Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Sprzęt > Bieganie z telefonem – co zrobić ze sprzętem podczas treningu?

29.11.2021

Bieganie z telefonem – co zrobić ze sprzętem podczas treningu?

Bieganie z telefonem – co zrobić ze sprzętem podczas treningu?

Ruszenie się gdziekolwiek bez telefonu jest w dzisiejszych czasach wręcz trudne do wyobrażenia… Jak komfortowo ćwiczyć, gdy musimy mieć przy sobie kilkucalowy smartfon? Przeczytaj o naszych sposobach!

Bieganie z telefonem na ramieniu – akcesoriów nigdy dość!

Sprawę z uciążliwą technologią załatwia… etui na uciążliwą technologię! Opaska na telefon do biegania z etui zakładana na ramię lub etui przypięte do paska to świetny pomysł dla każdego biegacza zabierającego smartfon na trasę.

Sportowe etui na telefon mogą być przeznaczone dla konkretnych modeli telefonu lub należeć do uniwersalnych. Wybierając uniwersalną opaskę z etui bierzemy pod uwagę tylko przekątną ekranu, Etui nie może być większe, bo skaczący na ramieniu ciężki telefon uprzykrzy trening!

Żeby bieganie z telefonem było bezpieczne dla sprzętu, etui musi być wodoodporne – to kwestia nie tyle deszczu, co potu. Na szczęście jest taki prawie każdy model, ale lepiej dołożyć nieco pieniędzy do opaski z etui od zaufanego producenta.

Dla pełnej wygody stawiajmy na etui z tworzywa, które nie zakłóca reagowania ekranu dotykowego. Dzięki temu swobodnie obsłużymy treningowe aplikacje na smartfona czy odbierzemy połączenie.

Jak biegać z telefonem? Włożyć go do kieszeni!

Proste, ale czy wygodne? Wybierając odzież biegową z kieszeniami zwróćmy uwagę na wielkość kieszeni. Jaka powinna być? Jak skrojona pod nasz telefon – do za małej po prostu się nie zmieści, w za dużej ciągle będzie skakał. Tak nie da się trenować!

Kieszeń na telefon w spodenkach do biegania musi być oczywiście zapinana. Solidny zamek to gwarancja, że telefon w trakcie intensywnego biegu nie wypadnie.

Co zamiast kieszeni? Nerka do biegania!

Kto nie kojarzy nerek i ,,kołczanów prawilności” przewieszonych przez ramię? To bardzo praktyczne akcesoria! Tak jak w przypadku kieszeni i etui, trzeba wybrać odpowiednio mały model, żeby telefon nie skakał w środku. Poza telefonem zmieścimy tam klucze, bilet na tramwaj i potreningowego batonika proteinowego!

Bieganie z telefonem w ręku – czy to wygodne?

Jeśli nie chcemy inwestować w etui a bieganie z telefonem w kieszeni okazało się niewygodne, pozostaje bieganie z telefonem w ręku. Co do wygody – można się przyzwyczaić. Im większy telefon tym trudniej utrzymać go w dłoni, ale z  braku laku ,,dobre i tyle”!

Dla kogo bieganie z telefonem w ręku będzie w porządku? Na pewno dla osób które lubią robić zdjęcia mijanych atrakcji. 

Bieganie ze/ smartfonem w dłoni może też spodobać się… osobom niezdecydowanym. O kim dokładnie mowa? Biegacze zmieniający piosenki w połowie już dobrze wiedzą! 

Bieganie ze smartfonem – a może bez? 

Zamiast zastanawiać się co zrobić z telefonem podczas biegania, możemy po prostu… wymienić go na lepszy model! Tym razem nie tyle model, co zegarek dla biegaczy. Nowoczesne zegarki do biegania mają nadajniki GPS, liczniki kroków, pulsometry, mierniki dystansu i całą masę funkcji przydatnych biegaczowi.

Co ciekawe, ceny takich ,,bajerów” wcale nie są wysokie! Tanie i dobre chińskie marki technologiczne – choćby kultowe już Xiaomi – oferują interesujące i tanie produkty, zbierające dobre opinie.

Zegarki dla biegaczy z wyższej półki – smartwatche – pozwalają także na odbieranie połączeń. Podczas treningu będziemy mogli więc stale być w kontakcie. Czy może być wygodniejszy sposób na bieganie z telefonem niż wymienienie go na zegarek? 

Mamy dla Ciebie przegląd zegarków do biegania, które zrobiły furorę w 2020 roku – sprawdź i zrób sobie prezent: https://sbiegacza.pl/2020/07/24/jaki-zegarek-do-biegania-wybrac-ranking-najlepszych-zegarkow-dla-biegaczy-w-2020-roku/.