Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
> Marki > Kosmetyki z natury

17.06.2021

Kosmetyki z natury

Kosmetyki z natury

Coraz częściej w poszukiwaniu doskonałej jakości kosmetyków, które będą odpowiadać na potrzeby naszej skóry, nie przeglądamy nowinek opartych na najnowszej technologii. Chętnie natomiast sięgamy po propozycje rodem z natury, które bazują na składnikach znanych od wieków, a teraz przeżywają swój prawdziwy renesans. Być może jesteśmy już zmęczeni chemicznymi dodatkami, formuła z niekończącą się i niezrozumiałą ilością składników oraz obietnicami iluzorycznego piękna.

  1. Sięgaj po to, co dobre
  2. Skarby z natury

Sięgaj po to, co dobre

Naturalne składniki fantastycznie wspierają nasze zdrowie oraz pozwalają zadbać o urodę. I dlatego są chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków, którzy przykładają wagę do tego, by wydobyć z roślin oraz minerałów to, co w nich najlepsze. W branży coraz częściej więc promuje się to, co naturalne, zdrowe, świeże. To najlepsza alternatywa dla obecnych na rynku tradycyjnych produktów.

Doskonałej jakości kosmetyki naturalne z https://www.izielnik.pl/ są przede wszystkim przyjazne ciału i środowisku. Nie zawierają sztucznych i chemicznych dodatków. Bazują natomiast na naturalnych zasobach, składnikach, które są powszechnie dostępne oraz tych, które rzadko występują i dzięki temu też są niezwykle cenne. W wielu wariantach naturalne kosmetyki są produkowane ręcznie i pakowane w szkło. Warto pamiętać również o tym, że zazwyczaj mają też krótszy termin przydatności. Tego typu kosmetyki częściej więc powstają w rodzinnych zakładach niż w wielkich fabrykach.

Skarby z natury

Naturalne kosmetyki to nie tylko bogactwo roślin czy innych składników zamkniętych w słoiczkach czy tubach. Produkcja tego typu asortymentu podlega surowym kryteriom. Muszą one spełniać określone normy. Kontrolą kosmetyków zajmuje się Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy (ESCOP). To właśnie ta organizacja stwarza wytyczne dla naturalnych produktów. Dla nich konieczne jest posiadanie certyfikatu Ecocert. Poza tym ta instytucja dba również o tym, by w sprzedaży pojawiały się tylko naturalne kosmetyki nietestowane na zwierzętach. A to niezwykle ważny argument dla miłośników trendów proekologicznych.

Naturalne kosmetyki są przede wszystkim bezpieczne dla nas i dla naszego zdrowia. Skóra jest ważną barierą, ale to właśnie przez nią wchłania się wiele substancji niekorzystnych dla człowieka, jak i tych, które działają zbawiennie na organizm. I dlatego warto bardzo dokładnie sprawdzać, czym pielęgnujemy twarz oraz ciało, jakiej pasty do zębów używamy, po jaki szampon sięgamy. Naturalne kosmetyki zdecydowanie rzadziej podrażniają skórę i uczulają, powstają jedynie z surowców ekologicznych z wyselekcjonowanych upraw bez stosowania pestycydów.

Naturalne kosmetyki pomogą Ci fantastycznie zadbać o skórę i zapobiec efektowi ,,twarzy biegacza” – przeczytaj o nim tutaj: https://sbiegacza.pl/2022/06/02/twarz-biegacza-o-co-z-nia-chodzi-i-jak-zapobiegac