Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
91
> Marki > Olejki do masażu – niezbędnik każdego masażysty

01.10.2021

Olejki do masażu – niezbędnik każdego masażysty

Olejki do masażu – niezbędnik każdego masażysty

Masaż relaksacyjny czy leczniczy, u fizjoterapeuty czy masażysty. Form masażu jest wiele, podobnie jak kosmetyków, które możemy stosować podczas zabiegu. Natomiast do jednych z najpopularniejszych należą olejki do masażu o wyjątkowych właściwościach. Nie tylko zapewniają wysoki poślizg ułatwiając pracę terapeuty, ale również pielęgnują, relaksują i pięknie pachną. 

Dlaczego warto stosować olejki podczas masażu? 

Wielu masażystów wykorzystuje olejki do masażu ze względu na zapach, właściwości, funkcjonalność. Olejki nie tylko zapewniają komfort podczas pracy masażysty nadając odpowiedni poślizg, ale również sprawiają, że masaż jest relaksacyjny, odprężający – przyjemny. Pozwala na chwilowe oderwanie się od problemów życia codziennego i wyciszenie. Dodatkowo olejki używane podczas masażu rozluźniają mięśnie, pobudzają krążenie, a również często wspomagają walkę z cellulitem i rozstępami. 

Rodzaje olejków do masażu 

Wyróżniamy dwa rodzaje olejków do masażu – olejki gotowe do użycia oraz olejki bazowe, które łączy się z innymi olejkami, najczęściej eterycznymi lub roślinnymi. Olej bazowy również w większości przypadków jest olejem roślinnym pozyskiwanym w procesie tłoczenia na zimno, dzięki czemu zachowuje większość właściwości, jakie posiadał składnik z jakiego uzyskano olej. Olejek bazowy najczęściej miesza się z innym olejkiem bogatym w składniki odżywcze pozytywnie wpływające na skórę. W przypadku olejków eterycznych wystarczy dodać kilka kropel, aby uzyskać przyjemny zapach i satysfakcjonujące efekty. 

Olejki o różnych zapachach 

W zależności od zapotrzebowania dostępne są olejki o charakterystycznych zapachach, które często wykorzystywane są np. w salonach kosmetycznych i SPA. Z kolei masażyści i fizjoterapeuci najczęściej stosują olejki o neutralnych zapachach lub całkowicie bezzapachowe ze względu na wielogodzinną pracę. Często jednak zdarza się, że na prośbę pacjenta masażyści wybierają konkretny olejek. W naszej ofercie znaleźć można różne kosmetyki do masażu, w tym olejki zarówno o neutralnych zapachach, jak i olejki bardziej aromatyczne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jaki olejek do masażu wybrać? Podpowiadamy!

W naszym sklepie dostępne są olejki do masażu o różnych pojemnościach. Do gabinetów, dla fizjoterapeutów czy masażystów, ale również salonów SPA, gdzie wykonuje się sporo masażów nawet w ciągu jednego dnia polecamy olejek do masażu o pojemności 5 L! Jest to produkt niesamowicie wydajny, dzięki czemu starczy na długi czas. Dla ułatwienia dozowania olejku wystarczy przelać określoną ilość do mniejszego pojemnika. 

Dla osób, które nie potrzebują aż tak sporej ilości olejku proponujemy olejek o pojemności 1L lub 500 ml. Zaletą olejków marki Vcee jest przede wszystkim pompka z dozownikiem, która pozwala na dozowanie odpowiedniej ilości olejku. Oprócz tego olejki te mają przyjemną konsystencję, nawilżają, koją, pozostawiają przyjemny zapach na skórze i są przyjazne dla wegan. 

Mogą Ci się spodobać:

24 wrz
Gdzie zamontować drążek do podciągania?

Gdzie zamontować drążek do podciągania?

Nie ma standardowej zasady, jak wysoko powinien być zamontowany drążek […]

06 sie
Kiedy zdecydować się na zastosowanie glicyny?

Kiedy zdecydować się na zastosowanie glicyny?

Niedobory konkretnych składników w organizmie mogą prowadzić do występowania różnych […]

17 cze
Kosmetyki z natury

Kosmetyki z natury

Coraz częściej w poszukiwaniu doskonałej jakości kosmetyków, które będą odpowiadać […]

11 lut
Skuteczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Skuteczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Posiadacze rowerów wiedzą jak istotnym jest prawidłowe zabezpieczenie ich przed […]

05 sie
Najlepsi biegacze na krótkie dystanse

Najlepsi biegacze na krótkie dystanse

Bieganie to sport bardzo popularny ze względu na brak konieczności […]

23 sie
Nowoczesne akcesoria sportowe – po czym je poznamy?

Nowoczesne akcesoria sportowe – po czym je poznamy?

Akcesoria sportowe to nieodłączne elementy treningów. Sięgamy po nie zarówno […]