Cardio bez wychodzenia z domu – bieżnia

W zdrowym ciele zdrowy duch, a nic nie działa tak dobrze na poprawę stanu zdrowia jak aktywność fizyczna. W cieplejsze dni możemy wybierać przeróżne formy ruchu, które odbywają się na świeżym powietrzu. Ale co zrobić w pogodę, która nie zachęca do wychodzenia z domu?

Jesteśmy coraz bardziej zajętym społeczeństwem. Dużo pracujemy, często większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej i w nawale obowiązków trudno nam wygospodarować czas na aktywność fizyczną. Czy da się połączyć przyjemne z pożytecznym, jednocześnie pracując i dbając o swój organizm?

Istnieje rozwiązanie na obie powyższe sytuacje – https://walkingpad.pl/collections/bieznie. Chodzenie i bieganie to jedna z najbardziej podstawowych form aktywności. Według zaleceń WHO wykonywanie od pięciu do ośmiu tysięcy kroków dziennie jest niezbędne do utrzymania zdrowia i zapobiega wielu chorobom.

Bieżnia elektryczna to wygodne rozwiązanie, które wspiera Twoją aktywność fizyczną. Nie musisz tylko na niej chodzić lub biegać – włącz przy okazji Netflixa lub ulubiony serial i ciesz się odpoczynkiem w ruchu. Świat, w którym żyjemy, ciągle dostarcza nam nowych wrażeń i bodźców – tego samego możesz doświadczać na bieżni.

Bieżnia do domu – jaka najlepsza?

W zależności od typu bieżni (a jest ich kilka!), różnią się one sposobem działania oraz wyborem funkcji. Liczba tych ostatnich ma wpływ na cenę – im bardziej rozbudowane są dodatkowe rozszerzenia, tym więcej pieniędzy trzeba za nią zapłacić.

Jakie są typy bieżni?

  • Mechaniczna (magnetyczna).

Tańsza w porównaniu z bieżnią elektryczną, co jest zdecydowanym plusem. Trening na niej przypomina bieganie w plenerze, polecana jest jednak przede wszystkim dla zaawansowanych. Dużym minusem w takim sprzęcie jest brak możliwości ustawienia własnego tempa, a to utrudnia trening szczególnie początkującym. 

  • Ciśnieniowa.

Te bieżnie są wyjątkowo popularne wśród osób odchudzających się. Osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest łatwiejsze dzięki połączeniu wysiłku fizycznego oraz działania podciśnienia. Co wyróżnia ją od innych rodzajów bieżni? Wygląd. Bieżnia ciśnieniowa posiada kapsułę sięgającą pasa. Korzyści płynące z używania jej to między innymi: redukcja tkanki tłuszczoen i cellulitu oraz pobudzenie ukrwienia skóry i przepływu limfy. Przeciwskazania do stosowania tego rodzaju bieżni? Choroby serca, problemy z ciśnieniem i tarczycą.

  • Antygrawitacyjna.

Sama jej nazwa powinna skojarzyć się ze stanem nieważkości. To bardzo dobre skojarzenie! Bieżnia antygrawitacyjna posiada komorę, w której wytwarzane ciśnienie odciąża ciało aż do 80%. Takie odciążenie przy jednoczesnym naturalnym, anatomicznym ruchu sprawia, że ten rodzaj bieżni polecany jest wyjątkowo dla osób rehabilitujących się i wracających do pełnej sprawności po urazach.

  • Elektryczna

Najpopularniejszy rodzaj bieżni, który posiada mnóstwo dodatkowych opcji. Możesz w niej dostosować pod siebie tempo czy kąt nachylenia, niektóre modele posiadają nawet wentylację i połączenie z telefonem. Ten rodzaj bieżni polecany jest właściwie każdemu, ponieważ daje możliwość skonfigurowania zgodnie ze swoimi potrzebami.

Innowacyjność dopasowana do Ciebie

Współczesne bieżnie elektryczne dostosowują się do Twoich potrzeb. Podczas ich używania masz możliwość oglądania swoich ulubionych filmów czy seriali lub słuchania rozwijających podcastów i audiobooków. Standardem stały się ustawienia kątu nachylenia bieżni (jeśli chcemy się bardziej zmęczyć i biec pod górę) czy prędkości – co jest przydatne przy treningu interwałowym. Ponadto, normą jest licznik spalonych kalorii i pomiar pulsu, dzięki czemu można precyzyjnie określić cel treningu. Większość bieżni elektrycznych posiada takie udogodnienia, ale wymagający klienci patrzą jeszcze na inne parametry.

Masz małe mieszkanie, więc potrzebujesz czegoś, co nie zajmie wiele miejsca? Postaw na Zestaw Xiaomi WalkingPad R1 PRO, który oprócz tego, że jest intuicyjny w sterowaniu, po złożeniu zajmuje miejsce walizki podróżnej.

Masz w domu małe dziecko i zależy Ci na cichej pracy urządzenia, żeby móc ćwiczyć, kiedy ono śpi? Bieżnia elektryczna Xiaomi WalkingPad R2 PRO to najlepszy wybór dla Ciebie. Jej zalety to łatwość w obsłudze i wydajna praca bez dźwięku. Ta bieżnia pozwoli wykonać Ci najcieższy trening bezszelestnie!

A co jeśli nie interesuje Cię bieganie tylko ruch podczas pracy? WalkingPad znajduje na to rozwiązanie – bieżnia elektryczna Xiaomi WalkingPad C1. Wyróżnia się wśród innych bieżni nieposiadaniem uchwytu, na którym można się oprzeć. Dlatego idealnie nadaje się na wstawienie pod biurko z regulowaną wysokością i pokonywanie kilometrów podczas pracy.

Podsumowanie – jaką bieżnię wybrać?

Odpowiedź jest prosta: taką, która odpowiada na Twoje potrzeby. Sprawdź ofertę WalkingPad na stronie https://walkingpad.pl/collections/bieznie i daj sobie szansę na aktywność fizyczną w domowym zaciszu. Wybierz coś dla siebie i zadbaj o swoje zdrowie, dla którego ruch jest niezbędny.