Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Marki > Żele dla biegaczy

30.08.2021

Żele dla biegaczy

Żele dla biegaczy

Regularne treningi wymagają od nas bardzo dużego wysiłku, który powoduje znaczący sadek nie tylko kalorii, ale także energii. I ile spożywanie węglowodanów i cukrów podniesie nieco zasoby energetyczne organizmu, nie spowoduje to, że zmęczenie w postaci senności również przeminie. Najlepszym rozwiązaniem jest spożycie produktu bogatego w naturalne substancje pobudzające jak kofeina i guarana. W przypadku kiedy niekoniecznie mamy możliwość wypicia napoju wzbogaconego w źródła energii, warto zaopatrzyć się w skoncentrowane źródło energii, czyli żele energetyczne z dodatkiem kofeiny.

  • Żele energetyczne – skoncentrowane źródło energii w ciągu dnia
  • Żele energetyczne dla sportowców poszukujących najwyższej wydajności

Żele energetyczne – skoncentrowane źródło energii w ciągu dnia

Żele sportowe https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELKI-ENERGETYCZNE-382.html to natychmiastowy dopływ energii zamknięty w małych cukierkach wykonanych z żelatyny o smaku coli. W swoim składzie nie zawiera sztucznych substancji słodzących, dzięki czemu jest smaczny i zdrowy dla naszego organizmu. W jednym cukierku zamknięte jest aż 40 mg kofeiny, która działa niczym dobra kawa lub energetyk i potrafi pobudzić na długi czas, powodując brak uczucia zmęczenia, znużenia i senności.

Dostarczenie energii w postaci żelek, to towar dobrej jakości. Kofeina ze względy na szybką wchłanialność przez organizm pokarmowy, gdzie maksymalne stężenie osiąga w ciągu 30-120 minut, co powoduje dodatkową produkcję trzech substancji adrenaliny, dopaminy i serotoniny, które pobudzają nasz układ nerwowy, zwiększając jednocześnie zapotrzebowanie na tlen.

Guarana wykorzystywana w żelach energetycznych zawiera w sobie więcej kofeiny niż same ziarna kawy i działa podobnie jak sama kofeina, czyli pobudzająco. Jednak od samej stymulacji układu nerwowego, dodatkowo redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Jest doskonałym środkiem zwalczającym bóle głowy, które często wynikają z nadmiernego wysiłku fizycznego, zakończonego zmęczeniem, dlatego tak często guaranę można spotkać w produktach mających na celu pobudzenie połączoną z klasyczną kofeiną.

Żele energetyczne dla sportowców poszukujących najwyższej wydajności

Dodatkowy zastrzyk energii przyda się nie tylko osobom, które ukończyły już swój trening, ale także sportowcom startującym w maratonach biegowych, kolarskich, runmugeddonie, czy innych sportach wymagających od kilku do kilkunastogodzinnego wysiłku fizycznego. W takim przypadku, gdzie liczy się czas podczas walki o zwycięstwo, zastosowanie żeli energetycznych będzie doskonałym rozwiązaniem, na szybką aplikację cukierka podczas wykonywanej aktywności.