Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Sprzęt > Jaki funkcjonalny smartwatch wybrać?

12.01.2022

Jaki funkcjonalny smartwatch wybrać?

Jaki funkcjonalny smartwatch wybrać?

Planujesz zakup zegarka? Interesują Cię urządzenia, które sprawdzą się nie tylko do sprawdzania godziny, ale i rejestrowania aktywności czy odbierania różnych powiadomień? Jaki funkcjonalny smartwatch wybrać? Jeśli potrzebujesz skutecznych i niezawodnych rozwiązań, sprawdź nasze polecenie już teraz!

  1. Czym wyróżnia się Garmin Venu 2 Plus?
  2. Garmin Coach, czyli trener personalny w zegarku

Zegarki marki Garmin cieszą się sporą popularnością wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Wyposażone w odpowiednie technologie urządzenia nie tylko monitorują naszą aktywność, ale i stają się swego rodzaju motywatorem w momencie, gdy mamy problem z regularnymi treningami.

To również zegarki, które pozwalają na bieżąco monitorować funkcje życiowe i jakość snu. Można na nich także odczytywać wiadomości SMS oraz powiadomienia z mediów społecznościowych. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele modeli zegarków Garmin. Które urządzenie wybrać? W niniejszym artykule przedstawiamy popularny model, na który warto zwrócić uwagę.

Czym wyróżnia się Garmin Venu 2 Plus?

Innowacyjny zegarek Garmin Venu 2 Plus to doskonała opcja dla tych osób, które szukają urządzenia, umożliwiającego monitorowanie poziomu aktywności fizycznej i podstawowych funkcji życiowych.

Ta ulepszona wersja podstawowych zegarków sportowych i smartwatchy pozwala także na bezproblemowe prowadzenie rozmów, przy współpracy oczywiście z telefonem. Wyróżnia się fantastycznym designem, intuicyjnym menu, profesjonalnymi trybami sportowymi oraz wydajną baterią.

W nowoczesnych zegarkach Garmin Venu 2 Plus dostępnych jest aż 25 aplikacji sportowych. Aby mieć pełny podgląd statystyk, ważne jest pobranie aplikacji Garmin Connect na swój smartfon i połączenie się z zegarkiem.

Te nowe modele przekazują także ważne wskazówki dotyczące ćwiczeń, sprawiając tym samym, że jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenie w oparciu o prawidłową technikę.

Oprócz tego zegarki Garmin Venu 2 Plus pozwalają dokonywać płatności bezdotykowe, sprawdzać wiek sprawnościowy, natlenienie krwi, poziom energii w organizmie i stresu, nawodnienie czy fazy snu. W aplikacji Garmin Connect możesz także monitorować przebieg ciąży lub dodawać informacje na temat cyklu menstruacyjnego.

Zegarki Garmin Veu 2 Plus łączą się zarówno z telefonami z systemem Android, jak i iOS. W przypadku urządzeń Apple dostęp do niektórych funkcji może być nieco ograniczony.

Garmin Coach, czyli trener personalny w zegarku

Garmin Coach to funkcja dostępna na platformie Garmin Connect, która jest swego rodzaju trenerem personalnym w zegarku. Dzięki tej opcji nie tylko przygotujesz odpowiedni dla siebie plan treningowy, ale ten zostanie dostosowany do Twoich postępów i możliwości.

Funkcja obejmuje między innymi darmowe plany treningowe zarówno dla biegaczy początkujących, jak i średnio zaawansowanych.

Opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich zegarków. Z funkcji Garmin Coach skorzystają między innymi użytkownicy urządzeń serii Garmin Vivoactive 4/4s, Forerunner 45, Venu, Forerunner 945 i multisportowych rozwiązań GPS z Fenix 6.

Na odpowiednio dobranym ekranie zegarka będziesz miał wszystkie niezbędne informacje, w tym funkcje bezpieczeństwa i sygnał GPS. Warto też upewnić się, czy dany model ma opcję asystenta głosowego oraz płatności zbliżeniowe.

Szukasz smartwatcha biegowego z nieco niższej półki cenowej, a lubisz technologiczne nowinki? Przyjrzyj się Polar Ignite 2: https://sbiegacza.pl/2022/04/29/zegarek-do-biegania-polar-ignite-2-czym-rozni-sie-od-poprzednika.