Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Marki > Jak wybrać suspensor, aby zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas treningów?

02.11.2021

Jak wybrać suspensor, aby zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas treningów?

Jak wybrać suspensor, aby zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas treningów?

Chcesz zacząć trenować sporty walki? W takim razie na pewno myślisz o tym, aby wyposażyć się w cały, niezbędny do treningu sprzęt. Od czego zacząć?

Naszym zdaniem najlepiej od wysokiej jakości ochraniaczy, które zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Najważniejszym bez wątpienia jest suspensorium, czyli ochraniacz krocza. Jak wybrać optymalny model? Zapraszamy do artykułu!

Czy suspensorium jest Ci potrzebne?

Sporty walki są jednymi z najbardziej kontuzjogennych aktywności – wie o tym każdy doświadczony fighter. Mimo to cieszą się coraz większą popularnością!

Jak uchronić się przed niepożądanym wypadkiem, jednocześnie nie krępując swoich ruchów?

Suspensorium jest jednym z podstawowych i najważniejszych ochraniaczy, na jaki warto postawić, rozpoczynając przygodę ze sportami walki.

Dobrze dobrane suspensorium gwarantuje maksymalną amortyzację uderzenia, nie krępując przy tym ruchów zawodnika. Wybierając model dla siebie, warto postawić na suspensorium od zaufanego producenta.

Tego typu modele będą doskonale wyprofilowane i zrobione z wysokiej jakości tworzywa. Trwałość i kształt suspensora powinny być dla Ciebie priorytetami podczas zakupu.

Jakie są rodzaje ochraniaczy krocza?

Co ważne, na rynku dostępne są zarówno suspensory męskie, jak i damskie. Różnią się od siebie budową oraz kształtem. Czym się sugerować podczas zakupu? Jedną z najważniejszych rzeczy jest materiał wykonania. W zależności od Twojego gustu możesz postawić na suspensorium wykonane z:

  • tworzywa sztucznego,
  • skóry naturalnej lub syntetycznej,
  • metalu,
  • tworzywa sztucznego pokrytego materiałem, np. bawełną.

Najważniejszym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na podjętą przez Ciebie decyzję, jest rozmiar. Najczęściej możemy spotkać modele w rozmiarach S-XXL. Dobór właściwego rozmiaru będzie bezpośrednio przekładał się na swobodę ruchów, stabilność ochraniacza, a nawet skuteczność amortyzacji przyjmowanych ciosów.

Jak wybrać suspensorium?

Rozmiar suspensora powinien być dopasowany do rozmiaru bielizny, jaką nosisz. Jeżeli masz taką możliwość, zawsze przymierzaj ochraniacz razem ze swoim strojem przeznaczonym do walki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że suspensorium komponuje się idealnie z Twoim ciałem.

Jeżeli podczas przymiarki odczuwasz dyskomfort lub skrępowane ruchy, to znaczy, że powinieneś wypróbować inny rozmiar suspensorium.

Podczas zakupu powinieneś zwrócić uwagę na kilka dodatkowych rzeczy, które mogą zaważyć o Twoim komforcie:

  • sprawdź, czy suspensor posiada wyjmowaną wkładkę powleczoną silikonem – zapewnia ona dodatkowy komfort i dodatkowo chroni pachwinę,
  • przetestuj pas – ten powinien być szeroki i rozciągliwy,
  • sprawdź jakość haczyków i pętli,
  • zobacz, czy kieszeń posiada dobrą wentylację, a miseczka jest zdejmowana.

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogły Ci w wyborze najlepszego modelu. Pamiętaj, że lepiej być mądrym przed szkodą i przygotować się na każdą okoliczność. Powodzenia na treningu!