciekawie! Źródło: strona producenta Garmin.

Jeszcze wygodniejsze korzystanie z Garmin Fenix 7

Wygodniejsze i szybsze korzystanie z zegarków Fenix 7 jest możliwe nie tylko dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. W tych flagowych modelach zmiany w ustawieniach można wykonać nie tylko za pomocą telefonu, ale również bezpośrednio w zegarku.

Tryb snu

Ta funkcja z pewnością spodoba się fanom jak najrzadszego ładowania zegarka. Tryb snu pozwala na oszczędzanie energii w określonych godzinach. Kiedy Ty śpisz, Twój zegarek również zwalnia, dzięki czemu bateria wyczerpuje się wolniej.

Więcej niż 30 trybów sportowych

Garmin Fenix 7X to marzenie niejednego fana aktywności fizycznej. Dziś dołączają do nich także miłośnicy treningów interwałowych, gdyż wśród trybów sportowych we wszystkich zegarkach z tej edycji pojawił się trening tabata, AMRAP oraz EMOM.

Garmin Fenix 7 to seria, o której musiało być głośno. Nowoczesne funkcje, które znajdziemy w tych modelach, zostawiają swoich poprzedników daleko w tyle. Zdecydowanie warto przyjrzeć się tym smartwatchom bliżej!

Źródło zdjęcia głównego: strona producenta Garmin.

Interesuje Cię temat zegarków sportowych? Poznaj konkurentów Garmin i ich mocne strony – przeczytaj o Polar, Suunto i Coros: https://sbiegacza.pl/2022/05/16/zegarek-do-biegania-polar-czy-garmin-a-moze-inna-marka-charakterystyka-gigantow