Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Marki > Gdzie zamontować drążek do podciągania?

24.09.2021

Gdzie zamontować drążek do podciągania?

Gdzie zamontować drążek do podciągania?

Nie ma standardowej zasady, jak wysoko powinien być zamontowany drążek do podciągania ścienny. Dobrą wskazówką jest zamontowanie go minimum 50 cm pod sufitem i na tyle daleko nad podłogą, aby użytkownik mógł w pełni zwisać ze zgiętymi kolanami i nie dotykać stopami podłoża. Istnieją zazwyczaj 4 opcje, jeśli chodzi o to, gdzie można zamontować swój drążek do podciągania.

W jaki sposób zamontować drążek do podciągania?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest określenie pozycji, w której chcesz zainstalować drążek rozporowy. Wyjmij wsporniki drążków do podciągania i zmierz odległość wymaganą do ich montażu. Użyj ołówka, aby zaznaczyć punkt wiercenia otworów pilotażowych dla wsporników. Po zaznaczeniu lokalizacji wsporników, wywierć otwory pilotażowe. Otwory pilotażowe ułatwią instalację śrub montażowych. Jeśli kupiłeś zdejmowany drążek do podciągania z dwoma zestawami wsporników montażowych, powtórz powyższe kroki. Zaznacz dwie różne lokalizacje dla obu wsporników: jedną wysoko w drzwiach, a drugą nieco niżej dla osób niskich. Użyj klucza nastawnego lub zestawu nasadek, aby dokręcić śruby montażowe do otworów pilotażowych. Drążek do podciągania ścienny dostarczane są z pakietem śrub mocujących wspornik, które mogą być łatwo zamocowane za pomocą wiertarki. Drążek do podciągania to doskonały sprzęt do ćwiczeń górnych partii ciała. Chociaż większość sportowców używa go do podciągania, drążki do podciągania są używane w różnych innych ćwiczeniach od podciągania do przysiadów.

Sprawdzone miejsce

Istnieją dwa podstawowe rodzaje drążków do podciągania na rynku: zdejmowane i stałe. Zdejmowane drążki są stosunkowo lekkie, niedrogie. To sprawdzone rozwiązania dla tych, którzy nie chcą wiercić lub trwale montować swoje drążki do podciągania. Te rodzaje drążków do podciągania montuje się wewnątrz standardowego otworu drzwiowego i są zabezpieczone w miejscu przez wykorzystanie własnej masy ciała do utrzymania urządzenia. Zdejmowane drążki nie wymagają wiercenia lub stałego montażu. Najczęstszym miejscem umieszczenia drążka do podciągania w domach jest otwór drzwiowy. Wynika to z niskiego kosztu i łatwości instalacji tego typu drążka. Złóż go razem, zaklinuj w drzwiach (upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, aby nie spadł, gdy jest używany!) i zacznij robić podciągnięcia! Nie musisz się martwić o wysokość, ponieważ jest ona określona przez otwór drzwiowy.

Jak wybrać odpowiedni drążek do podciągania?

Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie, które drążki do podciągania będą pasować do Twojej futryny. Jeśli masz w domu drzwi o standardowych wymiarach, wybór powinien być dość prosty. Dokładnie zmierz szerokość otworu drzwiowego (najlepiej jest zmierzyć szerokość samych drzwi, a nie wolnej przestrzeni między futrynami). Zmierz również szerokość ościeżnicy — w niektórych starszych domach ościeżnice są szersze niż zwykle. W opisie każdego produktu znajdziesz wymagane wymiary pręta, jak również wymiary drzwi niezbędne do jego bezpiecznego zamocowania. Jeśli chcesz kupić drążek samonośny z uchwytami wystającymi poza szerokość drzwi, upewnij się, że w otoczeniu nie ma niczego, co mogłoby przeszkadzać (ściany, meble). Limit wagi jest oczywiście ważnym aspektem przy wyborze drążka do podciągania. Drążki do podciągania w drzwiach mają ze zrozumiałych względów niższy limit wagowy niż drążki do podciągania w ścianach. W żadnym wypadku nie należy przekraczać limitu wagi określonego przez producenta. Można spaść z drążka i doznać kontuzji.