Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Sprzęt > Jakie akcesoria do ćwiczeń w domu wybrać?

30.06.2021

Jakie akcesoria do ćwiczeń w domu wybrać?

Jakie akcesoria do ćwiczeń w domu wybrać?

Każda aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, ale i zdrowie! Jazda na rowerze, rolkach, gra w tenisa czy systematyczne treningi na siłowni pozwalają również utrzymać doskonałą kondycję i wysmuklić sylwetkę. Wiele osób jednak nie przepada za treningami na siłowni. Często też tryb pracy oraz godziny otwarcia siłowni nie umożliwiają regularnych ćwiczeń. Czy to oznacza, że koniecznie trzeba zrezygnować z regularnych treningów? W żadnym wypadku!

Sprawdź, jakie akcesoria do ćwiczeń w domu będą funkcjonalne, niezbędne i praktyczne!

Mata do ćwiczeń to prawdziwy niezbędnik 

Jeśli zamierzasz trenować w domu i właśnie jesteś w trakcie kompletowania sprzętu, to podstawowym wyposażeniem z pewnością będzie mata do ćwiczeń! Dobrej jakości mata do ćwiczeń zapewnia nie tylko wygodę i komfort podczas ćwiczeń. Przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo oraz stabilizację podczas wykonywanych ćwiczeń. Pozwala w 100% skupić się na treningu. Warto wyposażyć się w matę z antypoślizgową powłoką, dzięki czemu nie będzie ślizgać się po powierzchni. Wiele z dostępnym mat posiada również wodoodporną powłokę, co zapewnia wysoki poziom higieny. 

Skuteczny trening całego ciała zapewniają gumy do ćwiczeń 

Gumy do ćwiczeń to prawdziwy hit! Lekkie, zajmują niewiele miejsca, a pobudzają mięśnie do pracy i zapewniają prawdziwy “ogień”! Trening z gumami możesz wykonać dosłownie wszędzie – w domu, w parku, zabrać w podróż. Cieszą się sporym zainteresowaniem wśród instruktorów fitness i znajdziesz je na każdej siłowni! 

Dostępne są w wielu wariantach – gumy materiałowe, lateksowe, długie i krótkie

Jakie zastosowanie mają gumy do ćwiczeń? 

  • wzmacniają mięśnie, 
  • mobilizują stawy, 
  • rozgrzewają przed treningiem, 
  • poprawiają wygląd sylwetki, 
  • zwiększają siłę. 

Znajdą swoje zastosowanie nie tylko podczas treningu w domu lub na siłowni i fitness, ale chętnie wykorzystywane są również podczas rehabilitacji. Długie gumy do ćwiczeń stanowią również alternatywę dla wielu sprzętów na siłowni. 

Klasyczne hantle do ćwiczeń 

Co z pewnością spotkasz na każdej siłowni? Oczywiście hantle do ćwiczeń umożliwiające wykonywanie przeróżnych ćwiczeń na wiele partii ciała! To element wyposażenia każdej osoby aktywnej fizycznie! Niezależnie, czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną. Jeśli zależy Ci na skutecznych ćwiczeniach w domu to ciężarki z pewnością zwiększą Twój progess. Dostępne o różnej wadze, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich potrzeb oraz trenowanej partii ciała!
Hantle stosuje się w treningu siłowym, aerobowym czy fitness! Co więcej, nie zajmują sporo miejsca – zmieszczą się do szafy, a te o niewielkiej wadze możesz zabrać nawet w podróż samochodem i wykonać swój trening gdziekolwiek jesteś! 

Sprzęt do ćwiczeń w domu i nie tylko 

Wyżej wymienione produkty stanowią podstawę do skutecznych ćwiczeń wykonywanych w domu. Pozwalają na trening całego ciała, nie wymagają większej przestrzeni, nie zajmują sporo miejsca i w większości można je zabrać gdziekolwiek potrzebujesz. Są to niezbędne akcesoria do ćwiczeń w domu, które wzniosą Twój trening na wyższy poziom, a przy zachowaniu systematyczności efekty będą zauważalne już po kilkunastu tygodniach!