Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Dieta > Kompleksowa pomoc w ćwiczeniach

09.07.2021

Kompleksowa pomoc w ćwiczeniach

Kompleksowa pomoc w ćwiczeniach

Chcąc coś zmienić w swoim życiu zazwyczaj w pierwszej kolejności stawiamy na dietę. Nie jest to łatwe, ale jednak najłatwiejsze. Później, jeśli wytrwamy, zaczynamy korzystać z siłowni czy joggingu, jeżeli jesteśmy nadal wytrwali i chcemy pójść dalej, zaczynamy zastanawiać się nad suplementację.

Od kilku lat nie ma już wątpliwości, że suplementacja jest skuteczna i nie ma w niej nic niebezpiecznego. Jeśli tylko szukamy sprawdzonych, przebadanych rozwiązań, możemy być praktycznie pewni, że nam pomogą. Pod warunkiem, że odpowiednio je suplementujemy i że są to suplementy dobrze dobrane do naszego organizmu i treningu.

Zestawy suplementów

Jeżeli jesteśmy świadomi swojego ciała na tyle, żeby chcieć, by stało się zdrowsze i ładniejsze, warto pracę nad nim wspomóc zażywaniem odpowiednich odżywek, które spotęgują nasz wysiłek. Możemy w tym celu wybrać konkretny suplement lub skorzystać z dobrze dobranego zestawu promocyjnego odżywek, dzięki któremu nie tylko będziemy na długo zaopatrzeni we wsparcie naszego treningu, ale też zmusimy siebie do dodatkowej motywacji – tak działa psychologia – skoro kupiliśmy, nie możemy zmarnować. Może to być dodatkowy powód do zakupu, jeśli boimy się, że nasza praca nad zdrowym ciałem może się skończyć wraz z naszą motywacją, a odpowiednie odżywki będą nam w tej motywacji bardzo pomagać.

Jaki zestaw suplementów wybrać?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, na czym najbardziej nam zależy. Jeśli zależy nam na masie, musimy znaleźć zestaw, w którym położono szczególny nacisk na kreatynę, gainery, aminokwasy i witaminy. Taki zestaw pomoże się naszemu organizmowi lepiej regenerować i nabrać siły, usprawni jego funkcjonowanie, ale przede wszystkim pozwoli nam na idealne zbilansowanie kaloryczne. Jeśli postawimy na rzeźbę – poza kreatyną najważniejsze będzie dla nas białko i substancje spalające tłuszcz, witaminy i aminokwasy oczywiście również. Doskonałą rzeźbę uzyskamy tylko przy odpowiednim wspomaganiu regeneracji po treningu i właściwym spalaniu tłuszczu. Trzecią kategorią odżywek są odżywki dla sportowców, które są najbardziej kompleksowe, a główny nacisk kładą na siłę i wytrzymałość. Musimy przy tym pamiętać, że wybierając którąś z tych ścieżek musimy dobrać do niej również odpowiednie ćwiczenia, żeby uzyskać optymalny efekt.

Gdzie najlepiej kupować suplementy?

Zasada jest prosta – najlepiej zrobić to w profesjonalnym sklepie, żeby mieć całkowitą pewność tego, co bierzemy, a jednocześnie firmę, która sprzedając produkt ręczy za niego. Na pewno nie warto kupować suplementów czy odżywek od kolegi z siłowni albo gdziekolwiek w Internecie poza sklepami, które właśnie takim asortymentem się zajmują. Sprawdźmy opinie o sklepie, czas wysyłki i cenę, od której nie zapłacimy za przesyłkę. Czasem taniej nam będzie dobrać do zamówienia 1-2 batony proteinowe, zamiast płacić za przesyłkę. Warto zwrócić też uwagę na to, że w dobrych sklepach znajdziemy przydatne informacje na temat treningu, wszystkim nam przecież chodzi o to, żeby zdrowo i dobrze wyglądać.

Biegaczowi przydadzą się na przykład przedtreningówki – przeczytaj o tym, co warto brać przed treningiem: Przedtreningówka przed bieganiem – suplementy dodające mocy na trasie