Blog o bieganiu Sbiegacza.pl - porady, ćwiczenia, diety dla biegaczy
91
> Marki > Ubrania dla biegaczy – poznaj markę Errea!

16.06.2021

Ubrania dla biegaczy – poznaj markę Errea!

Ubrania dla biegaczy – poznaj markę Errea!

Odzież biegowa – a przynajmniej ubrania określające się w ten sposób – znajdziemy w każdej sieciówce. Fast fashion, tania siła robocza, cięcie kosztów na materiałach – powszechnie dostępne za niewielkie pieniądze ubrania dla biegaczy rzadko cechują się akceptowalną jakością, a stojące za nimi firmy mają niebagatelny udział w globalnej produkcji odpadów. W tych czasach szczególnie warto przyjrzeć się mniej popularnym w naszym kraju markom, oferującym odzież na niedostępnym dla sieciówek poziomie – dzisiaj poznajcie markę i odzież Errea!

Historia i misja marki Errea

Marka Errea to włoski producent odzieży technicznej dopasowanej do potrzeb sportowców rozmiłowanych w różnych dyscyplinach. W swojej ofercie mają nie tylko odzież dla biegaczy, ale także stroje piłkarskie, koszykarskie oraz te dla tenisistów czy rugbystów. Poza ubraniami tworzą akcesoria – od piłek, po kaski i rękawice bramkarskie.

Errea, założona przez Angelo Gandolfiego, zadebiutowała w 1988 roku. Sześć lat później została technicznym sponsorem brytyjskiego klubu piłkarskiego Middlesbrough FC – współpraca trwała 15 lat i zapoczątkowała ekspansję marki w całej Europie. Prawdziwym przełomem był rok 2007, gdy to Errea uzyskała dla swoich produktów certyfikat Oeko-Tex Standard 100. 

Kolejny przełom przypadł na 2011 rok – producent pokazał światu swoją flagową kolekcję – Active Tense. Powstała w wyniku szeroko zakrojonych badań naukowych, w których siły połączyli fizjoterapeuci, osteopaci i profesjonalni atleci. Komplety sportowe z tej kolekcji jest wzbogacone o elastyczny egzoszkielet, wspomagający mięśnie i krążenie. Ta odzież techniczna dedykowana jest sportowcom intensywnie trenującym, potrzebującym szczególnego zabezpieczenia przed urazami i usprawnienia regeneracji mięśni. Active Tense podbija serca biegaczy do dzisiaj.

Jaka jest misja marki Errea? Za cel stawiają sobie ciągłą poprawę jakości, faktyczne przyczynianie się do sportowych osiągnięć klientów oraz minimalizację wpływu produkcji na środowisko. Podkreślają dumę ze swej historii oraz widoczną w jakości oraz innowacyjności produktów pasję do sportu.

Niebanalny design, szeroka dostępność

Odzież Errea dla biegaczy (i innych grup sportowców) wyróżnia się wyjątkowymi wzorami oraz rzucającą się w oczy intensywnością koloru. Paleta barw i wybór rozmiarów pozwoli każdemu sportowcowi znaleźć coś dla siebie. Odzież tego producenta wyposażona jest także w poprawiające codzienne bezpieczeństwo elementy odblaskowe. 
Drużyny sportowe  mają możliwość zamówienia odzieży według własnych projektów – graficy marki dopieszczają design i służą radą. Nadruki wykonuje się techniką sublimacji, czyli jedną z najtrwalszych możliwych. Intensywność barwy nadruku jest gwarantowana dzięki jednorazowemu wykorzystaniu papieru sublimacyjnego – żadnego cięcia kosztów!

Errea funkcjonuje w ponad 80 krajach na całym świecie. W Polsce jej certyfikowanym dystrybutorem jest Piko-Sport. Marka była sponsorem technicznym między innymi Jagielloni Białystok. Poza białostockim klubem zaufały jej setki zespołów – od atletów i piłkarzy, po kajakarzy czy hokeistów.

Errea to marka niezwykła jak na obecne czasy – to najwyższa jakość połączona z niewyśrubowanymi cenami. O wprowadzaniu w życie deklarowanej chęci rozwoju niech zaświadczy najnowsza technologia – Ti-energy, czyli odzież redukująca ładunek SARS-CoV-2 o nawet 99.85% w porównaniu do ,,zwykłego” poliestru. Włoskiej marce z pewnością nie da się odmówić bycia na bieżąco!

Najwyższy standard bezpieczeństwa

Cały asortyment marki Errea posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Ten producent uzyskał go jako pierwszy i jedyny w branży technicznej odzieży sportowej. Certyfikat jest świadectwem ekologiczności oraz przede wszystkim bezpieczeństwa produktów. Przyznawany przez niemieckich i austriackich naukowców oznacza, że wyrób tekstylny został kompleksowo przebadany pod względem zawartości 100 substancji uważanych za szkodliwe dla zdrowia. Nie ma tutaj miejsca na związki rakotwórcze ani drażniące śluzówki, powodujące alergie formaldehydy. Errea zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa na każdym etapie produkcji – od wyboru tkaniny, po barwienie i nici.

Odzież Errea – troska na każdym etapie produkcji

Tym co szczególnie odróżnia markę od jej konkurentów jest zarządzanie procesem produkcji ubrań. Do szycia odzieży nie zasiadają podwykonawcy czy – mówiąc wprost – tania siła robocza. Errea ,,osobiście” dba o szwy, jakość koloru – barwa finalnych produktów przechodzi testy na specjalistycznym sprzęcie certyfikowanym przez markę Marks & Spencer – i wagę ubrań.
Cena sportowej odzieży Errea, mimo wyjątkowej jakości, nie wykracza poza standardy ustalone przez konkurencję. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – wycinania komputerowego zamiast tradycyjnego – ograniczają marnotrawstwo materiałów, co jest nie tylko ekologiczne, ale po prostu tańsze. Oczywiście, w przypadku specjalistycznych ubrań (jak choćby Active Tense) koszty są odpowiednio wyższe. Jakość, wyjątkowa technologia i funkcje jakich próżno szukać gdziekolwiek indziej muszą się cenić.

Marka nie ustaje w badaniach służących ulepszaniu asortymentu. Aktualnie używają około 30 tkanin, a wszystkie cechuje wytrzymałość, bezpieczeństwo i dopasowanie do potrzeb sportowców. Lata doświadczenia oraz nieżałowanie pieniędzy na naukowców zapewniły marce Errea stałe miejsce w sercach i szafach tak amatorów, jak profesjonalistów.

Mogą Ci się spodobać:

05 sie
Najlepsi biegacze na krótkie dystanse

Najlepsi biegacze na krótkie dystanse

Bieganie to sport bardzo popularny ze względu na brak konieczności […]

16 cze
Ubrania dla biegaczy – poznaj markę Errea!

Ubrania dla biegaczy – poznaj markę Errea!

Odzież biegowa – a przynajmniej ubrania określające się w ten […]

21 lut
Plecak do biegania Salomon – 5 modeli które przypadną Ci do gustu

Plecak do biegania Salomon – 5 modeli które przypadną Ci do gustu

Marki Salomon nie trzeba przedstawiać żadnemu biegaczowi terenowemu. Ich akcesoria […]

06 sie
Kiedy zdecydować się na zastosowanie glicyny?

Kiedy zdecydować się na zastosowanie glicyny?

Niedobory konkretnych składników w organizmie mogą prowadzić do występowania różnych […]

30 lip
Wybierz idealny smartwatch do biegania

Wybierz idealny smartwatch do biegania

Smartwatche są coraz bardziej popularne. Posiadają wiele funkcji, które ułatwiają […]

01 kw.
Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Chusta do biegania – oryginalna czy tańszy zamiennik?

Akcesoria do biegania, które koniecznie trzeba mieć? Chusta do biegania […]